קורס גרפיקה ממוחשבת בצפון

מי שמתגורר בצפון עושה את זה מסיבות שונות. או שהוא כל חייו התגורר בצפון ורוצה או צריך להמשיך ולחיות באזור הזה, או בגלל שהפריפריה זולה יותר מהמרכז, או בגלל שהוא התאהב באזור, ובהחלט יש במה להתאהב. אזור הצפון הוא אזור יפיפה, אזור בו יש לא מעט ירוק ולא מעט טבע, ומי שמחפש את השקט ואת הרוגע ימצא אותם באזור הזה. אבל באזור הצפון כמו גם בפריפריה בכלל יש בעיה אחת “קטנה”. אין מספיק מוסדות לימוד ללימודים גבוהים וגם היצע העבודות מוגבל. זה יוצר עוד ועוד אבטלה ועוד ועוד הגירה של צעירים בעיקר למרכז. אבל יש מקצוע אחד שיכול להיות הפתרון עבור רבים שגרים בצפון. קורס גרפיקה ממוחשבת בצפון.

מהי גרפיקה ממוחשבת?

לפני שנצלול להבין מהו קורס גרפיקה ממוחשבת בצפון כמו גם בכל מקום אחר, ננסה להבין מהי גרפיקה ממוחשבת. איך נבין? פשוט מאוד, נסתכל סביבנו. אנחנו רואים סרט אנימציה יחד עם הילד? זו היא גרפיקה ממוחשבת. אנחנו בוחנים מודעות פרסומיות בעיתון? גם זו גרפיקה ממוחשבת. גלשנו באתר אינטרנט ונחשפנו בו לגרפיקות שונות? זו דוגמא נוספת לגרפיקה ממוחשבת. למעשה, בעולם בו אנו חיים בו הכול ויזואלי, עולם בו למראה יש חשיבות רבה, הכול קשור לגרפיקה ממוחשבת או בשמה השני – עיצוב גרפי. הנה כמה מהתוכנות שנלמדות במסגרת הגרפיקה הממוחשבת.

תוכנות רלוונטיות ללימודי גרפיקה ועיצוב

גרפיקה ממחושבת כוללת בתוכה תוכנות גרפיות שונות כששתי המובילות בהן הן פוטושופ ואילוסטרייטור. אלו הן שתי תוכנות מבית חברת אדובי, חברת תוכנות הגרפיקה המובילה בעולם, חברה שקיימת כבר כ-30 שנה במהלכן היא פיתחה אין ספור תוכנות מסוג זה שמסייעות היום לעולם הגרפיקה. את פוטושופ כולנו מכירים, פוטושופ היא תוכנה שבאמצעותה ניתן לעבד תמונות. אפשר לקחת כל תמונה ולהפוך אותה ליצירת אומנות של ממש, אפשר לתקן תמונות, ליצור בהן מניפולציות שונות ולעשות אין ספור דברים. פוטושופ מציעה למשתמשים שלה המון כלים שרק הולכים ומשתכללים כל הזמן. פוטושופ היא תכונה שעולה בכמה רמות על כל התוכנות והאפליקציות שקיימות היום בתחום, ונראה שלא יקומו לה מתחרים עוד שנים רבות.

כמה מילים גם על אילוסטרייטור. אילוסטרייטור היא תוכנה שאין כמעט עיצוב גרפי שלא נעשה באמצעותה. היא תוכנה ווקטורית מה שאומר שהיא לא עובדת על פיקסלים, וכל קובץ ניתן להגדיל באמצעותה לכל גודל שרוצים. אילוסטרייטור היא תוכנה באמצעותה מעצבים תלת מימד, לוגואים ועוד המון אלמנטים עיצוביים. זו תוכנה שאי אפשר להיות מעצב גרפי בלי לדעת לתפעל אותה והיא חלק חשוב בקורס גרפיקה ממוחשבת בצפון כמו גם בכל מקום אחר.

אפשרויות התעסוקה לאחר לימודי גרפיקה ממוחשבת

קורס גרפיקה ממוחשבת בצפון כמו גם בכל מקום אחר הוא קורס שטומן בחובו אין ספור אפשרויות אחריו והנה כמה מהן: זהו קורס שאחריו אפשר לעבוד במערכות עיתונים ולעצב את העיתון של המחר, ואין מערכת עיתון שיכולה לעבוד בלי גרפיקאים מכיוון שעליהם עומד העיתון, אפשר לעבוד בבתי דפוס ולעצב עבור לקוחות אלמנטים שונים שלאחר מכן יודפסו, אפשר לעבוד במשרדי פרסום שחיים וקיימים בזכות מעצבים גרפיים שמעצבים את הפרסומות שלהם, אפשר לעבוד בחברות בניית אתרים ולעצב אתרים ואפליקציות, ואפשר להיכנס לחברות שונות ביניהן חברות הייטק שמשוועות לגרפיקאים שיעצבו להם כל חומר שהוא שהם צריכים. הביקוש לגרפיקאים לא נגמר אף פעם ולמעשה, הוא הולך וגדל מכיוון שהעולם הוא יותר ויותר ויזואלי. אבל יש עוד יתרון אחד למקצוע הזה, שאפשר לעבוד בו מכל מקום!

קורס גרפיקה ממוחשבת בצפון

קורס גרפיקה ממוחשבת בצפון

לעבוד בגרפיקה ממוחשבת מכל מקום שהוא…

אז הנה היתרון הגדול של עולם הגרפיקה כמו של מקצועות אחרים בעידן המודרני. היום אפשר לעסוק בגרפיקה ממוחשבת בלי לצאת מהבית או לצאת ולבחור מאיפה לעבוד. למה? כי בגרפיקה הכל זה תוכנות ומחשבים והכל כמובן עובד באמצעות האינטרנט. אין הבדל בין רשת האינטרנט במשרד ממוזג לבין רשת אינטרנט על ההימלאיה (תיאורטית כמובן) מה שאומר שלא צריך להיות מקובעים למקום אחד. מה זה אומר בפועל? זה אומר שגם מי שגר בצפון כמו גם בכל מקום אחר בארץ, יכול לעבוד בתחום וכל מה שהוא צריך זה מחשב, את התוכנות הרלוונטיות וחיבור לאינטרנט. מה זה אומר מבחינת השקעה בפתיחת עסק? אם אין לכם מחשב ואינטרנט, ב-2000-3000 ₪ תוכלו להתחיל ולהכניס כסף. אבל אולי אתם רוצים את הלייף סטייל של עובדי האינטרנט? אוי אתם לא רוצים לעבוד דווקא מהבית? אז מאיפה עוד אפשר לעבוד? למשל מבית הקפה השכונתי, מבית של חבר, ממתחם עבודה ייעודי ומכל מקום אחר. זה אומר שאתם יכולים להיות גם במהלך טיול בחו”ל ולעבוד כל יום כמה שעות או להיות בכל מקום ובכל זמן. היום אין כמעט מקום בעולם בו אין חיבור לאינטרנט מה שאומר שאפשר לעבוד מכל מקום. אבל רגע, מה עם לימודים כשגרים בצפון או בכל מקום אחר שמרוחק מהמרכז? הנה הפתרון האולטימטיבי – מכללת סולו, המכללה ללימודי גרפיקה אונליין אחד על אחד.

מהי מכללת סולו לימודי עיצוב גרפי באינטרנט?

אם אתם מחפשים קורס גרפיקה ממוחשבת בצפון כמו בכל מקום אחר ואתם לא רוצים להיסחב כמה פעמים בשבוע כמה שעות, הגעתם אל המקום הנכון. מכללת סולו היא המכללה הראשונה בישראל שמלמדת בשיטת האונליין, אבל לא כשיעור מוכן מראש אלא עם מורה פרטי ממש כאילו המורה יושב באופן פיזי ליד התלמיד. הלימודים מתקיימים באמצעות תוכנה שמחברת את שני המחשבים וניתן לראות ולשמוע האחד את השני כמו גם לתפעל את המחשב של השני. זו שיטה ייחודית שיש לה כמה יתרונות, והנה היתרונות הללו שכדאי להכיר.

יתרונות לימודי גרפיקה ממוחשבת אונליין אחד על אחד

הנה כמה יתרונות שאתם חייבים להכיר ולהבין למה שיטת הלימוד של מכללת סולו היא המובילה. היתרון הראשון הוא שלא צריך לצאת מהבית. לא צריך להתארגן, לא צריך להתלבש ולא צריך לנסוע ולבזבז זמן וכסף יקרים. כל מה שצריך הוא לפתוח את המחשב, להכין כוס קפה וזהו, השיעור מתחיל. עוד יתרון משמעותי הוא שלא מפסידים שיעורים. לא תלויים בכיתה ואפשר לדחות או לשנות תאריך ושעה בהתאם למה שנוח לשני הצדדים. יתרון נוסף הוא קצב ההתקדמות שמותאם לגמרי ליכולות של התלמיד. יש כאלו שמתקדמים מהר ויש כאלו שפחות, והמורה לא זז קדימה בחומר עד שהכול ברור.

אבל הכי חשוב ומה שרלוונטי לתושבי הצפון כמו גם לכל אחד אחר בכל מקום, הוא זה שאפשר ללמוד מכל מקום. לא צריך להשתרך למרכז ולא צריך לאת מהעבודה מוקדם, כל מה שצריך הוא לפתוח את המחשב וללמוד. כן, היום גם תושבי הפריפריה יכולים לרכוש מקצוע נחשב בלי לצאת מפתח הבית. כבר לא חייבים לגור בתל אביב בשביל להיכנס לעולם ההייטק או הגרפיקה.

מכללת סולו מעסיקה את המורים הטובים ביותר. במהלך הלימודים התלמיד מכין תיק עבודות אותו הוא יוכל להציג למעסיקים פוטנציאליים. הוא גם מקבל תעודה מטעם המכללה המעידה על הלימודים שלו ועל החומרים אותם הוא למד, כמו גם הכוונה וסיוע בקבלה לעבודה במידה והוא מחליט לעבוד כשכיר.

2019-07-26T21:46:38+03:00