איזה השכלה אתה צריך כדי להיות מעצב גרפי איך להיות מעצב גרפי ולהרחיב את הקריירה שלך לעולם ההייטק

איזה השכלה אתה צריך כדי להיות מעצב גרפי? איך להיות מעצב גרפי ולהרחיב את הקריירה שלך לעולם ההייטק?

תחום העיצוב הגרפי בא לידי ביטוי בעולם ההייטק במשרדי שיווק עסקים כי מקור ראשון והגברת המותג בכל פלטפורמה דיגיטלית אפשרית. אם אתם מתכננים לעשות קריירה בתחום זה? אין ספק שהכתבה הבאה תאפשר לכם לקבל מידע רב על עולם הכישורים הגרפיים שהמעצב צריך. כישורים גרפים מתבטאים והבנה של השפה העיצובית במקביל להשתמש שבתוכנות הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתעשייה העולמית ובישראל בפרט.

מה עשינו במאמר זה?

במאמר זה ראינו את כל התמורות האומנותית מאחורי השימוש בתוכנות גרפיות של חברת אדובי שמדברים על המחשה ויזואלית ליצירת רעיונות ומסרים מכרתיים לקידום כל אסטרטגיה שיווקית על דף פילוסופיות עיצוביות הנלמדות במסלול לימודים. נוכל לראות שימוש בתוכנות פוטושופ אילוסטרייטור תוכנת אינדיזיין. ניסינו להראות לכם טעימות מעולם העיצוב הגרפי כדי לתת לכם את האינדיקציה מדהימה אם אתם בהחלט מתאימים לנישה הזו או לא. תחומים רבים בעולם העיצוב הגרפי קיימים ומאפשרים למעצב הגרפי שלל אפשרויות בסיום הקורס לבחור.

לאיזה תחום אני מתאים?

כמו כל תחום בעיצוב גרפי יש אינספור נישות שמעצבים גרפיים יכולים להשתלב. אי אפשר להגיד מההתחלה אם אתה מתאים יותר לעולם ההייטק או לסירוגין לעולם הציור ואיור דיגיטלי. במהלך הלימודים עצמם התלמידים לומדים חוקים רבים שקשורים והמחשות ויזואלית בעולם הפרסום הרב תחומי ותוך כדי הלימודים אתם תראו לאחר שמורים יסבירו לכם את כל התכנים הרבים לאיזה נישה אתם באמת מתאימים או לא.

השפה הגרפית הנלמדת במסלול לימודים ליצירת אומנות דיגיטלית.

השפה הגרפית כוללת תכנים רבים שעולם האמנות מציע ליצירת אסטרטגיות שיווקיות או לכל מוצר קמפיין פרסומי שעולם העיצוב אתרים צריך. כדי ליצור יצירה אומנותית שתעבוד עבור הלקוחות שלך אתם צריכים ללמוד חוקים רבים הכוללים את כל השפה הויזואלית לאורכה ולרוחבה. תלמדו כיצד לעצב אריזות מוצרים ובמקביל להכין פרסומות הרשתות החברתיות כמו פייסבוק ואינסטגרם. נושאים רבים הקשורים לעולם העיצוב הגרפי כוללים בתוכם את עולם הטיפוגרפיה הרב תחומי וכמובן תורת הצבעים.

הצבעוניות והכישרון אומנותי לשיווק פרסום.

תורת הצבעים מקבל תפקיד מאוד חשוב בתקופת הלימודים להכנת כל סגנון פרסומי בעולם התקשורת החזותית. כל מרכיב שמכיל סמלים ותמונות בעולם העיצוב הגרפי חייב לקבל את כל הפילוסופיה שעומדת מאחורי כל צבע ויזואלי. לצבעים יש כוח עצום ולכן המעצבים הגרפים הם אלה שצריכים לדעת איזה צבע להעביר ומה מותר ומה אסור. קהל היעד הבוגר הוא שמרני והוא צריך לקבל צבעים יותר קרים או לסירוגין כל צעיר יותר שצריך לקבל את הצבעים יותר חיים. לכל סגנון ופרויקטים שאותה חשיבה ויזואלית של המעצב הגרפי נותן משקל חשוב לפני שהוא בוחר את המודל התעסוקתי שאותו הוא צריך להפגין.

טיפוגרפיה ועיצוב גרפי

טיפוגרפיה ועיצוב גרפי זה חלק קריאטיבי מאוד שלוקח את כל האחריות של הצוות הפרסומי לשטח יצירות אומנות בשילוב תמונות. כל מוצר אומנות שאנחנו רואים בקמפיינים ברשתות החברתיות או בפרסומות באתר האינטרנט אנחנו רואים שהלקוחות אמורים לקבל את המסר השבועי בצורה ברורה ביותר. אין להציג תחכום ויזואלי אלה להבין מיהו קהל היעד ולקשר את כל הדיאלוג הויזואלי בעבודה של האלמנטים מקצועיים להעברת מסרים פסיכולוגים. למעצבים גרפים יש תפקיד חשוב בהצלחת כל מסע פרסום אפקטיבי ולכן המורים שלכם במהלך הקורס יתנו לכם עבודות מקצועיות כדי לשפר לכם את כל החשיבה היצירתית הנלמדת לאורך מסלול תקשורת חזותית לחוויית משתמש.

איך החשיבה היצירתית מתבטאת במהלך הלימודים?

חשיבה יצירתית זה נושא שמתפתח ואף מעצב גרפי מתחיל לא צריך להגיע עם ניסיון קודם.  במהלך הלימודים אתם תקבלו שיעורי בית ועבודות שכוללים את כל החשיבה בתוכה ויזואלית וכמובן מעצבים גרפיים צריכים להפגין שיהיו אטרקטיביים ולהעביר את המסר בצורה המקצועית ביותר להמותג עצמו. הסטודנטים לומדים לבצע סימולציות רבות ולהתאים את הדרישות של עולם העסקים. שיעורי הבית שאתם מקבלים ממורים שלכם כדי להיות אטרקטיביים ולהתאים את כל סביבת מעצב זהות מותג לקונספט לימודי. חברות טובות סוחרות מעצבים גרפיים באופן שוטף כדי שהמוצר שלהם ייראה טוב בפני החברה וקהל היעד. נוכל לראות של חברות הייטק משתמשות במעצבים גרפיים באופן שוטף כדי לעזור למפתח או מתכנת שלא למד במדעי המחשב איך לעצב גרפיקה פרסומית.

תפקיד המעצבים הגרפיים בעולם ההייטק.

תפקיד המעצבים הגרפיים בעולם ההייטק נחשב לאחד הנושאים החדשים בעולם הפרסום והשיווק. הייטק בתחרות מאוד גדולה בעולם כולו ומדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות שמוכרות טכנולוגיה בלי סוף. מעצבים גרפיים עובדים עם המפתח תוכנות בצורה שוטפת כי מעצבים גרפיים הם אלה שקובעים איך האפקטיביות של אותה תוכנה אמורה לקבל את הויזואלית הנכונה בשימוש צבעים שהיא ואטרקטיביים ויתאימו לקהל המשתמשים. חברות הייטק משתמשות במעצבים גרפים להכנת אינפוגרפיקות בתוכנת אינדיזיין ואילוסטרייטור. המעצבים הגרפיים מכינים את הקהל יעד אליו מסבירים כיצד מוצרים אלקטרונים של חברות הייטק מפתחות לעולם כולו אמורים לעבוד קודם כל עם מפתח או מקודד מחשבים בכישורים האמנותיים של מעצבי גרפיקה על ידי המיומנויות הנלמדות בשימוש תוכנות חברת אדובי.

כמה מעצבים גרפים מרוויחים היום בעולם העסקים?

מעצבים גרפיים בתחום ההייטק בוגרי מסלול תקשורת חזותית לחוויית משתמש מרוויחים שכר של 18 אלף שח בחברות הייטק מתחילים ואך ורק מגיעים עם תיק עבודות. מחיר שעתי בעולם ההייטק הוא בן 80 שקל 100 שח לשעה. במידה ובוחרים עובדים בעולם הפרסום הדיגיטלי ליצירת אטרקטיביות בעולם הפרסום והשיווק נוכל לראות שהשכר הוא ארבע עשרה אלף שח ומחיר לשעה הוא 50 שח בעולם ההדפסה. השכר מאוד נמוך  בעולם ההדפסה ולכן מעצבים גרפים מעדיפים לעבוד בעולם ההייטק גם בגלל הדרישה המסיבית שמגיעה מעולם זה וגם בגלל שתחום ההדפסה משלם 10000 שח בחודש.

המחסור עצום בעולם העיצוב הגרפי.

אם בעבר אלטרנטיבות היחידות למעצבים גרפים היו לעצב ולייצר מוצרים אך ורק לעולם ההדפסה נוכל לראות שהתחום הדיגיטלי חשוב מאוד בשוק הדיגיטלי אליו אנחנו נחשפים מדי יום. בעבר אלטרנטיבה היחידה הייתה לעבוד בהוצאה לאור והיום כל המעצבים הגרפיים מעדיפים לעבוד אך ורק מהבית או לסירוגין לפתוח עסקים לשתף פעולה עם יזמים כתוצאה מכך נוצר מחסור עצום בעולם ההדפסה שסובל מחוסר רצון של מעצבים גרפים להשתלב בשירותיו.

איך לומדים אונליין דרך האינטרנט?

קונספט העבודה בלימודים מהבית בתקופת הקורונה נהפך לפופולרי מאוד ונוכל לראות שכל משרד פיזי בתקופת הקורונה עבר להיות משרד פרסום אינטרנטי. כתוצאה מכך מכללות רבות ואוניברסיטאות החלו לעבוד וללמד אונליין דרך זום תואר ראשון ותואר שני או קורסים של מעצבים גרפיים אך ורק דרך האינטרנט. אנו מלמדים כבר מעל 15 שנה סטודנטים לעיצוב גרפי במתכונת פרטנית ואישית אחד על אחד.

איך מלמדים אונליין דרך האינטרנט?

לימודים דרך האינטרנט מתקיימים בצורה פרטנית ואישית דרך מערכת שמחברת בין מחשבים. זום הייתה התוכנה מאוד פופולארית ובמקביל בית הספר משתמש עם תוכנות אחרות או תוכנת זום כדי לתת את כל הפתרון ואנשים שרוצים ללמוד את החומר תקשורת חזותית וחוויית משתמש מהבית אונליין באינטרנט. במהלך השיעור המורה רואה את המסך של הסטודנט ויכול להסביר לו איך לעצב הזדמנויות עסקיות בתוכנות פוטושופ או לסירוגין לקבל נתונים על השפה העיצובית הרב-תחומית בשימוש תוכנות פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין. אם יש נושא שלא ברור במהלך השיעור המורה מסביר שוב עד שהסטודנט הבין את החומר בצורה מקצועית. בסיום כל שיעור מתקבלים שיעורי בית ועבודות כדי לתת סטודנט את האפשרות לפתח את היצירתיות והכישרון העיצובי.

התמיכה בלימודים.

התמיכה בלימודים היא לא רק בשיעור עצמו והסטודנט יכול ליצור קשר עם המורה כדי לקבל מענה על כל חשיבה מתקדמת בפתרון תרגילים ולפיתוח כישורים אמנותיים אותם הוא צריך להפגין במדיה המודפסת והדיגיטלית בתיק העבודות. בלימוד פרטני ואישי הסטודנט הוא המרכז כך שהסטודנטים מרגישים הרבה יותר בטוח לשאול שאלות לעומת לחץ כיתתי וקבוצות שאין דגש על לימוד אישי.

התוכנות הגרפיות כמה הם עולות?

התוכנות הגרפיות של חברת אדובי ניתנות חינם לשבוע ולאחר מכן הסטודנטים צריכים לשלם  70 שח בחודש כדי להמשיך ולהיות מעודכנים. לאחר שנה של שימוש הסטודנטים משלמים 100 שח בחודש כדי שהתוכנות ימשיכו לתפקד אצלם במחשב. חברת אדובי נחשבת לחברה היחידה שהם מיליונים בעולם משלמים להם כסף מידי חודש כדי לעצב את כל מהות האמנות הדיגיטלית בתוכנות שקשורות למקצוע עיצוב גרפי וחווית משתמש.

קבוצת הפייסבוק של בית הספר יכולה לעזור לך המעצב הגרפי המתחיל ליצור קשרים עסקיים?

לבית הספר יש קבוצה מעל 12 שנה שעזרה לאלפי מעצבים גרפיים להשתלב בתעשיית האינטרנט ובניית זהויות המותג לעסקים רבים בקבוצה שמעל 19 חצי אלף חברות הייטק ומשרדי הפרסום שהם מחכים לך המעצב הגרפי המתחיל לשתף פעולה בעיצוב קטלוגים ומגזינים ובמקביל לתת שיתוף פעולה עם יזמים וסטארטאפים שרוצים אותך המעצב הגרפי המתחיל לעצב ממשקים של תוכנות לעולם חוויית המשתמש והאפליקציות. כבר בתקופת הלימודים המורים יחשפו אתכם לקבוצה זו ויאפשרו לכם להתקשר עם עסקים. רוב הבוגרים כבר בתקופת הלימודים מוצאים את העבודה הראשונה שלהם.

עבודה מהבית.

ההשכלה של המעצב הגרפי מעניקה לו אינספור הזדמנויות בהייטק או בעוד עבודות שקשורות לעולם הפרסום והדפוס. מרבית בוגרים בתחום זה מעדיפים לעבוד מהבית ולקבל את כל הרווחים ולא רוצים לחלוק את העמלות עם משרדי הפרסום והשיווק. מעצב גרפי שעובד מהבית לא מקובע אך ורק בסגנון עבודה אחד ויכול לתת שירותי גרפיקה גם לעולם ההייטק וגם לעולם הפרסום.

תחום חוויית המשתמש בתקשורת חזותית.

תחום חוויית המשתמש יש הטוענים כי זה נחשב לאחד התחומים המבוקשים ביותר בתעשייה הישראלית ובעולם כולו. מדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות שמוכרות הייטק לכל העולם מן הסתם הכוח המקומי יהיה מבוקש יותר. לאחר סיום לימודי עיצוב גרפי או תוך כדי תוכלו וורדפרס תקשורת חזותית שלמדו את כל השפה האינטרנטית של בניית אפליקציות בתוכנת XD של חברת אדובי ובמקביל לעבוד על מערכות וורדפרס אלמנטור ליצירת חווית המשתמש שהעולם צריך. תוכנת המשתמש שמוגדרת תחום חשוב מאוד כי ככל שהאתר אינטרנט ואפליקציה היו ידידותיים לגולשים אין ספק שהם יוכלו למכור יותר לבצע כל פעולה שיווקית אותה הם רוצים להגיע.

הביקוש בתחום.

הביקוש בתחום העיצוב הגרפי רק ימשיך ויגדל ומעצב הגרפי בהחלט ימשיך להעניק לו אין ספור הזדמנויות ותחום הדיגיטל לא הולך לעצור. כולנו ראינו בתקופת הקורונה שעסקים רבים הבינו שאם הם לא יהיו בדיגיטל הם לא יכול להמשיך להתקיים וכתוצאה מכך עסקים שלמים ברחוב היו צריכים לעבור ולמכור בדיגיטל אונליין דרך הרשתות החברתיות או לסירוגין להבין איך מנוע חיפוש גוגל עובד. גוגל נחשב לאחד הפלטפורמות המדהימות להעברת מידע על לגולשים וכתוצאה מכך אתרים עם חוויית משתמש מקצועית נחשפים לקהל וכתוצאה מכך מגבירים את המכירות.

הדור של היום מקבל את כל הנתונים שלו אך ורק דרך האינטרנט.

הדור הצעיר של היום משתמש באפליקציה עוד כדרך קבע לקבל מידע או לסירוגין בעולם הדיגיטל בגוגל. אם אתם מחפשים תעשיה להשתלב בשוק מתפתחת אין ספק שעיצוב גרפי ותקשורת חזותית אלו התחומים הבאים. אנו ממליצים לכם כבר היום לשוחח עם יועץ הלימודים למגמת תקשורת חזותית ועיצוב גרפי כדי לתת לך את כל הפרטים איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר מהבית. עד אז אנחנו ממליצים לצפות בכל שיעורי ההסבר על מה זה חווית משתמש או כיצד ליצור שפה ויזואלית באמצעות תוכנות אדובי כדי לתת לכם עם מידע האם אתם בהחלט מתאימים לתחום זה או לא. שיהיה לכם צפייה נעימה.