vanishing point photoshop מדריך ונישינג פוינט למתחילים בפוטושופ פרספקטיבה

//vanishing point photoshop מדריך ונישינג פוינט למתחילים בפוטושופ פרספקטיבה

vanishing point photoshop מדריך למתקדמים בפוטושופ

תוכנת הפוטושופ התוכנה מספר אחת ליצירת מניפולציות על תמונות מוכיחה שוב בשדרוגים האחרונים שלה שרק היא יכולה לבצע כל מניפולציה שמעצב גרפי או גרפיקאית יכולים לעשות בקלי קלות בתוכנה, פוטושופ שימושית מאוד בעולם העיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת אבל לא רק, נוכל לראות קולגות שונות מעולם העיצוב שמשתמשים בתוכנה ליצירת מניפולציות החל מאדריכלים שמוצאים בתוכנה כלים נוחים להלבשות של גרפיקות בזוית שונה או שרטטים שמשתמשים בתוכנה לעבודה על השרטוט לשינויים או לצביעה, התוכנה כה גדולה שמאפשרת לכל אחד לקחת את מה שהוא רוצה לעיצוב רב תחומי על ידי שימוש בכלים נכונים, בסופו של דבר כולם לומדים במסלולי לימוד קורס פוטושופ את אותם כלי העבודה אבל אופן העבודה הוא שונה מאוד, גרפיקאים ומעצבים יעבדו לקידום מכירות של עסקים עם פוטושופ לעומת אדריכלים או שרטטים שישתמשו בתוכנה לביצוע הדמיות דיגיטליות.

אז מה עשינו בתמונה בפוטושופ טכניקות להדמיות דיגיטליות או להעשרה של תמונה באלמנטים

פוטושופ כתוכנה מניפולטיבית מאפשר לעבוד בזוויות שונות, לפעמים בעת צילום או ביצוע הדמיות דיגיטליות נרצה להוסיף אלמנטים שונים לתמונה שלא הופיעו או להעשרה בהדמיה דיגיטלית, טכניקה של עבודה בזווית מתאפשר על ידי כלים שונים אך פילטר vanishing point photoshop מאפשר לבצע את העיוות של התמונה תוך התאמה מלאה לחלקים של התמונה שאליה אנו מנסים להלביש את הגרפיקה, טכניקה זו פופולרית בהדמיות אך לא רק נוכל לראות שימושים רבים בעת הצורך לנפח גרפיקה או ליצור עומק ותחושה בתמונה לקידום מכירות ומסירת מידע מכירתי, תיק עבודות של מעצבים גרפיים חייב להכיל סגנון עבודה כדי להראות יכולות גבוהות בעיצוב בעבודה למרחב, כלים אלה לא מחליפים עבודות בתוכנות מקצועיות של תלת מיימד אבל בהחלט יכולים לתת פתרונות הן לעולם העיצוב גרפי והן לעולם ההדמיות הממוחשבות. בשיעור שלפניכם תוכלו לראות הסברים רחבים בשפה העברית על טכניקת העבודה המדויקת, כמובן שחומרי הגלם שזה התמונות חייבות להיות באיכות גבוהה כדי לאפשר הטמעה של התמונה לאזור גם מבחינת צבעים וגם לא ליצור פיקסול לתמונה.

אופן הפעולה במדריך ונישינג פוינט

כמו שאמרנו קודם תחילה צריכים לעבוד על תמונות מאוד איכותיות את התמונות הורדנו מאתר  www.pexels.com אתר חינמי המאפשר להוריד תמונות לעבודה בעיצוב גרפי חינם ללא זכויות יוצרים על התמונות, אתר מדהים עם חומר גלם איכותי, תוכלו להקליד בשורת החיפוש באתר הנושא שאתם רוצים ולקבל מאות של תמונות באותו נושא, אנו הקלדנו קירות בפרספקטיבה כדי לקבל את התמונה הזאת. תהליך העבודה היה פשוט מאוד והעבודה הייתה בשכבות. סגנון העבודה:

 1. הכנסת תמונה של קיר
 2. הגדלה לכל אורך התוכנה
 3. גזירה של דלת מתמונה אחרת תוך שמירה כל קצוות עדינים ומשתלבים בצורה יפה עם כלי גזירה חיתוך
 4. גזירה ובחירה של הדלת על ידי פקודת גזור
 5. פתיחת הפילטר ונישינג פוינט
 6. תיחום של האזור בפרספקטיבה
 7. הדבקה על ידי פקודת הדבק CTRL V
 8. הלבשה מותאמת לאזור העבודה בצורה מתאימה תוך מתן דגש נכון
 9. התאמת צבעי התמונה לקיר – הקיר היה צל ורצינו לתת תחושה שזה יראה אמיתי ולא שתול בתמונה
 10. אישור החלון על ידי מתן פקודת OK בחלק העליון של החלון
 11. כניסה חוזרת לפילטר וביצוע תיקונים להתאמה מושלמת של פרספקטיבה נכונה בתמונה

שלבי העבודה בעיוות צעד אחר צעד בפוטושופ

כל השלבים האלה יכולים בצורה כזו או אחרת כמובן עם תמונות אחרות, במידה ואתם מבצעים עבודה פרסומית אפשר בשיטה הזאת להתאים טקסט מעוצב בפרספקטיבה למשיכת תשומת לב או כל סגנון עיצובי כזה או אחר, מאוד חשוב בטכניקה של הדמיות דיגיטליות הוא הפעלת פקודת הטמעת צבעים כדי שהתמונה באמת תשתלב בתמונה שיראה טבעי ומקצועי. טכניקה זו מאוד פופולרית בעיצוב גרפי לדוגמה אם אין לכם הרבה מלל להכניס לעיצוב גרפי ואתם רוצים עדיין שזה יתפוס נפח, הקומפוזיציה הגרפית צריכה להיות מושלמת וגדולה, טקסט אשר נכנס בתוך טקסט או כל מיני טכניקות שהם מאוד פשוטות אבל מוסיפות בגרפיקה. במידה ויש לכם מספר שכבות שאתם רוצים לתת להם נפח תוכלו לאגד את זה לתוך קבוצה בפוטושופ ולהפוך את זה לשכבה אחת על ידי איחוד שכבות.

פוטושופ בעולם העיצוב גרפי

פוטושופ הנה התוכנה מספר אחת בשימוש של גרפיקאים ומעצבים גרפיים, הרי מי שאוהב את עולם האמנות הדיגיטלית יוכל למצוא בתוכנה אין ספור אפשרויות לעיצובים מרתקים וכובשים, מה שראינו בשיעור יוטיוב זו רק טכניקה אחת מבין מאוד שאפשר לעשות, מעצבים גרפיים לרוב משתמשים בטכניקות אלו לקדם מכירות של עסקים על ידי פרסום ועיצוב מודעות, נוכל לראות ברשתות החברתיות אין ספור מודעות שונות שנעשו אך ורק בפוטושופ, כיום כדי להיות מעצבים גרפיים מקצועיים בתעשייה תצטרכו הרבה יותר מידיעת תוכנת הפוטושופ בלבד, מה שיבקשו ממכם זה תיק עבודות מקצועי אם אין ספור עבודות שונות כדי לראות שאתם באמת מקצוענים בתחום. תעודות כבר לא פותחות דלתות לאף אחד בתחום הזה אלה רק תיק דיגיטלי שמדבר קונספטואליות נכונה תוך שימוש בצבעים נכונים שמותאמים לקהל היעד שאליו אתם מעצבים. באתר תוכלו לראות כתבות שלמות בעמודים של לימודי עיצוב גרפי או גרפיקה ממוחשבת כדי לדעת מה צריך היום השוק בעיצוב גרפי או בעולם הייטק שצמאים לידיים עובדו בתחום.

המחסור בכוח אדם – אם אתם אוהבים את העולם הזה ורוצים לקחת צעד אחד קדימה את הידיעה שלכם בתוכנה נוכל להגיד לכם שעבודה בתחום תמצאו בקלי קלות, כיום עולם העיצוב גרפי והייטק סובל ממחסור בכוח אדם בתחום וכל זה בגלל שענף ההייטק שואב לתוכו מאות מעצבים מידי חודש, אם בעבר רוב הבוגרים של מכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר מקצועיים לגרפיקה ממוחשבת היו מוציאים מעצבים לעולם הדפוס היום המצב השתנה, נוכל לראות בשנים האחרונות מעצבי גרפיקה לעולם אתרי האינטרנט או עיצובי אפליקציות שנהפכו לחלק מחיי היום יום של כולנו. עיצוב חווית משתמש נושא ה UX- UI המקצוע החדש בתחום העיצוב גרפי הנו נושא משגשג שרק מעצבי גרפיקה יכולים לתת את כל השפה העיצובית למתכנתים שעובדים בשיתוף פעולה.

לימודי פוטושופ לעולם העיצוב גרפי – לימודי תעודה בעיצוב גרפי

במסגרת הלימודים במכללה תוכלו ללמוד פוטושופ או בניית אתרים לאינטרנט במסגרת לימודים אונליין אחד על אחד עם מורים פרטיים לעיצוב גרפי, הלימודים מתבצעים תוך חיבור של המורה לתוכנת הגרפיקה שלכם ושיתוף מסכים מלא, השיחה מתבצעת בלייב דרך המחשב, הלימודים בעיצוב גרפי כוללים את כל הנושאים בשפה החזותית ושמירה על חוקי העיצוב הגרפי, לכל אורך הלימודים תקבלו שיעורי בית ומטלות גרפיות כדי להטמיע את כל החומר הלימודי, במסגרת הלימודים נעבוד על תיק העבודות כי זה הדבר החשוב ביותר כיום במידה ואתם רוצים להתברג לענף ההייטק או לעבוד בתחום זה כפרילנסרים בעיצוב גרפי. ברשות המכללה קבוצה ענקית של מדורי דרושים בפייסבוק דרכה תוכלו להשתלב בצורה מהירה לעבודה בענף ההייטק או בצורה עצמאית, צרו איתנו קשר עוד היום וקבלו פרטים רחבים איך ללמוד אונליין דרך האינטרנט עיצוב גרפי או בניית אתרים לאינטרנט, תוכלו ליצור קשר דרך טופס צור הקשר או בצורה טלפונית 03-6202111 בהצלחה!

2019-07-26T21:33:52+03:00