לימודי עיצוב גרפי - הכלים למעצב גרפי מאיפה מתחילים

לימודי עיצוב גרפי – הכלים למעצב גרפי מאיפה מתחילים?

רוצה להיות מעצב גרפי, אך לא יודע מאיפה להתחיל? רואה המון סוגים של קורסים בתחום, אך לא בטוח איזה קורס הוא הטוב ביותר כדי לעסוק בתחום? החלטנו לעשות לכם סדר, להסביר על התחום באופן כללי ומה חשוב לדעת כדי לעסוק בתחום זה.

הדרך הנכונה, מתחילה בבסיס גרפי חזק

כמו בכל מקצוע, יש ללמוד את המבואות החשובים לתחום. אף אחד לא נהיה מעצב גרפי ביום אחד ויש בסיס מאוד רחב בתחום כיום. עיצוב גרפי מתבסס כיום על עבודת דיגיטל המחייבת ידע ממוקד ואיכותי בתוכנות העיצוב הגרפי. הידע בתוכנות העיצוב הוא חשוב. וודאי תשמעו בעניין זה שהחלק הטכני הוא החלק הפשוט ומיועד לביצועיסטים בעוד החלק החשוב עבור מעצבים גרפיים הוא החלק של החשיבה העיצובית. אנו במכללת סולו לא מסכימים עם האמרה הזו. מעצב גרפי חייב לדעת את החלק הטכני על בוריו והוא גם מה שיעזור לו לפתח את החשיבה העיצובית כי כך המעצב ידע מה בדיוק המערכות יכולות לבצע. ידע טכני יחד עם חשיבה עיצובית יוצרים יחד מעצב גרפי מקצועי.

באיזה קורס לומדים את המקצוע? מה יהיה הקורס הטוב ביותר לעשות עבור עיצוב גרפי כדי להתחיל נכון

קורס המורחב בעיצוב גרפי הוא קורס שבו לומדים את שלושת תוכנות העיצוב של חברת אדובי. כל תוכנה מביאה עמה כלים אחרים שאיתם ייצר המעצב הגרפי שלל גרפיקות מגוונות. כששומעים קורס למתחילים, חושבים שמדובר בהתחלה ראשונית, אך עיצוב גרפי לימודים הוא קורס רחב מאוד אצלנו במכללת סולו ומיד לאחריו כבר ניתן להשתלב בעבודות בתחום.

אילו עבודות יכולות להתאים לאחר קורס בעיצוב גרפי?

מעצב גרפי שסיים את הקורס יוכל להשתלב בהמון סוגים של עבודות בתחום. משרדי פרסום הם מקום מעולה לעבוד בו מיד לאחר הלימודים ולהתמקצע בגרפיקות הקשורות למיתוג עסקים. במהלך הלימודים תלמדו לעצב לוגואים בעזרת תוכנת באילוסטרייטור ולהבין איך הצבעים משרתים את המעצב הגרפי על מנת להעביר מסר חזק על הערכים של העסק. תלמדו לעצב באנרים שהם כלי שיווקי חשוב כיום, תלמדו לייצר עיבוד תמונות מקצועי בעזרת הפוטושופ ולהעביר באמצעותם מסר חזק, תלמדו איך לייצר מודעות שיווקיות במראה העיצובי שלהן שיעבירו את המיתוג של העסק בצורה נכונה.

עצות למעצבים גרפיים שרק מתחילים את דרכם

מי שיבחר בסוף הלימודים לעבוד בבית דפוס, ישלב את הידע שצבר במהלך הלימודים על גרפיקות פרינט. מעצבים גרפיים רבים שעוסקים בדיגיטל, כאשר מקבלים לבצע גרפיקה מודפסת, חייבים את הידע החשוב של העבודה בבתי דפוס. מדובר על ידע חשוב בנושא של צבעים מיוחדים להדפסה, עימוד נכון שיוצא בצורה ישרה וטובה בהדפסה ועוד. מכל עבודה שתתקבלו אליה תוכלו לרכוש ידע נוסף שיביא אתכם לרמות מקצועיות גבוהות הרבה יותר. קורס מעצבים הוא בהחלט מצע מצוין כדי להשתלב בעבודות אלו.

מה עושים לאחר קורס מעצבים למובייל?

כמו שאמרנו, קורס בעיצוב הוא מספיק על מנת לעסוק בתחום ברמה המסורתית שלו. כיום קיימות אפשרויות נוספות המאפשרות למעצבים גרפיים להתמקצע בתתי נושאים נוספים. כעת נמנה מספר תתי תחומים שניתן ללמוד לאחר קורס המורחב בעיצוב גרפי.

1. הדמיות דיגיטליות –

הדמיות דיגיטליות זו נישה שניתן לבצע כבר עם הכלים שיש לנו מקורס בעיצוב גרפי, אך יש לקבל הדרכה נוספת ביצירת הדמיות דיגיטליות ועיבוד תמונות איכותי יותר בעזרת הפוטושופ.

הבנת הדמיות דיגיטליות ייתן לכם ידע חשוב נוסף ומאפשר לכם לעבוד עם צלמים.

2. עיצוב אתרי אינטרנט –

אתרי אינטרנט נחשבים כיום למצרך בסיס עבור כל עסק. עסק שאין לו אתר אינטרנט הוא כאילו לא קיים. בין מיליוני האתרים ואלפי העסקים, לכל עסק הכי פשוט יש מספר רחב של מתחרים והדרך להתבלט בעולם הזה מחייבת עיצוב אתר אינטרנט ייחודי. מעצבים גרפיים יכולים להיכנס לנישה הזו, אך הם חייבים קורס נוסף המכשיר אותם לבצע זאת.

בעיצוב אתרי אינטרנט ישתמשו המעצבים הגרפיים גם בידע שרכשו בקורס תקשורת חזותית וגם ילמדו עיצוב אתרי אינטרנט בוורדפרס ובעזרת תוסף האלמנטור לעיצוב עמודי האתר. כיום יש מספר רחב של תוכנות לבנייה ועיצוב של אתרים. אנו במכללת סולו מלמדים את תוכנת הוורדפרס שנחשבת כיום לכל הדעות, לתוכנה הטובה ביותר בתחום. איך אנו יודעים זאת? מעבר ליתרונות המעולים שיש לתוכנה, מבחינת סטטיסטיקה, 47 אחוזים מכלל האתרים בנויים בעזרת תוכנה זו.

3. על חוויית משתמש כבר שמעתם?

חוויית משתמש היא הדבר החזק ביותר כיום בעולם ההייטק. כל אתר, כל תוכנה, כל מוצר כיום עוברים אפיון חוויית משתמש.

המטרה לייצר את המוצר הטוב ביותר בשוק עבור המשתמשים. זה נעשה בראש ובראשונה עבור הלקוחות ובמטרה הנוספת, זהו כלי חזק אל מול המתחרים. במכללת סולו קיים מסלול שבו לומדים על אפיון חוויית משתמש וניתן אחר כך להתקבל להייטק ולעבוד שתחום נחשב ונחשק מאוד כיום.

4. עיצוב אפליקציות – מהם המקורות הטובים ביותר ללמוד עיצוב גרפי ופיתוח דפי אינטרנט

בעידן של היום ובמיוחד בעידן הקורונה שבא עלינו בשנתיים האחרונות, העולם עבר מהפכה של ממש וכיום אנו רואים כי בתי עסק רבים יצרו לעצמם את האפשרות לרכישת מוצרים ושירותים דרך אפליקציות. האפליקציה היא למעשה הדבר הדיגיטלי החם ביותר כיום וגם שם, כמו באתרי האינטרנט, יש תחרות עצומה בין בתי העסק השונים. העיצוב של האפליקציה והאפיון שלה בצורה הטובה ביותר היא הכרחית וזה תפקידם של המעצבים הגרפיים.

מה עוד חשוב לדעת על הקורסים במכללת סולו?

מכללת סולו מביאה עמה ניסיון של 17 שנים בתחום כמכללה. אנו התחלנו עם לימודי עיצוב גרפי וגדלנו גם לנישות של עיצוב גרפי למקצועות ההייטק. בכל זמן נתון מצטרפים אלינו תלמידים רבים שמתחברים לשיטת הלימוד הייחודית למכללה שלנו. אנו מלמדים את התחום אחד על אחד אונליין מהבית. ללמידה מסוג זה יש הרבה יתרונות עבור הסטודנטים שתכף נמנה אותם, אך חשוב לדעת כי הסטודנטים המסיימים שלנו, מקבלים תעודה ומתחילים לעבוד בתחום. הלימודים אצלנו מאוד פרקטיים ועוזרים לסטודנט להמיר את חומר הלימוד ליכולת עבודה בתחום.

יתרונות הלימוד אחד על אחד

קצב אישי – בלימודי עיצוב גרפי במכללת סולו לומדים אחד על אחד. השיעורים מתנהלים בקצב שלכם ומבלי שתהיו תלויים בתלמידים נוספים. אם נסתכל על מערכת החינוך גם בעבר וגם היום, נראה שתלמידים חזקים הם תלמידים שמקבלים גם למידה פרטית מחוץ ללימודים הכיתתיים. הכיתות אינן הומוגניות, כל תלמיד בקצב אחר ולכן תמיד יהיו תלמידים שיפספסו חומר כי הוא לא היה בקצב שלהם.

בלימודי עיצוב גרפי במכללת סולו השיעורים נבנים על פי הקצב שלכם בלבד, מהסיבה שאתם התלמידים היחידים שהמורה מלמד באותו שיעור.

שאילת שאלות – מכיוון שהשיעורים במכללת סולו הם אחד על אחד, אתם לא צריכים לחכות עד סוף השיעור כדי לשאול מה שלא הבנתם. המורה מלמד תת נושא מסוים ואתם שואלים את השאלות באותו הרגע. האפקט שיש על שאלת שאלה וקבלת תשובה באופן מיידי עוזרת ללמידה טובה יותר וממוקדת יותר המאפשרת להטמיע טוב יותר את החומר. כאשר משאירים שאלות לסוף השיעור, לפעמים שוכחים אותם, לא מקבלים מענה ומגיעים לידע חסר.

זמן לימוד נוח –

שיעור פרטי במכללת סולו מאפשר לכם לבחור את זמן הלימוד שהכי נוח לכם במידה והוא לא תפוס על ידי תלמיד אחר. אנו מלמדים כל השבוע מהבוקר ועד שעות הערב וגם בימי שישי. תוכלו לדבר עם יועץ הלימודים שלנו ולמצוא את הזמן הפנוי שהכי מדויק עבורכם.

יחס אישי – מה הטיפים ללימוד עיצוב גרפי

בלימודי עיצוב גרפי ובכל קורס במכללת סולו היחס מהמורים הוא יחס אישי. אנשים שלומדים אצלנו רואים במורה קולגה לתחום שאפשר להתייעץ איתו גם אחרי. מדובר על מורה מנוסה שכבר עבד בתעשייה ומכיר היטב את הנישות של העיצוב הגרפי לאחר הלימודים.

יתרונות הלימוד אונליין מהבית

אין בזבוז של זמן – כאשר לומדים אונליין מהבית, הזמן שהוא הפקטור החשוב ביותר כיום במציאות צפופה בזמנים, אינו מתבזבז. אנו לא צריכים לבזבז זמן יקר על נסיעות אל המכללה וחזרה מהמכללה. אנו לא צריכים לעמוד בפקקים ולחפש חניה ואנו לא צריכים להפסיק את שגרת החיים שלנו.

אפשר להישאר במשרה מלאה – כששומעים את המילה סטודנט, ישר חושבים על כך שבשלוש השנים הקרובות, כנראה שהוא יחיה ממשכורת נמוכה מאוד. זה לא כך כאשר לומדים אונליין מהבית. הלמידה אונליין מהבית, שעה וחצי בשבוע מאפשרת להישאר במשרה מלאה, להרוויח כמו שצריך וגם ללמוד מקצוע חדש. אין צורך לשנות שום דבר משעות העבודה או הפנאי שלכם, למעט שעה וחצי של לימודים באונליין והשקעה של מספר שעות בשבוע על שיעורי הבית.

אין בזבוז של כסף – לימודים עולים כסף רב ומכללות רבות מצדיקות את הסכומים בעיקר כי הן צריכות להשכיר מקום שיכיל את כמות הסטודנטים.

כשאין מקום פיזי, העלויות נעשות קטנות והקורס עולה פחות. אתם למעשה משלמים על הזמן שהמורה מלמד אתכם ועל הידע. אתם לא משלמים את הוצאות המיקום שלו. כמו כן, אתם חוסכים את הכסף של הנסיעות והחניה או המגורים החדשים בקרבת המכללה.

טיפים למתחילים לגבי עיצוב גרפי

חיבור טוב לעולם הדיגיטל שמתנהל כך – עיצוב גרפי מתנהל בזירה האינטרנטית. יותר מכך, מעצבים גרפיים רבים בכלל לא מגיעים למשרד ועובדים מהבית. כאשר גם הלימודים הם כך, הרבה יותר קל לכם להשתלב אחר כך בתחום. אתם כבר פועלים כך ומכירים את הביצוע.

מה שהצגנו כאן, אלו רק מספר יתרונות, אך יש עוד המון ואנו רואים זאת על כל אותן אימהות שתמיד רצו ללמוד אך הזמן והכסף היו בעייתיים עבורם או סטודנטים שהיו זקוקים לכל שקל ולכן לא למדו. אצלנו במכללת סולו זה מונגש ואפשרי וגם נעשה בצורה כל כך מקצועית שאתם יוצאים לבסוף עם מקצוע ביד ויכולים להתחיל לעסוק בו.

אז אם גם אתם וגם אתן רוצים ורוצות להשתלב בתחום מדהים וללמוד אותו בצורה מקצועית, אצלנו במכללת סולו תוכלו לעשות. צרו עמנו קשר או השאירו פרטים באתר ואחד מיועצי הלימודים שלנו יחזור אליכם וייתן לכם פרטים נוספים. כמו כן, באתר מחכים לכם מאות סרטונים מעולים בתחום שיתנו לכם קצת רקע וגם סרטונים שמראים לכם איך מתנהל שיעור אצלנו במכללת סולו.