מהם היתרונות בלהיות מעצב לדיגיטל שמבין גרפיקה חזותית כל מה שצריך לדעת על יסודות עיצוב ממשק משתמש

מהם היתרונות בלהיות מעצב לדיגיטל שמבין גרפיקה חזותית? כל מה שצריך לדעת על יסודות עיצוב ממשק משתמש.

שוקלים הסבה מקצועית ורוצים ללמוד את תחום חווית משתמש UIUX? רוצים לדעת כיצד עולם זה יכול לאפשר לכם להתפרנס בכבוד? כיצד חווית משתמש ועולם ההייטק משתלב? בכתבה הבאה הכנו במיוחד בשבילכם שיעורי הסבר מדהימים על עולם העיצוב הגרפי במטרה להראות לכם את כל השינוי התעסוקתי שאנחנו חווים בשנים האחרונות. נוכל לראות שבתקופת הקורונה עסקים רבים הבינו שכל החשיבות של עיצוב חווית המשתמש כדי להגיע נכון לקהל הלקוחות שלהם.

בכתבה הכנו במיוחד בשבילכם חקירה מדהימה על עולם חווית המשתמש תוך הסברים מדהימים כיצד לעבוד על מערכות וורדפרס ואלמנטור או עיצוב אפליקציות בתוכנת XD. השיעורים מלווים בהסברים מדהימים שבהחלט יכולים לתת לכם אינדקציה אם אתם מתאימים לנישה זו או לא.

מה זה עיצוב UIUX

בטח שמעתם על המושג הזה אין ספור פעמים באין ספור פלטפורמות שרוצים מעצבי חווית משתמש כדי שיתנו את כל נושא העיצוב הדיגיטלי לכן UX זה חווית המשתמש הכללית כיצד בתוך אתר האינטרנט שגורמת לגולש לקבל את הרושם הראשונים לעומת זה UI וכל הנושא של העיצוב תוכן בתוך העמוד שגורם לכל החוויה להיות מנווטת על פי שימוש ברכיבים או לסירוגין מילוי טפסים בתוך העמוד. ככל ששני הנושאים האלה UIUX יהיו ביחד הם בהחלט יכולים להיות דוגמה טובה לכל אפליקציה מקצועית. המטרה היא לגרום לכל הנושא הזה להיות קריטי בתקופת הלימודים כי זה מה שגורם לכל מוצר בסופו של דבר להיות עם חוויה טובה מה שיוביל למכירות.

השימוש באפליקציות UIUX

עקרונות הבסיס של חווית משתמש זה נוחות למעשה לגרום לחוויה למשתמש בניווט והתמצאות באפליקציה או באתר. כל מותג רוצה שגולש נכנס לתוך אתר אינטרנט או אפליקציה שיסיים בצורה מסוימת כדי באמת לראות שאסטרטגית הפרסום עובדת בצורה נכונה וכתוצאה מכך ככל שהנושא של עיצוב UIUX יעשו את העבודה בצורה נכונה זה באמת יהיה כמה צעדים קדימה כדי ליצור את הקשר הראשוני עם מותג ולכן על המעצבים הגרפיים לחשוב בכובד ראש איך ליישם את כל הנושאים שהם למדו בעולם העיצוב הגרפי תוך שימוש בכל הטכניקות העיצוביות כדי לגרום לפונקציונליות מלאה כדי לגרום למשיכת תשומת לב מה שיוביל בסופו של דבר למכירה.

הטכניקות הנלמדות בעולם העיצוב הוויזואלי

הטכניקות הנלמדות בעולם העיצוב הוויזואלי הם אלה שגורמים לכל אפליקציה להראות מסחרית וממותגת. הסטודנטים ממסלול לימודי עיצוב גרפי הראשון לומדים את כל נושא השפה הגרפית האחידה תוך יצירת דיאלוג וויזואלי בין הלקוחות למותג. מותגים משקיעים סכומי כסף אדירים מידי חודש כדי לשכנע גולשים להיכנס לאתר האינטרנט לביצוע פעולה של קבלת מידע על המותג או לסירוגין שימוש בפלטפורמה של חנות אונליין כדי שאנשים יקנו את המוצרים.

הדרישה למעצבי חווית משתמש, יש עבודה בתחום החווית משתמש או אין עבודה?

נוכל להגיד לכם שתקופת הקורונה האיצה נואשות את כל הפרסום בדיגיטל כי כיום בגלל כל מה שקורה בקורונה והריחוק החברתי שהעולם כולו נכנס נוכל לראות שמעצבי חווית משתמש מבוקשים מאוד. החל מפרסומות בפייסבוק ובאינסטגרם כדי לגרום לטכנולוגיה לעזור לעסקים לקדם את המוצרים שלהם או לסירוגין אתרי אינטרנט שיהיו אתרי תדמית ברמה מאוד גבוה שגוגל יעריך אותם וישים אותם במקומות גבוהים. כל אתר אינטרנט או אפליקציה בסופו של דבר מקבלים רווחים גבוהים ולכן צריכים שהעיצוב UIUX יהיה בפלטפורמה נכונה.

איך לומדים דרך האינטרנט אונליין?

בתהליך הקורונה העולם גילה את תוכנת הזום שמאפשרת לאנשים להישאר בבית ולהמשיך עם שגרת החיים הרגילה של עבודה דרך המחשב. סביבת העבודה שהייתה עד לא מזמן במשרד עברה לתוך הבית מה שגרם לחופש פעולה ושמירה על הרלוונטיות העסקית שמדינת ישראל והעולם כולו רצה לשמור. כתוצאה מכך מכללות רבות ואוניברסיטאות החלו ללמד את התואר הראשון או את התואר השני דרך האינטרנט ונוכל לראות שמשרד החינוך בעצמו במדינת ישראל החל ללמד את כל בתי הספר אך ורק בפלטפורמה זו. אנו מלמדים בשיטה אינטרנטית כבר מעל חמש עשרה שנה ונותנים לסטודנטים קריירה מקצועית או עבודה דרך המחשב דרך קבוצת הפייסבוק של בית הספר.

איך לומדים אונליין דרך האינטרנט?

בכל תהליך למידה המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט דרך שיתוף בין מסכים בתוכנת זום או כל תוכנת חיבור אחרת. במהלך השיעור המורה מדבר על בניית תהליך עיצוב שקשור לכל נושא של חזון השיעור שהוא בניית אפליקציה או לסירוגין אתר אינטרנט. לאחר ההסבר של המורה הסטודנט צריך לתרגל את החומר ולהתחיל בתהליך בניית האתר את החלק שאותו לומדים באותו יום. אם יש שאלה או נושא שלא ברורים המורה יחזור שוב עד שהסטודנט יבין את כל המהלכים.

בסיום כל הדרכה פרטנית מתקבלים שיעורי בית על בניית אתרים וחווית משתמש כדי להבין את מה שנלמד. התמיכה בלימודים היא לא רק בשיעור עצמו והסטודנט יכול ליצור קשר עם המורה במהלך השבוע כדי לקבל הסבר על כל תהליך בניית האתר או אפליקציה.

מהם נושאי הלימוד בעולם חווית משתמש ועיצוב ממשק?

כדי לעצב אתרי אינטרנט היום צריכים לעבוד על מערכת ההפעלה וורדפרס שהיא מאוד ידידותית לתחום גוגל. הסיבה היא שכיום וורדפרס נקראת במנוע חיפוש גוגל בצורה מדהימה והיא גם מהירה מה שמאפשר את חווית המשתמש עם נקודת פתיחה טובה. אתרים שיהיו איטיים ולא יעלו במהירות לגולשים גוגל יעניש אותם מה שיקרה אם יהיו בסופו של דבר בעמוד שתיים או שלוש.

וורדפרס נחשבת לאחת הפלטפורמות המדהימות ביותר שאפשר לשלב שם גרפיקה שמגיעה מפוטושופ או אילוסטרייטור ולסירוגין אפשר להכניס את תוסף האלמנטור שמשפר את כל נושא חווית המשתמש החל מהכנת הרכיבים או אפשרות של ניווט דרך פלטפורמות שונות שמערכת ההפעלה וורדפרס מאפשרת. עיצוב חווית המשתמש של ממשק בתוכנת הוורדפרס מאפשרים כל פעולה שצריכה להיות קלה וידידותית ולכן אין להקל על האפשרות לעבוד אך ורק בתוכנת הוורדפרס בכל הקריירה של מעצב אתרי אינטרנט.

בניית אפליקציות

חברת אדובי בשנים האחרונות הכניסה לארגז כלים שלה את תוכנת ה XD. תוכנת ה XD נחשבת לאחת התוכנות הפופולריות ביותר שיכולות לבנות קונספט גרפי והדמיה כדי להראות את האפליקציה בסופו של דבר ללקוח. תחילה הסטודנטים בונים את כל התכלית של המערכת על ידי שימוש בפלטפורמות של פוטושופ ואילוסטרייטור ולאחר מכן מכניסים את זה לתוך האפליקציה XD כדי לראות איך היא עובדת מבחינת חווי משתמש האם ה UI עובד באמת כמו שצריך ונוח לגולשים ובכלל את כל החשיבה של ה UX מבחינת חשיבת משתמש כללית באמת יכולה לתת את כל הפתרונות שאותו המותג רוצה.

תוכנת XD נחשבת לאחת התוכנות שבאמת נותנות למעצבים הגרפיים כלים רבים כדי להשתלב בעולם ההייטק. אם בעבר רוב סגנונות העבודה היו שייכים אך ורק לעולם ההייטק חברת אדובי הפכה את כל הכלים וגרמה למעצבים גרפיים לקשת עבודה נוספת מה שלא היה בעבר.

כיצד קבוצת הפייסבוק של בית הספר יכולה לעזור לך מעצב חווית המשתמש המתחיל להשתלב בתעשיית ההייטק?

לבית הספר יש קבוצה מעל תשע עשרה אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום שצריכים אותך שלך יש את ההבנה המעמיקה בכלל מה זה דיגיטל. המטרה בקבוצה זה להשתלב ולתת פתרונות לתהליכים והתנהגות משתמשים תוך יצירה של וויזואליים שעולם ההייטק צריך. כבר בתקופת הלימודים אתם תוכלו לראות משרות רבות שרוצים מעצבי חווית משתמש או לסירוגין פרילנסרים שיעבדו מהבית. במידה ואתה בוחר לעבוד בתחום זה מהבית אין ספק שתוכל למצוא את הלקוחות הראשונים שלך.

לאן עולם חווית המשתמש הולך בשנים הבאות?

חווית המשתמש בעולם ימשיך להיות מבוקש כי הדור של היום מקבל את כל הפרמטרים שלו אך ורק דרך אפליקציות מה שגורם למותג לחשוב ברמה מאוד גבוה איך לגרום למשתמש ליהנות מכל הנושא של ה UIUX.

המטרה בסרטונים להסביר לכם כיצד ה UI שמדבר על החווית משתמש הכללית וההתנהגות בתוך האתר מתקשרת לתוך התחום של ה UX כדי ליצור את הקשר בין הנושאי הללו. אין ספק שאם תצפו בכל השיעורים שהכנו בעמוד זה תוכלו לדעת אם אתם מתאימים לנישה זו או לא. שיהיה לכם צפייה נעימה.