גרדיאנט מעבר צבע בפוטושופ על כיתוב מדריך אפקטים בגרפיקה ממוחשבת 2019

//גרדיאנט מעבר צבע בפוטושופ על כיתוב מדריך אפקטים בגרפיקה ממוחשבת 2019

אפקטים ליצירת לוגואים מכיתוב והעברת מסר בצורה יותר ברורה דרך ביצוע בפוטושופ

רוצים לשדרג את הלוגו שלכם בתוכנת פוטושופ? רוצים לדעת כיצד מעברי צבעים עושים בעיצוב גרפי נפלאות? הכנו במיוחד בשבילכם אפקטים מדהימים על כיתוב שיאפשרו לכם לשדרג כל גרפיקה לקידום מכירות – מסעות פרסום ברשתות החברתיות ובאינסטגרם לדוגמה. המדריכים בעמוד זה מוסברים לכם בשפה העברית בצורה פשוטה צעד-אחר-צעד ונעשו על ידי מורים לעיצוב גרפי שעובדים בבית הספר. המדריכים מתאימים לכל אחד שיודע מעט את תוכנת הפוטושופ בצורה בסיסית כי צריך ידע מקדים בעבודה עם שכבות כדי לבצע את האפקטים המוצגים בשיעור יוטיוב.

דוגמאות נוספות בעולם העיצוב גרפי – שדרגו את הידע שלכם בפוטושופ

במידה ואתם רוצים לראות עוד דוגמאות כיצד לבצע לוגואים או עיצובים גרפיים כאלה ואחרים בתוכנת הפוטושופ אתם מוזמנים לבקר בעמוד קורס פוטושופ לדוגמה בו הכנו לכם אינספור שיעורים על עיצוב ועריכת תמונות לעולם העיצוב גרפי וצילום. בעמוד אפקטים זה תוכלו לראות כיצד מעצבים גרפיים וגרפיקאים מפתחים יצירתיות על ידי שימוש בפקודות מאוד בסיסיות בתוכנה. כדי לעשות עיצוב גרפי היום עליכם לדאוג שהמסר יהיה מינימליסטי  על ידי שימוש באלמנטים ויזואליים בצורה מאוד בסיסית. ככל שהעיצוב גרפי שלכם יהיה ממוקד עם אלמנטים נכונים תוכלו להעביר את המסר העיצובי בצורה הכי ממוקדת ללקוחות שלכם. פוטושופ נחשבת לתוכנה מניפולטיבית מאוד ואפשר להגיע אתה לאינספור סגנונות בעיצוב, אין ספק שתצטרכו לתרגל המון ולעשות ניסוי וטעייה כדי להגיע לעיצוב הגרפי הסופי.

מעברי צבעים בפוטושופ כיצד לבצע אותם בצורה נכונה

מהלכי העבודה בסרטון – יצירת קומפוזיציה על ידי שימוש בטיפוגרפיה הדרגתית

כדי להגיע לסגנון עיצוב גרפי זה אין צורך בפקודות מאוד מורכבות ועל ידי שימוש במספר פקודות בסיסיות תוכל להגיע לרמה מאוד גבוהה בעיצוב גרפי. תחילה תצטרכו לבצע כיתוב בתוכנת הפוטושופ ולאחר מכן להשתמש בבחירה המהבהבת ליצירת המניפולציה. פתחנו שכבות חדשות לאחר שהחזרנו את הבחירה המהבהבת, לאחר מכן ביצענו חיתוך מהבחירה כדי לצבוע במעבר הצבעים גרדיאנט. כל שכבה שהשתמשנו קיבלה אפקטים שונים הנמצאים בחלון השכבות בתחתית החלון. אפקט הצללה יוצר את הניפוח וההבלטה בעיצוב הגרפי מה שיאפשר לנו ליצור ולקבל את העומק הסופי.

  • כדי ליצור את אפקט ההבלטה המשתלב עשינו את אותה עבודה במספר שכבות ולא רק בשכבה אחת המטרה הייתה ליצור מנגנון של מדרגה של צבע שעולה על צבע כדי ליצור את הניפוח.
  • תוכלו לשדרג את מה שראיתם בסרטון לאין ספור טכניקות שונות. תוכלו לשכפל את מה שעשיתם ולתחום את הכל בתוך המסכה. אנחנו הראינו בשיעור אך ורק 2 שכבות עד 3  תוכל לעשות את זה גם על אינספור שכבות שונות. כל פרמטר שהוצג הוא נתון לשינוי ואין צורך ללכת אך ורק לפי מה שהמורה הראה בשיעור היוטיוב.
  • חיתוך הבחירה המהבהבת התבצע על ידי החזקת מקש ALT ומשיכה של העיגול לכל מיני כיוונים שונים – זה לא חיתוך מהצורה מה שמרבית המשתמשים מתבלבלים זה חיתוך מתוך בחירה של אזור העבודה בפוטושופ.

קומפוזיציה על ידי שימוש בטיפוגרפיה הדרגתית

שימוש במסכה בסיסית בתוכנת הפוטושופ

עם סגנון העיצוב שקיבלתם אכן תואם את מה שאתם רוצים תוכלו להשאיר אותו ככה במידה ואתם רוצים לבטל את הזליגה של ההצללה מעבר לכיתוב בפוטושופ עליכם לבצע מסכה. מה שאנחנו עשינו בסרטון בחרנו מספר שכבות והכנסנו אותם לתוך הבחירה המהבהבת של סגנון הכיתוב רק לאחר מכן כל מה שהיה מעבר לכיתוב נעלם. הרעיון של המסכות בפוטושופ הוא להסתיר דברים שאתם לא רוצים ועדיין לקבל שליטה על מה שקורה בתוך המסכה. שימוש במסכות בפוטושופ מאפשר לכל מעצב גרפי להתחרט בכל שלב ולחזור אחורה תוך שימוש בפקודות נכונות בתוכנת העיצוב.

שימוש באותו גוון בכיתוב – שיוך הגרדיאנט לבסיס הכיתוב  בפוטושופ – שימושים בטכניקות אלו לפרסום וקידום מכירות

כדי לבצע את העיצוב הגרפי בצורה נכונה עליכם לדאוג שמעבר הצבעים יהיה תואם לכיתוב התחתון. סגנון עיצוב זה מתאים למיתוג והכנת פרסומות לעסקים. במידה ואתם מכינים את זה לעסק ומפרסמים את המוצר עליכם לדאוג שהצבעים של הכיתוב יהיו תואמים לסגנון הלוגו כדי ליצור שייכות וקומפוזיציה נכונה לקונספט העיצוב.  קונספט עיצובי חייב להיות תואם ללוגו כדי לא לפגוע במותג. הצבע היחידי שהוספנו למעבר הצבעים היה צבע לבן כדי ליצור את מעבר הצבעים בצורה הדרגתית בתוכנה. צבע לבן לא פוגע בקומפוזיציית הצבע והוא משתלב נהדר במידה ואתם רוצים לעצב עומק וניקיון כדוגמת סגנון עיצוב זה.

שיוך הגרדיאנט לבסיס הכיתוב  בפוטושופ - שימושים בטכניקות אלו לפרסום וקידום מכירות

כיצד אוכל להפוך להיות מעצב גרפי מקצועי – האם פוטושופ מספיקה לי?

כדי להיות מעצב גרפי או עוסק בגרפיקה בצורה מקצועית לא מספיק לדעת אך ורק את תוכנת הפוטושופ. מעצבים גרפיים בלימודים לומדים כיצד לשלב אלמנטים גרפיים עם אלמנטים אחרים בצורה נכונה תוך שמירה על קומפוזיציה בעיצוב גרפי. תורת הצבעים נלמדת בלימודי עיצוב גרפי כדי לדעת איזה צבע לשייך לנושא שאליו מעצבים. לכל אורך הלימודים בעיצוב גרפי המעצבים עסוקים בהכנת תיק עבודות כי זה הדבר היחידי שיפתח עבור שערים ודלתות תעסוקתיות לאחר סיום הלימודים. זה לא משנה איזה תעודה גרפית יש לכם מה שיבדקו מעסיקים או לקוחות זה כיצד אתם מעבירים עיצוב גרפי בצורה נכונה ומקצועית לקידום מכירות לעסקים.

  • פוטושופ אומנם נלמדת בלימודי עיצוב גרפי כתוכנה הראשונה בסדר הלימודים אך היא רק נחשבת לתוכנה משלימה לתוכנות גרפיות אחרות כגון אילוסטרייטור ותוכנת אינדיזיין. עיקר עיסוקה של תוכנת הפוטושופ הוא ביצירת מניפולציות על ידי תמונות ושילוב של גרפיקות מתוכנות עיצוב גרפי אחרות היוצר את העיבוד הסופי.

לימודים אונליין בבית הספר  – לימודים גרפיקה אחד על אחד לתעודה מקצועית

המכללה מאפשרת לימודים אונליין אחד על אחד ללימודי תעודה במקצועות העיצוב גרפי ובניית אתרים לאינטרנט מסלול לימודי תקשורת חזותית. הלימודים מתבצעים אונליין דרך תוכנת חיבור שמאפשר למורה לעבוד ישירות על תוכנת גרפיקה שנמצאת אצלכם. לכל אורך השיעור המורה יסביר לכם את מהלכי העיצוב ולאחר ההסבר של המורה אתם תצטרכו לתרגל את החומר כדי לראות שאתם באמת מבינים. במידה ויש נושא שהוא לא ברור המורה יחזור איתכם  שוב וייתן לכם את כל הפתרונות הדיגיטליים להכנת עיצוב גרפי. מסלולי הלימוד בבית הספר הם ללימודי תעודה ומאפשרים לכל אחד ללמוד בצורה פרטית ואישית מהבית אונליין כדי להיות מעצב גרפי מקצועי. תוכלו לשוחח איתנו עוד היום ולקבל פרטים על איך אפשר ללמוד מהבית את המקצוע הכובש ביותר הנקרא עיצוב גרפי וכל זה דרך האינטרנט. עד אז אנו מזמינים אתכם לצפות בכל הסרטונים המדהימים על עולם העיצוב הגרפי.

2019-10-01T20:24:59+03:00