שיעור למתחילים חינם באילוסטרייטור תרגיל יצירת קוביה פרספקטיבה ILLUSTRATOR

הסבר מתוך ספר אילוסטרייטור שיעור למתחילים חינם  –  תרגיל יצירת קוביה פרספקטיבה ILLUSTRATOR

מחפשים מדריכים לאילוסטרייטור למתחילים? רוצים לדעת איך מעצבים גרפיקה בסיסית? אתם במקום הנכון! בעמוד זה הכנו לכם במיוחד שיעורי אילוסטרייטור קלים כדי להראות לכם איך אפשר במספר פעולות פשוטות ליצור נפח גרפי בגרפיקה ממוחשבת, כיום אילוסטרייטור הנה תוכנה מרכזית במכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר לגרפיקה מקצועיים, התוכנה שימושית מאוד בגלל שהיא עובדת על צורות וקווים, קימורי הקו שמתאפשרים בתוכנה מאפשרים למעצבים הגרפיים ליצור מניפולציות מדהימות לעיטורים גרפיים או לעיצוב ובניית תדמית לעסקים החל מעיצובי לוגו מושכים ועד להכנת גרפיקות שונות לקידום מכירות לעסקים, נוכל לראות שימושים רבים של התוכנה בעיצובי אפליקציות תוך שימוש בעיצוב וחווית משתמש UX- UI, בלימודי גרפיקה ממוחשבת התוכנה מאפשרת למעצבים הגרפיים לבצע עיצובים מורכבים החל מעיצובי אריזות או קביעת קווי חיתוך להבאה לדפוס. התוכנה עובדת נהדר עם תוכנות גרפיות אחרות כגון פוטושופ ומאפשרת עבודה והזרמה של גרפיקה לאינדיזיין.

מה עשינו בהדרכה באילוסטרייטור – יצירת קוביות וקופסאות למתחילים

בשיעור הסבר הראינו לכם איך אפשר ליצור מניפולציה של תיבה פשוטה או קופסה על ידי ריבוע בלבד, לא השתמשנו בטכניקות מורכבות מאוד אבל בהחלט נתנו דגש למעצב גרפי המתחיל או לגרפיקאית שרוצה להתחיל לעבוד עם התוכנה. שמרנו על סימטריה לכל אורך העבודה כדי לשמור על קווים ישירים בעת העבודה הגרפית. כדי לתת עומק בגרפיקה ותחושה של תלת מימדיות עבדנו עם הצללות וביצוע אפקט BLUR ILLUSTRATOR אפקט זה מאפשר לכם לתת עומק על שטחים באילוסטרייטור במיוחד אם אתם רוצים להראות עומק או עובי של גרפיקה שיוצאת מהדף, השיעור מוסבר בשפה העברית בצורה מאוד פשוטה, השימושים העיקריים היו עם החץ הלבן והחץ השחור, ההבדלים בין החצים הוא שהחץ השחור מאפשר בחירה סלקטיבית של כל הגרפיקה עם אפשרות של הקטנה או הגדלה, החץ הלבן באילוסטרייטור מאפשר בחירה ישירה של נקודות ומשיכה לכל כיוון שרק תרצו, החץ הלבן יצר לנו את כל העבודה הזוויתית שרצינו להראות בעיצוב הגרפי.

אופן העבודה בשיעור פרספקטיבה באילוסטרייטור – הסבר המדריך – הבאנו כאן נקודות כלליות של מה שנעשה בשיעור יוטיוב, כמובן שתוכלו תמיד לעצור שוב ושוב את הסרטון כדי להבין מה המורה לגרפיקה מסביר, רוב הכלים שהשתמשנו בהם היו חץ לבן וחץ שחור פלוס החזקות מקשים במקלדת כגון שיפט או אלט. ALT – SHIFT

  1. יצירת ריבוע גרפי סימטרי תוך החזקה של מקש השיפט בעת בניית הצורה
  2. בחירה של הריבוע ושכפול עם מקש האלט במקלדת
  3. המשיכה של הריבוע היה מקש אלט ותוך כד משיכה עם השיפט כדי לשמור על איזון
  4. מעבר לכלי החץ הלבן לביצוע המניפולציה הגרפית משיכת נקודות
  5. שכפול חלק עליון של הגרפיקה ובחירה חוזרת של הנקודות
  6. ביצוע פקודת הפוך לקבוצה ליצירת נוחות בתזוזת הגרפיקה
  7. מתו פקודת יצירת נקודה מאוזנת בין שני נקודות
  8. מעבר לכלי ההצללה BLUR – ושימוש במאזן ההצללה OPACITY
  9. שכפול ההצללה עם אלט  ALT ומעבר למקומות שונים בגרפיקה
  10. היפוך הגרפיקה בצורה סימטרית עם שיפט לחוץ – סגנון זה מקפיץ את הגרפיקה ב45 מעלות

אילוסטרייטור בשימוש מעצבים גרפיים וגרפיקאים

אילוסטרייטור כמו שאמרנו קודם נלמדת במסלול לימודי עיצוב גרפי למיתוג, התוכנה מאפשרת לבצע לוגואים או כל גרפיקה אחרת מעולם העיצוב גרפי רב תחומי, הלימודים כוללים לא רק את תחום המיתוג הגרפי אלה עבודה עם נושאים שונים כמו גרפיקה ושרטוט צורני, נוכל לראות עיצובי גרפיקה שונים בגדלים שונים ובצורות שונות החל מהדפסה עגולה או ביצוע של אריזות קרטון בצורות שונות, בגלל שיכולות התוכנה הם גבוהות עם קווים וצורות תוכלו בתוכנת האילוסטרייטור לבצע את כל קווי הסכין לחיתוך הגרפיקה לפי סגנון העיצוב שלכם, כיום אילוסטרייטור שימושית מאוד בעולם ההייטק בתחום העיצוב אפליקציות וכל סגנון עיצוב עם חווית משתמש נכונה בעבודה עם UX – UI לעיצוב ממשקי תוכנה או עיצובי אפליקציות שונות. התוכנה מאוד מניפולטיבית ומאפשרת לעצב כל מה שתרצו עם קצת יצירתיות, לכל אורך הלימודים בעיצוב גרפי תוכלו לראות שמשיעור לשיעור אתם מקבלים יותר כלים עיצוביים והשמיים הם הגבול בתוכנה זאת, ככל שמערבבים בין כל הפקודות בתוכנה תוכלו להגיע לרמות עיצוב וגימור מאוד יפות.

אילוסטרייטור למתחילים

אילוסטרייטור למתחילים – טכניקת עיצוב גרפי למתחילים להעשרה לתיק עבודות בעיצוב גרפי

לימודי עיצוב גרפי ועבודה כלים גרפיים ממוחשבים

תוכנות הגרפיות הממוחשבות של חברת אדובי הם רק כלי העבודה, לא מספיק ידיעת התוכנות כדי להיות מעצבים גרפיים, במסגרת הלימודים תלמדו את כל השפה העיצובית החל משמירה על חוקים וכללים שונים, הבנה קונספטואלית תוך שמירה על צבעים נכונים שמותאמים לקהלי היעד. קומפוזיציה גרפית שכוללת מאזנים בגרפיקה תוך שמירה על משקלים נכונים בעימוד הגרפי, מקצבים בעבודה והדגשים בהעברת מסרים מכירתיים לקידום ושיווק עסקים. לכל אורך הלימודים תהיו עסוקים בפיתוח היצירתיות, אף אחד לא מגיע ללימוד קורסים בעיצוב גרפי עם יצירתיות, היצירתיות זה נושא שנבנה לאט לאט בתקופת הלימודים וגם אחריה, הלימודים בעיצוב גרפי כוללים בנייה של תיק עבודות בעיצוב גרפי היות וזה הדבר החשוב ביותר שצריכים להשיג בתקופת הלימודים.

תעודה בעיצוב גרפי – עד כמה היא חשובה בתעשיית העיצוב גרפי

אמנם תקבלו תעודה שמעידה שסיימתם לימודים בצורה מקצועית אבל תעודות כבר לא פותחות שערים בעולם התעסוקתי, מה שיפתח לכם דלת זה אך ורק דוגמאות עיצוביות שעשיתם במהלך הלימודים, חברות הייטק או משרדי פרסום ירצו לראות עבודות עם חשיבה שעומדת מאחורי העיצוב גרפי, כיצד קישרתם ואיזנתם בין האלמנטים הגרפיים בצורה מושכת ומשכנעת, את תיק העבודות אתם תבנו בתוכנת אינדיזיין בצורה של חוברת או קטלוג או שתכינו גלריה של עבודות שונות באתר אינטרנט. על תיק העבודות לכלול מגוון רחב של עבודות שונות כדי להראות מספר סגנונות בעיצוב גרפי, לדוגמה אם אתם מבצעים עיצוב לוגו לחברה בנושא מסוים מומלץ מאוד להראות את אותו הלוגו בצורה שונה ובאותו נושא כדי להראות שסגנון העבודה שלכם הוא מגוון מאוד ולא מקובע מחשבתית. כיום בתחום העיצוב גרפי המחסור בתחום מורגש מאוד בגלל שעולם ההייטק שואב לתוכו מאות מעצבים מידי חודש מה שמשאיר את עולם הדפוס ללא כוח אדם, כבר בתקופת הלימודים תוכלו למצוא עבודה בתחום על ידי חיפוש משרות ברשתות החברתיות.

לימוד קורס אונליין בעיצוב גרפי באינטרנט איך זה הולך?

לימודי עיצוב גרפי או אילוסטרייטור מתאפשרים גם בשיטת לימודי עיצוב באינטרנט אונליין עם מורים שמחוברים ישירות לתוכנות הגרפיות שלכם תוך שיתוף מסכים בין המסך של המורה למסך של הסטודנט, הלימודים הנם לימודים אחד על אחד במכללה לעיצוב גרפי בשיטת לימודים אישית ופרטית יאפשרו לכם לקבל את החומר הלימודי בצורה בטוחה ולפי קצב אישי, השיחה בין המורה לסטודנט מתבצע לייב דרך מיקרופון ואזניות בדיוק כמו שתוכנת הסקייפ עובדת, לכל אורך הלימודים תקבלו מטלות גרפיות ושיעורי בית על החומר שלמדתם בשיעור, שיעורי הבית הם כדי לחזור ולשנן את החומר הלימודי באותו יום וגם כדי לפתח לכם את היצירתיות להעשרה לתיק העבודות בעיצוב גרפי. תוכלו כבר היום לשוחח עם אחד מיועצי הלימוד שלנו טלפונית 03-6202111 או להשאיר פרטים בטופס צור הקשר באתר, תוכלו לשוחח על מגוון מסלולי הלימוד, שיטת הלימודים אונליין ולקבל ייעוץ על אפשרויות התעסוקה לאחר הלימודים בעיצוב גרפי או אילוסטרייטור בלבד. תחום העיצוב גרפי נחשב לתחום מרתק ומי שאוהב את עולם האמנות הדיגיטלית בהחלט ימצא חממה תעסוקתית בתחום שרק עולה ומתקדם.

2019-07-26T21:33:21+02:00