טכניקות בציור קומיקס - יצירת קווי עומק באיור דיגיטלי

טכניקות בציור קומיקס – יצירת קווי עומק באיור דיגיטלי

במיוחד בשבילכם ציור מדהים שמסביר איך ליצור עומק ופרספקטיבה באיור שנעשה בתוכנת אילוסטרייטור 2022. אחת הבעיות של כל צייר ומאייר גרפיקה זה לדעת איך לתת את ההצללה בצורה מקצועית ונכונה תוך קומפוזיציה נכונה לשאר החלקים בציור הגרפי. איור גרפיקה נחשב לאחד הנושאים המורכבים בעולם העיצוב הגרפי ולכן נוכל לראות שמעצבים גרפיים רבים לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי עוברים הדרכה בסיסית כדי לעסוק גם באיור דיגיטלי. הטכניקות והאפקטים שאנו מראים לכם כאן הם חלק ממסלול עיצוב גרפי רב תחומי שמאפשר למעצב גרפי מתחיל ללמוד את הנושאים האלה כבר בתחילת המסע שלו לעבודה בתחום ההייטק ועיצוב פרסומי.

למה צריך להשתמש בציורים דיגיטליים בתוך פוסטים פרסומיים

אחת השאלות ששואלים מעצבים גרפיים למה צריך להשתמש בציורים דיגיטליים בתוך פוסטים או באנרים פרסומיים. הסיבות זה לרוב כדי להעשיר את הגרפיקה להיות יותר ממוקדת וקונספטואלית ונכון שכיום תמונות לא מספיקות בכלל אלה רוצים לראות גם דברים ויזואליים שמעבירים את המסר בצורה יותר מכוונת. בשיעור הבא הסברנו לכם טכניקות מדהימות בצורה פשוטה ביותר ולכן כלים אלו יספקו לכם מידע רחב מה מעצבים גרפיים עושים במקומות עבודה במידה ואתם שוקלים להיות חלק מעולם זה. במאמר הוספנו לכם מידע רחב על עולם ההייטק והקשר לציור דיגיטלי, תחום ההייטק בשנים האחרונות עבר מהפכה וכיום יש יותר מקומות עבודה לבוגרים מסלול ציור דיגיטלי ועיצוב גרפי.

שלבי העבודה צעד אחר צעד – העשרת ציור דיגיטלי בעיצוב גרפי

שלבי העבודה בשיעור ציור ביוטיוב מורכבים משלושה גורמים עיקריים שתוכנת אילוסטרייטור עושה נהדר. השתמשנו בפקודות עיוות על-ידי מעטפה. מעטפות עיוות מאפשרות בקלי קלות להגיע לצורות מקומרות. השתמשנו במקביל עם כלי שמעוות אזורים בצורה ספציפית ולאחר מכן הכנסנו עוד דוגמה לאפקטים הקודמים על ידי פקודת זיגזג באילוסטרייטור. כמובן שכל אפקט באילוסטרייטור נכנס למצב סגור כלומר שאי אפשר לערוך אותו. כדי לערוך אפקטים תוכלו לראות בסרטון שהשתמשנו בפקודה שנקרא את הרחב או expand. פקודת expand שמגיעה מתפריט OBJECT מאפשרת לפרק כל אלמנט גרפי בצורה כזו או אחרת, לאחר שימוש בפקודה זו עליכם לבצע מספר פעמים פקודת פרק מקבוצה או UNGROUP כדי שיהיה אפשר לערוך את האלמנטים ולהזיז אותם לכל מקום שנרצה.

הסברים של הפקודות בשיעור מתן עומק לציור – צבעים בשימוש פרספקטיבה – טכניקות בציור קומיקס 2022

MENU TOOL → WRAP TOOL   EFFECT → ZIGZAG ENVELOP DISTORT → OBJECT
כלי הנמצא בחלון הכלים מאפשר לעוות צורה בחורה לצורה בחורה מאפשר לעוות קווים חיצוניים לוקח את כל האלמנטים ביחד אין הגבלה ומעוות על פי תבנית קבועה בתוכנה

שימוש בגוונים יורדים בעומק

שימוש בגוונים בעיצוב גרפי או בציור דיגיטלי מאפשרים לתת עומק ופרספקטיבה לכל מטרה שהיא. במידה ואנחנו עושים ציור פנים לדוגמה עלינו להשתמש בצבע חום חזק ולתת את האזורים החיצוניים בפנים לפי נקודות אור בצבע חום יותר בהיר. ככל שנשתמש בצבעים יותר קרובים לצבע החזק ביותר בציור נוכל לבטא את הפרספקטיבה בצורה יותר נכונה. לרוב פרספקטיבה מגיעה דרך מתן זווית האור עם נקודות אור המתפזרות בציור דיגיטלי בצורה נכונה   שכל ציור או איור גרפי  צריך לקבל כדי להעביר את האותנטיות בעיצוב. בעבודה גרפית בשיעור יוטיוב שעשינו עבדנו על הקווים. קווים הם אלה שנותנים את כל העומק והפרספקטיבה בציור דיגיטלי ולכן עלינו לתת את הקווים בהתאם לגרפיקה. אסור לתת קווים עזים שרוצים להדגיש הבעות של פנים לדוגמה, קו עבה לא מצביע על אותנטיות בכלל ולכן האיור לא יזרום הרמונית עם כל שאר האלמנטים שאותם אנחנו רוצים להדגיש. במילים יותר פשוטות סנכרון של כל הגרפיקה צריכה להגיע עם אותו גוון אבל בצבעים שונים לרוב מתחילים בגוון כהה ויורדים בגוונים עד לצבע בהיר או אם אנחנו מתחילים באיזון משקלי של גוון בהיר עולים לצבע כהה אבל בהדרגתיות כדי לא לתת ריכוז של תשומת לב יתרה לדברים שלא אמורים למשוך תשומת לב במשקל הטונים הגרפיים בציור.

מי אנחנו בית ספר סולו ללימודי מקצועות העיצוב גרפי

בית הספר סולו הוא בית ספר מעל 15 שנה שמעביר קורסים והדרכות ללימודי תעודה ותיק עבודות לעולם ההייטק לעיצוב פרסומי. בית הספר מלמד בצורה פרטנית ואישית ומאפשר לסטודנט לקבל את כל תשומת הלב בשיעור לתיק עבודות שיפתח הדלתות. אומנם תעודות מתקבלות בסיום הלימודים אבל תעודות כבר לא פותחות  דלתות לאף אחד בתחום התקשורת החזותית. מה שרוצים לראות חברות היי-טק או ארגונים זה אך ורק מה המעצב הגרפי יודע לעשות. איזה טרנדים חדשים המעצב הגרפי מביא,  מה העבודה הייחודית אשר המעצב הגרפי יודע לעצב. הלימודים בבית הספר סולו מתבצעים בצורה אישית 1 על 1 עם מורה פרטי מעבר לקו שמאפשר לסטודנט לקבל את מלוא תשומת הלב בשיעור אונליין דרך תוכנת זום או תוכנות חיבור אחרות למחשב. בית הספר מלמד כבר קרוב ל-15 שנה בשיטה זו ומאפשר לסטודנטים ללמוד מכל מקום בארץ ובעולם דרך חיבור אינטרנטי בשפה העברית עם מיטב המרצים ללימודי מקצועות ההייטק.

מקצועות עיצוב גרפי והייטק שאפשר ללמוד מהבית

מקצועות הלימוד בבית הספר המכשיר סטודנטים לענף ההייטק הם בניית אתרים ועיצוב אפליקציות, לימודי עיצוב גרפי לתעודה “מעצבים גרפיים ותיק עבודות”, קורסים בתוכנות, וגם את עולם הציור הדיגיטלי. תוכלו לצפות בעמוד הקורסים שלנו באתר ותוכלו להתרשם ממגוון הרחב שאנו מציעים, במידה ויש קורס שאתם רוצים ללמוד תוכלו לעיין בעמוד ולראות אינספור שיעורים וטיפים שהכנו במיוחד בשבילכם על נושא הלימודי. שיעורי ההסבר בעמודים יאפשרו לכם להבין לאיזה נישה אתם יותר מתחברים או פחות, אין ספק שעולם העיצוב גרפי מלא בנישות שונות ותתי נישות וזה לא מה שהיה בעבר, כיום שוק ההייטק שואב לתוכו מעצבים גרפיים שמתמחים בתקשורת חזותית או עיצוב גרפי רב תחומי לעבודה באפליקציות או בממשקי תוכנות שונות, עיצוב גרפי עבר הסבה ומתיחה בתחום במיוחד לאור הקורונה שגרמה לעסקים לעבור לעבוד אונליין. כיום עסקים שלא נמצאים ברשת לא יוכלו לשרוד ולכן הביקוש למעצבים גרפיים הרבה יותר גבוה מבעבר.

איך לומדים מהבית להיות מעצבים גרפיים או מעצבי תקשורת חזותית

במהלך השיעור הסטודנט מקבל זימון קישור והמורה יכול לראות את המסך של הסטודנט. המורה יסביר נושא מסוים ולאחר מכן הסטודנט יקבל זמן הולם כדי לתרגל את החומר הנלמד, במידה ויש שאלות שהם לא ברורות המורה  יחזור על החומר עוד ועוד עד שהסטודנט יבין את כל החומר במלואו. המטרה של המורה זה לפתח את היצירתיות ולתת השראה תמידית לכל אורך הקורס כדי להביא כלים להתמודדות לאחר סיום הלימודים. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי לפתח את הביטחון והעבודה המהירה על התוכנות הגרפיות. ברשות המכללה קבוצה מדהימה בפייסבוק מעל 12 שנה שמאפשרת לבוגרים למצוא עבודה בקלי קלות, קבוצת מדור דרושים שלנו נותנת במה למעצבים מתחילים להתברגות בתעשיית ההייטק, כל המשרות מבקשות אך ורק תיק עבודות שזה אוסף דוגמאות שהבוגר עשה לאחר הלימודים, תיק העבודות בכל משרה בעיצוב גרפי זה הדבר היחידי שמאפשר למראיין או לחברה להבין מי עומד מולו, ככל שתיק העבודות עשיר בקונספטואליות וטרנדים חדשים שלא נראו כך יהיה לבוגר הלימודים אפשרות להתברג במהירות למקום עבודה, אין ספק שרוב הבוגרים היום מעדיפים לעבוד בתחום זה מהבית כפרילנסרים כי השכר יותר גבוה.