איך אפשר להפוך למעצב גרפי ולהיכנס לעולם ההייטק במקצוע שיווק אתרים יש כסף טוב

איך אפשר להפוך למעצב גרפי ולהיכנס לעולם ההייטק? במקצוע שיווק אתרים יש כסף טוב?

תוכן עניינים הצג

משרדי שיווק עסקיים אחראים על שיפור מותג בכל פלטפורמה דיגיטלית אפשרית אשר מייצגים את תחום העיצוב הגרפי בסביבת הדיגיטל ובהייטק. אם אתה רוצה להמשיך בקריירה במגזר זה, ללא ספק, החיבור הבא יספק לך שפע של ידע על תחום הכישרונות החזותיים הנדרשים על ידי מעצבים. שכן עיצובים גרפיים והבנת שפת העיצוב מיוצגים במקביל לשימוש בכמה מהטכנולוגיות המודרניות ביותר בתעשייה העולמית, במיוחד בישראל.

מה בדיוק השגנו במאמר הזה?

בעמוד פילוסופיית העיצוב המוצג בתוכנית הלימודים, ראינו את עבודת המורים היצירתיים מאחורי השימוש בתוכנת גרפיקה של אדובי, שמדברים על המחשה ויזואלית להפקת רעיונות והודעות לתמיכה בכל תוכנית שיווקית. ניתן לראות את השימוש בתוכנת Photoshop Illustrator ובתוכנת InDesign. ניסינו להציע לך טעימה מעולם העיצוב הגרפי על מנת לתת לך אינדיקטור מצוין האם אתה מתאים או לא מתאים לתחום זה. ישנם מספר תחומים בעולם העיצוב הגרפי שמהם עשוי הגרפיקאי לבחור בסיום הקורס.

מעצבים גרפיים עשויים לעבוד במגוון התמחויות.

בדיוק כפי שיעשו בכל תחום אחר גם בתחום העיצוב גרפי צריכים לחקור טוב לפני שבוחרים מקצוע. קשה לדעת אם אתה מתאים יותר לעולם ההייטק או לעולם הציור והאיור הדיגיטלי. הסטודנטים לומדים הרבה חוקים וסגנונות חזותיים בתחום הפרסום הבינתחומי לאורך הלימודים, תוכלו לזהות לאיזו נישה אתם באמת משתלבים ברגע שהמרצים יסבירו לכם את כל הנושאים השונים.

שפה ויזואלית להפקת אמנות דיגיטלית הנלמדת במסלול לימודים.

שפה גרפית מקיפה מגוון רחב של מידע שעולם האמנות צריך לספק על מנת לבנות אסטרטגיות שיווקיות או קמפיינים פרסומיים לכל מוצר שתעשיית העיצוב דורשת. כדי לפתח יצירת אמנות שתמשוך את הלקוחות שלך, תצטרך לשלוט במספר חוקים המשתרעים על השפה החזותית השלמה. תלמד כיצד ליצור אריזות מוצרים תוך הכנת פרסומות ברשתות חברתיות לפלטפורמות כמו פייסבוק ואינסטגרם. תחום הטיפוגרפיה הטרנס-דיסציפלינרית וכמובן תורת הצבעים הם שני תחומים הקשורים באופן הדוק לעולם העיצוב הגרפי.

תורת הצבעים משחקת חלק קריטי בהכנת כל סגנון פרסום

בתחום התקשורת החזותית, תורת הצבעים משחקת חלק קריטי בהכנת כל סגנון פרסום לאורך תקופת הלימוד. כל היבט בתחום העיצוב הגרפי הכולל סמלים ותמונות חייב לאמץ את כל התיאוריה מאחורי כל גוון ויזואלי. לצבעים יש כוח עצום, ולכן מעצבים גרפיים חייבים להבין איזה צבע לייצג ומה מותר או אסור. האם קהל היעד הוא שמרני, לכן עליו להשתמש בצבעים קרירים יותר, או שכל קהל צעיר יותר וצריך להשתמש בצבעים עזים יותר. לפני ההחלטה על מודל התעסוקה שעליו להציג, המחשבה החזותית של המעצב הגרפי היא מכרעת לכל סגנון ופרויקט.

עיצוב גרפי וטיפוגרפיה

טיפוגרפיה ועיצוב גרפי הם מרכיב יצירתי ביותר בפרסום המעביר את כל תחומי האחריות של צוות הפרסום לתחום של מיזוג יצירות אמנות ותמונה. לקוחות צריכים לקבל את המסר בצורה ברורה יותר בכל מוצר אמנות שאנו רואים בקמפיינים במדיה חברתית או בפרסומות באתר. יש להשתמש בתחכום החזותי כדי להבין מי קהל היעד או לחבר את כל השיחה החזותית בעבודת העיצובים המקצועיים להעברת מסרים פסיכולוגיים. מעצבים גרפיים הם חשובים להצלחתו של כל קמפיין מוצלח, לכן המרצים שלך יחלקו לך עבודה מקצועית לאורך הקורס כדי לעזור לך לחזק את כל כישורי החשיבה היצירתית שלך שנצברו לאורך מסלול התקשורת החזותית לחווית משתמש.

כיצד חשיבה יצירתית באה לידי ביטוי בשיעור פרט אונליין?

אפילו מעצב גרפי חדש לא צריך להראות ניסיון עבר מכיוון שחשיבה יצירתית היא נושא מתפתח. לאורך הקורס תקבלו שיעורי בית ומשימות המשלבות את כל ההיגיון בתוכו בצורה גרפית, וגרפיקאים יידרשו להראות עבודות שיהיו מושכים ויביעו את המסר בצורה הכי מקצועית שאפשר לעסק. התלמידים לומדים כיצד לבצע סימולציות ולהתאים את עצמם לצרכים הארגוניים.

כדי להפוך את שיעורי הבית למקוריים יותר, השתמש בטכניקות שאתה מקבל מהמרצים שלך והתאם את כל סביבת בניית זהות המותג לרעיון לימודי. ארגונים טובים שוכרים מעצבים גרפיים באופן תדיר על מנת להבטיח שהמוצר שלהם עונה על ציפיות החברה וקהל היעד. מעצבים גרפיים משמשים לעתים קרובות על ידי ארגוני הייטק כדי לסייע למפתח או מתכנת שלא למד מדעי המחשב בעיצוב ויז'ואל פרסומי.

בסביבת ההייטק של היום, מעצבים גרפיים ממלאים תפקיד חשוב.

אחד הנושאים החדשים ביותר בתחום הפרסום והשיווק הוא תפקודם של מעצבים גרפיים בסביבת ההייטק. חברות הייטק כדי לעמוד במכירות נמצאות בסביבות תחרותיות בכל רחבי העולם, וישראל נחשבת לאחת המדינות שמוכרות טכנולוגיה ללא הגבלת מקום. מכיוון שמעצבים גרפיים הם אלה שמחליטים כיצד היעילות של אותה תוכנית צריכה לקבל את הוויזואליה המתאימה בשימוש בצבעים יפים אשר יתאימו לקהל המשתמשים, הם עובדים עם מפתח התוכנה על בסיס קבוע.

מעצבים גרפיים מפתחים אינפוגרפיקה באינדיזיין ובאילוסטרייטור עבור ארגוני הייטק. בראש ובראשונה, מעצבים גרפיים מכינים עיצוב לקהל היעד כדי לתאר כיצד פריטים מתאגידי הייטק אמורים לפעול לשאר העולם. הכישרונות האסתטיים של המעצבים הגרפיים מוגברים על ידי הכישורים המתקבלים בשימוש בתוכנת אדובי באמצעות מפתח או מקודד.

בסביבה המסחרית של היום, כמה מרוויחים מעצבים גרפיים?

מעצבים גרפיים העוסקים בתעשיית ההייטק שרק בתחילת דרכם, בוגרי תכנית תקשורת חזותית וחווית משתמש מרוויחים 18,000 שקלים. בענף ההייטק תעריף שעתי של 80 עד 100 שקל הוא סטנדרטי.  אם בוחרים עובדים לעולם הפרסום הדיגיטלי כדי לייצר אטרקטיביות בעולם הפרסום והשיווק, נוכל לראות שהשכר הוא ארבעה עשר אלף שקל והמחיר לשעה הוא חמישים שקל. ההכנסה בענף הדפוס נמוכה למדי, ולכן מעצבים גרפיים בוחרים לעבוד בענף ההייטק, גם בגלל הביקוש האדיר וגם בגלל שהדפוס משלם 10,000 שקל לחודש.

בתחום העיצוב הגרפי קיים מחסור חמור בכוח אדם.

אם האפשרויות העיקריות של מעצבים גרפיים בעבר היו ליצור ולפתח פריטים בעיקר לתעשיית הדפוס, ניתן לראות שתחום הדיגיטל חיוני ביותר כיום בשוק הדיגיטלי אליו אנו נחשפים כל הזמן. בעבר, האפשרות היחידה הייתה לעבוד בהוצאה לאור; עם זאת, כיום, כל המעצבים הגרפיים רוצים לעבוד אך ורק מהבית או להקים עסקים מהצד כדי לשתף פעולה עם יזמים.

מהי הדרך הטובה ביותר ללמוד באינטרנט?

בתקופת הקורונה, הרעיון של עבודה מהבית הפך לפופולארי יותר ויותר, ואנחנו יכולים לראות שכל מקום עבודה בפועל הפך למשרד פרסום באינטרנט. כתוצאה מכך, מספר מוסדות ואוניברסיטאות החלו לשתף פעולה וללמד באופן מקוון, בין אם באמצעות זום לתואר ראשון ותואר שני או רק שיעורי עיצוב גרפי מקוונים. כבר למעלה מ-15 שנה, אנו מחנכים סטודנטים לעיצוב גרפי במסגרת של אחד על אחד.

למידה אישית מתרחשת דרך האינטרנט

למידה אישית מתרחשת דרך האינטרנט, שהיא מערכת המקשרת בין מחשבים. תוכנת זום הפכה לפופולרית למדי, ובית הספר משתמש בה בשילוב עם תוכנות אחרות או תוכנות זום כדי לספק את כל הפתרונות למי שרוצה ללמוד תקשורת חזותית חומרית וחווית משתמש מהבית באינטרנט.

במהלך המפגש, המדריך עשוי לראות את מסך התלמיד ולהראות לו כיצד לפתח לקוחות פוטנציאליים לעסקים בתוכנת פוטושופ או ללמוד לעצב נתונים על שפת העיצוב הטרנס-דיסציפלינרית בתוכנת Photoshop Illustrator. כמו כן, יש את InDesign. אם משהו לא ברור במהלך השיעור, המדריך יסביר זאת שוב עד שהתלמיד יבין מקצועית את התוכן. שיעורי בית ומשימות מוצעות בסיומו של כל קורס כדי לאפשר לתלמידים לשפר עוד יותר את יכולות היצירתיות והעיצוב שלהם.

סיוע ותמיכה בתלמידים משתרעת מחוץ לכיתה

התמיכה בתלמידים משתרעת גם מחוץ לכיתה, והתלמידים יכולים לפנות למדריך לסיוע בכל חשיבה מתקדמת בפעילויות פתרון בעיות או פיתוח כישרונות יצירתיים שעליו להציג במדיום המודפס והדיגיטלי שלו. מכיוון שהתלמיד נמצא בליבת הלמידה האישית והפרטנית, התלמידים מרגישים הרבה יותר בנוח לשאול שאלות מאשר בכיתה או בקבוצות שאינן נותנות עדיפות ללמידה אישית.

תוכנה לעיצוב גרפי

לסטודנטים ניתנת גישה חופשית לתוכנת הגרפיקה של אדובי למשך שבוע, ולאחר מכן עליהם לשלם 70 שקלים מדי חודש כדי להישאר מעודכנים. לאחר שנה של שימוש, על התלמידים לשלם 100 שקלים בחודש כדי שהתוכנה תפעל במחשב. אדובי נחשבת כחברה היחידה שמיליוני אנשים ברחבי העולם משלמים לה כסף מדי חודש כדי לפתח את כל המהות של אמנות דיגיטלית בכלי עיצוב גרפי וחווית משתמש.

האם קבוצת הפייסבוק של בית הספר מסייעת לך כמעצב גרפי שמתחיל?

בבית הספר צוות של למעלה מ-12 שנים שסייע לאלפי מעצבים גרפיים בהשתלבות במגזר האינטרנט ופיתוח זהויות מותג למגוון עסקים בקבוצה של למעלה מ-19,000 מפעלי הייטק ומשרדי פרסום המוכנים להעסיק אותך.  זה מתאים למעצב גרפי שמתחיל ליצור ממשקי תוכנה לתחום חווית המשתמש והאפליקציות. המורים יחשפו אותך וייקחו אותך לקבוצה הזו במהלך מפגשי הלימודים, רוב הבוגרים שעדיין בלימודים מוצאים את העבודה הראשונה שלהם בעודם בבית הספר.

עבודה מהנוחות של הבית שלך.

קריירת המעצב הגרפי פותחת בפנינו עולם של אפשרויות בהייטק ובתחומים נוספים הנוגעים לפרסום ודפוס. רוב הבוגרים במגזר זה רוצים לעבוד מהבית ולשמור על כל ההכנסות שלהם, במקום לחלוק עמלות עם חברות פרסום ושיווק. מעצב גרפי שעובד מהבית אינו מוגבל לסגנון עבודה אחד ועשוי לספק שירותי גרפיקה הן לתעשיית ההייטק והן לתעשיית הפרסום.

בתקשורת חזותית, תחום חווית המשתמש.

חווית משתמש היא תחום שעוסק באופן שבו אנשים מתקשרים עם דברים.   אחד המגזרים המבוקשים בתעשייה הישראלית ובשאר העולם. מכיוון שישראל היא אחת המדינות הבודדות שמייצאות היי-טק לשאר העולם יש אוטומטית ביקוש לכוח אדם מישראל.  לימודי עיצוב גרפי או תוך כדי עבודה על מערכות וורדפרס Elementor יאפשרו לך לפתח תיק עבודות עם אתר שתציג שם את עבודתך, תלמדו את כל שפת האינטרנט של פיתוח אפליקציות בתוכנית XD של אדובי תוך עבודה על מערכות וורדפרס Elementor כדי לייצר את חווית המשתמש שהעולם דורש.

אתר והאפליקציה צריכים להיות שניהם ידידותיים למשתמש, אין ספק שהם יוכלו למכור יותר ולבצע כל פעולות שיווקיות שתבחרו.

הצורך במעצבים גרפיים רק יגדל

הצורך במעצבים גרפיים רק יגדל, והמעצב הגרפי ללא ספק ימשיך לספק לשוק כמה אפשרויות, ותעשיית הדיגיטל לא תאט. כולנו ראינו כיצד, בתקופת הקורונה, חברות רבות הבינו שאם הן לא יהיו דיגיטליות, הן לא יהיו מסוגלות לשרוד, וכתוצאה מכך, חנויות שלמות ברחוב נאלצו למכור באופן דיגיטלי באינטרנט באמצעות רשתות חברתיות או דרך מנוע החיפוש של גוגל. גוגל נחשבת לאחת הפלטפורמות המדהימות ביותר להפצת מידע לגולשים, וכתוצאה מכך, אתרים המספקים חווית משתמש מקצועית נחשפים לציבור ומגדילים את המכירות.

הדור של היום משיג את כל המידע שלו רק מהאינטרנט.

בעידן הדיגיטלי של היום, הדור הצעיר משתמש באפליקציה כדי לקבל מידע על בסיס יומיומי או על בסיס ספורדי. אם אתם מחפשים תעשייה לשילוב בשוק צומח, עיצוב גרפי ותקשורת חזותית הם האפשרויות הטובות ביותר. אנו מזמינים אותך לשוחח עם יועץ לימודים בתחום התקשורת החזותית והעיצוב הגרפי כדי ללמוד עוד על האופן שבו תוכל ללמוד את המקצוע המבוקש ביותר מהנוחות של ביתך. עד אז, אנו מציעים לצפות בכל השיעורים בעמוד על מהי חווית משתמש וכיצד לבנות שפה חזותית באמצעות כלי אדובי כדי לקבוע אם אתה מתאים לתעשייה זו או לא.