איך עושים כתב מראה בפוטושופ למתחילים פרספקטיבה ומראה

מדריך איך עושים כתב מראה בפוטושופ למתחילים פרספקטיבה ומראה

העולם מתחלק לשניים. אלו שמכירים את פוטושופ ויודעים לעבוד איתה ברמה כזו או אחרת, ואלו שעוד לא זכו לעבוד עימה וחייבים את זה לעצמם. פוטושופ היא תוכנת עיבוד תמונות ועיצוב גרפי המתקדמת ביותר בעולם, תוכנה שמיועדת הן לאנשי מקצוע בתחום העיצוב והן לחובבנים. במדריך שלפניכם תוכלו ללמוד עוד קצת על התוכנה ועל נפלאותיה. תוכלו לדעת בסיום הצפייה בסרטון איך אתם יכולים לשדרג כתב בעיצוב גרפי, איך תוכלו לתת לו חיים ואיך תוכלו ליצור אפקטים חזותיים שיגבירו את התודעה בעת הצפייה בו.

להכיר את תוכנת פוטושופ – למי הסרטון מתאים?

הסרטון שלפניכם מתאים לכל מי שרוצה להכיר את תוכנת פוטושופ קצת יותר, למי שרוצה להפיק ממנה את המירב ולמי שרוצה ליצור דברים מדהימים. לא משנה אם אתם אנשי מקצוע מתחום העיצוב ויש לכם ניסיון רב או שאתם חדשים לגמרי בתחום ומתעניינים בו או שאתם סתם מכינים איזה משהו לרגל אירוע כלשהוא ואין לכם שום ניסיון מוקדם, הסרטון הזה הוא בשבילכם. הוא מועבר בצורה נוחה והוא מסביר שלה אחרי שלב איך ליצור מעין “תמונות מראה” של הכתב בקובץ, איך ליצור פרספקטיבה מיוחדת ואיך לגרום לצופה לעניין רב יותר. כל המ שנדרש מכם הוא לצפות בסרטון, ליישם את הנלמד בו, וכמובן, לתרגל את הנאמר בו שוב ושוב עד שהוא יהפוך לטבע שני עבורכם.

עיצוב גרפי חשיבות הכיתוב כאלמנט עיצובי

למה צריך בכלל לעצב את המלל בקובץ? מתי צריך בכלל לעשות את זה? אז קודם כל חשוב להבין שעיצוב גרפי הוא שילוב של מלל ותמונה ושניהם ביחד יוצרים איזה שהוא אפקט, איזו שהיא השפעה על מי שצופה ונחשף לקובץ. אם תיקחו תמונה יפה ככל שתהיה או עיצוב גרפי כלשהוא בלי כיתוב יחד איתו, אתם עלולים לפספס את המטרה. אתם עלולים לא להצליח ללכוד את עין הצופה ולא לגרום לו להרגיש משהו. תמונה יחד עם מלל יוצרים אפקט עוצמתי וכשהמלל מעוצב הוא מושך את העין יותר, הוא מושך תשומת לב רבה יותר מה שמעלה את ערך העיצוב.

פוטושופ – האמא של התוכנות הגרפיות

נחזור קצת אחורה וננסה להבין מהי בכלל  תוכנת פוטושופ, מי צריך אותה ומה ניתן לעשות איתה. פוטושופ היא תוכנה מבית חברת אדובי, תוכנה שקיימת כבר כ-30 שנה והיא הולכת ומפותחת ככל שעובר הזמן. פוטושופ היא אחת מכמה תוכנות שחברת אדובי היא היוצרת שלהן, ויש לה תוכנות אחיות כמו אילוסטרייטור ואינדיזיין. אדובי שולטת בעולם בעיצוב הגרפי ופוטושופ היא תוכנה שמייצגת הכי טוב את החברה. השם “פוטושופ” הוא שם נרדף לעיבוד ותיקון תמונות ועם כל הכבוד לתוכנות שישנן היום כמו גם לאפליקציות לנייד, אף אחת לא באמת מצליחה לספק את מה שתוכנת פוטושופ מסוגלת לספק. הנה כמה דברים שניתן לעשות עם התוכנה

דוגמאות לשימושים בפוטושופ

הנה כמה דוגמאות לשימושים בפוטושופ שיכולים להיות יעילים עבור כל אחד שמתחיל ללמוד גרפיקה ממוחשבת או כל מסלול אחר בתחום הבניית אתרים. הדבר הראשון הוא תיקון תמונות פשוט. אם יש לכם תמונה עם כתמים עליה (גם תמונה פיזית ניתן לסרוק ולעבוד עליה) יש כלים בפוטושופ שיסייעו לכם להעלים את הכתמים הללו וישוו את הפיקסלים לפיקסלים הסמוכים אליהם. אם תירצו “להשלים” תמונה, מה שאומר שצילמתם תמונה משפחתית לצורך העניין ומישהו לא היה נוכח, ואתם רוצים להכניס אותו לתמונה בצורה מלאכותית, אפשר לעשות את זה. עם פוטושופ אתם יכולים למעשה לעשות הכל, יכולים לקחת כל תמונה ולבצע בה כל מניפולציה שתירצו.

מי עושה שימוש בפוטושופ?

אז מי עושה שימוש בפוטושופ? קודם כל “כל העם”, אנשים שרק רוצים לשפר תמונה קיימת שלהם, לתקן תמונה או אפילו להציל אחת כזו. עם פוטושופ אפשר לעשות את זה ואפילו לקבל תוצאה מדהימה. בנוסף, פוטושופ היא תוכנה שצלמים עובדים איתה לא מעט מכיוון שהיום צילום תמונה לא מסתיים ברגע הקליק אלא הרבה אחרי, עם העיבוד והתיקון של התמונה אם רוצים בכך. מי שעושה שימוש הכי הרבה בפוטושופ אלו המעצבים הגרפיים, מי שעובד על אפקטים מיוחדים ומשלב תמונות בעיצובים שלו. מי שלומד את פוטושופ בצורה מקצועית יחד עם תוכנות גרפיות אחרות, יכול לעבוד בלא מעט מקומות עבודה והנה כמה דוגמאות.

אפשרויות העבודה עם פוטושופ

אם אתם רוצים להפוך את פוטושופ למקצוע יחד עם תוכנות גרפיות אחרות (אתם לא חייבים, אפשר גם רק עם פוטושופ) יש לכם לא מעט אפשרויות. אפשרות אחת היא לעצב אלבומים עבור לקוחות או עבור צלמים שמציעים את השירות שלהם ללקוחות שלהם. האפשרות השנייה היא לעבוד כמעצבים גרפיים ויש לא מעט סטודיואים לעיצוב שישמחו לקבל אתכם. עוד אפשרות היא לעבוד במערכות עיתונים ולהיות אלו שמעצבים את הידיעות של מחר. אפשרויות נוספות הן בתי דפוס, חברות פרסום, חברות בניית אתרים ועוד רבות אחרות. אם לומדים עיצוב גרפי או את פוטושופ, אפשר גם להגשים את החלום ולעבוד כעצמאיים מכל מקום בעולם.

graphic photoshop online

graphic photoshop online

עבודה כפרילנסרים בעיצוב גרפי

אחד השינויים המשמעותיים ביותר שהאינטרנט הביא לחיינו הוא שאנו בהרבה תחומים לא מקובעים למקום אחד. לאינטרנט אפשר להיכנס מכל מקום עם חיבור אליו וכל מה שצריך הוא את המכשיר המתאים ורשת באזור. זה פתח את עולם העבודה לאין ספור אפשרויות נוספות, ועיצוב גרפי או עיבוד תמונות הן חלק מאפשרויות העבודה המודרניות של היום. אתם יכולים לתת שירות לחברות פרסום או לכל אלו שהוזכרו כאן או ישירות ללקוחות פרטיים, ויכולים להיות אדונים לעצמכם ולנהל את שגרת היום שלכם איך שאתם רוצים. כל מה שאתם צריכים הוא מחשב עם התוכנות הרלוונטיות עליו וכמובן חיבור לאינטרנט והעולם פתוח בפניכם.

לימודי עיצוב גרפי און ליין אחד על אחד

העידן המודרני והאינטרנט בתוכו, שדרגו גם את אפשרויות הלימודים. היום כבר לא חייבים לצאת מהבית בשביל ללמוד ואפשר ללמוד מהמחשב מכל מקום בעולם. יש כמובן סרטונים מובנים ללימוד כמו זה אך יש גם אפשרות לעשות שיעור פרטי מרחוק, וזה בדיוק מה שמציעה מכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אחד על אחד. איך הלימודים מתקיימים? פשוט מאוד, באמצעות תוכנה שמחברת בין שני המחשבים, זה של המורה וזה של התלמיד. כל אחד יכול “לשלוט” במחשב של השני והלימודים הם בדיוק כמו שיושבים באופן פיזי האחד ליד השני. אין ספק שזה משדרג את יכולות הלימוד.

למה דווקא במכללת סולו?

מכללת סולו רואה את עצמה כחלוצה בתחום והיא זו שהחלה עם השיטה הזו ומובילה את התחום בארץ. במכללת סולו עיצוב גרפי רואים כל תלמיד כעולם ומלואו וכל אחד מקבל יחס אישי ואין סוף רצון טוב לעזור לו. הלימודים מתקיימים מול מורים מנוסים עם ניסיון רב בתחום, כאלו שחיים את עולם העיצוב שנים ארוכות. במהלך הלימודים התלמיד מכין תיק עבודות וכמובן, בסיום הלימודים מקבל התלמיד תעודה המעידה על הלימודים שלו. המכללה הכשירה כבר מאות תלמידים במהלך השנים שהשתלבו בתעשייה בהצלחה רבה ומובילים אותה כיום, בין אם כעובדים שכרים בחברות נחשבות ובין אם כפרילנסרים. אם אתם רוצים ללמוד את תוכנת פוטושופ ותוכנות אחרות, מכללת סולו היא המכללה אותה אתם מחפשים.

2019-10-05T11:56:48+03:00