מה זה פריסה בעיצוב גרפי

מה זה פריסה בעיצוב גרפי?

פריסה בעיצוב גרפי היא למעשה שם כולל לסידור של עמוד גרפיקה מסוים והאובייקטים שנמצאים בו. אחד התחומים הגרפיים שמחייבים פריסה הם עיצוב של אריזות. הכוונה היא לאריזות של של מוצרים. בכתבה הבאה נבין מה חשוב בפריסה של אריזות, באילו תוכנות מעצבים אריזה ובאיזה שלב בקורס עיצוב גרפי לומדים את הנושא. במיוחד בשבילכם מאות שיעורי יוטיוב חינם על הבאה לדפוס וגרפיקה ממוחשבת. שיעורי העיצוב מסבירים מה זה פריסות בעיצוב גרפי בתוכנות השונות של חברת אדובי 2022.

מהי פריסה באריזות?

אז למעשה כל מוצר בעולם כמעט מגיע עם אריזה. חשבתם פעם למה האריזה? האם היא שימושית אך ורק כדי להגן על המוצר או לשאת אותו? אז זהו שלא בדיוק! אריזות הן אמצעי פרסום ושיווק מצוינים והם נחשבים לחלק בלתי נפרד ממיתוג העסק. על האריזה אתם תראו את הלוגו של העסק ולפעמים גם הסלוגן שלו. כמו כן, תיאור המוצר ועוד דברים חשובים עבור הלקוח והמיתוג של העסק. הפריסה באריזה למעשה כוללת שני דברים חשובים. הדבר הראשון הוא פריסת האובייקטים העיצוביים על גבי האריזה, כלומר הגרפיקה. והדבר השני הוא פריסת הקובייה או המלבן שהם הצורה של האריזה. אריזה היא תלת ממדית ויש לה אזורים רחבים יותר, אזורים צרים יותר, אזורי הפינות ואזור הסגירה. כל אלו מעוצבים מתוך מחשבה ויש לשים לב שהלוגו לדוגמה, לא נמצא בפינות ונחתך. כך יש להתנהג לגבי כל אובייקט שנמצא על גבי האריזה.

למה חייב לשים לב היכן האובייקטים בגרפיקה ממוחשבת בתוכנות נמצאים?

הפריסה של האריזה חשובה מאוד עבור המיתוג של העסק. כאשר האריזה לא מעוצבת כראוי והאובייקטים בה חתוכים, זה מעיד, גם אם לא במתכוון על העסק עצמו. אנשים בתת המודע שלהם רוצים לקבל את הטוב ביותר, כאשר האריזה מרושלת, הם מסיקים מכך על כלל פעילות העסק. אם אתם עסק שמעוניין להצליח, עליכם להבין כי לאריזה ולכל גרפיקה שמפורסמת עבור העסק קיימת משמעות רחבה על קהלי היעד.

איך מעצב גרפי מעצב אריזות?

עיצוב גרפי לאריזה למעשה כולל עבודה עם שלוש תוכנות עיצוב מבית אדובי. תחילת העבודה היא תכנון כל פאות האריזה בפריסה שטוחה. את התכנון המעצב הגרפי יוצר בעזרת תוכנת האינדיזיין. הוא מגדיר את הרוחב, האורך והעומק שהוא מעוניין לקבל ומייצר את הפריסה של האריזה. כעת, המעצב הגרפי יעבור לשלב שבו הוא מכניס את האובייקטים הגרפיים. עליו לעצב לוגו בתוכנת האילוסטרייטור ואם קיימת תמונה, אז יש לבצע לה עיבוד תמונה איכותי בעזרת הפוטושופ. מדובר על עיצוב המתבצע בשלבים, עד קבלת התוצר הסופי. בסיום התהליך, תודפס האריזה בבית דפוס.

כל מעצב גרפי לומד פריסת אריזה?

אז התשובה היא בעיקרון כן! כל מעצב גרפי בקורס הבסיס שבו לומדים את תוכנת האינדיזיין, לומד איך לבצע פריסה, אך חשוב לדעת שיש להתנסות פעמים רבות עד שרוכשים את הניסיון בהכנת האריזה. מעבר לתוכנת האינדיזיין עליכם לדעת תוכנות נוספות שנכללות בלימודי עיצוב גרפי. התוכנה הראשונה היא כמובן הפוטושופ שמאפשרת לכם לקבל עיבוד תמונה כל תמונה שתיכנס בטוח האריזה תקבל מה פוטושופ עיבוד תמונה איכותי ומקצועי ותראה על האריזה יותר ויפה יותר לאחר מכן יש להמשיך את העבודה על אילוסטרייטור. אילוסטרייטור היא תוכנה שעובדת בעזרת ווקטורים. המשמעות של וקטור הוא למעשה יצירה של נפח בתוך המרחב וניתן באמצעותה לצייר לוגואים מגוונים. כל אלו יחד ייצרו עבורכם פריסת אריזה ברמה גבוהה ומקצועית.

איפה כדאי ללמוד הבאה לדפוס ועיצוב פריסות ואריזות?

איפה לומדים עיצוב גרפי? איפה לומדים לייצר פריסה איכותית של אריזות? אז למעשה כדי לדעת פריסה של אריזה בצורה מקצועית, עליכם ללמוד לא רק את תוכנת האינדיזיין, אלא גם ללמוד תוכנות עיצוב נוספות ובכלל עיצוב גרפי ברמה גבוהה. ללמוד עיצוב גרפי ברמה גבוהה עושים בבתי ספר מקצועיים שמלמדים את התחום. בעניין זה יש לבדוק באיזה בית ספר מדובר וטיב הלמידה בו.

איך יודעים שמדובר בבית ספר מקצועי ואיכותי לעיצוב גרפי?

כדי למצוא את בית הספר המלמד עיצוב גרפי בצורה המקצועית ביותר בתחום, יש למצוא את בית הספר שמלמד אתכם גם את הפן הטכני וגם את הפן העיצובי, יצירתי, מחשבתי. הפן הטכני הוא למעשה למידה איכותית וטובה של תוכנות העיצוב. עליכם לדעת את כל פקודות התוכנה בצורה הטובה ביותר. מעצב שלא למד את החלק הטכני בצורה טובה, לא יוכל לפתח את החלק המחשבתי יצירתי. החלק היצירתי והמחשבתי בלימודי עיצוב גרפי טמון גם בידע הטכני שצברתם במהלך הקורס וגם בתרגול שתבצעו. ככל שתבצעו יותר תרגולים, כך תתחדד המחשבה העיצובית שלכם ותוכלו לעצב גרפיקות שונות ואריזות בצורה מקצועית יותר.

האם מעצב גרפי מתחיל יכול לעצב אריזות בצורה מקצועית ולהפוך זאת לעבודה?

אז למעשה כל מעצב גרפי גם כזה שסיים בדיוק את לימודיו יכול אריזות ופריסה של אריזה בצורה מקצועית וטובה ולהפוך זאת לעבודה. אם מעצב זה בחר להיות עצמאי, הוא יוכל לשלב צורות גרפיקה נוספות. במידה זה מעצב גרפי זה רוצה להיות שכיר הוא יוכל להשתלב בבתי דפוס המדפיסים אריזות כל הזמן הלקוחות של בית הדפוס יגיעו ויבקשו יצירת אריזה והוא יעצב עבורם אריזה על פי כל כללי העיצוב הגרפי.

האם כדאי לעבוד כמעצב בבית דפוס?

מדובר בשאלה חשובה שכן כל אדם מעוניין להתפרנס בכבוד ולפעמים, אף יותר מכך, במיוחד אם למד אתה התחום מספר שנים. וגם בעניין זה אנו רוצים לחדש לכם! לא חייב ללמוד עיצוב גרפי במשך שנים. אך לפני שניגע בעניין זה, נאמר כי כל עבודה מכבדת את בעליה וגם בבית דפוס למעצב הגרפי המתחיל משכורות לא רעות של 10,000 שקלים כבר בהתחלה.

באמת לא חייבים ללמוד מספר שנים כדי להיות מעצבים גרפיים?

אז התשובה היא לא כיום לא חייבים ללמוד עיצוב גרפי במשך שנים כיום אפשר לעשות קורס של מספר חודשים תוך שימת דגש על איכות הקורס ולא על אורכו. אנשים יכולים ללמוד זמן רב תחום מסוים ולצאת ממנו כאשר הם לא יודעים איך ליישם את העבודה בפועל. המטרה העיקרית שלכם בלימודי עיצוב גרפי היא ליישם את חומר הלימוד ולהפוך זאת למקצוע.

איפה ניתן ללמוד עיצוב גרפי באופן איכותי ובזמן קצר?

אז קצת קשה לנו לדבר על בתי ספר אחרים אבל אנחנו כן יכולים לתת לכם סקירה על בית הספר שלנו. מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק. למכללה שלנו ניסיון של 17 שנים בתחום. מהניסיון שלנו אנו יודעים שכדי ‏ להיות מעצב גרפי טוב יש לי ללמוד בצורה הטובה ביותר את הטכניקה או במהלך הלימודים חשיבה יצירתית. פיתוח החשיבה היצירתית במכללת סולו מתבטאת כבר מהשיעור הראשון. אנו מעודדים את התלמידים שלנו לתרגל ולחשוב מחוץ לקופסא גם כאשר מדובר בתרגיל פשוט וגם כאשר מדובר בגרפיקה מקצועית.

המכללה שלנו מלמדת בדרך ייחודית. אנו מלמדים את התחום אונליין מהבית בשיעורים אחד על אחד עם מורה פרטי. המשמעות של לימודי האונליין, היא לאפשר לסטודנטים גמישות ולמידה בשעות ובמיקום שנוחים להם. המשמעות של מורה פרטי אחד על אחד, היא ללמוד בקצב שלכם ללא תלות בתלמידים אחרים. אם מעניין אתכם לשמוע עוד כנסו לאתר שלנו השאירו פרטים ונשמח לתת לכם מידע נוסף.