You are currently viewing איך להתכונן לראיון עבודה במשרד פרסום
איך להתכונן לראיון עבודה במשרד פרסום איך מעצבים גרפיים מרוויחים כסף בשנת 2022

איך להתכונן לראיון עבודה במשרד פרסום

איך להתכונן לראיון עבודה במשרד פרסום איך מעצבים גרפיים מרוויחים כסף בשנת 2022?

אחד המקומות שאליהם מנסים להתקבל מעצבים גרפיים גם בתחילת דרכם וגם בהמשך הקריירה אלו הם משרדי הפרסום אם סיימתם קורס עיצוב גרפי ובניתם תיק עבודות מקצועי שמותאם רוח התקופה אז למה לא לנסות להצליח בכל חברת הייטק ומשרד פרסום?. אפשר לומר שמשרדי הפרסום הם אחד המקומות היותר יצירתיים שקיימים והם חייבים להיות כאלה ולייצר חדשנות כדי להגיע לשיווק עסקים איכותי וטוב. זה אומר שהם מחפשים את המעצבים הגרפיים שיביאו קו חדשני, קו יצירתי ומותאם לשוק העיצוב הגרפי המודרני. אז מה מעצבים גרפיים צריכים לעשות כדי להתכונן היטב לראיון עבודה במשרד פרסום? על כך נדבר בכתבה הבאה.

הכי הכי חשוב, תיק עבודות איכותי!

לא תמיד נותנים לו את המקום הנכון והראוי עבורו, אך לתיק העבודות תפקיד חשוב מאוד בקבלה לעבודה במשרד פרסום. בעוד לעבודות אחרות יבדקו את המועמד על פי התאמתו לעבודה בעזרת שאלות, את המעצב הגרפי ימדדו ויבדקו על פי איכות העבודות שנמצאות בתיק העבודות שלו. את תיק העבודות יראו לפני הזימון לראיון העבודה וכמובן שיבחנו את העבודות שלו גם בזמן הריאיון וישאלו שאלות.

אילו עבודות חשובות עבור משרדי פרסום?

משרדי פרסום מחפשים עבודות מסוימות הקשורות למיתוג עסקים ופרסום. הם יחפשו לראות את הקו העיצובי שלכם ללוגואים, לשלטי חוצות, כרטיסי ביקור ולמעשה כל דבר שמעיד על החשיבה העיצובית שלכם מאחורי מיתוג של עסק. בתיק העבודות מומלץ וחשוב לשים מספר עבודות מכל סוג על מנת שיוכלו להאריך היטב את עבודתכם. שימו מספר לוגואים של חברות שונות, מספר כרטיסי ביקור, מספר שלטי חוצות ומספר סוגים של פרסום, באנרים וכדומה.

מה עושים אם אני מעצב גרפי חדש ואין לי דוגמאות? כיצד אוכל להפוך למעצב גרפי מצליח?

אם אתם מעצבים גרפיים בתחילת דרככם, זה הזמן לשבת ולהכין דוגמאות. איך עושים זאת? יושבים וחושבים על חברות בתחומים שונים ומעצבים עבורם תהליך מיתוג שלם הכולל מספר סוגים של גרפיקות. בתהליך כזה חשוב לא להיות מושפעים מהלוגואים הקיימים לחברות דומות ולהביא את היצירתיות שלכם והמקוריות שלכם. כמו כן, תוכלו להוסיף לתיק העבודות גם עבודות איכותיות שעיצבתם במהלך הלימודים.

שאלות חשובות מריאיון עבודה לחברת פרסום:

להלן פירוט מדהים שיעזור לך המעצב הגרפי המתחיל להצליח בכל ראיון עבודה, כמובן יש לקחת בחשבון שמרבית המקומות יבקשו ממך לעצב סגנון גרפי בפועל במקום הראיון עבודה, לכן חשוב להגיע עם מוטיבציה ולא להסתמך רק על גרפיקות מוכנות שאתם מורידים מהרשת ומשנים.

שאלת ספר על עצמך

שאלה שמציבה את המועמד בחוסר וודאות. זו שאלה פתוחה ולא כולם יודעים איך לענות עליה. המענה על השאלה הזו חייב להיות לכיוון המקצועי. מי אתם כמעצבים גרפיים, איך הגעתם לתחום, למה אתם בתחום וכדומה. בסוף השאלה ניתן לומר גם כמה מילים על שעות הפנאי שלכם, אך המיקוד חייב להיות מקצועי.

שאלות מקצועיות חלק הראשון

השאלות המקצועיות יתחלקו לשניים. בחלק הראשון, ישאלו אתכם שאלות על תיק העבודות שלכם. יבחרו עבודות ספציפיות מתוכו וישאלו מה הייתה המחשבה העיצובית מאחורי והקו העיצובי שאליו התכוונתם. כמו כן, ישאלו אתכם על הדיוק, הפרספקטיבה, המסר שרציתם להעביר, בחירת הצבעים, בחירת הפונט וכדומה.

החלק השני

החלק השני של שאלות מקצועיות עשוי להיות יותר מעשי ויתמקד בסוג של טסט. לפעמים זהו טסט שיתנו לכם לבצע במקום ולפעמים זהו שלב שתבצעו בבית ותשלחו אל המעסיק העתידי. חשוב לשים לב בעניין זה שאם החברה משתמשת לאחר מכן בחומרי הטסט ללקוחות אמיתיים, עליהם לשלם לכם על החלק הזה. במידה ועברתם את כל השלבים האלו בהצלחה, תקבלו את העבודה במשרד הפרסום.

האם כדאי לעבוד במשרד פרסום כמעצבים גרפיים?

מבין העבודות שקיימות עבור מעצבים גרפיים מתחילים, עבודה במשרד פרסום היא בהחלט עבודה נחשקת, הרבה יותר מבית דפוס למשל. בשל כך, גם המשכורות במשרדי הפרסום עבור מעצבים גרפיים טובות יותר כבר בהתחלה. משרדי פרסום נחשבים לבית ספר מצוין על מנת להשתפשף בתחום ואחר כך לעבור להיות עצמאיים או להתקדם לעיצוב בהייטק. אז אם אתם קרובים לסיים את לימודיכם, להתקבל למשרד פרסום בתחילת הדרך זו באמת שאיפה מצוינת שכדאי להגיע אליה.

האם בלימודי עיצוב גרפי מכינים את הסטודנטים לראיון עבודה במשרד פרסום?

התשובה היא לגמרי לא! בתי הספר והמכללות לא מכינות אתכם לקבלה לעבודה, אך בחלקם כן מכוונים אתכם לעבודות שיכנסו לתיק העבודות. בעניין זה חשוב וכדאי לדעת שהעבודות שהכנתם בזמן הלימודים עשויות להיות ברמה יחסית נמוכה למה שהשוק דורש. עליכם לשבת גם לאחר הלימודים ולהשקיע בתיק עבודות ראוי וטוב.

האם קיימת דרך שיכולה לעזור למעצבים גרפיים לייצר תיק עבודות איכותי?

התשובה היא בהחלט! אצלנו במכללת סולו – מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק, קיים מסלול ייחודי לבוגרי הקורסים המיועד ליצירת תיק עבודות מקצועי ואיכותי. אל הקורס הזה ניתן להתקבל רק לאחר שסיימתם את לימודיכם כמעצבים גרפיים ואתם בדרך למציאת עבודה בתחום. בקורס המרצה יתמקד בהכנת עבודות לתיק העבודות ונתינת משוב מקצועי על כל עבודה ועבודה. בסוף הקורס יהיה לכם אתר שלכם עם עבודות מוצגות שתוכלו לשלוח כתיק עבודות למעסיקים.

האם מומלץ לנסות ולהתקבל לעבודות בעיצוב גרפי לפני שיש תיק עבודות מסודר ומקצועי?

זה משהו שבהחלט ניתן, אך סביר שתגיעו לעבודות נמוכות יותר בתחום הן מבחינת שכר והן מבחינת יוקרת המקום. הבחירה במקום עבודה ראשון כמעצב גרפי הוא בעל חשיבות ועשוי לקבוע לכם את ההמשך. חשוב שתתקבלו בפעם הראשונה למקום טוב, עם שכר טוב שיוכל לקדם אתכם לעבודות טובות יותר בהמשך.

מהם אפיקי הקידום עבור מעצבים גרפיים כיום?

מעצבים גרפיים שמעוניינים להמשיך ולהתפתח, יוכלו להמשיך וללמוד קורסי עיצוב נוספים כמו חוויית משתמש, עיצוב אתרים ועיצוב אפליקציות. אלו תחומים שבהם מעצבים גרפיים משתלבים בהייטק ומקנים למעצבים גרפיים שכר גבוה בהרבה.

ואם אני מעוניין להיות עצמאי שמעצב מיתוג לעסקים במקום משרדי פרסום?

דבר זה בהחלט אפשרי ומאוד מקובל. מעצבים גרפיים רבים מעדיפים כיום להיות עצמאיים ולייצר תכנית מיתוג שלמה עבור עסקים שונים. תיק העבודות ששימש אתכם בקבלה לעבודה למשרד פרסום הוא בדיוק תיק העבודות שתוכלו להראות ללקוחות מתעניינים, הרי גם לקוחות מתעניינים מעוניינים לוודא שהם מתחברים לחשיבה העיצובית שלכם לפני שאתם מייצרים להם מיתוג שלם.

באיזה קורס מעצבים גרפיים עליי להתחיל את הלימודים במכללת סולו

הדרך להתחיל ולהיות מעצב גרפי היא ללמוד את קורס העיצוב הגרפי שלנו במכללה. זהו קורס בסיס שמכשיר אתכם להיות מעצבים גרפיים. אם אתם מעוניינים בתכנית רחבה יותר שמכילה גם עיצוב אתרים ועיצוב אפליקציות, תוכלו ללמוד אצלנו את התכנית של תקשורת חזותית ולעשות את המעבר להייטק כבר בהתחלה. שתי התכניות מצוינות עבור הסטודנטים ומקנות להם את האפשרות לעסוק בתחום הייחודי הזה.

איך לומדים במכללת סולו עיצוב גרפי אונליין?

במכללת סולו לומדים אחד על אחד עם מורה פרטי ואונליין מהבית. כלומר, אתם לא צריכים לצאת החוצה מהבית, לנסוע בפקקים, לחפש חניה, לנסות להספיק לשיעור בזמן וכדומה. כל מה שאתם צריכים זה להתיישב מול המחשב בנוחות שלכם ולהתחיל ללמוד עם המורים המצוינים שלנו. לכל תלמיד אצלנו יש מורה קבוע שמלמד אותו ומלווה אותו עד לסיום התכנית. לאחר סיום הלימודים, תצטרפו אל קבוצת הפייסבוק שלנו שנחשבת לקבוצת הדרושים הגדולה ביותר בתחום. בקבוצה זו מתפרסמות בכל יום עשרות משרות שממתינות שתשלחו אליהן קורות חיים ותיק עבודות.

אז אם עיצוב גרפי מעניין אתכם ואתם מעוניינים ללמוד את התחום, זה הזמן להתקשר אלינו למכללת סולו.