חיתוך בלייזר כל מה שצריך לדעת על הטכנולוגיות החדשות לקראת 2020-2021

//חיתוך בלייזר כל מה שצריך לדעת על הטכנולוגיות החדשות לקראת 2020-2021

מכללת סולו » תוכנות חיתוך בלייזר 2019 סרטוני מידע בעברית

בכתבה הבאה תקבלו מידע רחב על עולם חיתוך בלייזר. בעמוד תוכלו לראות סרטונים המסבירים לכם איזה תוכנות שימושיות לחיתוך בלייזר וכיצד אפשר לייצר מוצרים אמנותיים לחיתוך בסגנון הזה. בישראל יש מספר חברות שמספקות שירותים של חיתוך בלייזר ולכל חברה יש לה את יכולות העבודה והמגבלות שלה. לא כל מכונה לחיתוך בלייזר יכולה לבצע את כל סגנונות החיתוך היות ולמכונות יש את המגבלות של עובי וסגנון המוצר שאותו צריך לחתוך.  עיצוב גרפי של חיתוך בלייזר יהיה אך ורק מתוכנות גרפיקה ממוחשבת וקטוריות ויאפשר סנכרון בין המכונה לקווים שהתוכנה הוקטורית מדגישה. בהמשך המאמר תוכלו לראות יכולות של תוכנות וקטוריות וכיצד אפשר למקסם את נושא העיצוב בצורה רחבה יותר.

חיתוך בלייזר על כיתוב – נוכל לראות בסקיצה שכל המסלולים יש להם נקודת התחלה ונקודת סיום כדי שהקרן תזהה את מהלכי העבודה.

אז מה זה חיתוך בלייזר?

 • הפירוש של המילה  L.A.S.E.R הוא: Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation כלומר חיתוך בלייזר מתבצע על ידי קרן אור שחודרת לחומר וחותכת אותו על פי קווי החיתוך שנקבעו בתוכנה וקטורית. קרן האור נעשית באמצעות המחשב ובעלת חוזק המאפשר לחתוך ותוך כדי ממיס את האזור שמסומן. הקרינה של הקרן לא נראית על ידי העין של האדם והצריבה נעשית באמצעות קרינה אלקטרומגנטית, כוונון הקרן נעשה על ידי המחשב ומאפשר להעביר את האנרגיה בתוך האזור לחיתוך בלייזר, קרן הלייזר עובדת על ידי קווים וקטורים שמאפשרים לה להיות מדויקת בצורה מדהימה.
 • הקרן עוברת בעצמה מאוד חזקה ובאותו הרגע שהיא מתנגשת עם החומר היא מעבירה אנרגיה, כתוצאה מכך החיתוך של החומר מתבצע במהירות ובדיוק מקסימאלי. הקרן חייבת לעבוד על צורות שלמות כלומר על קווים סגורים ולא על קווים בודדים. התוכנה מעבירה נתונים טכניים למכונה דרך השרטוט והמכונה מתחילה בצריבת הקרן שחייבת לסגור את המסלול שלה כדי שהקרן המגנטית תעבוד. ללא התחלה וסוף של צורה לא תוכל לבצע המכונה את החיתוך בלייזר, לכן זאת הסיבה שתוכנות שהם לא וקטוריות לא מתאימות לטכנולוגיה כזאת כדוגמת פוטושופ.
 • יתרונות רבים לחיתוך בלייזר בגלל שהקרן מאפשרת לעבוד בדיוק רב ובמהירות מקסימלית תוך שמירה על חומר הגלם. בעבודה עם קרן לייזר כמות החומר שמאבדים בזמן החיתוך היא מינימליסטית ביותר אין שבבים של החומר וכתוצאה מכך יש חיסכון גדול בעבודה. הפגיעה היא מינימליסטית באזורים שלא אמורים להיות בחיתוך ורמות הגימור הם מאוד גבוהות. בגלל שזה קובץ וקטורי קרן הלייזר יכולה לדייק ברמות מאוד גבוהות בגלל מידות מדויקות שניתנות בתוכנות גרפיקה וקטוריות.
 • החומר שנמצא בקרן הלייזר גורם למוצר שאותו חותכים להתאדות עד שהחלקים של המוצר שנפתחו יהיו חלקים מאוד. הדיוק המקסימלי של קרן הלייזר דורשת עבודה בתוכנות גרפיקה וקטוריות שמאפשרות מניפולציות על הקרן לחיתוך .בטכנולוגיות חדשות לחיתוך בלייזר אנו רואים כל הזמן שיפור ברמות הגימור שהקרן חותכת. התוכנות הוקטוריות מאפשרות מתן מידות מדויקות שהקרן יודעת להתמודד איתם בהתאם למוצר שאותו אנו רוצים לחתוך כגון זכוכית, עץ, מתכת ועוד.

L.A.S.E.R הוא: Light Amplification by Stimulated Emission of Radiation – מה זה חיתוך בלייזר

חיתוך בלייזר – עיבוד שבבי CNC תמונות לא נקראות בחיתוך בלייזר כמה מילים על TRACE

פורמט JPEG או פורמט PNG לא נקרא במכונות חיתוך לייזר בגלל שתחשיב הקובץ מוגדר בנקודות לעומת קובץ וקטורי המוגדר כצבע נקי על פני נקודת שטח, במילים יותר פשוטות אי אפשר לבצע חיתוכי לייזר מתוכנות כמו פוטושופ, במידה ויש לכם עבודה שהיא מוגדרת כקובץ תמונה תצטרכו להפוך את התמונה לווקטורית או לקבל את קווי המתאר שלה, פעולה כזאת נקראת בשפה המקצועית הפיכה תמונה לוקטור או ביצוע טרייס בתמונות, TRACE בגרפיקה מאפשר למכונת הלייזר לקבל תרגום של התמונה או  קובץ הפיקסלים למצב של קווים ישרים, בביצוע פקודה זאת צריכים לבצע ניקיון לגרפיקה המתקבלת ולבדוק שלכל קו יש התחלה ויש סוף, בסרטונים המצורפים תוכלו לראות כיצד מבצעים את פקודת TRACE באילוסטרייטור.

פורמטים לעבודה בחיתוך בלייזר עיבוד שבבי CNC

לא כל פורמט גרפי נקרא במכונות לחיתוך בלייזר אלא אך ורק יצוא קבצים מתוכנות גרפיות וקטוריות. במידה והפורמט יש לו תקלה או שהוא לא ברור בתוך קובץ העבודה המכונה לא תוכל לקרוא את זה בצורה מקסימלית. כל קובץ צריך לעבור ניקוי ורק לאחר הניקוי בפקודות רנטגן שעוברות בקבצים אפשר לייצא את הקובץ. הקרן היא מאוד רגישה לפרמטרים שלא אמורים להיות במסלול העבודה שלה. במידה ויש מסלול אחד בגרפיקה שהוא לא סגור הקרן תפסיק את פעולתה באמצע העבודה או לסירוגין לא תיתן את האפשרות לעבודה מלכתחילה לכן לפני שמוציאים את הקובץ צריכים לעשות מעבר כללי ולבדוק את הקובץ במצב של שקיפויות האלמנטים ולראות מה לא נחוץ בקובץ הגרפיקה. תוכלו לראות פורמטים שמכונות לייזר יודעות לקרוא:

 • DXF
 • DWG
 • X-T
 • AI
 • CDR
 • PDF וקטורי

אילוסטרייטור – תוכנה מספר אחת בעולם העיצוב גרפי לחיתוך והכנת גרפיות ללייזר

אילוסטרייטור מבית חברת אדובי הנה תוכנה מספר 1 לעבודה בגרפיקה וקטורית. יכולות התוכנה הם גבוהות והוצאת הקבצים בתוכנת אילוסטרייטור הם וקטורים לחלוטין במאה אחוז. לתוכנה כלים רבים לעיצוב ותוכלו לבצע כל מניפולציה גרפית בחיתוך הלייזר. הסרטונים בעמוד יכולים לתת לכם אינדיקציה מאוד רחבה למה היא מסוגלת ולמה היא שימושית מאוד בעיבוד שבבי וחיתוך בלייזר. כלי התוכנה הם מאוד ידידותיים וכל אחד שמבין בהפעלת המחשב יוכל לשלוט בצורה מהירה בתוכנה. ממשק התוכנה הוא בשפה אנגלית מאוד בסיסית ועל ידי שילוב פקודות בתוכנה תוכלו לעשות עיצובים מקסימים. התוכנה היא שימושית מאוד בעולם עיצוב גרפי ומיועדת לציירים ומעצבים גרפיים לביצוע מיתוג ואיור עסקי. תוכלו בעמוד הבא לראות דוגמאות רבות שהכנו עבורכם על אילוסטרייטור כדי לקבל מידע מה היא מסוגלת לעשות, השיעורים מוסברים בשפה העברית ומתאימים לכל אחד שרוצה לקחת חלק מעולם החיתוך בלייזר ועיבוד שבבי.

פקודות PATHFINDER – הוספת צורות לצורות אחרת לקבלת גרפיקה לחיתוך

פקודת PATHFINDER מאפשרת לכם לקחת צורות ולחבר אותם לצורה אחת לדוגמה אם אתם לוקחים משולש ועיגול ביחד אתם יכולים להפוך את כל הצורות לאזור חפיפה אחד בצורה .פקודת PATHFINDER גם מאפשרת להחסיר צורות מצורות אחרות ולבצע מניפולציות גרפיות בצורה מהירה מאוד. גם אם אתם לא יודעים לצייר או להכין גרפיקה על ידי מתן פקודות מדויקות בתוכנת אילוסטרייטור ושימוש בפקודה הזו תוכלו להגיע לכל מה שרק תרצו. יש אפשרות לעשות שילוב של צורות ביחד וכל אזור חפיפה הופך להיות צורה בפני עצמה. טכניקה זו מאוד שימושית בחיתוך בלייזר כי היא מאפשרת לכם לקבל קווי מתאר של צורות שלמות שלפעמים קשה להגיע אליהם באמצעות שרטוט גרפי.

פקודת PEN TOOL – שרטוט קווים לחיתוך

פקודה PEN TOOL הופכת אתכם לציירים מקצועיים כל דוגמה או עיצוב שתרצו לצייר תוכלו להשתמש על ידי פקודות אלו. הפקודה מאפשרת לכם למשוך קווים מאזור לאזור ולבצע קימורים גרפיים לכל מטרה, במידה ויש לכם תמונה ואתם צריכים לקחת את קווי המתאר של התמונה פקודה זו תאפשר לכם לעקוב אחרי המסלול מנקודת ההתחלה ועד לנקודת הסיום ותוך כדי לעגל ולקמר את כל הפינות שצריכים כי לקבל קימור גרפי כמבוקש מהסקיצה. הכלי הוא מאוד ידידותי ומאפשר לכל אחד גם לצייר ולהכין עיטורים גרפיים. כדי לתרגל את הכלי הזה עליכם ללמוד כלים מקדימים שיאפשרו לכם לשלוט בכל מה שקשור לעיוות חופשי של צורות גרפיות ומשיכה של נקודות למקומות שונים בסקיצה.

טקסטים והפיכתם לצורה הסיבות ואיך עושים?

חיתוך לייזר לא מאפשר לחתוך מסביב לאותיות ולכן נוצרת בעיה בתרגום הגרפיקה לחיתוך בלייזר או עיבוד שבבי, לכן פקודת הפיכת טקסט לצורה באילוסטרייטור מאפשרת לכם להפוך כל אות לנקודת ההתחלה עם נקודת הסיום. לאחר שימוש בפקודה הזו אי אפשר לשנות את סגנון הכיתוב ולתת סגנון פונט או כל מניפולציה אחרת בטקסט לפני שהוא נהפך לצורה. לפעמים המעבר המתוכנן מתוכנה לתוכנה יוצר בעיות במידה ולא הפכו את הטקסט ל  convert – “קונברט” בשפה המקצועית. במידה ואתם הופכים את הטקסט convert והופכים אותו לצורה יש לכם אפשרות לעשות פקודות העתקה והדבקה מתוכנה לתוכנה ללא שום בעיה במידה והתוכנות המדוברות הם וקטוריות לחלוטין.

העבודה בתוכנה אילוסטרייטור

כמה מילים על העבודה בתוכנה – עבודה בתוכנת אילוסטרייטור מאפשר לכם לשלוט בכל סגנון של חיתוך בלייזר שרק תרצו, אילוסטרייטור זה שפה לכל דבר ככל שאתם יודעים יותר את הפקודות יש לכם אפשרות לשלוט ולפתור כל סגנון חיתוך מורכב או מורכב יותר לידי חיתוך. אילוסטרייטור זה שפה וככל שמתרגלים את התוכנה יותר אפשר להוציא ממנה את המקסימום בהכנת גרפיקות מורכבות שמעצבים גרפיים לרוב עוסקים בהם. שילוב בין הפקודות מאפשר לכם להגיע לעיטורים גרפיים מקסימים ולפתור תקלות שיכולות להיות כגון גרפיקות שהם לא ברורות תוכלו לעקוב אחריהם שוב בתוכנת אילוסטרייטור ולשחזר אותם למצב המקורי שהעיצובים צריכים להיות. בסרטונים כאן בעמוד תוכלו לראות את הטכניקות כגון משיכות קווים ממקום למקום כדי לתת לכם את המידע החשוב לשימוש בתוכנה בעת חיתוך בלייזר או עיבוד שבבי.

מאיפה קונים את תוכנת אילוסטרייטור?

את תוכנת אילוסטרייטור לא קונים אלה משכירים מחברת אדובי, התשלום לחברה הוא תשלום סמלי כל חודש ויש לכם אפשרות גם לעשות מנוי שנתי. תוכלו להתקין את התוכנה בשני מחשבים בלבד ובמידה ואתם רוצים להתקין את זה במחשבים אחרים תצטרכו לנתק את ההתחברות מהמחשב אחרי שהתקנתם את התוכנה. חברת אדובי מעדכנת כל הזמן את התוכנה וכל חידוש שיש מעודכן בצורה אוטומטית אצלכם במחשב. לתוכנה יש גרסאות התומכות  בשפה העברית או בשפה האנגלית מומלץ מאוד ברגע שמורידים את התוכנה מהחברה לסנכרן אותה לעבודה בעברית. כל מה שתצטרכו לעשות זה לפתוח מנוי באתר adobe לתת פרטי תשלום ואז התוכנה יורדת לכם בצורה אוטומטית, יש לכם גם את האפשרות לעבודה שבוע חינם במידה ואתם רוצים לבדוק את יכולות התוכנה.

יצוא קבצים מאילוסטרייטור לתוכנת CAD

אילוסטרייטור מאפשרת להציג קבצים לכל פורמט שרק תרצו. במידה ומכונת הלייזר שלכם תומכת בסגנון אחר של תוכנה וקוראת קבצי וקטור אחרים תוכלו להוציא את זה ישירות מתוכנת אילוסטרייטור ללא שום בעיה. התוכנה מאוד ידידותית בעבודה עם קבצים וקטורים ומתחברת עם כל התוכנות האחרות כגון אוטוקאד או כל סיומת של תוכנה גרפית אחרת. ברגע הייצוא יהיה לכם אפשרויות בחירה שתוכלו לקבוע את רמת האיכות של הגרפיקה שאתם רוצים לקבל. מאוד חשוב לשים לב אם יש אפקטים בקובץ שלא צריכים אותם שיכולים לפגוע בזמן החיתוך של הקרן.

ללמוד את אילוסטרייטור אונליין עם מורים פרטיים מהבית איך זה קורה?

המכללה מאפשרת לכם ללמוד את תוכנת אילוסטרייטור בצורה פרטית ואישית וכל זה מהבית או מהמשרד. הקורסים מתבצעים אונליין דרך תוכנת חיבור המאפשר למורה שלכם לעבוד ישירות על תוכנת אילוסטרייטור הנמצאת אצלכם. המורה ידריך אתכם צעד אחר צעד איך לתפעל את התוכנה והשיחה תהיה באמצעות מיקרופון ואזניות או בשיחה טלפונית. תוכנת החיבור מאפשרת למורה להזיז את העכבר ולהנחות אתכם בכל התפריטים של התוכנה. במהלך השיעור תקבלו תרגילים ומטלות כדי לחזור על מה שהמורה לימד. במידה וישנו נושא בשיעור שהוא לא ברור המורה יחזור אתכם על התרגיל שוב כדי לראות שאתה מבינים באמת את כל המהלכים.

 • בכל סוף שיעור תקבלו שיעורי-בית ותרגילים כדי למצות את כל מה שלמדתם בשיעור עצמו. אין ספק שככל שמתרגלים הרבה בתוכנת אילוסטרייטור השמיים הם הגבול בתוכנה הזאת. היצירתיות ניבנת לכל אורך הלימודים וגם לאחריה. במהלך הלימודים אתם תקבלו תמיכה מלאה בכל שאלה שתעלה לכם גם מעבר לשעות הלימוד, לימודים פרטיים אחד על אחד עם מורה פרטי בהחלט ייתנו לכם נוחות מקצועית ושלווה בקבלת החומר של תוכנת גרפיקה אילוסטרייטור. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים על איך אפשר ללמוד מהבית את תוכנת אילוסטרייטור ועלויות הלימודים, עד אז אנחנו מזמינים אותך לצפות בסרטונים שהכנו על יכולות תוכנת אילוסטרייטור צפייה נעימה.
2019-09-05T10:04:52+03:00