מדריך אילוסטרייטור יצירת רקעים להכנת דוגמאות ל SAVE TO DATE

//מדריך אילוסטרייטור יצירת רקעים להכנת דוגמאות ל SAVE TO DATE

שימוש בטקסטורות – מדריך אילוסטרייטור יצירת רקעים להכנת דוגמאות ל SAVE TO DATE

מכללת סולו » מדריך אילוסטרייטור יצירת רקעים להכנת דוגמאות ל SAVE TO DATE

מחפשים טיפים וטריקים בעולם עיצוב גרפי? רוצים לשדרג את תיק העבודות שלכם ולא יודעים מאיפה להתחיל? כמה מילים על עולם עיצוב גרפי, בתחום זה ככל שאתם יותר יצירתיים תוכלו להגיע לרמות מאוד גבוהות בעיצוב. בכתבה הבאה תוכלו לראות מדריך שנעשה באילוסטרייטור לעיצוב הזמנות לחתונות בצורה של איורים וציורים דיגיטליים. במקרה הספציפי הזה הראינו לכם איך אפשר להכין רקע להזמנה לחתונה או לשדרג עיצוב שכבר עשיתם כדי לשלוח מספר דוגמאות ללקוחות שלכם במספר דקות. ככל שיודעים את התוכנה לאורכה ולרוחבה אפשר להוציא ממנה את המקסימום וזה מה שניסינו להראות לכם בעיצוב גרפי.

בעמוד הבא תוכלו לראות דוגמאות רבות שנעשו בתוכנת אילוסטרייטור של חברת אדובי, השיעורים מסבירים כיצד מעצבים גרפיים וגרפיקאים מבצעים מניפולציות גרפיות לשיפור העיצוב תוך שמירה על חוקי העיצוב הגרפי.

האם ידיעת תוכנת העיצוב אילוסטרייטור תאפשר לי להיות מעצב מקצועי?

כדי להיות מעצב מקצועי אתם צריכים לדעת הרבה יותר מרק תוכנות גרפיקה של חברת אדובי. מעצבים גרפיים עוסקים בכל התמונה הכוללת שעיצוב גרפי מדבר. עיצוב גרפי זה למידת נושא קומפוזיציה בעיצוב, תורת הצבעים, וכיצד לעמוד מול דרישות של לקוחות. בלימודי עיצוב גרפי תוכנת האילוסטרייטור נחשבת לתוכנה מספר אחת בעולם העיצוב בגלל שהיא אחראית על תהליכי מיתוג גרפי ובניית תדמית לעסקים. בדוגמה כאן בסרטון שהבאנו הראינו לכם את נושא היצירתיות בעיצוב גרפי, כיצד על ידי מספר הקלקות מאוד פשוטות אפשר לרצות את הלקוחות שלכם ולעשות קצת מעבר כדי להראות להם שבאמת אכפת לכם מסגנון העיצוב שהם רוצים. ככל שתתנו יותר דוגמאות הלקוחות שלכם יעריכו אותכם יותר וימשיכו לעבוד איתכם.

העתקה והדבקה על צורות גרפיות

אז מה עשינו בשיעור? עבדנו על יצירת טקסטורות והבעיה שהייתה לנו שכבר הכנסנו גרפיקה מעל הרקע. במקרה הזה לא עבדנו על שכבות ולכן היינו צריכים את ההדבקה של הצורה ישירות על הרקע שלנו. באילוסטרייטור יש מספר סגנונות של העתקות אחד מהם היה לחיצה על מקש ALT ולאחר מכן משיכה, סגנון של העתקה והדבקה רגיל  CTRL C – CTRL V או העתקה והדבקה מעל הצורה שאותה אתם סימנתם CTRL C – CTRL F בטכניקה זו אפשר לבצע אין ספור עיצובים גרפיים וככל שתעקבו אחרי הסרטון תוכלו להגיע לעיטורים יפים ומושכים. השיעור שכאן לא מתאים לאנשים שלא יודעים לעבוד על אילוסטרייטור.

שימוש בטקסטורות עיצוביות להעשרת רקעים איך עושים את זה?

אילוסטרייטור אלופה ביצירת טקסטורות ורקעים גרפיים. משקל הקבצים הוא מאוד נמוך ועדיין אילוסטרייטור מאפשרת תצוגה של הקובץ בצורה טובה. זה לא משנה כמה אלמנטים יש לכם בקובץ  תוכלו להקטין או להגדיל את הגרפיקה וקטורית לכל גודל ועדיין תקבלו גרפיקה איכותית מאוד. אופן הפעולה היה הכנה של גרפיקה ומשיכה שלה ישירות לחלון הצבעים. את חלון הצבעים הבאנו מתפריט חלונות ובדרך-כלל החלון הזה תמיד יושב לכם בצד ימין בממשק של התוכנה.

– רמה מתקדמים – בפסקאות הבאות הסברנו לכם את כל המהלכים שעשינו בסרטון והבאנו לכם גם טיפים נוספים מעולם העיצוב הגרפי. ההסברים מתאימים בעיקר לאנשים שיודעים בצורה בסיסית ובצורה מתקדמת את תוכנת אילוסטרייטור. כל מהלך שהוסבר בפסקאות הבאות רואים את זה גם בשיעור גרפיקה שהכנו לכם ביוטיוב. במידה ויש לכם נושא שהוא לא ברור תוכלו בכל שלב לעצור את הסרטון ולראות שוב את החלק שהסברנו. תוכלו כמובן  לשדרג את מה שהמרצה לעיצוב גרפי עשה בשיעור ולעצב צורות עם טכניקות אחרות לשיפור ושדרוג הידע שלכם.

  • לאחר שקיבלתם את הצורות בתוך חלון הצבעים כל מה שתצטרכו לעשות זה ליצור לכם צורה חדשה ובמקום לבחור את הצבע מחלון הצבעים תלחצו על הצורות שמופיעות לכם בחלון הראשי של הצבעים. אומנם במקרה של הסרטון עבדנו על צורה אחרת אבל אם אתם רוצים להכין לכם פטרנים או כל טקסטורה אחרת זאת תהיה שיטה קלה ומהירה. אילוסטרייטור עדיפה מאוד בטכניקות עיצוביו לעומת תוכנת הפוטושופ בגלל הקלות בעבודה  בתוכנת אילוסטרייטור שמאפשרת למעצבים גרפיים לבצע עיצובים במהירות וכמובן ומשקלים מאוד נמוכים.
  • טיפ מאוד חשוב ביצירת רקעים זה לקשר את הרקע לתוכן הפנימי שקיים לכם בגרפיקה. תוכלו להכניס לחלון הצבעים לא רק צורות אלה להכין לכם מאגר של צבעים באילוסטרייטור מגוון כהה לגוון בהיר. את הפרחים שעשינו בתוכנה עבדנו על צבעים מאוד קרובים והשתמשנו בטכניקת שקיפות באילוסטרייטור כדי לא לקחת את המשקל הגרפי של הרקע כמשקל מוביל. רצינו מאוד לתת עדיפות לאיורים הגרפיים  ולכן הורדנו את השקיפות בקובץ למינימליסטי מאוד כדי לשמור על איזון וקומפוזיציה נכונה ועיצוב גרפי.
  • בעת יצירת טקסטורות גרפיקה עליכם לשים לב מה מסומן לכם בחלון הצבעים. כשאתם מסמנים צורות בגרפיקה המערכת עובדת או על המילוי הפנימי או על הקו החיצוני של הצורה. ברגע שאתם צובעים את הצורה בצבע פטרן מחלון הצבעים עליכם לדאוג שהחלק של המילוי הפנימי הוא יושב בראש בחלון הצבעים ולא אחרת, במידה והצבע לא יושב בראש ההשלכה של הצבע תלך לקו המתאר.
  • טכניקה נוספת באילוסטרייטור כדי לשלוח מספר סקיצות שונות ללקוחות זה לפתוח עוד דפים בתוכנה ולשכפל את הגרפיקה שעשיתם. לאחר שפתחתם עוד דפים תוכלו לצבוע כל פעם חלק אחר בציור וברגע שתסגרו את הקובץ בפורמט של פידיאף תקבלו מספר דפים באותו הקובץ. תוכלו להראות מספר סגנונות שהלקוחות שלכם יוכלו לבחור ולהתרשם ממספר סגנונות של צבעים שונים. בשבילכם זה אולי מספר דקות עבודה אבל בשביל הלקוחות שלכם זה רשמיות לכל דבר ומביא להם את האופציה לבחור או להעיר לכם הערות בעיצוב הגרפי.

ללמוד אונליין מהבית את עולם העיצוב גרפי – איך זה עובד?

בית הספר מאפשר לסטודנטים ללמוד תוכנות עיצוב גרפי ואת עולם העיצוב בשיטת קורסים אונליין מקוונים. המורים יכולים לעבוד ישירות על תוכנת הגרפיקה שיש לכם ותוך שיתוף מסכים להסביר לכם כיצד מעצבים בצורה הנכונה. בית הספר יספק לכם תוכנת חיבור המאפשר למורה להזיז לכם את העכבר בתוכנת הגרפיקה. במהלך השיעור תקבלו הסברים רחבים  על תוכנות ועיצוב וכמובן תבצעו תרגילים מעשיים כדי לשפר את יכולות העיצוב. השיחה מתבצעת דרך מיקרופון ואזניות בדיוק כמו שתוכנת הסקייפ עובדת. לכל אורך השיעורים תקבלו שיעורי בית – מטלות גרפיות ותרגילים כדי לשפר את יכולות העיצוב. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים איך לומדים את מקצועות העיצוב ללימודי תעודה מהבית וכמובן לקבל מידע על קורסי המשך למעצבים גרפים. עד אז אתם מוזמנים לצפות באינספור טיפים וטריקים שהכנו לכם בכל העמודים באתר המכללה  צפייה נעימה.

 

2019-09-04T22:21:04+03:00