מה צריך כדי להיות מעצב גרפי לפני שתתחיל לעבוד במקצוע מה חשוב לדעת עצות על עולם העיצוב הגרפי

מה צריך כדי להיות מעצב גרפי? לפני שתתחיל לעבוד במקצוע העיצוב הגרפי, עליך לקבל תחילה את היכולות המפורטות להלן.

תוכן עניינים הצג

אילו יכולות יאפשרו לך להצטיין כמעצב גרפי? אילו יכולות יכולות לעזור לך להתגייס למקצוע ולבנות את העבודה שתמיד רצית? בפוסט הבא נשרטט מספר יכולות חשובות שאסור להתעלם מהן ושכדאי לוודא שמוסד הלימודים שלך ידגיש.

מדוע חשוב ללמוד יכולות עיצוב גרפי באופן מקיף ומקצועי?

כישורים מקצועיים חיוניים ביותר לשוק, וכשנלך ללמוד, סביר שנקבל את המיומנויות שיינתנו לנו בקורס, אך האם בכל קורס נרכוש בדיוק את הכישורים הדרושים לנו כדי להיות גדולים בתחום? הכישרונות שנלמד בקורס העיצוב יניעו אותנו מקצועית, ונעביר אותם למעסיקים פוטנציאליים וגם באמצעות הגרפיקה והחשיבה שלנו. זה מצביע על כך שככל שיש לנו יותר מומחיות בנושא, כך יותר אנשים ישימו לב בוויז'ואל שאנו יוצרים.

הביטויים הבסיסיים שהכי חשוב להבין בזמן לימוד עיצוב גרפי בקורס למתחילים

טיפוגרפיה

טיפוגרפיה היא פילוסופיה שלמה העוסקת בבחירת גופן מסוים עבור עיצוב ספציפי. הפונטים הראשונים הופיעו עם גילוי הדפוס ומאז השתכללו עד לנקודה שבה יש מספר רב של גופים בצורות שונות ויחידים שתפקידם לעצב פונטים חדשים. כאשר אנו בוחרים גופן, אנו בוחרים את הגופן שיתאים בצורה הטובה ביותר לוויזואליה ולמסר שאנו רוצים להביע. נחפש אותיות דפוס נוקשות יותר בצורת עיתון או אתר אינטרנט העוסק באבטחה. אם נרצה להתאים גופן לתמונות זורמות יותר, סביר להניח שנבחר בגופן בעל צורה מעגלית יותר. זוהי תורה שלמה מלאה בחוקים וכללים שמכוסים בהשכלה לעיצוב גרפי.

אסטרטגיית עיצוב הדנה במיקום של רכיבי עיצוב

פריסת עמודים היא אסטרטגיית עיצוב הדנה במיקום של רכיבי עיצוב וטקסט במרחב הגרפי. באמצעות הפריסה תוכלו לבחור אילו אלמנטים בוויזואליה יהיו מרכזיים ואילו יהיו באזורי הצד. העמוד מתייחס גם לגודל הכותרות, סגנון וגודל הגופן, אורך השורות והמרווחים ביניהן, והיכן למקם טבלאות, תמונות, לוגואים ושאר התמונות שישולבו בעמוד.

כישרונות העיצוב הגרפי המשמעותיים ביותר שצריך ללמוד בקורס לפני ההצטרפות לשוק העבודה

הכלים שלך הם תוכנות גרפיות:

אדובי היא החברה שמייצרת את התוכנה החזותית שבה משתמשים גרפיקאים כיום. כדי לבצע גרפיקה ללא רבב, הארגון משתמש בשלוש חבילות תוכנה עיקריות. שלושת האפליקציות מחוברות זו לזו ומאפשרות לך להחליף בין קבצים תוך כדי המשך עבודה על הגרפיקה. תוכנת אדובי היא הכלי הבסיסי ביותר עבור מעצבים גרפיים בתחילת ההרפתקה שלהם; לאחר מכן, כאשר יתעמקו בתחומים אחרים של עיצוב גרפי, יוכנסו תוכנות נוספות, אך אם אתם מכירים את שלושת היישומים הללו, ללא ספק תוכלו להמשיך ולעסוק בתחום.

תוכנת אילוסטרייטור – תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנת גרפיקה מבוססת וקטור. הווקטור למעשה מאפשר שינויים בכיוון האלמנט ובגודלו. התמונה מאפשרת לך להציג וליצור אובייקטים ולוגו באזור גרפי בגודל מסוים, ולאחר מכן לשנות אותם לגדלים קטנים או גדולים יותר מבלי לאבד איכות. תוכנת אילוסטרייטור חיונית בלימודי עיצוב ובעבודת מעצב. בדרך כלל, גרפיקאים יתחילו את הגרפיקה בפוטושופ וישלימו אותה באילוסטרייטור, או להיפך.

תוכנת פוטושופ – תוכנה זו היא המוכרת והמוכרת מבין השלוש. רוב האנשים נחשפים אליו כתוצאה מההתלהבות הנרחבת של היום מצילום עצמי ושינוי חלקים מהפנים והגוף שלנו בתמונות. צלמים משתמשים בתוכנה כזו גם כן. תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעריכת תמונות המאפשרת לך לבצע שינויים קטנים וגדולים בתמונות קיימות. השינוי מיושם ברמת הפיקסלים. כל תמונה מורכבת מנקודות קטנות הנקראות פיקסלים, והנקודות הללו הן שמרכיבות את התמונה. שינויים בפיקסלים באמצעות שכבות בתוכנה עשויים לחסל אובייקטים, לשנות צבעים ואפילו להוסיף חלקים. זו תוכנה שיש לה הרבה אפשרויות בחירה והוראות והיא חשובה מאוד בעבודתם של גרפיקאים.

תוכנת אינדיזיין היא תוכנת הוצאה לאור לגרפיקה טקסטואלית. תוכנית זו מייצרת דפים מוכנים. התוכנה מציעה הוראות הדומות לשתי האפליקציות האחרות, אך בצורה מוגבלת, והיא מתרכזת בעיקר בארגון טקסט בתוך חזותיים. תוכנית זו מעסיקה את כל הנושא של פריסה, טיפוגרפיה, וכל מה שקשור לגופנים וסידור הרכיבים הטקסטואליים והחזותיים.

תורת הצבעים

הצבעים היא תחום שלם בו לומדים כיצד להתאים צבע לתמונה מסוימת. זה לא עניין של התאמת יופי, אלא של התאמת המסר המובע. צבעים מתקשרים אלינו רגשות באופן לא מודע. באמצעות שימוש בצבעים, אנו רוצים להשפיע על קהלי היעד שיראו את התמונות. כל גוון מספק מסר מובחן, בעוד שילוב של צבעים מתקשר למגוון משמעויות. כדוגמה, שקול את הגוון ורוד. זהו גוון אינפנטילי מאוד, משדר מתיקות וילדותיות. אם נרצה לעצב גרפיקה לעסק ממתקים, סביר להניח שנבחר בגוון הזה. לעומת זאת, אם אנחנו רוצים לייצר גרפיקה עבור חברה משפטית, נחפש אלגנטיות וגם מהימנות. מסרים אלו יועברו באמצעות שילוב של שחור, זהב, כסף וכחול.

גלגל הצבעים משמש מעצבים גרפיים כדי לקבוע אם הצבעים של עיצובים מתאימים זה לזה או מספקים ניגודיות יפה. על ההגה תראה שילוב של גוונים מנוגדים ושכנים. הגלגל מסייע בבחירת הצבע , אבל המסרים הם הכלי החזק ביותר בכל התורה.

היררכיה גרפיקה מקצועית חייבת להכיל רכיבים מיושרים משני הצדדים

לבניית גרפיקה ממוחשבת מקצועית יש קווים ישרים משני הצדדים. מי שאינו מומחה בתעשייה, ללא ספק יסתכל על גרפיקה שזה עתה נוצרה במחשב ולא יבין במה מדובר, אבל חדי העין יראו כשהגרפיקה לא ישרה ונראית חובבנית, גם לאחר הפרסום, הגדלה, או הדפסה. גרפיקה מקצועית חייבת להכיל רכיבים מיושרים משני הצדדים וכן מלמטה ומלמעלה. אחידות היא היבט חיוני ומקצועי בגרפיקה, והיא נלמדת למעצבים גרפיים.

ניגודיות גרפית

ניגוד זה משמש ליצירת רושם של רכיבים בתוך הוויזואליה. אם נצלם בשחור-לבן של גברת ונרצה להדגיש את הנשיות שלה, נוכל להדגיש את החלקים המצביעים על נשיותה באדום חושני. נדגיש את השפתיים, המקומות בשיער, הציפורניים או כפות הידיים וכו'. אנו נקים ניגוד בין החלקים בשחור-לבן לבין האזורים המודגשים באופן זה, ולכן נעביר את המסר. ניתן להשיג ניגודיות על ידי שימוש בצבעים , כמו גם על ידי הנמכה והגדלה של רכיבים טקסטואליים או חזותיים מסוימים על פני חלקים אחרים. זהו כלי עיצובי חזק מאוד שמעצבים גרפיים חייבים להכיר ולהשתמש בו בעבודתם.

יצירת היררכיה ויזואלית

היררכיה ויזואלית היא שיטה לסידור פריטים בתוך המרחב הגרפי ומתן עדיפות להיבטים מסוימים על פני אחרים. ההיררכיה מארגנת את המרחב הגרפי ועוזרת לעין הצופה להתמודד איתו בנוחות כאשר הוא מביט בו. ההיררכיה נדרשת, ואם היא לא שם, הוויז'ואל ייראה לנו צפוף וחובבני.

מינימליזם בעיצוב ובניית תקשורת וויזואלית

בטח שמעתם שכל מה שמוסיף גורע. מינימליזם הוא מונח המשמש בעיצוב גרפי. אין צורך בתמונות חזותיות עמוסות מדי כדי להעביר הודעה. ניתן להשתמש בהרבה רכיבים מדויקים כדי לבטא את המסר.

איזון גרפי

היכולת לאזן את הגרפיקה היא מה שמביא לחזות יציבה ומקצועית. על מנת להגיע לאיזון יש לשים לב לסימטריה של הרכיבים במרחב הגרפי וכן לאופן שבו הם מופיעים על גביו. הגודל של כל אלמנט הוא מכריע, ויש לשים לב שהוא נראה מאוזן ביחס לכל הרכיבים האחרים ולוקח בחשבון את התנאים שצוינו קודם לכן. גרפיקה מקצועית היא גרפיקה מאוזנת.

תובנה, יצירתיות וחשיבה עיצובית

איך מעצב גרפי שואב השראה? מאיפה הוא מקבל את השראתו לעיצוב גרפי? איך מעצב גרפי יכול ליצור לוגו ייחודי באמת? ההיבט היצירתי של תעשיית העיצוב הגרפי הוא תהליך ההשראה. חלק מהמקוריות של המעצב הפוטנציאלי נובע מיכולת מולדת, בעוד שאחרות נובעות מהשראה וניסיון. ככל שסטודנט לעיצוב גרפי יתרגל, ככל שילמד יותר את המקצוע, וככל שיראה יצירות מגוונות של אחרים, כך המוח שלו ייפתח ויאפשר לו לעשות דברים משלו.

הרעיון היצירתי המצליח בעיצוב תמיד נובע מהשראה על ידי חשיבה ביקורתית

הרעיון היצירתי הנובע מהשראה הוא חשיבה ביקורתית שבה אנו שואלים את עצמנו שאלות לגבי התמונות שראינו. יש לשקול את הקשר בין המסר שהם מעבירים לבין האופן שבו הם עוצבו. כאשר מעצב גרפי פוטנציאלי מקיים אינטראקציה עם סגנון ויזואלי מסוים, הוא עשוי ללמוד ממנו ולהתחיל ליצור גרפיקה עם אותם מאפיינים. חשוב לשים לב שאתה בוחר רכיבים שאתה אוהב וזורק את אלה שלא, וכתוצאה מכך חזותיים וסגנון חדשים לגמרי.

כשאתה עובד בתחום העיצוב הגרפי, אתה עשוי לקבל השראה במגוון מקומות.

גם לאחר סיום הלימודים גרפיקאים נשארים מלאי השראה וכל לקוח שמגיע אליהם זוכה ללימוד שעוזר להם להבין טוב יותר את הלקוח ואת המסר שהוא רוצה להביע.

רק כאשר המסר ברור ויש בריף ברור יכול הגרפיקאי לעבור תהליך חשיבה יצירתי משלו ולספק מושגים המתאימים למסר.

כשאין בריף, לגרפיקאי יהיה קשה יותר להתאים את עצמו להעדפות הלקוח. יש לקוחות כאלה; הם אכן קיימים; אבל, עליהם להיות מודעים לכך שבהיעדר בריף, המעצב הגרפי יישם את העדפות החשיבה העיצובית שלו.

האם עדיף לעצב לדפוס או לדיגיטל? נושא קריטי שיש לעסוק בו בהשכלה לעיצוב גרפי.

גרפיקה הייתה זמינה רק בנייר לפני שלושים שנה. כיום, בשנת 2022, עולם הגרפיקה מחייב גם גרפיקה דיגיטלית.

האם זו לא אותה יצירה? אז זה לא לגמרי נכון. דפוס גרפיקה מצריך הקפדה על תקנות דפוס קפדניות וחד משמעיות, כמו גם עסק הדפוס שמדפיס והמכונות שיש לו. הגבלות אלו אינן חלות בתחום הדיגיטלי. מכיוון שהצבעים של הדיגיטל מופיעים אחרת בדפוס, ישנם צבעים מסוימים בדפוס שייחודיים להדפסה.

שימו לב במיוחד לשוליים בדפוס, פחות דיגיטלי, ויש הרבה הבדלים נוספים בין דיגיטל לדפוס.

מעצב גרפי מוכשר חייב להכיר את שתי האלטרנטיבות ולהיצמד להנחיות שלהן. שתי החלופות יכוונו בקורס עיצוב גרפי במכללת סולו.

פיתוח תיק עבודות

כדי להיות מסוגל לעבוד בתחום העיצוב הגרפי, עליך לבנות ולעצב לעצמך תיק עבודות בתום כל קורסי העיצוב הגרפי.

תיק עבודות לא נוצר כתוצאה מלימודים. עליך לבנות תיק עבודות משלך. במכללת סולו אנו מבינים שסטודנטים נאבקים בהיבט זה, ובכך אנו מאפשרים לך להופיע במסגרת הקורס וכן לעבוד ברמת תיק עבודות. תעסוקה אלו עשויה להיות מקום טוב להתחיל בו עבור מצטרפים חדשים. בהמשך תוכל לשפר את תיק העבודות שלך או לעבור קורס יצירת תיק קונספט ודוגמאות מיוחד במינו אצלנו במכללה.

תיק העבודות משמעותי מכיוון שהוא מייצג אותך כמעצב ומכיוון שהוא עומד בסטנדרטים של מעסיקים פוטנציאליים. כתוצאה מכך, עליו להיות סופר טוב, סופר מוכשר וסופר מגוון ברעיונות תמידיים.

לכן, אם גם אתם מעוניינים ללמוד עיצוב גרפי ולעבוד בהייטק או בפיתוח וויזואלי לאסטרטגיות פרסום, אנו קוראים לכם ליצור קשר עם יועצי הלימודים שלנו לקבלת מידע נוסף.