מדריך פוטושופ – להכניס תמונה לתוך כיתוב אות ואפקטים בעיצוב גרפי

//מדריך פוטושופ – להכניס תמונה לתוך כיתוב אות ואפקטים בעיצוב גרפי

אפקטים למתקדמים בתוכנת הפוטושופ חלוקה של תמונה על ידי חיתוך הכיתוב

מחפשים מדריך כיצד לחתוך כיתוב מתוך תמונה עם אפקטים מדהימים? רוצים לשדרג את תיק העבודות שלכם עם עיצוב גרפי מקצועי? בעמוד זה תוכלו לקבל טיפים מקצועיים על עולם העיצוב הגרפי וגרפיקה ממוחשבת ולשדרג את תיק העבודות שלכם. הסרטון מוסבר בשפה העברית צעד-אחר-צעד ומתאים לכל אחד שמבין את עולם הפוטושופ בצורה בסיסית. כדי לשלוט בטכניקות שעשינו בשיעור גרפיקה זה עליכם לדעת את העולם השכבות בתוכנת הפוטושופ וכיצד להקליד אותיות. הסרטון לא מתאים לאנשים שאין להם מושג מה זה תוכנות גרפיות או שלא השתמשו בעבר בתוכנות של אדובי. תוכלו כמובן לשדרג את מה שמוצג בסרטון ולבצע טכניקות אחרות עם ערכים אחרים כדי להוציא סגנון גרפיקה שונה.

מאות דרכים בפוטושופ כדי להגיע לאותו סגנון עיצוב – כל אחד בוחר את הדרך הכי מהירה שלו

פוטושופ היא תוכנה מניפולטיבית מאוד ואפשר להגיע לאותו סגנון עיצוב באינספור טכניקות כאלה ואחרות. אנחנו בשיעור הבאנו סגנון עיצוב מאוד איטי שמתאים לאנשים שיודעים את פוטושופ ברמה בסיסית כדי לאפשר לכם ללמוד עוד טכניקות אחרות. בסופו של דבר כל מעצב גרפי או גרפיקאי מוצא לו את הדרך הכי נכונה ומהירה לעבודה. כמובן שתוכלו לשדרג את מה שהצגנו בשיעור הזה ולפתח לכם טכניקות אחרות כדי להגיע לסגנונות אחרים בעיצוב. בסרטון מוצג לכם אך ורק אות אחת אתם כמובן תוכלו לעשות משפטים יותר ארוכים ולשדרג את מה שאנחנו עשינו. ככל שיש יותר כיתוב בעמוד עליכם לפתוח קובץ יותר גדול עם נפח רחב יותר כדי שיהיה לכם קומפוזיציה בעיצוב גרפי בצורה נכונה.

רוצים לראות עוד מדריכים מגניבים בפוטושופ?

הכנו במיוחד בשבילכם אינספור סרטונים ודוגמאות מעולם העיצוב הגרפי. בעמוד קורס פוטושופ לדוגמה תוכלו לראות סרטונים שנעשו על ידי מעצבים גרפיים כדי לתת לכם מידע רחב כיצד אפשר לשפר את היצירתיות בעיצוב. כל סרטון שתראו אפשר להראות אותו באינספור דרכים אחרות וזה ייתן לכם אינדיקציה כיצד אפשר לשדרג את תיק העבודות. הסרטונים בעמוד מדברים על עיבוד תמונה ותיקון תמונות לאחר הצילום וכמובן טכניקות להכנת פרסומות ומודעות גרפיות לקידום מכירות של עסקים.

מה עשינו בסרטון המהלכים הכנסת תמונה לתוך כיתוב בפוטושופ

באופן כללי הדרך הכי מהירה להכניס תמונה לתוך כיתוב זה לעבוד עם המסכות. אנחנו בחרנו בסרטון הזה לא לעבוד עם מסכות כדי להראות לכם עוד טכניקה מהירה יותר ופשוטה כדי להכניס תמונה לתוך טקסטים. תחילה הכנסנו לתוך קובץ העבודה תמונה ולאחר מכן הכנסנו כיתוב. את הכיתוב הגדלנו לכל אורך הדף כדי לאפשר להצללה להיות יותר שולטת ומביעה עמדה – טכניקה זו מתאימה לשימוש בפרסום מודעות וקידום עסקים על ידי העברת מסרים בצורה דרמתית יותר.

בחרנו לעבוד עם רקע שחור כדי להביא משקל ואיזון גרפי לתמונה שנכנסת לתוך הכיתוב. צבע שחור בתורת הצבעים עושה את העבודה הכי נכונה במידה ואתם מכינים פרסומת לפייסבוק ולאינסטגרם וצריכים לקדם מכירות של מוצר או להעביר עניין להנעה לפעולה של גולשים.

TRANSFORM SELECTION  בפוטושופ שימוש במדריך

שימוש בפקודה TRANSFORM SELECTION מאפשר לכם לקחת כל בחירה שאתם עושים ולכוון אותה לכל מקום בקובץ. אנחנו השתמשנו בפקודה הזו כדי לחתוך כל פעם אזור אחר בתוך האות וליצור מאזן נכון להצללה שיצרנו על האות. זה לא משנה אם יש תוכן גרפי בתוך הבחירה או אין, הפקודה TRANSFORM SELECTION  מאפשרת לכם להגדיל ולהקטין את הבחירה ולא לפגוע בתוכן פנימי שנמצא בתוך שכבה בפוטושופ.  החיתוך בתמונה נעשה על ידי מקש  DELETE במקלדת מה שיאפשר לנו לאחר מכן לבצע הצללה והנפח שהתקבל בכל המקומות שהיו בתוך האות נחתכו. כמובן שתוכלו לחתוך בצורה יותר מינימליסטית אנחנו בסרטון ניסינו להראות כמה שיותר מקומות חתוכים כדי לתת לכם את האינדיקציה על אפקט ההבלטה.

TRANSFORM SELECTION

תוכנה לעיצוב פרסומות - פוטושופ

דוגמה על רקע בהיר – השחור מעביר את הדרמתיות בפרסומת בצורה יותר חזקה

שימוש בפקודת חיתוך תמונה אבל לא בצורה ישירה אלה הדרגתית – feather

לאחר שהכנסנו את התמונה לתוך הטקסט רצינו ליצור עומק שישתלב עם הצבע השחור שיושב בשכבה התחתונה בקובץ. פקודת feather  מאפשרת לכם על ידי קביעה של ערכים מספריים ליצור חיתוך הדרגתי ולא חיתוך יבש. ככל שהמספר יותר גבוה החיתוך יהיה יותר הדרגתי,  ככל שהמספר יהיה יותר נמוך החיתוך יהיה קל יותר ויבש. כדי לבצע את האפקט הזה בצורה הנכונה עליכם לדעת שיש קשר בין הערך המספרי לבין גודל האזור שאתם בוחרים במידה ואתם רוצים ערך מספרי גבוה יותר עליכם לבחור אזור בחירה גבוה יותר ואז לבצע את פקודת החיתוך. בדרך כלל פקודה זו מאפשרת בעיצוב גרפי לשלב בין תמונות וליצור כל מניפולציה שאתם רוצים על ידי חיתוך של תמונה בצורה הדרגתית

תוכנה לעיצוב פרסומות – פוטושופ

פוטושופ בעולם העיצוב גרפי נחשבת לתוכנה המרכזית ביותר בלימודים. התוכנה אלופה בהכנת פרסומות ומודעות לקידום מכירות וכל תמונה שמכניסים לתוכנת פוטושופ אפשר להפוך אותה לדרמטית ומעבירה מסר. המעצבים הגרפיים וגרפיקאים עושים את הכל כדי להעביר את המסר המכירתי ולהניע לפעולה את הגולשים שצופים במודעה אם זה ברשת חברתית או באינסטגרם. תוכלו באתר לראות אינספור דוגמאות על עולם העיצוב גרפי ולקבל מידע רחב כיצד גם אתם יכולים לעבוד ולעסוק בתחום הזה.

הלימודים בבית הספר מתבצעים אונליין ללימודי תעודה במקצועות העיצוב גרפי ובניית אתרים לאינטרנט. המורים יכול להתחבר ישירות לתוכנת הגרפיקה שלכם דרך תוכנת חיבור המשתפת מסכים ולהנחות אתכם צעד-אחר-צעד על עולם העיצוב הגרפי. לכל אורך הלימודים המורים יתרכזו אתכם בתיק עבודות ותעודה תתקבל בסיום הלימודים.

ועוד דוגמה למה שאפשר לעשות עם כיתובים בתוך כיתובים בתוכנת הפוטושופ- המטרה להכניס לתוך המלל תוכן שיהיה טקסט ולא צבע או תמונה, צפייה נעימה 🙂

2019-10-01T23:30:05+03:00