עיצוב גרפי למתחילים תרגילים באילוסטרייטור לבניית לוגו חינם

הכנו במיוחד בשבילכם 2 שיעורי הסבר בגרפיקה ממוחשבת בתוכנת האילוסטרייטור.  השיעור הראשון מדבר על רעיונות לעיצוב גרפי וקבלת השראות לעיצוב בתוכנה להכנת לוגו לעסק אילוסטרייטור והשיעור השני מתאים יותר למתחילים שרוצים להתחיל לעבוד עם אילוסטרייטור על ידי תרגיל גרפיקה למתחילים. כיום אילוסטרייטור הנה התוכנה הבלעדית ביותר בעולם העיצוב גרפי ומשרתת קהלי יעד רבים מעולם הגרפיקה ואתרי אינטרנט, נוכל לראות עיצובים באפליקציות וכל תורת הUX -UI שמבוססת על תורת הקו הנקי. אילוסטרייטור הנה תוכנה מרכזית בלימודי עיצוב גרפי ואי אפשר לעבוד בתחום ללא עיצובים שנעשו במיוחד בתוכנה הזאת, תוכלו לעצב לוגואים, איורים וציורים עסקיים וכמובן טכניקת הלואו פולי שתופסת תאוצה באיור העסקי בשנה האחרונה. בשיעור ה 1 דיברנו על פרספקטיב גריד והטכניקות המפורסמות ליצירת עיצובים בזווית ובשיעור השני דיברנו על עבודה עם פרספקטיבה ליצירת נפחים בקלות.

מדריך לעבודה עם פרספקטיב גריד PERSPECTIVE GRID

כלי זה מאפשר לכם לעצב גרפיקות וצורות בזווית לפי השליטה בכלי העבודה, טכניקות לעבודה עם זווית מאפשר לכל סגנון עיצוב לקבל נפח אוטומטי, נפח בגרפיקה תמיד תופס את תשומת הלב ומאפשר בגרפיקה לעבוד עם כמות מאוד קטנה של אלמנטים גרפיים ועדיין לבצע עיצוב מדהים וכובש, בעיצובי לוגו אי אפשר להשתמש עם הרבה אלמנטים גרפיים כדי לא לאבד את המשקל והאיזון בעיצוב לוגו לכן מעצבים גרפיים וגרפיקאים תמיד צריכים לשמור על האש והגחלת תוך הקפדה על טכניקות לעיבוד גרפי עם יצירתיות מדהימה. כלי ה PERSPECTIVE GRID  בתוכנת ILLUSTRATOR מדהים ביותר לביצוע מניפולציות גרפיות לעיצובי לוגו לרוב. נוכל לראות בשיעור שהוא כלי מאוד פשוט במידה ויודעים לעבוד עליו, כל איזומטריה או גרפיקה שאמורה לעבוד בנפח מורכבת מ 3 צירים מרכזיים שמאפשרים עבודה עם נפח, כלי זה יאפשר לכם בקלי קלות לעבוד כל פעם על ציר אחר ולהקפיא ציר אחר כדי לבצע את הגרפיקה בצורה מדויקת.

העבודה עם הכלי ILLUSTRATOR PERSPECTIVE GRID

  נוכל לראות בתבנית המצולמת שיש קוביה קטנה, כדי לקבוע את הפרספקטיבה שהולכת להיות עליכם ללחוץ כל פעם בקוביה במקום אחר, השליטה בקוביה תהייה אך ורק שאתם לחוצים על כלי הפרספקטיב גריד ואז בחירה של האזור המבוקש בקוביה, כל עוד אתם לא זזים מהצד של הקוביה למקום אחר הצורה תישאר כל הזמן באותו סגנון של זווית עבודה. הסיבה שזה מאפשר לכלי להיות כל הזמן באותה הצורה בעת יצירת האלמנט כדי לשמור על אותו כיוון בעיצוב. את מתיחת הגרפיקה מומלץ לבצע עם כלי החץ הלבן לאחר שסיימתם את העיצוב, כלי החץ הלבן מאפשר לכם לסמן נקודות שונות ולהעביר אותם לכל מקום שרק תרצו, כדי שתוכלו להמשיך לעוות את הצורות לכל מקום שרק תרצו בלי שכלי הפרספקטיב ימשיך לעבוד עליכם להסתיר אותו מהקובץ ואז להמשיך לעצב את הגרפיקה, תוכלו לראות בשיעור הסבר את נושא ההסתרה כדי לא לפגוע בהמשך העיצוב לאחר שסיימנו לעצב עם הכלי ואין לנו צורך יותר לעבוד איתו.

אילוסטרייטור בשימוש גרפיקאים ומעצבים

תוכנת אילוסטרייטור הנה התוכנה המרכזית בעולם המיתוג הגרפי מרבית תהליכי בניית זהות והשפה החזותית בנויה מגרפיקה שנעשתה בתוכנה הזאת. כמובן שכדי לעסוק בתהליכי המיתוג צריך הרבה יותר מידיעת התוכנה בלבד, הבנת השפה המקצועית כגון בנייה של גרפיקה מותאמת צבעים שידברו לקהל היעד תוך הבנה מקצועית של מה העסק או המותג עוסק. בנייה של גרפיקה נכונה תוך שמירה על קומפוזיציה גרפית או כל נושא אחר אכן חשוב רגע אחד לפני שבונים מותג, תדמית של עסק על ידי גרפיקה יכולה להרים עסק או לעשות את הפעולה ההפוכה, בלימודי עיצוב גרפי לומדים את כל הכלים הנחוצים כדי לבנות תהליכי עיצוב בצורה נכונה תוך שמירה על כללים וחוקים בעולם העיצוב גרפי. בתיק עבודות של מעצבים גרפיים חובה להראות עבודות שנעשו בתוכנת אילוסטרייטור במיוחד בעולם המיתוג ואיור גרפי, ככל שתראו עבודות רבות בצורה וקטורית תוכלו להתברג במהירות בעבודה, משרדי פרסום או חברות לאתרי אינטרנט נותנים משקל מאוד חשוב לנושא עיצוב עם קווים היות וכך בודקים את נושא היצירתיות של המעצבים הגרפיים.

ציור ואיור לעולם העסקים

אילוסטרייטור כתוכנה המניפולטיבית ביותר מאפשרת לצייר גרפיקה או לאייר גרפיקה לעולם העסקים, כיום מרבית הלוגואים הם סמלים מאוירים שמעבירים את המסר לפי קהל היעד. נוכל לראות את המעצבים הגרפיים משתמשים בכלי התוכנה יצירת קימורים או משיכות של קווים כדי להעביר תנועתיות בעיצוב הלוגו, תנועתיות וזרימה הם חלק שאמור לדבר על המהות של בניית התדמית העסקית. אילוסטרייטור נחשבת לתוכנה מספר אחת בציור ואיור גרפי, נוכל לראות את מרבית הציורים בתעשייה שנעשו על ידי גרפיקה וקטורית באילוסטרייטור, אחת הסיבות לעבודה בתוכנה היא בגלל הנוחות שמאפשרת התוכנה בציור על ידי כלים שנכונים לעבודה בצורה מהירה, כמובן שיש גם את החשיבה הוקטורית שמאפשרת למשוך קווים וצורות תוך הגדלה או הקטנה של הגרפיקה בעת העבודה בלי לפגוע באיכות האלמנטים לעומת תוכנת הפוטושופ שמוגבלת מאוד בתהליך של מתיחות גרפיקה לגדלים שונים.

כלי מעברי צבעים מיוחדים לגרפיקות ואיורים גרפיים

אילוסטרייטור מורכבת מכלים מיוחדים למשיכות צבעים תוך מתן הדרגתיות לאלמנטים ואנו לא מדברים על כלי הגרדיאנט המפורסם בכל התוכנות אלה על כלי המאש, כלי המאש הנו כלי מרכזי ביותר בעבודה בציור ואיור גרפי כי הוא מאפשר למעצבי הגרפיקה לבחור בצורה מדויקת היכן הצבע הולך להיות וכמה אחוזי צבע אנו רוצים, בגרפיקה ועיצוב עולם הגוונים הוא מאוד חשוב בעת בניית תהליך של ציור או הכנת גרפיקה היות ומתן פרספקטיבות או יצירת נפח נעשה אך ורק על ידי גוונים דומים לצבע המקורי, לדוגמה אם יש לנו ריבוע בצבע חום ואנו רוצים לתת לו עומק אז נלביש עוד אלמנטים בתוך הריבוע בצדדי האלמנט עם גוון יורד כדי לתת עומק רב ונפח. נוכל לראות בשיעורי הסבר חינם שימוש בצבעים על ידי מתן נפח בין הבניינים. את הנפח עשינו על ידי פקודת הצללה תוך מתן ריכוך מתאים. שיעורי ההסבר חינם בעמוד זה מתאימים למעצבים גרפיים שרוצים לשדרג את תיק העבודות בעיצוב גרפי או מתחילים שרוצים להתחיל לעבוד באילוסטרייטור בקלי קלות. תוכלו בעמוד קורס אילוסטרייטור למצוא תכנים מלאים על עולם העיצוב גרפי וכמובן לראות כיצד יוצרים מניפולציות בקלי קלות תוך משיכת גרפיקה לצדדים.