מהם תנאי הקבלה ללימודי עיצוב גרפי או תקשורת חזותית? איך מתקבלים לעבודה בהייטק?

מהם תנאי הקבלה ללימודי עיצוב גרפי או תקשורת חזותית? איך מתקבלים לעבודה בהייטק?

תוכן עניינים הצג

ללמוד תקשורת חזותית באוניברסיטה כדאי או לא? לפני שניגשים לכל מסלול לימודים, נהוג לבדוק מהם תנאי הקבלה של המסלול, להתכונן לקראתם ולהתחיל בלימודים. זה נהוג במקצועות הרפואה, עריכת דין, ראיית חשבון, הנדסת מחשבים ובמקומות מסוימים המלמדים את מקצועות העיצוב. מה עומד מאחורי העניין של תנאי קבלה? האם באמת רוצים לראות שיש לכם זיקה לתחום? אם נשים לב, יש תחומים שבהם יש תנאי קבלה, אך הם נמוכים מאוד ומאפשרים לכל אחד ללמוד בהם, למה זה כך? כל התשובות לשאלות האלו טמונות בעובדה כי תנאי הקבלה נועדו לצורך סינון כי יש הרבה אנשים שרוצים ללמוד את התחום והשוק מוצף. מקצוע העיצוב הגרפי לעומת זאת, קצת משנה את כללי המשחק בעניין זה ועל כך נדבר כעת.

האם יש תנאי קבלה בקורסי עיצוב גרפי?

קורסים עיצוב גרפי לא מצריכים תנאי קבלה לתחום. זה לא שאין הרבה מעצבים גרפיים, יש הרבה. הביקוש לעבודה בתחום הוא גבוה מאוד, אך מנגד גם ההיצע לעבודה הוא גבוה. בשל כך ניתן למצוא מגוון רחב של קורסים בעיצוב גרפי ללא תנאי קבלה, כאשר יש מספר פרמטרים בסיסיים שכדאי לדעת לפני כמו הכרות עם עבודת מחשב. כמובן שכל ידע נוסף בתחום עשוי רק להעשיר אתכם, אך לא תצטרכו להציג את הידע הזה כתנאי קבלה בכניסה ללימודים. עליכם פשוט להירשם לקורס בתחום ולהתחיל ללמוד אותו.

האם מוסד לימודים ללא תנאי קבלה הוא מוסד לימודים פחות טוב?

אחרי שהבנו כי תנאי הקבלה נועדו לצורכי סינון בלבד, אנו יודעים כי הם לא מעידים על איכות הלימודים במקום הלימודים. יכול להיות שהם מעידים על סטודנטים שביצעו עבודת מחקר מקיפה על הכנה ללימודים. בעיצוב גרפי אנו רואים מגוון מכללות המלמדות את התחום בהצלחה כבר מספר שנים רב ויוצאים מתוכם מעצבים גרפיים מוצלחים במיוחד. אנו במכללת סולו גם לא דורשים תנאי קבלה, אצלנו הדרישות הן אחרות ומתרחשות במהלך הלימודים ובסופם והם החשובים על מנת לקבל תעודה לאחר סיום הקורסים שלנו.

מה הדרישות של מכללת סולו במהלך לימודי עיצוב גרפי או תקשורת חזותית?

מכללת סולו מכשירה בכל שנה מאות סטודנטים שלומדים אצלה את תחומי העיצוב הגרפי והתקשורת החזותית. ההצלחה של הסטודנטים שלנו חשובה עבורנו וחשוב לנו שיצאו אל שוק העבודה כאשר הם מקצוענים בתחום. כדי להיות מקצוענים בתחום עליהם לבצע את כל מטלות הקורס ולהגיש את מטלות הסיכום. בצורה כזו אנו יכולים להעניק תעודה ולומר כי האדם שלומד אצלנו הוכשר כמעצב גרפי. ההצלחה שלכם בתחום בעיקר מעידה עלינו ולכן חשוב לנו שכל סטודנט יעמוד במטלות הקורס. העמידה ביעד זה וקבלת התעודה בסוף הם למעשה המוטיבציה של הסטודנטים שלנו.

המטרות הנוספות הנגזרות ממטלות ההגשה בקורסי העיצוב במכללת סולו

מטלות ההגשה בקורסי עיצוב גרפי ותקשורת חזותית אצלנו במכללה לא נועדו רק כדי לבחון האם ניתן להעניק לכם תעודה בסוף הקורס, אלא הם גם מאפשרים לכם בסופו של דבר להתנסות בעיצוב גרפי ברמה גבוהה הקרובה לדרישות ששוק העבודה ידרוש מכם. סטודנטים שמתרגלים ומבצעים את המטלות ברצינות, יהיה להם סיכוי גבוה יותר להצליח בתחום לאחר הלימודים. בכל מקצוע ובמיוחד בעיצוב גרפי, הפרקטיקה היא חשובה. תרגול לאורך כל הקורס והגשת המטלות תאפשר לכם לקבל משוב על המטלות לפני שאתם יוצאים לשוק העבודה ומקבלים משוב מהלקוחות או המעסיקים, דבר שעשוי לקבוע את עתידכם בתחום. אם תשאלו מעצבים גרפיים מה הדבר המרכזי ביותר בקורס עיצוב גרפי, הם יגידו להם התרגול וזאת מהסיבה שאין תחליף לקבלת ניסיון כתוצאה מתרגול, ניסוי וטעיה.

על מה חשוב לשים דגש לפני שבוחרים מקום לימודים עבור תחומי העיצוב?

כאשר אתם בוחרים מקום לימודים עבור מקצוע העיצוב הגרפי, יש לבדוק היטב שבמכללה מלמדים אתכם את החלקים הטכניים וגם החלקים המקצועיים עיצוביים של התחום. מי שרוצה לעסוק בעיצוב גרפי, רוצה לדעת לעבוד בצורה טובה על תוכנות העיצוב וגם לדעת מהי חשיבה עיצובית ואיך ליישם אותה. בקשו לפני תחילת הלימודים סילבוס עם הנושאים של הקורס, בדקו שיש בסילבוס תוכן בחשיבה עיצובית והכי חשוב, וודאו איך מתנהלת מתכונת הלימודים ואיך היא עוזרת לכם להצליח.

מה זה אומר מתכונת לימודים ולמה היא חשובה להצלחה בלימודים?

מתכונת לימודים היא למעשה הדרך שבה בוחרת המכללה ללמד. רוב המכללות מלמדות בדרך המוכרת והידועה בכיתה עם עוד תלמידים. אתם יושבים, מקשיבים לחומר ולקראת המבחן מתרגלים. האם מתכונת למידה זו עוזרת לכם להצליח? לא בהכרח, במיוחד כאשר יש אפשרויות נוספות.

מתכונת הלימודים הייחודית של מכללת סולו

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי המלמדת את התחום כבר 15 שנים. באמתחתנו שנים של ניסיון בהוראת העיצוב הגרפי והכשרה של סטודנטים למקצוע העיצוב הגרפי. מתכונת הלימודים אצלנו במכללת סולו היא ייחודית לנו. אנו מלמדים את התחום אחד על אחד עם מורה פרטי. אנו יודעים כי הוראה פרטית היא דרך הלימוד הטובה ביותר. אפשר לראות לכך עדויות בבתי הספר. תלמידים חזקים הם לרוב אותם תלמידים שמקבלים שיעורים פרטיים.

לשיעור פרטי המון יתרונות. הוא מאפשר למידה בקצב הפרטי של התלמיד וללא תלות בתלמידים אחרים. שיעור פרטי גם מאפשר לתלמיד לשאול שאלות בכל זמן נתון ולקבל מענה מידי בהתאם לחומר הנלמד בזה הרגע.

ללמוד בשיעור פרטי בנוחות שלכם

חלק נוסף במתכונת הלימודים הייחודית של מכללת סולו הוא הלמידה אונליין מהבית. בעולם כל כך מהיר ודינאמי, אנו צריכים לדעת לייעל את הזמן שלנו בצורה טובה יותר. כאשר אנו לומדים את התחום מהבית, אנו למעשה מאפשרים לעצמנו לנהל בית, עבודה ופנאי יחד עם שעות לימודים המתבצעות בית מבלי לעמוד שעות בפקקים, לחפש חניה ולהגיע לימים שלמים של למידה. במקום זאת, אנו במכללת סולו מציעים לכם למידה בזמן שלכם. שעה וצי קבועות בשבוע של זמן למידה איכותי ומקצועי המנצל בצורה המיטבית את הזמן שלכם.

למי מתאימה למידה של קורס עיצוב גרפי במכללת סולו?

הלמידה במכללת סולו מתאימה לכל מי שמעוניין ללמוד את התחום ויש ידע בסיסי במחשבים. זה מתאים לכל אותן אימהות שרוצות ללמוד אך מחכות שהילדים יגדלו. אימהות אלו יוכלו לקבוע שיעור של שעה וחצי על זמני ערב שהילדים כבר ישנים. זה יכול להתאים לחיילים וחיילות בשירות צבאי שרוצים להתחיל את הלימודים. חיילים אלו יוכלו לבצע שיעורים בימי שישי או בשעות שלאחר יום העבודה בצבא. זה יכול להתאים לכל מי שרוצה לשלב לימודים ועבודה בו זמנית ולמעשה כל אחד יכול להשתלב בלימודי התחום ללא כל בעיה.

אילו תכניות לימודי מחכות לכם אצלנו במכללה?

מכללת סולו מציעה מספר תכניות לימוד וניתן לבחור את התכנית שהכי מתאימה עבורכם.

עיצוב גרפי – תכנית הדגל של המכללה –

עיצוב גרפי הוא קורס עבור סטודנטים מתחילים שמעוניינים ללמוד את התחום מאפס. בקורס זה ילמדו הסטודנטים את שלושת תוכנות העיצוב: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. כמו כן, ילמדו מושגי יסוד חשובים בעיצוב גרפי וירכשו את השפה העיצובית והחשיבה העיצובית. בתום הקורס ולאחר שעמדו במטלות הקורס, יקבלו תעודה ויוכלו להשתלב כמעצבים גרפיים במשרדי פרסום ובתי דפוס.

תנאי קבלה לעולם ההייטק.

כדי להתקבל לעבודה בתחום ההייטק או במשרד פרסום דיגיטלי מה שיבקשו ממכם זה אך ורק תיק עבודות. חברת הייטק לא מתרשמת מתעודות או מתואר ראשון ותואר שני שעשיתם בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי. מה שבודקים זה אך ורק איך המעצב הגרפי חושב ואם הוא באמת יודע לבצע את כל הטיפוגרפיות ואלפי החוקים הרבים שעולם העיצוב הגרפי ותקשורת חזותית צריך. בודקים איך השתמשת בתאוריית הצבעים ואם עיצבת את האפליקציות בהתאם לחוקים של אפל וגוגל. תחומים אלו באומנות דיגיטלית ותקשורת חזותית לא דורשים תעודות אלה אך ורק תיק עבודות שמראה באמת את החשיבה העיצובית על המותג ועל קהילת היעד.

קבוצה מעל 19 אלף חברות הייטק/משרדי הפרסום הגדולות ביותר בישראל שלוקחות בוגרים מבית ספר סולו

לבית הספר הקבוצה מעל 19 אלף חברות הייטק למשרדי הפרסום הגדולות ביותר בישראל. קבוצה זו בפייסבוק פורסמה כבר 12 שנים באינספור פלטפורמות דיגיטליות ויאפשרו לל המעצב המתחיל ליצור שיתופי פעולה עם חברות הייטק. כבר בתקופת הלימודים נחבר אותך לקבוצה ששייכת לבית הספר כדי להראות לך את דרישות השוק. בכל מודעות דרושים תוכלו לראות שרוצים אך ורק תיק עבודות וידע בשפה העיצובית.

קבוצה זו בפייסבוק סידרה לאלפי בוגרים שסיימו את הלימודים את העבודה הראשונה שלהם וגם השילוב בעולם ההייטק. אם אתה מחפש לעבוד בתור פרילנס בתקשורת חזותית או לפתוח עסק פרטי כדי לקבל לקוחות ולתת שירות של פרסום דיגיטלי אין ספק שתוכל בקבוצה של בית הספר למצוא את הלקוחות הראשונים שלך. המורה שלך יעזור לך להשתלב בתעסוקה ויסבירו לך כיצד גם אתה יכול להתחיל לעבוד בתחום במהירות הבזק ולפעמים עוד בתקופת הלימודים שלך.

מסלול תקשורת חזותית

מסלול תקשורת חזותית המלמד את מקצועות העיצוב להייטק. זהו מסלול רחב יותר המתפרש על פני שנה וחצי. בקורס זה תלמדו עיצוב גרפי למתחילים, עיצוב אתרים בוורדפרס ואלמנטור, עיצוב אפליקציות בתוכנת XD. זהו מסלול רחב המכשיר אתכם להתקבל כמעצבים במקצועות ההייטק או לפתוח בקריירה עצמאית.

מסלול עיצוב חוויית משתמש UX-UI

מסלול המשך לתקשורת חזותית המכשיר אתכם להשתלב בעולם חוויית המשתמש בהייטק. זהו מסלול חדשני המכניס אתכם לכל עולמות הדיגיטל.

קורסי תוכנות עיצוב

במכללה שלנו אנו מאפשרים למידה של תוכנות העיצוב בנפרד. אצלנו תמצאו קורס פוטושופ, קורס אילוסטרייטור וקורס אינדיזיין. קורסים אלו עשויים להתאים עבור צלמים ומקצועות חופפים שזקוקים לעבודת העיצוב בצורות מגוונות.

באיזה מסלול לבחור? עיצוב גרפי או תקשורת חזותית?

כל המסלולים אצלנו במכללת סולו הם מסלולים טובים ומקצועיים. הבחירה במסלול מסוים צריכה להיות לפי העדיפות שלכם. עיצוב גרפי למתחילים מתאים עבור כל מי שרוצה ללמוד את התחום בצורה התחלתית ולהחליט בהמשך האם הוא רוצה לעסוק בתחום.

בתום הלימודים תוכלו לעסוק בעיצוב גרפי, אך פחות בעולמות הייטק של התחום. אם אתם רוצים ללכת על התחום בגדול, הכיוון של תקשורת חזותית יהיה טוב עבורכם. כמו כן, ניתן להתחיל בעיצוב גרפי ולאחר מכן להמשיך ולהרחיב את התחומים הנוספים.

מה צריך להכין כדי ללמוד בקורסים של מכללת סולו?

לקורסים של מכללת סולו צריך בדיוק מה שאתם צריכים בכל לימודי עיצוב גרפי: מחשב, עכבר, אוזניות ורצון ללמוד. את תוכנות העיצוב אנו נתקין לכם על גבי המחשב וגם את תוכנת החיבור בניכם לבין המורה. אנו עושים הכל בשליטה מרחוק ואתם תיפגשו עם המורים המקצועיים שלנו ותתחילו ללמוד תחום עם ביקוש והיצע מטורפים בשנת 2022.

מהן שעות הלימוד המועדפות?

כאשר תיצרו קשר עם יועצי הלימודים שלנו, הם יוכלו להציע לכם שעות לימודים פנויות. מתוך השעות שיוצעו, תוכלו לבחור את השעה ביום שהכי נוח לכם להתחיל.

יש אנשים שיעדיפו ללמוד בערב אחרי שעות העבודה או אחרי שהילדים ישנים ויש כאלו שיעדיפו בבוקר ובצהריים. אין לזה חוקים ואתם יכולים לבחור מה שנוח לכם מתוך השעות שפנויות במערכת של מכללת סולו. המכללה מאפשרת לימודים גם בימי שישי, אך יום זה בדרך כלל מאוד מבוקש. בדקו עם יועצי הלימודים שלנו על כך.