שילוב תמונה של אישה עם נמר תרגיל מסכות בפוטושופ למתחילים

מדריך מדהים למתחילים בתוכנת הפוטושופ המסביר בצורה מפורטת מהי מניפולציה גרפית על ידי שילוב של תמונות בפוטושופ, כיום תוכנת הפוטושופ נחשבת למרכזית בלימודי מעצבים גרפיים וגרפיקאים ויכולות התוכנה בשדרוגים האחרונים של גרסת פוטושופ החדשה מאפשרים רמות עיצוב מאוד גבוהות לעומת העבר. בשיעור חינם שהכנו במיוחד בשבילכם הסברנו בצורה מפורטת מה זה בכלל מסכה בפוטושופ, כיצד היא מועילה בעת הכנת עיצובים גרפיים מקצועיים. השיעור כאן מתאים למתחילים שיודעים קצת את נושא השכבות ואו הצבעים בתוכנה. הסברים קלים וידידותיים מאוד. גם אם אתם לא יודעים או מכירים את תוכנת פוטושופ תמצאו בהחלט עניין בשיעור המדהים כמה קל לבצע עיצובי גרפיקה ממוחשבת. בכתבה לפניכם תוכלו לראות הסברים מקצועיים הכוללים נתונים מתוכנת הפוטושופ שכוללים את המיקומים של כל הפקודות, בשיעור תוכלו לראות טכניקות מסוימות מול טכניקות אחרות בעיצוב גרפי כדי לאפשר לכם להשוות בין הטכניקות. התמונות נלקחו מאתר pexels.COM אתר חינמי להורדת תמונות איכותיות ומומלץ מאוד לכל שימוש מסחרי או אישי. 

אז מה עשינו בשיעור פוטושופ אופן העבודה הסברים כלליים

עבודה עם מסכות בפוטושופ היא טכניקה מצוינת למחיקה של אזורים שונים בתמונה ועדיין לשמור על האפשרות להתחרט ולחזור למה שהיה קודם לעומת טכניקות אחרות של מחיקה שלא תמיד מאפשרות חזרה אחורה במידה ואין לנו את האפשרות הזו בחלון ההיסטוריה בפוטושופ. בפוטושופ ישנם מספר סוגים שונים של מסכות, יש את מסכת הפוטושופ הרגילה שמה שתראו בסרטון ויש את המסכה הווקטורית בה יוצרים אוסף של נקודות ליצירת מסלול. בטכניקה בפוטושופ המסכות הרגילות עובדות על העיקרון של צבעים שחור או לבן, שחור במסכה יסתיר את אזור העבודה ולבן יגלה את האזור המוסתר, הברירות מחדל של תוכנת הפוטושופ היא להציג לכם את המסכה בצורה לבנה כשהכל גלוי, במידה ונצבע אזורים שונים במסכה בצבע שחור נוכל לראות שהאזורים הללו נעלמים, במידה ונצבע מניפולציות אזוריות עם הצבע הלבן נוכל לראות שהאזורים חוזרים ומתגלים לנו, הטכניקה של איך מחזירים אזור או כיצד מאיטים את הפעולה במחיקה לרוב נעשה על ידי פקודות ריכוך והאטה כגון מברשות פדריות רכות או בחירה של אזורים שונים ומתן האטה הדרגתית במחיקה.

מסכות בפוטושופ בתרגיל
ערבוב בין שכבות בפוטושופ – שקופיות

מסכות בפוטושופ בתרגיל

תחילה הכנסנו לתוך קובץ עבודה   A-4  ברזולוציה של 300 DPI 
 2 תמונות קובץ העבודה היה בצורה אורכית ולא רוחבית. לאחר מכן שכבת הנמר הייתה מעל התמונה ולחצנו על האייקון של המסכה בחלון השכבות, אייקון מספר 3 בתחתית החלון מצד שמאל. בחלון הכלים בקטגורית הצבעים דאגנו שהצבע השחור יהיה הצבע הקדמי, בעת יצירת החיתוך היינו צריכים לדאוג שהאייקון של המסכה בשכבת הנמר היא לחוצה כי אם האייקון לא לחוץ הצביעה תהייה בצבע השחור על התמונה, בחירת המברשת רכה ומשתלבת ועבודה של מחיקה לכל אורך תמונת הנמר. ביצענו שכפולים של אותם אזורים בתמונה על ידי מתן פקודת CTRL +J או השלכה של שכבת הנמר לאייקון יצירת שכבה חדשה, את רוב המניפולציות ביצענו עם שקופיות כדי לחדד את הצבעים ולתת עומק לתמונה בצורה משתלבת לתמונה של האישה בקובץ העבודה.

שקופיות בעבודה עם הפוטושופ

שקופיות בתוכנת הפוטושופ היא טכניקה נהדרת כדי לשלב תמונות עם תמונות אחרות, יש בחלון השכבות 2 קטגוריות של שקיפות ועבודה עם אטימות, בצד שמאל של חלון השכבות יש את מצב האטימות שהוא קובע את אחוזי ההשפעה של תמונה או צבע על כל מה שנמצא מתחת לשכבה הפעילה, בצד שמאל של חלון השכבות תוכלו לראות אייקון ששמו NORMAL שם תוכלו להחליף לכל שקופית שרק תרצו, ברגע שאתם מחליפים למצב ערבוב אחר תוכלו לראות את ההשפעה הישירה של השכבה שאתם עומדים עליה ביחס ישיר לשכבה שנמצאת מתחתיה. בשיעור יוטיוב שעשינו כאן תוכלו לראות את עבודת המעצב הגרפי תוך התייחסות מלאה לשיטת ערבוב שכבות כדי לחדד את הצבעים, שיטת ערבוב בשפה המקצועית נקראת BLENDING MODE , ערבוב של צבעים יחד ותוך התייחסות לשכבה שנמצאת מתחת, חשיבות המיקום של שכבת השקופית הוא מאוד חשוב ושכבה הפעילה תמיד תהייה מעל שכבה אחרת כדי לבצע את פעולת ההשפעה והשקיפות.

BLENDING MODE PHOTOSHOP

BLENDING MODE PHOTOSHOP

בצד שמאל של התמונה נוכל לראות את ההטעמה האזורית של שכבת הנמר על התמונה של הדוגמנית שלנו בסרטון, השכבה מבצעת ערבוב צבעים בסגנון הצבע השרוף, הטמעה מדהימה, אנחנו הראינו לכם בשיעור מספר סגנונות ערבוב בין שכבות כדי שתוכלו להשוות. כמובן שתוכלו לבצע את סגנון העיצוב הזה גם בצורה שונה עם סגנונות שונים שיש לכם בחלון השכבות, בסופו של דבר ככל שמנסים הרבה מצליחים להגיע לרמות עיצוב גבוהות מאוד.

ללמוד פוטושופ מהבית אחד על אחד או עיצוב גרפי 

לימודי עיצוב גרפי או הדרכה בתוכנת הפוטושופ יכולים להיות בשיטת לימודים אונליין דרך האינטרנט, המורים במכללה לעיצוב גרפי יעבדו איתכם אונליין תוך חיבור מרחוק לתוכנת הגרפיקה שיש לכם במחשב, המורה דרך תוכנת חיבור יכול להזיז לכם את העכבר תוך מתן דגש על הסברים ברורים ואטיים כדי שתבינו את החומר הלימודי. לאחר ההסבר של המורה תצטרכו לתרגל בעצמכם את החומר הלימודי, במידה ויש לכם שאלה תוכלו לשאול את המורה כל נושא שלא ברור לכם, השיחה מתבצעת דרך המחשב בדיוק כמו שתוכנת הסקייפ עובד, לאחר השיעור תקבלו שיעורי בית ומטלות על כל החומר הלימודי שלמדתם במהלך השיעור, החזרה של כל החומר כולל התרגול של שיעורי הבית ישאירו אתכם לכל אורך הקורס בשליטה מלאה על כל הפקודות וכמובן תוכלו לראות שמשיעור לשיעור נושא היצירתיות יתפתח בצורה מהירה. תוכלו ליצור איתנו קשר דרך טופס צור הקשר באתר בתפריט העליון ולשוחח עם אחד מיועצי הלימוד שלנו על מגוון מסלולי לימודי עולם העיצוב הגרפי.

תיק עבודות בעיצוב גרפי – הדרך שלך לעבודה בתחום

אמנם בכל קורס או הדרכה ארוכה או קצרה שתיקחו תעודה תתקבל בסיום הלימודים, אך לצערנו היום תעודות לא פותחות לא דלתות או שערים בעולם העיצוב הגרפי, אם אתם רוצים לעשות מקצוע מכניס ורווחי תצטרכו לכל אורך מסלולי לימודי עיצוב גרפי או תוכנות בלבד לבצע תיק עבודות מקצועי, מה שיבקשו ממכם מעסיקים או חברות לפרסום זה אך ורק לראות דוגמאות עיצוביות שעשיתם במהלך הלימודים או לבד, יבדקו כיצד אתם מעבירים צבעים בצורה נכונה לעולם הפרסום, כיצד אתם מרגישים ומבינים מהו קהל יעד. חשיבה מרחבית תוך מתן דגש על משקלים מאוזנים בעיצוב הגרפי. במסלולי לימודי עיצוב גרפי נושא תיק העבודות הוא המהות של כל הקורס וההכשרה האישית עם המורים הפרטיים שלכם. לימודים אישיים ידועים  כלימודים האיכותיים ביותר היות וכל תשומת הלב מופנת אך ורק אליכם.

2018-12-11T23:27:06+02:00