למה קידום ממומן זה מעפן?

//למה קידום ממומן זה מעפן?

טיפים למעצבים גרפיים וגרפיקאים למה קידום ממומן זה מעפן?

בעלי עסקים רבים מבינים כי הנוכחות ברשת היא אחד מהדברים הכי חמים שיש היום.

בכל יום מיליוני גולשים עושים שימוש ברשת האינטרנט, מכל מקום ובכל זמן, כך שאם העסק שלהם לא קיים ברשת – הם כאילו לא קיימים. לכן המודעות לעניין הפרסום והשיווק באינטרנט הולך ועולה בשנים האחרונות, וקיימת עדיפות גבוהה לנוכחות במנוע החיפוש הפופולרי ביותר בעולם – הלוא הוא גוגל.

אם נערוך סקר בקרב הגולשים הישראלים, נגלה כי רובם המוחלט עושה שימוש קבוע במנוע החיפוש של גוגל בטלפון החכם שלו, במחשב, טאבלט או כל מכשיר חכם אחר. גוגל מצידה, כעסק לכל דבר המעניק שירות איכותי לגולשים שלה, רוצה שהגולשים ימשיכו לעשות שימוש במנוע החיפוש שלה ולכן מבצעת סינון קפדני בכל הנוגע לאתרים המוצגים במנוע החיפוש שלה.

הסינון הזה מתבצע באמצעות דרישות שונות שהיא “מעניקה” לכלל האתרים, כך שאלו שעומדים בדרישות יזכו להופיע בין תוצאות החיפוש הראשונות במנוע החיפוש שלה, וכך יהיו הרבה יותר חשופים ונגישים לקהל הגולשים.

בתחום של הופעת אתרים בראש תוצאות החיפוש, ניתן לחלק את הנושא לשני חלקים עיקריים – קידום ממומן וקידום אורגני. על קידום ממומן, שרבים מכנים אותו פרסום בגוגל, ניתן למצוא מדריך מקיף כאן:

https://danielzrihen.co.il/google-ads/

מהו קידום ממומן?

מכיוון שגוגל זיהתה את הביקוש ההולך וגובר בין אתרים שונים להופיע בראש תוצאות החיפוש שלה, היא מאפשרת לעסקים שונים לפרסם את עצמם על ידי מכירת שטחי פרסום המופיעים במנוע החיפוש. בשטחי הפרסום האלו עסקים יכולים לפרסם מודעות שונות עם קישור אל האתר שלהם, בזמן שרוב המודעות מופיעות בראש תוצאות החיפוש כאשר הגולש מקליד את הביטויים הרלוונטיים לעסק המפרסם.

קידום ממומן ועיצוב גרפי

מה ההבדל בין קידום ממומן לקידום אורגני?

בשונה מהקידום הממומן, הקידום האורגני הוא תהליך טבעי של אתר מסוים להופיע בראש תוצאות החיפוש של גוגל. בזמן שאתר המפרסם את עצמו באמצעות מודעות ממומנות של גוגל ומקבל סימון לכך באמצעות המילים “ממומן”, הקידום האורגני לא קשור לשטחי הפרסום הממומנים של גוגל ולכן הוא מופיע באופן טבעי ורגיל ברשימת האתרים במנוע החיפוש. דניאל זריהן כתב יפה במדריך שלו על 9 סיבות שכדאי לעשות קידום אורגני.

אחד ההבדלים בין קידום ממומן לקידום אורגני, הוא כמובן העלויות של כל אחת משיטות קידום אלו. בזמן שקידום ממומן נתון לשינויים ותנודות בעלויות בגלל תחרותיות על ביטויים ומילות מפתח, הקידום האורגני שמבוצע על ידי מקדמי אתרים מקצועיים אינו משתנה באופן קבוע, אלא תלוי בסוג ואיכות עבודתו של המקדם והמחיר שהוא גובה מבעל האתר/עסק.

כמובן שאם מדובר על מקדם המבצע פעולות קידום אורגני לאתר ששייך לו, הרי שמדובר בתהליכי קידום שלא עולים לו כסף כלל.

הבדל משמעותי נוסף הוא הזמן – נכון שקידום ממומן הוא המהיר מבין השניים, אבל אין לו שום אפקט לטווח ארוך – המשוואה בקידום ממומן היא שכסף = נוכחות בגוגל. באורגני לא חייבים כסף כדי להיות נוכח – אבל יש צורך להשקיע (כסף / זמן) לפחות בהתחלה כדי שגוגל “יכיר” את האתר ויסמוך עליו. לקידום ממומן, להבדיל מהאורגני – אין אפקט מצטבר, והוא לא משפיע על החוזק של האתר לאורך זמן.

עובדה מצערת זו הופכת את הקידום הממומן לעסק יקר ובעייתי לטווח ארוך, במיוחד לעסקים קטנים שמתקשרים להרים את הראש מעל המים.

החסרון אולי הכי גדול של הקידום ממומן היא העובדה שאתם חשופים למתחרים שלכם, או סתם סקרנים – שכן כל קליק על המודעה עולה כסף ולא מעט.

מהם היתרונות של קידום אורגני על פני ממומן

חוץ מעניין העלויות הגבוהות של קידום ממומן לעומת קידום אורגני, שהוא עניין מהותי בפני עצמו, לקידום האורגני יש כמה יתרונות ברורים ומשמעותיים על פני קידום ממומן. היתרון הבולט הוא פרק הזמן בו האתר מופיע בראש תוצאות החיפוש – מבחינת קידום אורגני, כל עוד תהליכי האופטימיזציה באתר מבוצעים באופן שוטף ואיכותי, כך האתר ימשיך לצבור את הסמכות הדרושה לו כדי להופיע בראש תוצאות החיפוש.

לעומת זאת בקידום הממומן, התלות של הופעה בראש תוצאות החיפוש תלוי בעלויות שבעל האתר מעביר לפלטפורמת הפרסום של גוגל כדי להמשיך לפרסם את המודעה הממומנת. דבר זה יכול לעלות בסופו של דבר כסף רב לעסק, במיוחד אם מדובר בהופעה במיקומים הראשונים שהיא זמנית לחלוטין ותלויה בעלויות משתנות.

יתרון נוסף של הקידום האורגני הוא החשיפה האיכותית כלפי הגולשים ברשת, וכך גם קבלת תנועה איכותית אל תוך האתר ולמאגר לקוחות העסק. מכיוון שמדובר בהליך קידום שהוא טבעי, גולש שמחפש מידע בו עוסק האתר המקודם ייכנס אליו, ויבצע רכישה או ישאיר פרטים וכך עולה הסבירות כי מדובר בגולש רלוונטי ואיכותי עבור העסק.

לעומת זאת, בקידום הממומן מדובר על מודעות פרסומיות המופיעות בשטחים שונים במנוע החיפוש. כך שמצד אחד אולי מדובר בחשיפה גבוהה, אך התנועה אל אותה מודעה ממומנת וכך אל האתר תהיה הרבה פחות רלוונטית ואיכותית.

2019-08-04T12:36:15+03:00