איזה השכלה אתה צריך לעיצוב גרפי למי מתאימים לימודי עיצוב גרפי מה צריך כדי להיות מעצב גרפי

איזה השכלה אתה צריך לעיצוב גרפי? למי מתאימים לימודי עיצוב גרפי? מה צריך כדי להיות מעצב גרפי?

למי מתאים ללמוד עיצוב גרפי? האם כל אחד יכול ללמוד עיצוב גרפי? האם צריך כישורים מסוימים? האם חייבים ידע התחלתי בקורס או שניתן ללמוד את התחום מאפס? האם בכלל כדאי לי ללמוד את התחום? מהם היתרונות כיום בלהיות מעצב גרפי. על כל השאלות האלו נענה בכתבה הבאה שתעשה לכם המון סדר לפני שאתם מחליטים ללמוד את התחום.

למי מתאים ללמוד עיצוב גרפי?

התחום של עיצוב גרפי מתאים למעשה לכל אחד שמעניין אותו לדעת איך מעבירים מסרים באמצעות גרפיקה. כיום מדובר בתחום מאוד רחב, במיוחד שכיום כולנו פועלים בדיגיטל וכל הדיגיטל הוא למעשה אוסף של גרפיקות שאנו רואים בכל דקה וכל שניה באתרי האינטרנט, באפליקציות, באריזה של המעדן שאכלתם בבוקר ולמעשה הכל סביבנו גרפיקה. כל מי שמעניין אותו איך עיצובו את הגרפיקות האלו ולמה דווקא כך יכול להתאים ללימודי עיצוב גרפי.

אילו תכונות מעצבים גרפיים חייבים שיהיו להם?

יש מספר תכונות שמעצבים גרפיים זקוקים להם:

 • יצירתיות

היצירתיות היא תכונה מחייבת בלימודי עיצוב גרפי. כשאתם מעצבים גרפיקות, הדרישה מכם תהיה לעצב את הגרפיקה הייחודית ביותר שיכולה להיות. גרפיקה שיש בה משהו מיוחד ביחס למתחרים, גרפיקה בעלת מסר מבריק. המעצב הגרפי חייב לדעת לחשוב בצורה כזו שיוצאת מהקופסא ולא מביאה את מה שברור מאליו.

 • עצמאות

המעצבים הגרפיים חייבים להיות עצמאיים. עליהם לדעת לקבל פרויקטים ולבצע אותם באופן מושלם בהתאם לדד ליין שקיים, בין אם הם שכירים בתחום ובין אם הם עצמאיים. הם חייבים לדעת לעבוד ולפעול לבד מבלי לקבל הוראות כל הזמן. זוהי דרישה מחייבת.

 • יכולת לזהות מסר

יכולת לזהות מסר הוא דבר מאוד חשוב כאשר הולכים ללמוד גרפיקה. המטרה היא לדעת לשבת עם לקוח, לשמוע עליו ועל העסק שלו ולדעת להפוך את הצרכים למסר שיעבור לקהלי היעד. בנוסף, על המעצב הגרפי לדעת להעביר את המסר בצורה נכונה וטובה באמצעות הגרפיקה. יש פה תהליך חשיבה שמתחיל במסר ומסתיים בגרפיקה והמעצב הגרפי חייב לדעת לבצע את התהליך הזה בצורה הטובה ביותר על כל חלקיו.

 • יכולת טכנית

כל העבודה של המעצב הם התוכנות הגרפיות. בלי היכולת להשתמש בתוכנות הגרפיות, לא יוכל המעצב הגרפי לעבוד. תוכנות הגרפיקה אינן מסובכות, אך יש בהן הרבה פקודות שעל המעצב הגרפי לזכור ולדעת לעבוד איתן בצורה טובה. בשל כך היכולת הטכנית היא יכולת חשובה. עליו לדעת לשלוט בפקודות השונות ולדעת ליישם אותם בגרפיקה בפועל.

 • מקוריות

יצירה בגרפיקה חייבת להיות מקורית של המעצב הגרפי ואסור שתהיה מועתקת בשום פנים ואופן. על המעצב הגרפי להיות מקורי תמיד. הוא יכול כמובן לקבל השראה ממקורות בהיסטוריה של העיצוב והשראה ממעצבים אחרים, אך עליו לדאוג שהגרפיקה שהוא מעצב היא לגמרי מקורית שלו בכל היבטיה.

כל אחד יכול ללמוד עיצוב גרפי?

כמו שאמרנו קודם, יש תכונות שמעצבים גרפיים חייבים שיהיו להם. חלק מהתכונות הן מולדות וחלקן ללא ספק נרכשות. את התכונות הנרכשות ניתן ללמוד בקורסי עיצוב גרפי השונים ואפשר לומר שכמעט כל אחד יכול ללמוד את התחום ולעסוק במקצוע במידה והוא מתרגל מספיק ולומד את התחום במקום לימודים איכותי שמלמד איך ליישם את התכונות שציינו קודם.

האם צריך כישורים מסוימים כדי ללמוד את התחום?

לפני כניסה ללימודים של עיצוב גרפי, יוודאו יועצי הלימודים שאין לכם קושי בלמידה של תוכנות גרפיות. כל שאר הדברים שקשורים ליצירתיות ועצמאות הם תכונות שאתם תצטרכו לבדוק על עצמכם במהלך הקורס. יועצי הלימודים בודקים שקיימת לכם היכולת הטכנית מהסיבה שזה החלק שתלמדו בקורס באופן נרחב ובלעדיו לא ניתן לעצב אפילו גרפיקה אחת. שאר התכונות מתפתחות עם הזמן בהתאם לכמות התרגול והרצינות של הקורס.

האם חייבים ידע לפני הלימודים או שאפשר להגיע ללמוד מאפס?

בענף של עיצוב גרפי תמצאו מגוון רחב של קורסים. חלק מהקורסים ידרשו מכם ידע קודם וחלק מהקורסים יתחילו מרמה התחלתית המאפשרת לכם ללמוד הכל מאפס. אם אתם מחפשים קורס מתחילים תוכלו למצוא אצלנו במכללת סולו את הקורס עיצוב גרפי למתחילים. כמובן שיש לנו גם קורסים נוספים למתקדמים, אך נהוג להתחיל מהבסיס.

מספר קורסים שקיימים אצלנו במכללת סולו

קורס עיצוב גרפי

קורס עיצוב גרפי הוא קורס עבור סטודנטים מתחילים שרוצים ללמוד הכל מאפס. בקורס הזה תלמדו את כללי העיצוב והעקרונות המנחים בעת הלמידה. תלמדו את שלושת התוכנות של חברת אדובי ותתרגלו המון על מנת לפתח את החשיבה העיצובית שלכם. הקורס הזה מוצע לכל מי שרוצה התחלה רכה בתחום ולעסוק בעיצוב גרפי.

קורס תקשורת חזותית

קורס תקשורת חזותית הוא קורס רחב יותר המאפשר לכם ללמוד גם את הקורס ההתחלתי של עיצוב גרפי בשילוב עם עיצוב למקצועות ההייטק המתמקד בעיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב אפליקציות. זהו קורס שמתחיל מאפס ומתקדם לעבר אפשרויות רחבות יותר של המקצוע. לאחר הקורס הזה תוכלו להתקבל להייטק.

קורס חוויית משתמש UI UX

קורס למתקדמים שכבר עוסקים בעיצוב גרפי ורוצים להרחיב את הידע לתחום החזק ביותר כיום בעיצוב להייטק – עיצוב חוויית משתמש בהחלט יאפשר לך לעבוד עם מהנדס מחשבים או מקודד מוצרים שחברות הייטק מייצרות לעולם כולו.

במכללת סולו יש עוד מגוון רחב של קורסים שניתן לעשות על נישות מגוונות בניהם ציור ואיור באילוסטרייטור, תקשורת חזותית, וורדפרס אלמנטור אקס די XD במסלול חווית משתמש, קורס תיק עבודות ועוד רבים וטובים. תוכלו להתייעץ עם יועצי הלימודים שלנו ולקבל את המידע הדרוש לכם.

האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי ב-2022?

שאלת השאלות שהרבה סטודנטים רוצים לדעת לפני הרשמה ללימודים, האם כדאי ללמוד את התחום בשנת 2022? אז קודם כל התשובה היא כן מוחלט! מדובר בתחום סופר מתקדם, תחום שמתקדם עם הטכנולוגיות שקיימות כיום והוא מותאם באופן מושלם לכל העולם הדיגיטלי כי הדיגיטל לא היה יכול להתקיים ללא עיצוב גרפי. כל עסק כיום צריך את המעצבים הגרפיים על מנת לעצב דפי נחיתה, מודעות פרסום, פלאיירים, עיצוב של אתר האינטרנט, מיתוג העסק, עיצוב אפליקציות ועוד. זהו תחום שאין בו עצירה, הוא רק מתרחב כל הזמן ומחדש את האפשרויות שבו.

כמה אני עשוי להרוויח לאחר הלימודים והאם יהיו לי אפיקי קידום?

לאחר הלימודים יש לכם את האפשרות לבחור בין עבודה כמעצבים גרפיים במשרדי פרסום ולהרוויח כעשרת אלפים שקלים בחודש לבין עבודה בהייטק ולהרוויח שכר התחלתי של 17,000 שקלים בחודש. רוב המעצבים בוחרים להתחיל כמעצבים פשוטים ולהתקדם להייטק. יש מעצבים שבכלל בוחרים בקריירה עצמאית ושם כמובן שאין גבול לרווח, האפשרויות הן עצומות.

מה היתרונות בלהיות מעצב גרפי ב-2022?

יש כל כך הרבה יתרונות בלהיות מעצב גרפי, לכן החלטנו למנות רק כמה מהם.

 1. מקצוע מעניין עם התפתחות – ככל שהטכנולוגיה הממוחשבת מתפתחת, למעצבים הגרפיים יש כל הרבה אפשרויות עבודה ומנעד רחב של עיסוקים אפשריים. הם יכולים להתחיל בעיסוק אחד ולהחליף בהמשך לאחד אחר. זהו תחום שיש בו אינסוף אפשרויות מדהימות והמון עניין.
 2. שכר גבוה כבר בהתחלה – הרבה סטודנטים שמסיימים לימודים מלינים כי ציפו לשכר גבוה יותר לאחר שלמדו. בעיצוב גרפי אנו יודעים להגיד כי השכר כבר בהתחלה הוא שכר מכבד ועם הזמן הוא עולה הרבה יותר ועשוי להגיע למשכורות מאוד משתלמות.
 3. אפשר לבחור בין שכיר לעצמאי – אתם לא מוגבלים מהבחינה הזו ויכולים לבחור בין להיות שכירים או להיות עצמאיים או להיות שניהם. אין לכם הגבלה ואתם יכולים להציע את עצמכם כבר במהלך הלימודים.
 4. אפשר לעבוד מהבית – בתחום של עיצוב גרפי אין בעיה לעבוד מהבית כי הכל מתרחש במחשב והעבודה של המעצב היא דיי עצמאית, כך שבכל מצב ניתן לעבוד בכל שלב מהבית. כמו כן, זה מקצוע שלא מגביל אתכם מבחינת מיקום. אתם יכולים לקחת אתכם את המחשב לכל מקום ולעבוד בכל מקום.
 5. דרישה גבוהה לעבודה – בעיצוב גרפי הדרישה לעבודה היא גבוהה מאוד וכל הזמן צריכים מעצבים טובים בענף. הדרישה לעבודה נובעת מהעובדה כי כולם צריכים וזקוקים למעצב הגרפי בכל עיצוב שהוא. צריך לעצב אתר אינטרנט, צריך עיצוב גרפי לאפליקציה, צריך עיצוב למיתוג העסק, צריך עיצוב לאריזות, צריך עיצוב לדיגיטל ואין לזה סוף.

איפה להתחיל? איפה ללמוד?

הדרך הטובה ביותר היא להתחיל ללמוד במקום לימודים שמאפשר לכם לדעת את כל הדברים שחשובים בתחום. יש מספר דברים שחשוב לחפש כאשר אתם הולכים למצוא את מקום הלימודים שלכם עבור עיצוב גרפי והם:

 1. לימוד תוכנות – תוכנות העיצוב הגרפי הם כלי העבודה של המעצב. אתם צריכים מקום לימודים שמלמד את התוכנות האלו בצורה הטובה ביותר שיש. באמצעות התוכנות תוכלו ליצור כל גרפיקה שאתם מעוניינים בה. שלושת התוכנות שנלמדות כיום הן: אילוסטרייטור, פוטושופ ואינדיזיין.
  • פוטושופ – תוכנת פוטושופ היא תוכנה לעיבוד תמונות והיא מאפשרת לבצע שינויים ברמת הפיקסל. התוכנה מאפשרת להם לקחת כל תמונה שצולמה ולבצע בה שינויים על מנת לייצר עיצוב דרמטי יותר, עיצוב שמח, עיצוב עצוב ועוד סוגי עיצובים על תמונה שתפקידם להביע רגש ולייצר תקשורת עם קהל יעד שונים.
  • אינדיזיין – תוכנת אינדיזיין היא תוכנת הוצאה לאור והיא מאפשרת למעצבים גרפים לייצר ספרים וחוברות עם גרפיקה איכותית, מסודרת, מדויקת וממוקדת על פי צורת הדף. גם התוכנה הזו היא תוכנה של חברת אדובי ולכן הקבצים שלה מתכתבים עם שתי התוכניות האחרות.
 • אילוסטרייטור – תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה מרכזית וייחודית בלימודי עיצוב גרפי והיא למעשה מאפשרת למעצב הגרפי לצייר או לאייר גרפיקות שונות. את השימוש בתוכנת אילוסטרייטור ישתמש המעצב הגרפי כאשר הוא רוצה ליצור לוגו, ליצור איור בספר או בחוברת הוא אפילו ליצור תמונה מודפסת בסלון.
 1. לימוד ותרגול של חשיבה עיצובית – חשיבה עיצובית היא פעולה מחייבת כאשר מעצבים גרפיקה ולכן מעצבים גרפיים חייבים לתרגל אותה באופן קבוע במהלך לימודיהם. על הסטודנט העתידי לחפש מקום לימודים שדוגל בתרגול החשיבה העיצובית לאורך כל הלימודים.
 2. לימוד של המונחים המקצועיים – המונחים המקצועיים הם חלק בלתי נפרד מהמקצוע ולכן אתם חייבים למצוא מקום למידה שמלמד תורות חשובות ומונחים מקצועיים. חשוב לא לוותר על החלק הזה כי בעת חיפוש עבודה בתחום יבדקו מעסיקים שאתם משתמשים במונחים ובהגדרות בפועל כאשר אתם מעצבים גרפיקה מסוימת. זהו חלק בלתי נפרד מהלימודים.

אם גם אתם רוצים ללמוד מקצוע נחשק באופן מקצועי, זה הזמן לפנות אלינו למכללת סולו. המכללה שלנו מביאה עמה ניסיון של 15 שנים בתחום ואנו מלמדים אתכם צעד צעד עם מורה פרטי אחד על אחד אונליין ללימודי תעודה ותיק עבודות מהבית להצלחתכם. הלימודים אצלנו הם לימודים מקצועיים ואיכותיים ואנו שמים דגש על כל הפרטים הקטנים והחשובים של התחום.