קדם דפוס תוכנות
קדם דפוס תוכנות

קדם דפוס תוכנות

קדם דפוס תוכנות

העולם בו אנו חיים הוא עולם וירטואלי, עולם בו האינטרנט והטלוויזיה שולטים בחיינו. לא משנה לאיפה נלך, הם יהיו סביבנו ונראה שהם מכסים על עולם הדפוס שפעם היה בעל חשיבות גדולה. אבל מסתבר שעולם הדפוס לא הלך לשום מקום, הוא עדיין קיים וכנראה גם לא ילך לשום מקום. הוא נמצא בעיתונים שאנחנו קוראים, בפליירים שמחולקים לנו, בעלונים שאנחנו מעיינים בהם בתור לרופא השיניים ובכל מקום אחר בו אנו נחשפים לחומר כתוב. 

עולם הדפוס הוא עולם נרחב, עולם עשיר שדורש לא מעט מומחיות. לרובינו שעושים שימוש במדפסת הביתית זה נראה כמו משהו פשוט – שולחים קובץ והוא יוצא מהמכשיר, אבל זה ממש לא ככה וכשצריך הדפסות מקצועיות צריך לעבור כמה תהליכים לפני שמגיעים להדפסה עצמה. וכאן נכנס מושג שנקרא “קדם דפוס” והוא כולל את כל אותם תהליכים שצריך לעבור בשביל להגיע לרגע המיוחל, הרגע בו הנייר יוצא עם האלמנט הרצוי ממכונת ההדפסה.

קדם דפוס גלופות
קדם דפוס גלופות

תהליכים להכנת גרפיקה לפני הדפסה

  • הטיפול בתמונה – כל מה שנוגע להגדרות הכלליות של ההתאמות. זה אומר האפקטים שיהיו בתמונה, מיקום של אובייקטים בה, צבעוניות וכמובן טקסט. 
  • השמנות – זהו המונח המוכר ביותר בעולם קדם הדפוס. הוא מתייחס לחפיפה בין אובייקטים בתמונה, אובייקטים שיכולים להיות טקסט או כל דבר אחר. כשיש התפשטות של אובייקט אחד אל עבר השני זה יכול להיות בעייתי מאוד.
  • ברקוד – זהו קוד שמורכב מאותיות ומספרות שקורא הברקודים מסוגל לקרוא אותם.
  • הפרדת צבע – שמירה של ערוצי הצבע בפורמט הנכון לעבודה עם גלופות.
  • הדמיה – ביצוע סימולציה באמצעות מודל שאמור לדמות את מה שייצא ממכונת הדפוס.
  • גלישה של צבע – החלטה על השוליים בכל הצדדים, שוליים שיחתכו לאחר ההדפסה.
  • פינוי של צבע – תהליך שמטרתו היא להשאיר חלקים ללא צבע ששם אפשר יהיה לשים דבק בשביל אריזות וכדומה.
  • הפקת לוחות – שהו התהליך הסופי של ה”קדם דפוס“, זה מה שנכנס למכונה אחרי כל העבודה הזו.

הפקת לוחות – שהו התהליך הסופי של הקדם דפוס

מקומו של העיצוב הגרפי בתוך ה”קדם דפוס”

כמובן שלפני שמדפיסים משהו צריך לעצב אותו, צריך להכין אותו באמצעות  התוכנות הגרפיות השונות. הכנה באמצעות תוכנות מקצועיות של חברת אדובי תאפשר גם הדפסה איכותית,  תוכנות העיצוב הן בעיקר פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. הנה קצת על כל אחת מהתוכנות הללו.

פוטושופ

פוטושופ היא תוכנה שקצת מצחיק להציג מכיוון שאין כמעט מי שלא מכיר אותה, ובכל זאת, פוטושופ היא תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם. פוטושופ היא תוכנה מבית חברת אדובי, החברה ששמה לעצמה למטרה להיות המובילה בתחומה. עם פוטושופ אפשר לקחת כל תמונה ולהפוך אותה ליצירת אומנות של ממש. אפשר לקחת כל תמונה ולתקן אותה, לעבד אותה ולהוציא ממנה את המיטב. יש כלים רבים ואין ספור אפשרויות שיש בתוכנת פוטושופ, כלים שמאפשרים לעשות כל דבר שרוצים. יש אין ספור אפקטים ואין סוף אפשרויות, ועם כל הכבוד לתוכנות ולאפליקציות שפותחו בשנים האחרונות, אף אחת מהן לא באמת משתווה ליכולות של פוטושופ. אם אתם רוצים לעצב אלמנטים שונים או אם סתם בא לכם להכיר תוכנה שבטוח יהיה לכם שימוש בה, פוטושופ היא התוכנה אותה אתם מחפשים. לצפייה בשיעורים מקצועיים מקורס פוטושופ שלומדים.

אילוסטרייטור

אילוסטרייטור היא תוכנה ווקטורית, תוכנה שגם היא פותחה על ידי חברת אדובי, החברה המוכרת ביותר בעולם של תוכנות גרפיקה. אילוסטרייטור היא תוכנה שפותחה בהתחלה עבור מאק, אבל מהר מאוד היא החלה גם להיות מפותחת עבור ווינדוס. אם אתם רוצים לדעת לעצב לוגואים או אם אתם רוצים לדעת לעצב תלת מימד, אילוסטרייטור היא תוכנה שאתם חייבים להכיר. מה שמיוחד בתוכנה הוא שכפי שציינו זו תוכנה ווקטורית. זו תוכנה שלא עובדת על פיקסלים כמו פוטושופ מה שאומר שניתן להעביר לדפוס בכל גודל שהוא קבצים של אילוסטרייטור. כל מודעות הענק שאתם רואים אלו מודעות שעוצבו באמצעות אילוסטרייטור. זו תוכנה חשובה שאין מעצב גרפי שלא מכיר אותה. לצפייה בשיעורים מקורס אילוסטרייטור שלומדים.

אינדיזיין

אינדיזיין היא עוד תוכנה מבית חברת אדובי, תוכנת הוצאה לאור, תוכנה שמאפשרת לייצא מסמכים בפורמט PDF. את אינדיזיין אפשר לתפעל באמצעות סקריפטים, והיא השתלטה כבר מזמן על תוכנת פריהנד שהייתה קודמת לה ושפיתוחה הופסק כבר בשנת 2005.  אין ספק שגם זו תוכנה שחייבים לדעת ולהכיר במסגרת תוכנות הגרפיקה שכל מעצב גרפי צריך להכיר. לצפייה בשיעורים מקורס אינדיזיין שלומדים.

ללמוד קדם דפוס או עיצוב גרפי

למה ללמוד עיצוב גרפי

מי שלומד עיצוב גרפי יכול לעבוד בתחום הדפוס. יכול לעשות עבודה נפלאה ולייצר יצירות לא פחות ממרהיבות. אבל לא רק עולם הדפוס פתוח בפני מי שלומד עיצוב גרפי אלא כל מה שנוגע לעיצוב אלמנטים גרפיים. עיצוב גרפי נוגע גם לעולמות הפרינט אבל לא פחות מה גם לעולמות הדיגיטל. הוא הרוח החיה מאחורי כל עולם האינטרנט, מאחורי מיליוני האתרים שיש ברחבי העולם, מאחורי אין ספור הפרסומות שיש ומאחורי אין סוף האפליקציות כל פלטפורמה דיגיטלית צריכה עיצוב גרפי ולגרפיקאים יש המון עבודה היום, ולא רק בבתי דפוס אלא גם בחברות הייטק, חברות בניית אתרים, חברות לפיתוח אפליקציות וכן, אפילו מהבית.

עבודה מהבית בעיצוב גרפי

בין אם זה הכנה לפרינט ובין אם זה עיצוב אתרי אינטרנט או כל דבר אחר, עיצוב גרפי יכול להתבצע גם מהבית או מכל מקום שהוא. כן, עיצוב גרפי הוא תחום שדורש רק מחשב, את התוכנות הרלוונטיות עליו וכמובן חיבור לאינטרנט. לא צריך יותר מזה ואפשר לעבוד מכל מקום שהוא, מה שהופך את החיים להרבה יותר נוחים ופשוטים. 

בטוח יש לכם חבר או בן משפחה שעובד מהבית, אחראי על הזמן שלו ועובד מתי שמתאים לו. אז נכון, זה דורש לא מעט משמעת עצמית, זה דורש לא מעט אחריות ויכולת שליטה אבל זה משתלם. אין כמו לנהל את הזמן ולעבוד מתי שרוצים ואין כמו להחליט לבד כמה עבודה לקחת. יש לא מעט חברות שמעסיקות את העובדים שלהם או חלק מהם מהבית פשוט כי זה יותר כלכלי להן, ויש גם לא מעט פרילנסרים שנותנים שירות מהבית לאותן חברות כמו גם ללקוחות פרטיים.

בשביל לעבוד בעיצוב גרפי, כל מה שצריך זה ללמוד את התחום מה שלא דורש להוציא תואר ולא דורש שנים ארוכות, אלא לעשות כמה קורסים על התוכנות כמו גם על עיצוב בכלל, והמקום הטוב ביותר לעשות את זה, זה במכללת סולו, המכללה ללימודי אונליין אחד על אחד עם מורה פרטי.

ברוכים הבאים למכללת סולו – המכללה ללימודי עיצוב וגרפיקה אונליין באינטרנט אחד על אחד עם מורים פרטיים

אם אתם רוצים ללמוד קדם דפוס שקשור לתחום העיצוב גרפי בכל מתכונת שהיא, יש לכם מקום אחד שאתם חייבים להכיר, המכללה המובילה בישראל שתשמח לספק גם לכם שירות מצוין. מכללת סולו היא מכללה ששמה לעצמה למטרה להיות המובילה בתחום, והיא פיתחה שיטת לימוד שהולכת והופכת לשיטה הפופולרית בישראל ובעולם. מה השיטה? השיטה היא לימוד עם מורה פרטי אחד על אחד, אבל לא באופן פיזי אלא באמצעות תוכנה שמחברת את המורה והתלמיד דרך הרשת. כך כל אחד יכול לראות את השני, וכך כל אחד יכול לעבוד על המחשב של השני, ויש לשיטה הזו כמה יתרונות.

קודם כל זה הרבה יותר נוח, בואו. הרי זה יכול להיות די מבאס להגיע הביתה מיום עבודה מפרך, לארגן את הילדים ולצאת מהבית שוב פעם ללימודים. זה גם לא תמיד מסתדר וזה לא פעם דורש הפסד של שעות עבודה. אבל כשלומדים אונליין וקובעים מראש מתי נוח, זה יכול להיות בכל שעה שהיא. זה יכול להיות גם ביום שישי ויכול להיות במוצאי שבת, מתי שנוח לשני הצדדים. לא צריך להתארגן ליציאה מהבית, לא צריך לשלם על חנייה ושאר הוצאות, כל מה שצריך הוא להתחיל וללמוד וזהו. במהלך הלימודים מכינים גם תיק עבודות אותו מציגים בפני לקוחות או מעסיקים פוטנציאליים.

רוצים לדעת עוד? אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בהקדם!