האם עיצוב UI היא קריירה טובה כמה זמן לוקח ללמוד עיצוב חווית משתמש

האם עיצוב UI היא קריירה טובה? כמה זמן לוקח ללמוד עיצוב חווית משתמש?

שואלים את עצמכם האם כדאי להשקיע בהסבה מקצועית לתחום השיווק וחברות דרך האינטרנט? רוצים לדעת אם שווה להשקיע בקריירה שדורשת ממכם זמן לא רב לתרגל כדי להתחבר לאינטרנט? מהו מרכיב הקריטי ביותר להצלחה של כל אפליקציה? מי מעצב את כל האפליקציות והאתרים שאנחנו משתמשים כל יום? התשובה היא כמובן מעצבים גרפיים הם אלה שמתחברים עם חברות הייטק ועולם התקשורת להכנת אפליקציות ומוצרים שונים. בכתבה הבאה הכנו במיוחד בשבילכם הסברים מדהימים על עולם עיצוב חווית משתמש וכיצד מעצבים גרפיים עובדים בחברות הייטק ועוד.

מה זה חווית משתמש?

כיום כל גולש שנפגש לראשונה באתר אינטרנט ושומע על המותג הוא מקבל את הרושם הראשוני במיוחד אם הגלישה היא נוחה וקלה לתפקוד. אם הגולש מתחיל לקבל את כל המידע שלו בצורה זורמת בין דפי האתר זה כבר גורם לרושם ראשוני. תחושה חיובית היא זאת שתביא את המשתמש לחזור שוב לאתר או לאפליקציה כי התחושה העיקרית היא לא שלילית בנוגע לכל ההיבטים הללו. ברגע שיצאו מהר מהאתר מי שסובל מכך זה אך ורק בעלי העסקים כי החוויה לא הייתה טובה.

חווית המשתמש והתחושה שקשורה לעולם הגוגל.

גוגל בשנים האחרונות נתנו דגש מאוד חזק לכל הנושא של UIUX כדי לראות אם המשתמשים באמת מעריצים את האתר. במידה וגולש נכנס לאתר אינטרנט דרך מנוע חיפוש גוגל, גוגל סופרת את השניות והדקות של כל זמן השהייה של אותו גולש באתר. גוגל בסופו של דבר זה רובוט שיכול לקבל פרמטרים על נגישות האתר אך ורק על ידי זמן השהייה וככל שהגולש נמצא יותר באתר אין ספק שזה אומר לגוגל שיש בו חווית שימוש מספקת. האם גוגל יודע אך ורק מה קורה בעמוד הראשון? התשובה היא לא. ברגע שנכנס גולש לתוך אתר אינטרנט דרך מנוע חיפוש גוגל יש מעקב תמידי על כל מקום שהגולש נמצא באתר.

קידום אתרים ועולם חווית המשתמש איך זה קשור?

כמו שאמרנו קודם קידום העסקים כיום מתבצע אך ורק במנוע חיפוש גוגל שתשעים ושבע אחוז מהישראלים נמצאים שם ולכן כל מהלך בתוך אתר אינטרנט מאותת לגוגל אם המערכת באמת טובה לתפעולים השונים שהיא מציגה. אלא פעולות ופונקציות הגולש עושה באתר האינטרנט? ועוד אין ספור פרמטרים שמנוע חיפוש גוגל מקבל את התשובות שלו אך ורק מקהל המשתמשים ולכן אם יש נטישה מהירה של האתר גוגל ישלח את האתר לעמוד שתיים שלוש מה שיגרום לחברה או למותג להיות בהפסדים כלכליים לעומת זאת נוכל לראות שבאלפיים עשרים ואחד היה עדכון מאוד גדול בחרת גוגל של UIUX כתוצאה מכך אתרים שהיו עם חווית משתמש גבוהה יותר עלו אוטומטית למקומות גבוהים יותר ממה שהם היו קודם.

מה לומדים בחווית משתמש?

בחווית משתמש לומדים פקודות רבות ויצירת וויזואליים שנלמדים במסלול מעצבים גרפיים. אי אפשר ללמוד לעצב אתר אינטרנט בלי ידע בעולם העיצבו הגרפי. האחריות היא מאוד גדולה לייצג אתר אינטרנט או מותג בלי להבין את כל הסיטואציות העיצוביות שאותם אנחנו רוצים להפגין בכל יצירת אפליקציה לכן שמישות בתוך אתר אינטרנט היא מאוד גבוהה כי זה מה שמביא בסופו של דבר לכל המטרות הספציפיות שהמותג רוצה זה למכור ולשווק יותר.

מערכות ההפעלה הנלמדות בעולם העיצוב אתרי אינטרנט

לימוד מערכת ההפעלה וורדפרס מאפשרת לסטודנט לקבל את כל המידע כיצד להכניס וויזואליים וטכניקות מדהימות תוך שימוש בטיפוגרפיות שוורדפרס מאפשרת. אפשר להכניס עיצובים גרפיים מסוג תוכנת הפוטושופ אילוסטרייטור ישירות לתוך הוורדפרס ולסדר את הרכיבים שיהיו הגיוניים עבור המשתמש. כל הנושא של זיהוי  צבעים ותורת הצבעים האסטטית נלמדת במהלך הלימודי עיצוב גרפי ואז משליכים אותם בלימודי תקשורת חזותית לכן יש קשר ישיר מאוד בין כל הנושאים כי הבסיס בסופו של דבר הוא עיצוב גרפי.

חווית המשתמש באלמנטור

חווית המשתמש באלמנטור היא מאוד גבוהה כי צריך לשים שם את כל הדגש בתהליך חווית המשתמש לפי החוקים הרבים שמערכת ההפעלה וורדפרס מאפשרת ולכן אלמנטור הוא תוסף שמולבש בתוך מערכת ההפעלה וורדפרס כדי לגרום לחווית המשתמש ליותר טובה וזרימה יותר אסטטית בתוך האתר. באמצעות תוכנת האלמנטור שמולבש בוורדפרס אפשר לגרום לעיצוב שיהיה  אסטטי ונקי תוך יצירת ניגודיות בין הטקסט לגרפיקה שמוגדר בתוך מערכת הפעלה וורדפרס.

לסירוגין חווית המשתמש טובה בהחלט תגרום להצלחה ואפליקציה של כל אתר אינטרנט כי הגולשים של היום בסופו של דבר הם חכמים כי הם מבקרים באין ספור אתרים כך שיש להם נקודת שיפוט מאוד גבוהה. כיום גולשים שופטים אתרי אינטרנט תוך מספר שניות ולפעמים הם ירגישו שהם לא מקבלים את מה שהם רוצים באתר האינטרנט או שאתר האינטרנט לא מעוצב בצבעוניות נכונה או אלמנטים לא מעוצבים ברמה גבוהה אין ספק שהם יחשבו שהמקום לא רציני והם יינטשו את האתר כי אף אחד לא רוצה לבזבז את הזמן שלו במיוחד שגולשים לחוצים במנוע חיפוש לקבל את התשובות הכי מהירות לשאלות שלהם.

עיצוב אפליקציות XD

חברת אדובי פיתחה תוכנה להכנת אפליקציות שנקראת XD שמקבלת אל כל ההתייחסות בעולם הדיגיטלי בנושא חווית המשתמש תוך שימוש בעיצובים גרפיים שנעשו בפוטושופ ואילוסטרייטור. אם עד לא מזמן מ שהיה מכין אפליקציות היו אך ורק מפתחים ומתכנתים בחברות הייטק נוכל לראות שחברת אדובי נכנסה לזירה זו כדי ליצור את מקומות תעסוקה נושפים למעצבים גרפיים לשימוש בתוכנו הוויזואל אותם הם לומדים במסלול עיצוב הראשון.

איך לומדים אונליין מהבית?

אנו מלמדים כבר חמש עשרה שנה דרך האינטרנט בצורה פרטנית ואישית אחד על אחד ולא רק בתופת הקורונה. בתקופת הקורונה ראינו שסביבת העבודה במשרד הפכה להיות הסביבה הביתית כתוצאה מנגיף הקורונה שיצר ריחוק חברתי. בית הספר מלמד לימודי תעודה למעצבי אתרי אינטרנט ואפליקציות כבר מעל חמש עשרה שנה ומכשיר מעצבים גרפיים מתעשיית ההייטק ועולם ההדפסה.

איך אפשר ללמוד דרך האינטרנט?

במהלך השיעור דרך תוכנת זום או כל תוכנת חיבור בין מסכים אחרת המורה יכול לצפות במערכת ההפעלה וורדפרס או אלמנטור שפתוחה במסך של הסטודנט. השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואוזניות ומאפשרת למורה לעבוד על מערכת ההפעלה וורדפרס או XD כדי להסביר איך לעבוד.

לאחר ההסבר של המורה הסטודנט צריך להראות את כל תהליך התכנות UI UX תוך מתן דגש על כל חווית המשתמשים. אם יש שאלה או נושא שלא ברור המורה יחזור שוב על כל הנושא עד שהסטודנט יבין את כל הנושאים ברמה מקצועית. בסיום כל שעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כי זה הדבר היחיד שיכול לגרום לכם לעקביות וליצירתיות בכל אורך בניית הוויזואל באפליקציות.

האם יש עבודה בתחום?

התשובה היא כן. יש מחסור עצום במעצבי חווית משתמש ואת זה אנחנו יכולים לראות על ידי קבוצת הפייסבוק של בית הספר שמכילה מעל תשע עשרה וחצי אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום שמחפשים אותך המעצב אתרי אינטרנט המתחיל כדי לשמור על השפה הוויזואלית שהמותג צריך. בוגרי מסלול לימודי חווית משתמש UIUX יכולים להתחיל עם שכר של תשע עשרה אלף שח נטו בעולם ההייטק ובמקביל הם בוחרים לעבוד בעולם האסטרטגיה שיווקית והפרסום הם יכולים להתחיל עם שכר של שש עשרה אלף שח נטו. מרבית הבוגרים בתחום זה מעדיפים לעבוד מהבית ולתת שירותי פרסום ועיצוב גם לעולם ההייטק וגם לעולם ההדפסה.

אם רוב הבוגרים בעבר היו פונים לעולם ההדפסה נוכל לראות שמרבית הבוגרים היום עובדים בעולם ההייטק מה שגרם למחסור בכוח אדם בשוק במיוחד שמדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות שמייצרות הייטק בלי סוף.

ללמוד ONLINE ללימודי תעודה ותיק עבודות לקבלה לעבודה בעולם ההייטק

תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולשוחח עם יועצי הלימודים איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום ללימודי תעודה ותיק עבודות לקבלה לעבודה בעולם ההייטק.

תחום הלימודים מתבצע על ידי מסלול תיק עבודות היות וזה הדבר החשוב ביותר כדי להשתלב בתעשיית ההייטק ובמיוחד לעבוד מהבית.

חברות הייטק ומשרדי פרסום לא מתרשמים מתעודות אלא אך ורק מתיק עבודות כי שם רואים באמת אם אתה מעצב גרפי מקצועי או לא ולכן לכל אורך הקורס אתם תכינו אין ספור אתרים מקצועיים כדי לתת את כל החשיבה העיצובית ולהראות שאתם מבינים עניין, שיהיה לכם צפייה נעימה ויועצי הלימוד מחכים לכן מעבר לקו.