יש עבודה בבניית אתרים מה זה UI UX האם שווה ללמוד את מערכת תוכנת אדובי XD לבניית אפליקציות וחווית משתמש

יש עבודה בבניית אתרים? מה זה UI UX? האם שווה ללמוד את מערכת תוכנת אדובי XD לבניית אפליקציות וחווית משתמש?

תוכן עניינים הצג

תחום העבודה בענף עיצוב גרפי ובניית אתרי אינטרנט בשנים האחרונות הפך להיות מבוקש מאוד. נוכל לראות את זה על ידי אין ספור מודעות דרושים וכמובן בעולם ההייטק. מי זה שאחראי על כל האסטטיקה שאנחנו רואים באתרי אינטרנט? מי אלה שאחראיים על כל התקשורת הוויזואלית באפליקציות? מי אלה שקובעים איך המודעות השיווקיות יהיו בפייסבוק? התשובה היא כמובן מעצבים גרפיים.

המעצבים הגרפיים צריכים לחשוב בכובד ראש איך לייצר אינטרקציה וויזואלית עם קהל היעד

כל מעצב גרפי כיום צריך לשלוט באין ספור פלטפורמות כדי להבין את המהות של המותג וקהל היעד. כדי לשווק שירות ללקוחות, המעצבים הגרפיים צריכים לחשוב בכובד ראש איך לייצר אינטרקציה וויזואלית עם קהל היעד שהוא קהל מטרה.

המעצבים הגרפיים קובעים את הטון העיצובי ויוצרים מניפולציות רבות כדי שאנשים יחשבו שהמותג הוא מכובד. הכנו במיוחד בכתבה הזו אין ספור טיפים מדהימים על עולם העיצוב הגרפי רב תחומי שיתנו לכם אינדקצייה כיצד משתמשים באפליקציות וכיצד תוכנת ה XD נהפכה לחשובה מאוד.

אם אתם שוקלים להיכנס לעולם החווית משתמש UIUX ובניית אתרי אינטרנט אין ספק שמאמר זה ייתן לכם מידע חשוב מידע חשוב שיאפשר לכם להבין אם אתם מתחברים לעולם ההייטק או לא.

מה קרה בתקופת הקורונה?

עסקים רבים הבינו שאם הם לא יהיו באינטרנט ויצרו אינטרקציה עם הגולשים הם לא יוכלו להמשיך ולמכור. בתקופת הקורונה עסקים נאלצו לסגור כי לא היה להם שום מערך וויזואלי בדיגיטל כדי להמשיך ליצור אינטרקציה עם גולשים. אם עסקים היום מתבססים אך ורק על עוברי אורך שיכנסו לחנות ויקנו היום המצב שונה ועסקים רבים צריכים להכניס גולשים לאתר האינטרנט או לחנות אונליין תוך יצירת דף מכירה באתר האינטרנט בצורה מעוצבת וויזואלית כדי שאנשים יקנו. המעצבים הגרפיים הם אלה שקובעים איך האתר או החנות אונליין יהיו ולכן התפקיד שלהם הוא מאוד חשוב.

בתקופת הקורונה למעצבים גרפיים ולמעצבי חווית משתמש היה עבודה רבה וכתוצאה מכך הביקוש גדל מאוד.

למה יש ביקוש כזה גדול בעולם העיצוב הגרפי ובניית אתרים? תחום העיצוב הגרפי ובניית אתרים לאינטרנט נכנס חזק מאוד בשנים האחרונות ולא רק בתקופת הקורונה. הפירוט שהבאנו קודם הסביר על הביקוש המסיבי של עסקים הנוכחים בדיגיטל אבל כבר מעל עשר שנים חברות הייטק ומשרדי פרסום משתמשים במעצבים גרפיים בצורה קבועה כדי שיספקו את כל המערך המקוון ליצירת אינטרקציה עם הגולשים ובניית אסטרטגיה שיווקית למותגים.

בעבר רוב הבוגרים היו עובדים אך ורק בעולם ההדפסה

נוכל לראות שאם בעבר רוב הבוגרים היו עובדים אך ורק בעולם ההדפסה מכינים פליירים או עלונים מודפסים היום המצב הוא שונה וכיום חברות הייטק משתמשות במעצבים גרפיים לדיגיטל לעבודה משותפת עם מפתחים ומתכנתים להכנת אפליקציות ועיצוב וויזואלי לתוכנות שחברות הייטק מפתחות. היום מעצבים גרפיים הם אלה שחולשים על כל עולם הוויזואלי החל מאריזות מוצר בסופרמרקט ועד פליירים ועלונים שאנחנו נפגשים בתיבות הדואר במקביל מעצבים גרפיים בגלל הביקוש הגדול בעולם ההייטק מכללות רבות מלמדות תקשורת חזותית כדי להתאים את הידע של מעצבים גרפיים מתחילים לעולם הדיגיטל שלא מפסיק לקחת מעצבים.

מה לומדים בעולם העיצוב הגרפי?

מעצבים גרפיים לומדים במסלול לימודים הראשון כיצד לחשוב כמעצבים גרפיים מול שימוש בטיפוגרפיות וקומפוזיציות מדהימות כדי לגרום לאינטרקציה באסטרטגיה שיווקית בעולם הדיגיטל להראות בצורה מקצועית במקביל לומדים את התוכנות בשימוש השפה הוויזואלית שהם פוטושופ אילוסטרייטור ותוכנת אנדיזיין לכל אורך מסלול הלימודים הם בונים תיק עבודות כי זה הדבר היחיד שיכול להראות אם הם באמת מבינים מהי אינפוגרפיקה נכונה או יצירת וויזואליים באמצעות טיפוגרפיה ותמונות.

לימודי תקשורת חזותית

במסלול לימודי תקשורת חזותית הסטודנטים צריכים להגיע עם רקע בעולם העיצוב הגרפי שכולל תיק עבודות. אי אפשר לבנות אפליקציה בתוכנת ה XD או להכין חווית משתמש באלמנטור UIUX במערכת ההפעלה וורדפרס אם הסטודנטים לא מבינים את כל העולם העיצוב הגרפי הרב תחומי. במהלך הלימודים הם לומדים את כל השפות האינטרנטיות וכמובן את כל עולם בניית האתרים לבניית אתר בצורה מקצועית

תוכנת ה XD מה זה?

בעבר אך ורק עולם ההייטק היה אחראי על בניית אפליקציות ויצירת קודים תכנותיים והתאמה למנועי חיפוש גוגל או אפל. בשנים האחרונות חברת אדובי יצרה קבוצה מדהימה שקוראים לה XD שבאמצעותה המעצבים גרפיים יכולים לעצב את כל דפי האפליקציה תוך שילוב רכיבים מתוכנות גרפיות אחרות. במהלך בניית תוכנת ה XD מכינים את כל הגרפיקה בצורה וקטורית ומכניסים אלמנטים מתוכנת האלמנטור. תוכנת אילוסטרייטור דומה מאוד לתוכנת ה XD ובצורה הזו אפשר להכניס גרפיקה וקטורית שלא שוקלת הרבה כדי שהאפליקציה תזוז מהר במנועי חיפוש או לסירוגין בטלפון החכם.

תוכנת XD אחראית על המפרט הנכון לבנייה של הגרפיקה

תוכנת XD מאפשרת ליצור וויזואליים רבים ואת כל המפרט הנכון לבנייה של הגרפיקה. לאחר שהמעצבים הגרפיים הם אלה שקובעים את כל הוויזואליות והאלמנטים שבתוך האפליקציה הם  אלה שאחראים להצלחתה ועובדים עם מהנדס מחשבים או מפתח תוכנה שמקבל את כל הקודים התכנותיים שתוכנת אדובי XD מאפשרת. על ידי ייצוא של פקודות תכנות מתוכנת אדובי XD מהנדס המחשבים יודע איך להתאים את כל הגרפיקה והתכנות הנכון. תוכנת XD נחשבת לאחת התוכנות המבוקשות ביותר בעולם העיצוב הגרפי ובניית אתרי אינטרנט פלוס מתן דגש גבוה מאוד לעולם חווית המשתמש.

איך אפשר ללמוד תקשורת חזותית אונליין או במקביל קורסים לעיצוב גרפי באינטרנט?

תקופת הקורונה שעדיין נמצאת בעולם כולו הראתה לעולם שאפשר לעבוד אך ורק דרך האינטרנט. מדינות שלמות וגם מדינת ישראל החליטו על ריחוק חברתי וכתוצאה מכך ארגונים שלמים היו צריכים לעבור לעבוד אך ורק דרך האינטרנט אונליין.

מכללות ובתי ספר או משרד החינוך החלו ללמד סטודנטים דרך מערכות זום. אנו עושים את זה כבר מעל חמש עשרה שנה מלמדים את כל תחום עיצוב אפליקציות ובניית אתרים או במקביל קורסים למעצבים גרפיים בלימודי תעודה ותיק עבודות דרך האינטרנט אונליין.

איך מתנהל שיעור עיצוב אתרי אינטרנט או גרפיקה ממוחשבת ועיצוב דרך האינטרנט אונליין?

במהלך השיעור באמצעות תוכנת זום או כל תוכנה שמאפשרת חיבור בין מסכים המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט ולהסביר לו על תוכנת הגרפיקה שפתוחה במחשב איך לעצב גרפיקה שמותאמת לתמונות או טקסטים במקביל לאחר ההסבר של המורה הסטודנט יכול לתרגל ולהראות שהוא באמת מבין את המהלכים לדוגמה אם המורה מסביר איך לעצב רכיב או כפתור בתוכנת XD הסטודנט צריך להראות למורה לאחר ההסבר שהוא באמת מבין את כל החשיבה הוויזואלית בגישה הזריזה ביותר כדי להכין את העבודה.

אם יש שאלה או נושא שהם לא ברורים המורה יחזור שוב על כל המהלכים כדי שהסטודנט יבין את החומר. המורה לא יכול להמשיך למהלכים שונים בעולם הדיגיטל אם הסטודנט לא מבין את החומר במלואו.

כיצד בית הספר יכול לעזור לך למצוא את העבודה הראשונה שלך בתחום הדיגיטל?

לבית הספר יש קבוצה מדהימה מעל תשע עשרה אלף חמש מאות חברות ומעסיקים שמחפשים אותך המעצב הגרפי המתחיל כדי שתיתן עבודה על יצירת עיצובים וארגונים מחברות שונות. בכל מודעת דרושים תוכל לראות את הדרישות שראית בתוכנות שצריך פלוס תיק עבודות ששם רואים את כל האמון והעבודה הרבה שעשית.

מעצבים גרפיים באמצעות קבוצה זו יכולים להשתלב בפרויקטים קבוצתיים או להשתלב בעבודת צוות בחברות הייטק. אין ספק שאם אתה בוחר לעבוד בצורה פרטנית כפרילנס מהבית תוכל למצוא אין ספור חברות או לסירוגין לקוחות שרוצים לעבוד איתך.

התקשורת הוויזואלית האינטרקטיבית בין הלקוחות למותג עצמו

תחום העיצוב הגרפי נהפך למבוקש מאוד כי מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים את כל התקשורת הוויזואלית האינטרקטיבית בין הלקוחות למותג עצמו היום גולשים שהם קהל היעד של אותו מותג נפגשים עם העיצובים הגרפיים שהמעצב הגרפי או הגרפיקאי מכינים עוד הרבה לפני שהם בכלל משוחחים עם המותג עצמו ולכן הסטודנטים מכינים תיק עבודות שזה הדבר החשוב ביותר שיוצר את נקודת המבט באינטרנט באמצעות הגולשים.

הגולשים של היום הם חכמים מאוד ושופטים תוך שניות בודדות אם האפליקציה נראית בצורה מקצועית או אם אתר האינטרנט באמת ראוי להשארת פרטים. אין ספק שאם אתם בוחרים לעבוד בתחום העיצוב הגרפי אתם תחשפו לעולמות מדהימים עם פרנסה בשפע.

ללמוד אונליין עיצוב אפליקציות ובניית אתרי אינטרנט

אנו ממליצים לכם לצפות בכל השיעורים שהכנו בעמוד זה ולשוחח עוד היום עם יועצי הלימודים שיסבירו לכם בהרחבה איך אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר בתחום העיצוב אפליקציות ובניית אתרי אינטרנט מול דגש על חווית המשתמש UIUX.

תוכלו ליצור קשר עוד היום ולשוחח על אין ספור שאלות או  נושאים שיש לכם. שיהיה לכם צפייה נעימה.