להיות או לא להיות מעצב גרפי בדיקה כמה יכול להרוויח מעצב גרפי בישראל

להיות או לא להיות מעצב גרפי? בדיקה: כמה יכול להרוויח מעצב גרפי בישראל?

האם אתה מחפש הסבה מקצועית אך לא בטוח אם כדאי לך להיכנס לתעשייה מעשית? רוצים לדעת כמה מעצבים גרפיים מרוויחים בימינו? האם עיצוב גרפי מבוקש? מי יוצר את כל החומר הפרסומי שאנו רואים על בסיס יומי? כמובן שמעצבים גרפיים הם הפתרון. ניתן לראות את עבודתם של מעצבים גרפיים בכל מקום, החל מפיתוח אריזות ועד עיצוב כתבי עת וקטלוגים שאנו נחשפים אליהם באופן שוטף. תפקידי המעצבים הגרפיים השתנו באופן דרמטי בשנים האחרונות, וניתן לראות שהביקוש בעולם הדיגיטלי רק הולך וגדל כתוצאה מהשיווק העז  לה היה נתון המגזר הארגוני, במיוחד בתקופת הקורונה. העולם הפך לדיגיטלי בתקופת הקורונה, מה שגרם לחברות רבות להבין שאם הן לא היו מקוונות, הן לא היו יכולות לפעול, וכתוצאה מכך, הצורך במעצבים גרפיים עלה משמעותית.

מה קרה בתקופת הקורונה?

עידן הקורונה ממחיש מדוע מעצבים גרפיים מבוקשים כל כך במקצוע העיצוב כיום. עסקים שלא הסתגלו למערכת השיווק הדיגיטלי ייאלצו לסגור את שעריהם. עסקים התלויים בעיקר בעוברי אורח נאלצו להתאים את המערך החדש שלהם לדיגיטל בלבד בחנות מקוונת. מעצבים גרפיים הם אלו שיוצרים את כל המוצרים בקטגוריית החנויות המקוונות או לחילופין מבצעים את כל החשיבה העיצובית בה הוא חפץ ברשתות חברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. כתוצאה מכך, על פי הסטטיסטיקה שראינו בקבוצת הפייסבוק של בית הספר, חלה עלייה של שמונת אלפים אחוז בביקוש למעצבים גרפיים בתקופת הקורונה.

איך קוראים לדף הפייסבוק של בית הספר?

במהלך הקורס מובטחת לבוגרי המכללה עבודה. במוסד יש קהל סטודנטים של למעלה מ-19 וחצי אלף אנשים המסייעים לגרפיקאים למצוא עבודה כטירונים ללא ניסיון. ארגון זה פעיל למעלה מעשור, ואנו יכולים לראות אלפי תאגידי ההייטק המובילים בישראל צדים אחריך, המעצב והגרפיקאי חסר הניסיון. אין ספק שהמדריכים שלכם יחשפו אתכם לאפליקציה של בית הספר בפייסבוק לאורך כל הלימודים כדי לתת לכם מושג לאן אתם הולכים.

דוגמאות משיעורי גרפיקה ממוחשבת ועיצוב

בעמוד זה הכנו שפע של דוגמאות הדנות בכל עולם חווית המשתמש והעיצוב הגרפי הרב תחומי על מנת שתוכלו להבין מהי יצירה ויזואלית וכיצד ניתן להשתמש בה באמצעות כלים של מעצבים גרפיים כמו פוטושופ אילוסטרייטור ועיצוב ולקדם עסקים בכל אמצעי התקשורת האפשריים. אין ספק שהעולם הדיגיטלי פונה לכל חברה בימינו, והאחריות של המעצבים הגרפיים היא לבנות את כל הקשרים הוויזואליים בין צרכנים למותגים.

מה לומדים מעצבים גרפיים ומאיירים?

מעצבים גרפיים חייבים קודם כל להבין את זהות המותג וכיצד לבטא כל מסר חזותי, שיטה או תוכנית פרסום באמצעות פיתוח גרפיקה ותמונות. התלמידים לומדים על כל היקום של טיפוגרפיה, כמו גם על הפסיכולוגיה הרחבה של ביסוס דעות שונות לגבי מה שקורה לכל גוון. מכיוון שהמוח האנושי מגיב לחוויות מגוונות עם ויזואליות או מעביר מידע בעזרת צבעים, המשימה של המעצב הגרפי היא ללמוד ולהיזכר במה כל צבע מייצג. יש למזג עם צבעים חמים יותר לקהל יעד שמרני או צבעים קרירים לקהל יעד מבוגר יותר, כך שמעצבים גרפיים ישקלו כיצד להציג את המותג בכל אמצעי פרסום.

תוכנת גרפיקה ממוחשבת

מכיוון שתוכנת גרפיקה ממוחשבת היא הכלי העיקרי של כל מעצב וגרפיקאי, על הסטודנטים ללמוד פוטושופ אילוסטרייטור ועיצוב בשילוב של אלפי כללים הנלמדים במהלך קורסי עיצוב גרפי על מנת לבנות תיק עבודות, שזה הדבר הכי חשוב היום כדי להתקבל לכל מקום עבודה. במהלך הקורס לומדים הסטודנטים את כל הסגנונות הוויזואליים הרבים אליהם אנו נחשפים ביום יום, החל מפיתוח טיפוגרפיות ואינפוגרפיקה ועד להפקת יצירות לעולם ההייטק, תוך עיצוב ומיתוג לעולם השיווק והדיגיטל.

תיק עיצוב גרפי

לאחר סיום הלימודים, תיק העבודות של מעצב גרפי הוא הדבר היחיד שהוא או היא צריכים להתמודד איתו. תעודות או סוגי תארים לתואר ראשון או שני אינם מרשימים לקוחות או חברות הייטק ובטח לא משרד פרסום. מה שהם רוצים לראות היום זה רק דוגמאות לעיצוב גרפי שאתם מכירים היטב. חברות הייטק יבדקו האם תוכלו לעצב ממשקי תוכנה או לחילופין ליצור אינפוגרפיקה וניוזלטרים לתעשיית ההייטק. בתחום ההייטק ניתן להבחין כי בשל השיווק הרב איתו מתמודד עולם ההייטק בעולם, שיתוף הפעולה בין עלצוב ולמהנדס ומתכנת מחשבים ותוכנה הדוק יותר בשנים האחרונות.

שיתוף פעולה בין גרפיקאים לחברות הייטק מה בדיוק קורה שם?

מעצבים גרפיים משתפים פעולה עם מהנדס מחשבים או לחילופין מקודדים תוכנה שבונה ממשקים למוצרים שחברות הייטק מפתחות לכל העולם, וכתוצאה מכך מעצב גרפי הוא זה שמשתף פעולה עם מפתח תוכנה שלא למד מדעי המחשב איך שפת עיצוב חשובה. כתוצאה מכך, שיתוף הפעולה הוא ליצור גרפיקה וכן את הרכיבים הדרושים לבניית חווית משתמש.

איך אני יכול ללמוד באינטרנט מהבית?

תקופת הקורונה הייתה אחת התקופות הקשות ביותר שהעולם נחשף אליהן כתוצאה מהנגיף שאילץ אנשים לפרוש ולא לצאת לרחובות, וכתוצאה מכך, כל האוניברסיטאות והחברות נאלצו לבסס אינדיבידואליזם בחיבור בין אנשים באינטרנט. כדי להישאר רלוונטי. במשך למעלה מחמש עשרה שנה, אנו מלמדים את כל מתודולוגיות הלמידה המקוונות באמצעות למידה מקוונת אחד על אחד באמצעות פלטפורמות מתקדמות כגון זום ואחרות לשיתוף מסך.

איך אתה יכול להיות מעצב UI UX או מעצב גרפי מהנוחות של הבית שלך?

המדריך יכול לצפות במסך התלמיד ולעבוד על תוכנת הגרפיקה אצל התלמיד במחשב במהלך השיעור. לאחר מכן ניתן ללומד שיעור על ביסוס שיטות עיצוב ופילוסופיות באמצעות תוכנת אדובי, ומתרגלים את התוכן. אם יש בעיה בפיתוח ויז'ואל להפקת תכנית פרסום, ללא ספק המדריך יחזור על כל הנהלים בכיתה. בסיום כל שיעור ניתנים שיעורי בית ומשימות לתלמידים על מנת להגביר את החשיבה העיצובית הכוללת שלהם ביצירת פילוסופיות עיצוב המקובלות כיום בשוק.

לקוחות או כל מי שיראיין אותך לעבודה יבקשו הסברים ויראו הוכחות לכך שאתם באמת מעצבים גרפיים מצוינים, אז תיק העבודות הוא הדבר היחיד שסטודנטים צריכים לדאוג ממנו. כיום, דיפלומה לא מוכיחה שאתה גרפיקאי מקצועי אמיתי המסוגל לייצג לקוחות, אלא את הדוגמאות שהבאת בתחום העיצוב.

אין לי ניסיון כמעצב גרפי ורק לאחרונה סיימתי, איך אני מתחיל?

מעצב גרפי  מיומן ותיק עבודות יביא לך עבודה כמעט בוודאות. בפייסבוק, אנו יכולים לצפות במאות קבוצות מתחננות למעצבים גרפיים להשתלב בעסקים, במיוחד במגזר ההייטק. ארגוני היי-טק שנמצאים בחזית החדשנות ברחבי הגלובוס אוהבים לעבוד עם מעצב גרפי שסיים לאחרונה את לימודיו כי הוא מוסיף אנרגיה רעננה ופילוסופיית עיצוב ליצירת תמונות. אין ספק שכל מי שמסיים את לימודיו בתקופה כה קשה יוצר טרנדים חדשים שכן האוניברסיטאות מעודכנות במקצוע החדש של עיצוב גרפי לדיגיטל.

מהו המקצוע של מעצב גרפי דיגיטלי?

חברות הייטק רבות החלו לשתף פעולה עם מעצבים גרפיים בנושא הכנת אפליקציות וחווית משתמש. אם בעבר, חלק ניכר מהעבודה היה שייך רק לעסקים בהייטק, כיום ניתן לראות שמעצבים גרפיים משתפים פעולה באופן הדוק יותר כתוצאה מהכניסה והשיפור של תוכנות גרפיות של אדובי. המעצב הגרפי הוא האדם שיוצר את האפליקציה ומכין את כל הדפים לפריסה לפני שליחתם למנוע החיפוש. מפתח תוכנה או מקודד הוא האדם שמקבל את התוכנית המוגמרת מהמעצב הגרפי וחייב להמיר אותה לחנויות המקוונות של אפל וגוגל. בעבר, שיטות העבודה הללו בוצעו במלואן על ידי מתכנת, מה שהביא להופעת טכנולוגיות חדשות כמו אדובי XD. בלי שאלה, השיפור משמעותי.

רווחים בשטח

בוגרי תעודה עיצוב גרפי עשויים לצפות להרוויח תשעה עשר אלף שקל בתעשיית ההייטק וארבעה עשר אלף שקל בתעשיית הפרסום הדיגיטלי. אנו מזמינים אותך לשוחח כעת עם אחד מיועצי הלימודים שלנו על האופן שבו גם אתה עשוי להשתלב בעסקים שמחפש אנשים תמיד. מאחלים לכם שתהיה להם חווית צפייה טובה.