עיצוב אינטראקטיבי לימודים

//עיצוב אינטראקטיבי לימודים

היום למי שמתלבט מה ללמוד, לא חסרות אפשרויות. פעם הן היו הרבה יותר מצומצמות והן היו תלויות יותר בציוני בגרות ופסיכומטרי, ומי שרצה גם לרכוש מקצוע מכובד וגם כזה שאפשר להתפרנס ממנו בכבוד ויותר מזה, היה חייב לעמוד בדרישות שונות. היום בעידן ההייטק, כבר לא חייבים ללמוד לימודים ארוכים, לא חייבים לקבל תואר אקדמי וגם לא חייבים להעביר שנים רבות בצבירת ניסיון ורק אז להתחיל ולהתפרנס כמו שצריך. היום יש קורסים ייעודיים למקצועות מחשב שונים, קורסים שבסופם אפשר להתחיל ולהתפרנס ואפשר לעשות את זה מצוין. עיצוב אינטראקטיבי הוא אחד מהאופציות הללו.

מהו עיצוב אינטראקטיבי?

אם נגדיר את המושג “עיצוב אינטראקטיבי” הגדרה יבשה, הוא יהיה תחום של יידע שכל עיסוקו הוא עיצוב הקשר בין אנשים לבין מוצרים. כשמדובר על מוצרים פיזיים, זהו מונח שמתקשר יותר לעיצוב תעשייתי. זה אומר שצריך לעצב את הצורה של המוצר כך שלמשתמש תהיה אינטראקציה גבוהה איתו או במילים אחרות, שהוא ירגיש נוח להשתמש במוצר. אך היום, עיצוב אינטראקטיבי מתייחס לא פחות ואולי אף יותר לעולם הווירטואלי, הוא מתייחס לעיצוב חוויית המשתמש או לעיצוב ממשקים שנעשו בתוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי, ומי שעוסק בתחום מהווה גורם מרכזי בתעשיית האינטרנט. אז הנה קצת הסבר על שני אלו ועל הקשר שלהם לעיצוב אינטראקטיבי וכמובן, מה אפשר לעשות עם הלימודים הללו ואיך אפשר ללמוד את התחום.

עיצוב ממשקים – הדור החדש של המעצבים

ממשק המשתמש הוא החלק במערכת שהמשתמש חשוף לה. זהו האמצעי להפעיל את המערכת וזה יכול להיות תוכנה, אתר או אפליקציה כלשהיא. עיצוב ממשק משתמש זה אומר עיצוב של האלמנט הזה שמאפשר לעשות שימוש יעיל בהתאם לצרכים, ועיצוב נכון יגרום לשימוש נוח ויעיל. היום בעידן בו הכל נמדד בזמן, לעיצוב הממשק יש משמעות רבה לשימוש זמן ארוך ב”מוצר”. הוא מתקשר ישירות לעיצוב חוויית המשתמש והנה קצת הסבר על מהי חוויית המשתמש ואיך היא קשורה לעיצוב אינטארקטיבי.

interactive design

interactive design

עיצוב חוויית משתמש – ללמוד לעבוד עם חברות הייטק

מהו עיצוב חוויית המשתמש? היום יש כבר הבנה לחשיבות של החוויה בעת השימוש במוצר או שירות כלשהוא ומסתבר שזה תופס לכל “מוצר” וירטואלי שהוא. זה אומר אתרי אינטרנט, זה אומר אפליקציות וזה אומר כל תוכנה שולחנית או אחרת. בשביל לעצב את חווית המשתמש צריך לחשוב על כל פרט ופרט, צריך לחשוב איפה יהיה כל כפתור וכפתור, באיזה גודל הוא יהיה ועד כמה השימוש יהיה חווייתי. זה אומר מעבר בין דפים, זה אומר נוחות התפעול של האפליקציה או האתר וזה אומר כל פרט שהוא. בסופו של דבר חוויית המשתמש היא זו שתקבע אם הלקוח ייהנה, אם הוא ימליץ על השימוש והאם הוא ינצל את כלי העזר עד תומו.

עבודה בחברת בניית אתרים

אז איפה אפשר לעבוד אם לומדים עיצוב אינטראקטיבי? בין השאר בחברות בניית אתרים, חברות שבונות עבור הלקוחות שלהן אתרי אינטרנט לכל מטרה שהיא. זו יכולה להיות חנות וירטואלית, זה יכול להיות אתר תדמיתי וזה יכול להיות פורטל או כל אתר אחר. חברות בניית אתרים חייבות לספק את חוויית המשתמש וממשק המשתמש ברמה הגבוהה ביותר והן חייבות להעסיק אנשי מקצוע טובים בתחום. אם תוכיחו את עצמכם אין שום סיבה שלא תוכלו לעבוד בחברה כזו ושלא תוכלו להגיע איתה רחוק. חברות בניית אתרים רק הולכות ומתרבות מכיוון שיש ביקוש גובר והולך לאתרי אינטרנט. יש מיליוני אתרי אינטרנט ברחבי העולם ומיליארדי דפי אינטרנט, ואתם יכולים להיות מרכיב חשוב בפעילות שלהן.

עבודה בפיתוח אפליקציות – להתחיל בעיצוב גרפי

הילדים והנוער של היום לא יכולים לדמיין את העולם ללא הסמארטפונים והאפליקציות. האפליקציות הללו משמשות אותנו בכל כך הרבה תחומים, ונראה שבלעדיהם יהיה לנו קשה מאוד להסתדר, יש יותר ויותר אפליקציות היום ומישהו מתכנן אותן ומעצב אותן. צריך לספק חוויית משתמש גבוהה וצריך לעצב את הממשק ככה שהוא יהיה נוח ומעניין ועבודה בפיתוח אפליקציות יכולה להיות עבודה מדהימה. גם כאן, יש יותר ויותר חברות שעוסקות בפיתוח אפליקציות ונראה שמספר החברות הללו רק ילך ויגדל. זה בדיוק המקום שלכם להשתלב בתעשייה, בדיוק המקום למצוא עבודה מכובדת וטובה לאחר שתלמדו את התחום. אבל יש עוד בונוס, את העבודות הללו אתם יכולים לעשות מהבית כפרילנסרים ולהיות הבוסים של עצמכם.

עבודה כפרילנסרים בעיצוב ובניית אתרים

גם בעיצוב אתרי אינטרנט וגם בעיצוב אפליקציות, לא חייבים לעבוד בחברה כשכירים אלא אפשר גם לעבוד כעצמאיים. למה? פשוט מאוד, כי כל העבודות הללו דורשות מחשב, חיבור לאינטרנט ואת התוכנות הרלוונטיות. יש היום המון פרילנסרים שעובדים מהבית, מבית הקפה השכונתי או מכל מקום אחר בארץ ובעולם. הם יכולים לתת שירות לחברות ועסקים כפרילנסרים קבועים ויכולים לתת שירות לפרטיים או לעסקים קטנים או לכל אחד אחר. הם קובעים את השעות בהן הם רוצים לעבוד והם יכולים לשלב את העבודה שלהם עם גידול ילדים או עם כל דבר אחר. עבודה כפרילנסר זה חלומם של רבים וגם אתם יכולים אם רק תלמד את התחומים הללו וכל מה שאתם צריכים אלו כמה חודשים.

interactive design learning

interactive design learning

ללמוד במכללה לעיצוב גרפי

אז איפה לומדים עיצוב אינטראקטיבי או עיצוב גרפי? אפשר כמובן ללמוד במכללה רגילה ולקחת קורסים. יש לא מעט מכללות שמציעות קורסים כאלו אבל אתם צריכים לפנות זמן במיוחד בשביל ללמוד בהן. אתם צריכים להגיע בשעות ובימים שנקבעים, אתם צריכים לפעמים לוותר על שעות עבודה או אירוע בגלל זה, אתם צריכים להגיע לכל השיעורים אחרת אתם עלולים לאבד את הקבוצה ולא להצליח להדביק את הפער וזה לא מתאים לכל אחד. האופציה הטובה יותר בשבילכם היא לימודים און ליין והנה הסבר מה הם.

לימודי עיצוב אינטראקטיבי ותקשורת חזותית און ליין במכללת סולו

אז מהם בכלל לימודים און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי? המושג “לימודים און ליין” עלול להטעות אתכם ולגרום לכם לחשוב שמדובר על עוד סדרת וידאו או חומר כתוב שנשלח אליכם. אבל לא. לימודים און ליין אחד על אחד באמצעות האינטרנט אלו שיעורים פרטיים לכל דבר, שיעורים בהם המורה יושב בצד אחד והתלמיד בצד השני. בלימודים כאלו כל אחד יכול להשתלט על המחשב של השני ולעבוד עליו, מה שקורה באמצעות תוכנה ייעודית. אלו לימודים שגם מאפשרים לעבוד תוך כדי, מאפשרים אפילו לטייל ולעשות כל דבר. היום בעידן המודרני כשקונים הכל ברשת ומקבלים בה את כל המידע, אין שום סיבה שלא ללמוד שיעורים פרטיים באמצעות האינטרנט.

למה דווקא במכללת סולו?

אם אתם רוצים ללמוד עיצוב אינטראקטיבי מכללת סולו היא המכללה אותה אתם מחפשים. למה? קודם כל כי כל תלמיד בה הוא עולם ומלואו. הוא לא עוד תלמיד אלא אחד כזה שצוות המרצים עושה בשבילו הכל. אפשר ללמוד בקצב של התלמיד ואפשר להצליח ובגדול. במהלך הלימודים יכין התלמיד תיק עבודות אותו הוא יציג למעסיקים ולקוחות פוטנציאליים לאחר הלימודים. צוות המכללה גם מסייע בהשמה ועושה הכל על מנת שכל תלמיד שרוצה יוכל לעסוק בתחום. אם אתם רוצים ללמוד עיצוב אינטראקטיבי, עיצוב גרפי, אם חייבים להכיר את מכללת סולו.

2019-07-26T21:47:39+03:00