גרפיקה ממוחשבת מבחן קבלה למשרות - דוגמאות ממבחנים בראיונות עבודה או קבלה למשרה

גרפיקה ממוחשבת מבחן קבלה למשרות – דוגמאות ממבחנים בראיונות עבודה או קבלה למשרה

כחלק מראיונות עבודה בתחום, מעצבים מתבקשים לעצב מספר סגנונות כדי להראות שליטה בתוכנות אדובי והפגנת מהירות עבודה בעת קבלת משימה, החלטנו לחלוק אתכם מידע זה על ידי הצגה של מגוון תרגילים פופולריים המתקבלים בכל סגנון ראיון עבודה. במהלך ראיון עבודה צריכים להציג תיק עבודות מקורי ולא מועתק או לא להציג תיק שקיבל השראה ממעצבים גרפיים אחרים, כל חברת הייטק או גוף שיחליט להעסיק אותך כדי להצדיק את מה שאתה או את מראים בתיק העבודות יבקשו שתבצעו מספר משימות שונות שכוללות קבלת בריף קצר על נושא מסוים ואז יבקשו שתעצבו את זה בתוכנות אדובי המקובלות בשוק העבודה. המטרה היא לבדוק אם המעצב הגרפי באמת יכול לתת את מה שחברת הייטק או משרד פרסום רוצה, במידה ואתם בוחרים לעבוד בתחום זה כפרילנסרים תוכלו לראות את השינויים החדשים בתחום זה.

מה הקשר בין אילוסטרייטור לפוטושופ בעולם העיצוב הגרפי?

עולם העיצוב הגרפי מקושר לשפע של תוכנות גרפיות של אדובי, וניתן לראות שתוכנות הפוטושופ והאילוסטרייטור הן ללא עוררין מרכזיות, לא רק בעולם הגרפיקה והעיצוב הממוחשב, אלא גם בעולם ההייטק. עולם ההייטק לקח בשנים האחרונות אינספור מעצבים גרפיים, כך שהביקוש בתחום הוא גבוה ביותר. הכנו עבורכם בעמוד זה שפע של סרטונים וטיפים על עולם העיצוב הגרפי כדי לתת לכם מושג איך להתחיל בתחום זה. את השיעורים יצרו מורים מדהימים לעיצוב גרפי מעולם ההייטק וללא ספק תגיעו לרמות גבוהות מאוד אם תיחשפו לשיעורי היוטיוב בעמוד. בסוף המאמר תקבלו מידע נרחב כיצד לפרוץ לעולם העיצוב הגרפי, וכן איך תגישו מועמדות לעבודה בתחום או לא.

עבודה בעיצוב גרפי

עוד לפני תקופת הקורונה, מעצבים גרפיים היו מבוקשים מאוד, כפי שמעידים אינספור המשרות המתפרסמות מדי יום בקבוצות פייסבוק גדולות. תקופת הקורונה שינתה את הדרך שבה התחיל עולם העסקים, וניתן לראות שמעצבים גרפיים רבים עובדים כיום בחברות הייטק ובתחומים נוספים. עסקים שלא היו להם אתרי אינטרנט או פרסום ויזואלי בכל כלי התקשורת לא יכלו לשרוד בפרק זמן זה.

מעצבים גרפיים הפכו פופולריים מאוד בתקופת הקורונה מכיוון שעסקים רבים נאלצו לעבור מחנויות פיזיות לחלונות ראווה מקוונים. אם עד לא מזמן היו סדרנים שהיו מסדרים את כל המוצרים בחנות רגילה, היום כל המעצבים הגרפיים עושים את זה בחנות מקוונת, לכן הביקוש למעצבים גרפיים מאוד גבוה כי הם אלה שצריכים ליצור את כל הנוכחות הדיגיטלית ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. אם אתה מתעניין בעולם העיצוב הגרפי, ישנן דרכים רבות לקדם את הקריירה האישית שלך או לעבוד מהבית כפרילנסרים מקצועיים המספקים שירותי מיתוג ובניית אתרים לחברות שונות.

פיתוח השפה החזותית ותיק העבודות.

במסגרת לימודי מעצב גרפי הם לומדים את כל ההיבטים של חשיבה עיצובית מחוץ לקופסה, כמו איך לתרגם את רצונות הלקוחות שלהם לכל מטרה שיווקית או מאתגרת. במהלך הקורס ילמדו כיצד לחבר את עולם הצבעים למותג ולהבין את צרכי הלקוחות שלהם לכל סגנון. אף אחד לא מצפה מהמעצבים הגרפיים להיות מודעים למה מה שקורה בעולם העסקים בכלל, ולכן שיתוף פעולה בין בעלי העסק למעצבים גרפיים בבניית מותג הוא קריטי.

הסטודנטים לומדים במסגרת הלימודים את כל התוכנות של אדובי, כולל אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין, ולאחר סיום הלימודים הם יכולים להמשיך לקורסים מתקדמים יותר בתקשורת חזותית דהיינו חווית משתמש UI UX, בהם לומדים את כל שפת האינטרנט. הלקוחות מצפים שהכל יהיה במקום אחד, ולכן חשוב שמעצבים גרפיים ילמדו להיות מעצבים גרפיים מקצועיים עם שליטה בכל תהליכי עיצוב אפליקציות וחווית משתמש לאורך הקורס תוך שימת דגש על כל כללי העיצוב ושפה חזותית נכונה.

למידה מקוונת מהבית איך זה עובד?

כולנו ראינו בתקופת הקורונה, מעצבים גרפיים ומכללות רבות עברו לעבוד או ללמד באינטרנט. אנחנו עושים זאת כבר למעלה מחמש עשרה שנה ומלמדים מעצבים גרפיים וגרפיקאים מהאינטרנט באמצעות תוכנות חיבור אחרות שדומות מאוד לזום. במהלך השיעור המורה מדגים מהלכים שונים ליצירת שפה חזותית ולאחר מכן התלמיד נדרש לתרגל את החומר. אם נושא לא ברור במהלך השיעור, המורה יחזור על החומר עד שיבין אותו במלואו. בסוף כל שיעור, התלמידים מקבלים תרגילים מאתגרים ומדהימים שיעזרו להם לפתח את כל החשיבה העיצובית שלהם לתיק עבודות מקצועי. התמיכה בלימודים אינה מוגבלת לשיעור עצמו, והתלמיד רשאי לפנות למורה בכל עת במהלך השבוע ובין השיעורים לקבלת סיוע.

סולו המכללה ללימודי מקצועות המעצבים הגרפיים להייטק מאמינה שפיתוח שפה ויזואלית לתיק עבודות הוא הדבר החשוב ביותר לעשות על מנת להתקדם בתחום זה. באחריות בית הספר והתלמיד ליצור תיק עבודות מקצועי. לפני שהתלמידים מתחילים ללמוד את תחום העיצוב הגרפי, בית ספר סולו מודיע להם שאם לא יספיקו להשלים שיעורי בית ומשימות, הם לא יוכלו להתקדם לשלב הבא. לימוד פרטני ואישי מאפשר לתלמיד לקבל את כל היחס האישי בכיתה, ומאפשר לו לבנות תיק עבודות מקצועי.

האם זה אפשרי עבורי להיות מעצב גרפי מקצועי ללא ניסיון קודם ועדיין להצליח בשוק העבודה?

היום עיצוב גרפי הוא תחום גדול מאוד; זה לא משנה אם יש לך ניסיון או לא בתחום הלקוחות והמעסיקים; זה לא משנה איזו תעודה אתה מביא בסוף הקורס או אם יש לך תעודה בתקשורת חזותית ועיצוב או אם למדת לבנות אתרים. מה שקובע בסופו של דבר הוא המראה של תיק העבודות החזותי שלך כי הוא זה שקובע אם אתה מקבל עבודה או לא. בתיק העבודות יוכלו לראות איך אתם מעצבים ואם פעלתם על פי כל הכללים. לקוחות וגולשים באתרי אינטרנט או אפליקציות היום מאוד חכמים כי הם ראו אינספור דוגמאות ועיצובים, כך שבהחלט תצטרכו להסביר למה עיצבתם בצורה כזו או אחרת במהלך ראיון העבודה שלכם.

קבוצת פייסבוק גדולה של למעלה מעשרים אלף חברות פרסום והייטק שרוצים אותך המעצב המתחיל

בית הספר יוודא שתיחשפו לקבוצת פייסבוק גדולה של למעלה מעשרים אלף איש, המאפשרת לבוגרים להתחיל לעבוד בתחום עוד בלימודים. קבוצה זו קיימת למעלה מעשור וניתן לראות שהיא כוללת את כל חברות ההייטק בישראל וכן את משרדי הפרסום הגדולים ביותר, המאפשרים לבוגרים חסרי ניסיון להתחיל לעבוד בתחום. ואכן, בוגרים חסרי ניסיון יכולים ליצור סגנונות עיצוב חדשים על ידי שימת דגש על יצירת דיאלוגים חזותיים בין הצרכנים למותג. מכיוון שהדור החדש של המעצבים הגרפיים מודע לכל מה שקורה בעולם האינטרנט, מעצבים גרפיים ותיקים בכל הענף עוברים כעת קורסים מקצועיים ועוברים הסבה לעולם האינטרנט כי זה מה שהולך לקרות היום.

הביקוש למעצבים גרפיים בתחום רק עלה בשנים האחרונות היות וכל העולם עבר לדיגיטל במיוחד בתקופת הקורונה, הדור הצעיר של היום מקבל את כל הנתונים שלו והמידע אך ורק דרך אפליקציות מסחריות או דרך מנוע חיפוש גוגל, לכן מעצבים גרפיים מבוקשים מאוד כי הם אלו שאחראים על כל סגנון עיצוב אפליקציה או אתר אינטרנט שמעביר מידע, אין ספק שהביקוש בתחום רק ימשיך ויעלה כי עולם המדיה והאינטרנט לא הולכים לעצור, מה שרלוונטי היום לא יהיה רלוונטי בעוד עשר שנים ולכן תחום זה רק ימשיך להיות בין החשובים ביותר בהעברת מידע.

בעמוד זה חשפנו אינספור תרגילים מקצועיים על עולם העיצוב הגרפי שיתנו לכם את כל האינדיקציה אם אתם מתאימים לתחום ולעולם הזה עד אז, נאחל לכם צפייה מהנה.