ללמוד ux ui – מה שכר מאפיינים ומעצבי חווית משתמש

//ללמוד ux ui – מה שכר מאפיינים ומעצבי חווית משתמש

ux ui ללמוד ומה שכר מאפיינים ומעצבי חווית משתמש כמה מילים על מה זה חווית משתמש UX- UI

User Experience, או בעברית חווית משתמש, מושג יחסית חדש בעולם הפיתוח והעיצוב. המעצבים, המתכנתים ואנשי הפיתוח בעידן הטכנולוגי כבר מזמן הבינו שמוצר טוב הוא מוצר שבזמן הפיתוח חשבו על החוויה שתהיה ללקוח כאשר ישתמש בו. מוצר אינטואיטיבי, קל לתפעול, עם עיצוב חדשני ונוח הם פרמטרים מחייבים שהלקוחות בעולם מחפשים היום לפני קנייה. מוצרים חשמליים, תוכנות, אתרי אינטרנט, אפליקציות, מוצרים דיגיטליים וכל מוצר שרק תחשבו עליו, זקוקים לפיתוח של חווית משתמש ידידותית על מנת שיקנו אותם. העולם הטכנולוגי הביא איתו עולם של שפע, אם אתם הולכים היום לקנות מוצר חשמלי מסוים או תוכנה מסוימת אתם תחפשו את רוב האפשרויות שהשוק מציע לכם עבור המוצר או התוכנה. לבסוף תבחרו במוצר שהיה לכם הכי נעים ונוח להשתמש בו. כמו שאתם מבינים, התחרות הופכת לגדולה עבור היזמים ומי שיביא את חווית המשתמש הטובה ביותר יזכה לדירוג גבוה מבחינת המכירות של המוצר.

חווית משתמש ועיצוב גרפי – הדגשים בהכנת אפליקציה

יזמים רבים אשר מבינים את התחרות הקיימת, יוצרים צוות פיתוח שבו יש מעצבי UX- UI שעובדים באופן קבוע על כל מוצר לפני יציאתו לשוק ויוצרים לו שדרוגים גם לאחר יציאתו לשוק על מנת למצב עצמם במקומות הראשונים מבחינת חווית המשתמש. אז איך כל זה קשור לעיצוב גרפי? כל חווית משתמש זקוקה גם לעיצוב המוצר, האתר או התוכנה. בכל מוצר יש אלמנטים ויזואליים, צבעים ושימת דגש על עיצוב מסוים ושם נכנס התפקיד של המעצבים. אחת מהנישות של מעצבים גרפיים הוא התחום של חווית משתמש. המעצבים הגרפים מצטרפים לצוותי הפיתוח ונותנים את הדגשים שלהם מבחינת העיצוב אשר יהפכו את המוצר לטוב יותר. 

איזה בעלי מקצוע צריך בשביל חווית משתמש איכותית? 

כשאנו מפתחים מוצר חדש אנו רוצים שיהיו איתנו מיטב המוחות שיוכלו לצפות את מחשבתו של הלקוח ולהגיע לחווית המשתמש הטובה ביותר. לשם כך נזדקק בעיקר לאנשי המקצוע הבאים:

אנשי תכנות- הם אנשים שלמדו הנדסת תוכנה או אנשי פיתוח תוכנה ואנשים בעלי תעודה בתכנות. אנשים אלו מתמקצעים בשפות תכנות שונות ויודעים לכתוב קודים בבניית אתרים, תוכנות ואפליקציות. יש להם סל כלים עשיר בנושא זה והם שוחים בסביבת הידע. הם יודעים לייצר בסיסי נתונים ומכירים טוב את המושגים הכי חדשים בתחום כמו טכנולוגיית ענן ופיתוח אפליקציות לסמארפונים בפלטפורמות שונות. 

מאפייני מוצר- אפיון המוצר הוא שלב חשוב מאוד בבנייתו. זה בעצם השלב שבו עוברים מהרעיון הכתוב למבנה היישומי של המוצר. איך המוצר יראה, מה יהיה המבנה שלו, אילו פונקציות הוא יכיל ומה החסרונות והיתרונות שלו. מאפייני המוצר יקבעו מי קהל היעד ואיך הוא ישתמש במוצר, מהן הפונקציות במוצר, איך משתמשים בו, פירוט של דרך ההפעלה וכל מידע חשוב הקשור למוצר. 

מנהלי ומעצבי UI- תפקיד מנהלי ומעצבי UI לדאוג לאספקטים הוויזואליים של המוצר. הם ידאגו שהנראות של המוצר תהיה מעוצבת כראוי ובטוב טעם.

מעצבי UX- אנשי ה-UX הם הקשר של העיצוב למשתמשים. הם בעצם נכנסים לראש של הלקוח וחושבים איך העיצוב שעשה איש ה-UI יהפוך גם לידידותי למשתמש. כל אלמנט שיצר מעצב      ה-UI עובר אצל איש ה-UX אשר יחשוב האם האלמנט הזה הוא ידידותי למשתמש או שיש צורך להנגיש אותו יותר.

את הצוות ניתן להרכיב מפרילנסרים בתחום או לפנות לחברה שעוסקת בפיתוח ויש לה צוותים מובנים.

איך ניצור חווית משתמש לא פחות מטובה מאוד ב2020?

כשאנו רוצים ליצור חווית משתמש טובה עלינו לחשוב על מספר פרמטרים אשר עליהם הלקוח חושב כאשר הוא קונה מוצר. לקוחות כיום מעוניינים במוצר קל, פשוט לתפעול שיש בו הרבה פונקציות בלחיצת כפתור לא מסובכת. אנו רוצים את המוצר עם הכי הרבה יתרונות ושנדע שאנו קונים מוצר מצוין.

אחד הדברים החשובים, זה קלות השימוש בתוכנה, במוצר, באפליקציה או באתר. אנו רוצים שמהר מאוד נגיע לפונקציות השונות ולא נצטרך לחפש אותן או לחשוב איך לתפעל אותן. אנו רוצים שהמידע יהיה זמין לנו באופן ויזואלי. כשאנו מדברים על ויזואליות, חשוב לא לשכוח ליצור עיצוב נעים לעין, כזה שכיף להסתכל עליו, שהצבעים מותאמים וזורמים. עיצוב נעים יגרום ללקוח לרצות להישאר באתר או בתוכנה ולהמשיך לקרוא את המידע בהם. יש לשים לב לגווני הצבע, לגודל האייקונים, סוג וגודל הפונט, סימטריה ואסימטריה ועוד אלמנטים רבים אשר משדרים חווית משתמש נעימה. 

בעידן של היום, כאשר כולנו משתמשים בסמארטפונים ובעצם רובנו לא יוצאים בלעדיהם מהבית, יש חשיבות רבה להתאמת הפונקציות לנייד ויצירת מעברים ותנועה חלקים. המשתמשים רוצים שהאפליקציה או התוכנה יהיו זמינים עבורם בכל מקום ובכל רגע שרק ירצו להשתמש בהם. בנוסף חשוב מאוד שתצוגת המסך תותאם לגודל הרצוי ויהיה קל לקרוא את התוכן מבלי להזיז את הטקסט בכל פעם כדי לראות את כולו. 

למידה פשוטה של הפונקציות במוצר היא אלמנט חשוב מאוד בחווית המשתמש. אנו רוצים מוצר שלא צריך לשבת ללמוד אותו שעות על גבי שעות. לרוב, אנו קונים מוצר ומיד רוצים להשתמש בו. למידה מסובכת של הפונקציות השונות תהפוך את חווית המשתמש ללא נעימה. כמו כן, אנו נרצה שלאחר שימוש ראשוני נוכל שוב לתפעל את המוצר במהירות ונזכור את רוב הפונקציות שכבר השתמשנו בהן בפעם הראשונה. 

מעבר לפרמטרים שכבר הזכרנו יש מספר פרמטרים חשובים לא פחות והן תקלות ואיך מתמודדים איתן וכמובן אמינות ושקיפות. כשאנו קונים מוצר, לרוב נשאל אילו תקלות יכולות להיות בו, ובמצב של תקלה, האם יש צוות תיקונים זמין. כמובן שכמה שפחות תקלות ובאגים יהפכו את השימוש לנעים יותר. כמו כן, אנו נרצה תמיד לקבל מהחברה של המוצר מידע מהימן, ללא טעויות ובעל התקנים הנכונים. עדכונים שוטפים במוצר יהוו יתרון גדול עבור היזמים. מוצר שמתעדכן מעת לעת הוא מוצר שמתפתח עם הטכנולוגיה ולא נשאר מאחור. חווית המשתמש שנוצרת, היא שאנו קונים מוצר לתקופה ארוכה עם עדכונים שוטפים. 

האם כדאי לי ללמוד UI- UX חווית משתמש ב-2020 – שכר מאפיינים ומעצבי חווית משתמש

התשובה לכך היא חד משמעית כן! כמו שהזכרנו קודם, חווית משתמש הוא מושג חדש בעולם הטכנולוגי. כל מוצר שיוצא היום לשוק תלוי בחווית משתמש טובה. זהו תחום מבוקש גם בארץ וגם בעולם. בארץ אנחנו נמצאים במגמת צמיחה והצורך בשוק הולך וגדל עם הכרות המושג. כל יזם היום מבין שהדרך להצלחת המוצר שלו תלויה בחווית המשתמש. חווית משתמש טובה מאוד תמצב אותו במקומות הראשונים בשוק התחרותי. זהו אחד המקצועות אשר הכי מאפיינים את העידן הטכנולוגי והביקוש אליו רק הולך וגדל עם הזמן. בטוח אתם שואלים את עצמכם, האם מתי שהוא הביקוש ידעך? אז כנראה שלא כך הדבר, נראה שהביקוש ילך ויגדל במיוחד לקראת 2020-2021 והלאה. זהו מקצוע עם המון יתרונות. ניתן לעבוד בו גם כשכירים וגם כעצמאיים. השכר הוא לא רע ומתחיל בכ-17,000 ש”ח ויכול לגדול עם הניסיון. ותמיד אפשר לגוון את התחום ולעבוד לפעמים כמעצב  UI ולפעמים כמעצב UX. מה שבטוח בתחום הזה משעמם לא יהיה לכם!

חווית משתמש ועיצוב גרפי

טיפים מעולם העיצוב הגרפי

 

2019-10-06T13:22:17+03:00