דעות על לימודי עיצוב גרפי כמה זמן לוקח ללמוד עיצוב גרפי ולהפוך למקצוען בתחום

דעות על לימודי עיצוב גרפי כמה זמן לוקח ללמוד עיצוב גרפי ולהפוך למקצוען בתחום?

אחת השאלות שמעניינות אנשים רבים לפני לימודים היא כמה זמן ייקח לכם ללמוד את התחום ולהתחיל? אלו שאלות שנובעות מההתרגשות והרצון כבר להגיע למקצוע וקריירה בתחום. אנשים רוצים את התאכלס'. אז כמה זמן זה באמת ייקח לכם? הרי זה לא משהו שמתרחש ביום אחד ובטח גם לא במספר שבועות מועט, בכל זאת מדובר כאן על מקצוע אמיתי ורציני. בכתבה הבאה אנו נסביר מה משפיע על זמן הלמידה של התחום ואיך תוכלו בתוך 8 חודשים ללמוד אצלנו קורס עיצוב גרפי אונליין ולהתחיל לעבוד.

מה משפיע על זמן הלימודים של עיצוב גרפי?

ישנם מספר גורמים שמשפיעים על זמן הלימודים בתחום והם קשורים בצורת הלמידה ובמקום הלמידה שבחרתם ללמוד בו. כעת נפרט על שני אלו ונסביר למה לפרמטרים אלו יש השפעה גדולה.

  1. צורת הלמידה – כאשר לומדים במקום לימודים שיש להגיע אליו, אנו מבזבזים זמן יקר על הגעה למקום ולרוב בלימודים כאלו, ימלאו לכם ימי למידה שלמים כי צריך להצדיק את ההגעה אל מקום הלמידה. קורסים אלו הם בדרך כלל גם קורסים מאוד יקרים ולא תמיד בגלל האיכות שלהם, אלא פשוט כי הלמידה במקום פיזי מצריכה תשלום גבוה יותר שישלם את עלויות המקום. במקומות לימודים מהסוג הזה גם לומדים בקבוצה גדולה. מנהלי המקום לוקחים בחשבון כי למידה בקבוצות גדולות לוקחת זמן רב יותר, כי יש צורך להסביר את החומר מספר פעמים בשיעור כדי שכולם יבינו אותו. כאשר צורת הלמידה מתנהלת כך, זמן הלימודים יהיה ארוך יותר, הן מבחינת הזמן היומי שתשקיעו והן מבחינת אורך הקורס. אלו מקומות שיציעו לכם לימודים של מספר שנים.
  2. מקום הלמידה שבחרתם ללמוד בו – כל מקום למידה מציע זמן קורס אחר. יש מקומות שיציעו קורסים מאוד ארוכים, כמו אלו שהצגנו בפרמטר הקודם ויש קורסים שיציעו לכם זמני קורס קצרים במיוחד. במה לבחור? התשובה היא מקום טוב באמצע! כלומר מומלץ לבחור את הקורס עם כמות הזמן הבינונית, אך המספיקה כדי ללמד את היקף התחום בצורה טובה.

האם זמן הלימודים הוא פקטור חשוב עבור לימודים בתחום?

במובן מסוים כן ובמובן מסוים לא. כאשר קורס בעיצוב גרפי הוא קצר מאוד ומתפרש על מספר שבועות או מספר חודשים מועט מאוד, הסבירות שתצליחו להפוך את התחום למקצוע שואף לאפס.

מאחורי התחום של עיצוב גרפי עומדת דיסציפלינה ארוכת שנים בעלת היסטוריה ענפה ויש להתייחס לכך כנושא מאוד חשוב עבור הלימודים, אך אי אפשר לומר כי קורס מאוד ארוך הוא יעיל מאוד. גם כאשר הקורס ארוך מהרגיל ומתפרש על זמן של מספר שנים, ככל הנראה בדרך תלמדו גם המון נושאים שלא בהכרח יביאו אתכם אל הקריירה בתחום.

האם ללמוד לבד את התחום זו דרך טובה?

התחום של עיצוב גרפי הוא תחום שיש לו מגוון רחב של חומרים ומדריכים באינטרנט. אפשר לומר כי ניתן ללמוד את ההיסטוריה של התחום ואת כלי העבודה של המעצב הגרפי בצורה טכנית גם לבד, אך האם זה יעיל? האם זה יהפוך אתכם למעצבים גרפיים מקצועיים? אז בדבר היעילות לא בטוח שזו האפשרות היעילה ביותר עבורכם.

תזדקקו לשעות על גבי שעות כדי למצוא את החומרים והמדריכים האיכותיים ביותר ולאחר מכן ללמוד חומר חדש מאפס זה בדיוק קל.

האם זה יהפוך אתכם להיות מעצבים גרפיים? כנראה שלא. יכול להיות שזה יהפוך אתכם למקצוענים בתחום גרפיקה מסוים בנישה מאוד ספציפית והסבירות שעם ידע זה תתקבלו לעבודה שואף לאפס. יכול להיות שתוכלו להציע את העיצובים הנישתיים כפרילנסרים. בכל מקרה הדרך הזו היא מאוד ארוכה ולוקחת דיי הרבה זמן.

לקחת קורס איכותי בתחום

כמה זמן ייקח לכם ללמוד קורס עיצוב גרפי איכותי? אז הבנו שקורס של מספר שנים הוא לא יעיל והבנו שלימודים לבד הם גם לא יעילים במיוחד.

ההמלצה שלנו היא למצוא קורס שילמד אתכם את הקורס בצורה טובה ויכלול בתוכו את כל הנושאים החשובים והרלוונטיים של התחום. אצלנו במכללת סולו קורס כזה אורך 8 חודשים. ומניסיון שלנו, אנו יודעים כי קורסים קצרים יותר לעיצוב גרפי אינם מקיפים מספיק ולא כוללים את הזמן של המעצבים העתידיים לתרגל וללמוד מהי חשיבה עיצובית ולפתח אותה.

אילו מיומנויות צריך סטודנט לעיצוב גרפי כדי להיות מעצב בתעשייה?

רקע היסטורי בתחום

רקע היסטורי בתחום הוא החלק הבסיסי ביותר וההתחלתי. את החלק הזה לא בטוח שתרכשו בלימודים. דווקא את החלק הזה ניתן ואפילו מומלץ לבצע לבד.

הסיבה היא פשוטה, ניתן למצוא בקלות מאוד את הרקע ההיסטורי בדיגיטל, הוא זמין לכם כל הזמן, ניתן לקרוא בזמן הפנוי ולמעשה הרגע ההיסטורי חשוב עבורכם להשראה והכרות עם העולם הזה ולכן מומלץ להתעדכן בו כל הזמן, גם כאשר תעבדו בעיצוב גרפי.

עקרונות עיצוב

עקרונות עיצוב מבוססים על מגוון הגדרות ותורות שמייצרות גרפיקה מקצועית. עקרונות אלו כוללים איזון, יישור, ניגודיות, חזרה על אלמנטים, טיפוגרפיה, תורת הצבעים ועוד.

לכל העקרונות הללו שהזכרנו יש תפקיד התוך הגרפיקות שתעצבו. כאשר עקרונות אלו חסרים, הגרפיקה תהיה לא מקצועית והיא גם תיראה כך. אנשים שיכרו את שירותיכם לעבודה ומבינים בתחום, יבדקו האם העקרונות הללו מיושמים בתוך הגרפיקה שלכם ובמדיה ולא, הסבירות היא שתיתפסו כמעצבים גרפיים לא מקצועיים.

פיתוח חשיבה עיצובית

איך מפתחים חשיבה עיצובית? זה משהו שבכלל אפשר לפתח? ואם כן, זה משהו שמתפתח במהלך הלימודים? חשיבה עיצובית מיסודה מגיעה מהשראה, לפחות בהתחלה. החשיבה העיצובית היא הזמנה לחשיבה ביקורתית ושאילת שאלות, האם הגרפיקה שאני רואה היא גרפיקה שמעניינת אותי? האם זו גרפיקה שהסגנון העיצובי שלה הוא סגנון שהייתי רוצה לאמץ כאשר אעסוק בתחום?

אלו שאלות עמוקות שניתן לענות עליהם רק לאחר שיש לנו מושג כלשהו בתחום ורק לאחר שתרגלנו בעצמנו מגוון גרפיקות. וזה בדיוק מה שעושים במקום לימודים מסודר כמו המכללה שלנו. יותר מכך, המורים שלנו במכללת סולו דואגים לאתגר אתכם ולהפגיש אתכם עם שאלות מהסוג הזה וזאת כדי לפתח אצלכם את החשיבה העיצובית שהיא כל כך חשובה עבור העיסוק בתחום זה.

כלי העבודה של המעצבים הגרפיים – תוכנות העיצוב

לכל מקצוע יש את כלי העבודה שהוא משתמש בהם. גם בעיצוב גרפי זה כך. בעבר הרחוק מעצבים גרפיים היו משתמשים בכושר יד או במכונות גרפיקה מאוד ישנות. כיום בשנת 2022 וכבר כשלושים שנים התחום פועל באמצעות תוכנות עיצוב ממוחשבות.

בכל תקופה היו תוכנות עיצוב שהותאמו לאותה תקופה וכיום בשנת 2022 אנו מדברים על שלוש תוכנות מרכזיות שכל מעצב גרפי חייב לדעת לעבוד עליהן. שלושת התוכנות הן מבית אדובי ויש להן יכולת להתכתב אחת עם השנייה. בצורה זו מעצב גרפי מתחיל גרפיקה מסוימת בתוכנה אחת וממשיך אותה באחרת.

התוכנה הראשונה – פוטושופ

תוכנת הפוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונה. התוכנה מבוססת על פיקסלים. למעשה כל תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים. התוכנה מאפשרת לבצע שינויים ביחידות הפיקסלים. כך למעשה ניתן לשנות צבעים בתמונה, למחוק, לטשטש ולהסתיר חלקים ממנה ואפילו לחבר בין תמונות. השימוש בתוכנה הוא מרכזי ונרחב עבור המעצבים הגרפיים ולכן מדובר בתוכנת חובה.

התוכנה השנייה – אילוסטרייטור

האילוסטרייטור היא תוכנת עיצוב וקטורית המאפשרת לייצר אלמנטים במרחב ולצייר. בעזרתה המעצבים הגרפיים מאיירים לוגואים ועוד גרפיקות המצריכות שימוש בכלי ציור. מדובר בתוכנה מאוד מרכזית עבור מעצבים גרפיים כיום. היתרון המרכזי ששל התוכנה זו היכולת שלה ליצור גרפי וגם להגדיל ולהקטין אותה מבלי לפגוע באיכות שלה.

התוכנה השלישית – אינדיזיין

אינדיזיין היא תוכנת עיצוב גרפי העוסקת בתחום של עיצוב דפים ועמודים. בעזרת התוכנה ניתן לעצב עמודים של ספרים ולהדפיס אותם לכדי הוצאה לאור. גם זו תוכנה מרכזית והיא נלמדת בסוף הקורס.

ז'רגון מקצועי

כל מקצוע והמונחים המקצועיים שלו. ידיעת המונחים המקצועיים שמה אתכם כחלק בלתי נפרד מהתחום. מי שייקח אתכם לעבודה מצפה שתדעו את המונחים האלו וגם ידבר אתכם כאשר הוא משתמש בהם. בשל כך כל סטודנט חייב לדעת את המונחים הללו ולוודא שלומדים אותם כחלק מהקורס. אנו במכללת סולו בהחלט מלמדים אתכם גם את המונחים המקצועיים והם משתלבים כחלק בלתי נפרד בקורס.

זוכרים שדיברנו בהתחלה על צורת הלימוד, אז מהי צורת הלימוד במכללת סולו?

במכללת סולו לומדים אונליין מהבית. אנו לא מבזבזים זמן בדרכים, בטח שלא על מציאת חניה. שיטת הלימודים היא שיטה יעילה שבה הזמן היקר שלכם מקבל את כל תשומת הלב. הלמידה אונליין מהבית מתנהלת בזמן שלכם, מול המחשב ובנוחות המקסימלית שלכם. מעבר לכך, אנו לא מלמדים אתכם בזום או בקבוצה בזום כמו שהפך להיות נהוג בתקופת הקורונה, אלא עם תוכנת חיבור באופן פרטי מול מורה פרטי.

הלמידה אחד על אחד עם מורה פרטי מאפשרת לכם ללמוד את התחום בקצב שלכם מבלי לחכות לתלמידים אחרים ומבלי שתצטרכו לחכות לתשובות לשאלות שלכם בסוף. המורה מלווה אתכם ומלמד אתכם צעד צעד, יד ביד במשך 8 חודשים שלמים.

איך מתנהל הקורס במשך 8 חודשים אלו?

8 חודשי הקורס מתנהלים באופן מאוד חכם. שלושה חודשים ראשונים יוקדשו לתוכנת הפוטושופ, שלושה חודשים נוספים תוכנת האילוסטרייטור ושניים נוספים לתוכנת האינדיזיין. במהלך הלמידה תלמדו גם מונחים מקצועיים ונעזור לכם לקבל השראה ולגבש את החשיבה העיצובית שלכם. כמו כן, בקורס שלנו תתרגלו והרבה! התרגול אצלנו הוא חלק גדול ובלתי נפרד מהקורס. ללא תרגול לא תוכלו להפוך למעצבים גרפיים וגם לא תוכלו לקבל תעודה.

תעודה מטעם המכללה שלנו ניתן לקבל רק לאחר השלמת התרגולים והגשת העבודות. בכל שיעור תתרגלו את החומרים יחד עם המורה ותקבלו גם שיעורי בית שאותם תגישו ותקבלו עליהם משוב. המשוב יעזור לכם להשתפר והוא חלק מאוד מהותי וחשוב עבורכם.

עם מה יוצאים בסוף הקורס?

בסוף הקורס אצלנו במכללת סולו תצאו עם ידע מקצועי ויישומי רלוונטי לשנת 2022. תצאו עם תעודה מטעם המכללה ועם עבודות שביצעתם שמתאימות עבור תיק העבודות שלכם. כמו כן, תוכלו להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו שהיא הגדולה ביותר בתחום של דרושים בעיצוב גרפי. תלמידים רבים מהמכללה שלנו הצליחו למצוא עבודה מהקבוצה הזו.

אז אם עיצוב גרפי מעניין אתכם ואתם רוצים לעשות קורס רציני, אך ארוך ברמה הסבירה, מכללת סולו היא התשובה עבורכם. המורים שלנו ויועצי הלימודים שלנו מחכים שתיצרו קשר או תשאירו פרטים. אנו ערוכים לענות על כל השאלות שלכם בתחום וגם באתר שלנו תוכלו למצוא מגוון רחב של סרטונים מעניינים שיעידו על איכות הלמידה אצלנו.