הטרנד של עיצוב UX

מבוא: כרטיס גרפי

מה זה כרטיס גרפי או כרטיס מסך ומה מתאים למעצבים גרפיים או גרפיקאים ב2022? – כרטיס גרפי, הידוע גם ככרטיס מסך, הוא רכיב מחשב שיוצר את התמונה שאתה רואה על הצג שלך. זה עושה זאת על ידי המרת נתונים מזיכרון המחשב שלך לאותות שניתן להציג על המסך.

כרטיסים גרפיים מגיעים במגוון של צורות וגדלים, מכרטיסים קטנים ובעלי עוצמה נמוכה המתאימים למחשבים ניידים ועד לכרטיסים גדולים וחזקים שיכולים להניע מספר מסכים. חלקם מיועדים לשימוש כללי, בעוד שאחרים מותאמים למשחקים או למשימות ספציפיות אחרות.

כדי למצוא את הכרטיס הגרפי המתאים לצרכים שלך, תצטרך לדעת באיזה סוג מחבר הוא משתמש, כמה כוח הוא צורך ואיזה סוגי יציאות יש לו. תצטרך גם לדעת את התקציב שלך והאם אתה מתכנן להשתמש במחשב שולחני או נייד קיים או לבנות מערכת חדשה מאפס.

מהו כרטיס מסך?

כרטיס מסך, המכונה גם כרטיס גרפי, הוא מכשיר שעוזר למחשב שלך ליצור תמונות עבור צגים כמו צגים ומקרנים. ישנם שני סוגים עיקריים של כרטיסי מסך: משולבים וייעודיים. כרטיסי מסך משולבים מובנים בלוח האם של המחשב, בעוד שכרטיסי מסך ייעודיים נפרדים מלוח האם ומתחברים לאחד מחריצי ההרחבה של המחשב.

היכולות של כרטיס מסך נקבעות על ידי יחידת העיבוד הגרפית שלו (GPU), שהיא מעבד מיוחד שנועד לטפל בחישובים המתמטיים המורכבים הנדרשים לעיבוד תמונות תלת מימד. ככל שה-GPU חזק יותר, כך כרטיס המסך יהיה טוב יותר בטיפול במשימות תובעניות כמו משחקים או רינדור תלת מימד.

כשקונים מחשב חדש או משדרגים מחשב קיים, חשוב לקחת בחשבון איזה סוג כרטיס מסך אתה צריך.

איך בוחרים את הכרטיס הגרפי המתאים?

כשמגיע הזמן לבחירת כרטיס מסך, יש הרבה דברים שאתה צריך לקחת בחשבון. הגורם החשוב ביותר הוא לשם מה תשתמש בכרטיס המסך שלך.

אם אתה מתכנן לעשות הרבה משחקים, אז תצטרך כרטיס גרפי מתקדם שיוכל להתמודד עם המשחקים התובעניים ביותר. אם אתה מתכוון להשתמש בכרטיס שלך רק למשימות בסיסיות כמו גלישה באינטרנט וצפייה בסרטונים, אז כרטיס קצה נמוך יותר יעבוד מצוין.

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא התקציב שלך. אין טעם לקנות כרטיס מסך מתקדם אם אתה לא יכול להרשות זאת לעצמך. ישנם כרטיסים זמינים לכל טווחי המחירים, אז מצא אחד שמתאים לתקציב שלך.

לבסוף, הקפד לבדוק את דרישות המערכת של המשחקים שאתה רוצה לשחק. ייתכן שחלק מהכרטיסים לא יהיו תואמים ללוח האם או למעבד שלך.

מה לחפש בקניית כרטיס מסך?

כאשר מחפשים כרטיס מסך, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. הראשון הוא איזה סוג של משחקים אתה רוצה להיות מסוגל לשחק. חלק מהקלפים טובים יותר בסוגים מסוימים של משחקים מאחרים. כדאי גם לחשוב כמה כסף תרצה להוציא על הכרטיס. יש הרבה כרטיסים שונים בחוץ, ומחירם נע בין 500ל-ש”ח 700 או יותר.

דבר נוסף שכדאי לזכור הוא איזה סוג מחשב יש לך. חלק מהכרטיסים פועלים רק עם סוגים מסוימים של מחשבים. לדוגמה, כרטיסים מסוימים עובדים רק עם מחשבי PC שיש להם חריץ PCI Express x16, בעוד שאחרים עובדים רק עם מחשבי Mac. כמו כן, עליך לוודא שבמחשב שלך מותקנת התוכנה הנכונה שתתמוך בכרטיס שאתה קונה.

סוגים שונים של כרטיסים גרפיים

כרטיס גרפי הוא רכיב חומרה המאפשר למחשב שלך להציג תמונות על הצג. כרטיסים גרפיים מגיעים בצורות וגדלים רבים ושונים, עם יכולות שונות. חלקם מיועדים למשחקים, בעוד שאחרים מיועדים לשימושים מקצועיים יותר.

הסוג הנפוץ ביותר של כרטיס מסך הוא כרטיס המסך. לכרטיס מסך יש בדרך כלל מעבד וזיכרון משלו, המאפשרים לו להתמודד עם משימות גרפיות מורכבות מבלי להסתמך על יחידת העיבוד המרכזית (CPU) של המחשב. זה הופך אותם לאידיאליים עבור משחקים או משימות אינטנסיביות אחרות.

סוג נוסף של כרטיס גרפי הוא כרטיס מסך של תחנת עבודה. כרטיסי תחנת עבודה מיועדים לשימוש מקצועי, ובדרך כלל יש להם מעבדים וזיכרון חזקים יותר מאשר כרטיסי מסך. ניתן להשתמש בהם למשימות כגון עיבוד תלת מימד או עריכת וידאו.

חלק מהכרטיסים הגרפיים כוללים גם תמיכה באותות טלוויזיה דיגיטלית (DTV).

איך בוחרים כרטיס מסך

בעת בחירת כרטיס מסך, חשוב לקחת בחשבון למה תשתמש בו. אם אתה מתכנן לשחק משחקים מתקדמים, אז תצטרך כרטיס שיוכל להתמודד עם דרישות הגרפיקה והעיבוד של אותם משחקים. אם אתה רק מחפש משהו לשיפור התצוגה החזותית של המחשב שלך, אז כרטיס קצה נמוך יותר אמור להספיק.

דבר נוסף שכדאי לזכור בבחירת כרטיס מסך הוא לוח האם של המחשב. לוחות אם מסוימים תומכים רק בסוגים מסוימים של כרטיסים, אז הקפד לחקור את המפרטים של לוח האם שלך לפני ביצוע הרכישה.

לבסוף, קחו בחשבון כמה כסף תרצו להוציא על כרטיס המסך החדש שלכם. יש הרבה אפשרויות סבירות זמינות, אבל אם אתה רוצה את הביצועים הטובים ביותר האפשריים, תצטרך לשלם יותר.

היתרונות של שימוש בכרטיס מסך

אם אתה בעניין של משחקי מחשב, אתה צריך כרטיס מסך. אבל מה הם, ולמה אתה צריך אחד? במילים פשוטות, כרטיס מסך הוא הרכיב במחשב שלך שמטפל בכל הגרפיקה. זה אחראי לצייר הכל על המסך שלך, מתפריטים, משחקים ועד סרטים. אם אתה משחק במשחק ורואה גרפיקה גרועה או אנימציה קטועה, זה בדרך כלל בגלל שכרטיס המסך שלך לא עומד במשימה.

עם זאת, לא כל כרטיסי המסך נוצרים שווים. איכות הכרטיס נקבעת לפי המפרט שלו: סוג המעבד שבו הוא משתמש, כמות הזיכרון שיש לו וכו’. לכן חשוב לעשות את המחקר שלך לפני רכישת אחד. החדשות הטובות הן שרוב הקלפים של היום חזקים מספיק כדי להתמודד אפילו עם המשחקים התובעניים ביותר.

האם לכרטיסים גרפיים יש השפעה כלשהי על חיי היומיום שלנו?

קשה לדמיין את חיינו ללא כרטיסים גרפיים. הם הפכו לחלק מהותי מהעולם הדיגיטלי שלנו. אבל האם הם באמת משפיעים על חיי היומיום שלנו?

כרטיסים גרפיים משמשים במגוון דרכים, החל מטיפול בגרפיקה המורכבת במשחקים ובסרטים וכלה בהפעלת ממשק המשתמש בסמארטפונים ובמחשבים שלנו. הם מאפשרים לנו ליצור אינטראקציה עם תוכן דיגיטלי בצורה ויזואלית יותר.

יש אנשים שיגידו שלכרטיסים גרפיים אין השפעה גדולה על חיינו, אבל זה לא נכון. הם חיוניים למשימות רבות שאנו עושים מדי יום. בלעדיהם, לא נוכל ליהנות מהסרטים והמשחקים האחרונים, או להשתמש בסמארטפונים ובמחשבים שלנו כמו שאנחנו עושים עכשיו.

מה ההבדלים העיקריים בין כרטיסי מסך למעבדים?

כרטיסים ומעבדים גרפיים הם שניים מהרכיבים החשובים ביותר במחשב. למרות ששניהם מבצעים פונקציות חיוניות, הם שונים מאוד. כרטיסים גרפיים משמשים להצגת תמונות על צג, בעוד שמעבדים מטפלים במשימות המחשוב בפועל.

אחד ההבדלים העיקריים בין כרטיסי מסך למעבדים הוא שכרטיסי מסך משתמשים ביחידות עיבוד גרפיות, או GPUs. GPUs תוכננו במיוחד עבור משימות גרפיות, כגון הצגת תמונות וסרטונים. מעבדים, לעומת זאת, משתמשים ביחידות עיבוד מרכזיות, או CPUs. מעבדים מיועדים למשימות מחשוב כלליות, כגון עיבוד תמלילים וגלישה באינטרנט.

הבדל נוסף בין כרטיסי מסך למעבדים הוא שלכרטיסי מסך יש בדרך כלל יותר RAM מאשר למעבדים. זיכרון RAM משמש לאחסון תמונות וסרטוני וידאו באופן זמני, כך שניתן יהיה להציגם על צג.

RAM

זיכרון RAM, או זיכרון אקראי, הוא רכיב קריטי בכל מערכת מחשב. הוא מספק מקום אחסון זמני לנתונים שנמצאים כעת בשימוש על ידי המעבד של המערכת. זה מאפשר למעבד לעבוד על משימות מרובות בו זמנית, מבלי להמתין לאחזור נתונים מאמצעי אחסון איטי יותר כמו כונן קשיח.

לכמות ה-RAM במערכת מחשב יכולה להיות השפעה משמעותית על הביצועים שלה. יותר זיכרון RAM יכול לאפשר למערכת להפעיל יותר יישומים בבת אחת, ויכול גם לשפר את המהירות שבה יישומים אלו פועלים. מסיבה זו, משתמשי מחשב רבים בוחרים לשדרג את זיכרון ה-RAM של המערכות שלהם כאשר הם מתחילים להיתקל בבעיות ביצועים.

רוב המחשבים היום מגיעים עם לפחות 8 GB של זיכרון RAM מותקן, אבל יש הרבה דגמים שמציעים הרבה יותר מזה.

מחשבים מגיעים היום עם מגוון תצורות חומרה שונות, כולל כמות ה-RAM. באופן כללי, רוב המחשבים מגיעים עם לפחות 8 GB של זיכרון RAM מותקן, אך ישנם דגמים רבים שמציעים פחות או יותר. עבור אנשים שזקוקים ליותר ביצועים מהמחשב שלהם, שדרוג ל-16 או אפילו 32 GB של זיכרון RAM יכול להיות פתרון יעיל. עם זאת, עבור רוב המשתמשים 8 ג’יגה-בייט זה די והותר למשימות יומיומיות.

מה ההבדל בין GPU ל-ASIC?

GPUs ו-ASICs הם שני סוגים של שבבי מחשב המשמשים לכריית מטבעות קריפטוגרפיים. GPUs נוצרו במקור כדי לעבד גרפיקה עבור משחקים ויישומי מולטימדיה אחרים. ASIC, לעומת זאת, תוכננו במיוחד לכריית מטבעות קריפטוגרפיים.

GPUs הם בדרך כלל צדדיים יותר מאשר ASICs. ניתן להשתמש בהם כדי לכרות מגוון מטבעות קריפטוגרפיים שונים, והם יכולים לשמש גם לביצוע משימות אחרות כמו עריכת וידאו או למידת מכונה. ASIC, לעומת זאת, מיועדים במיוחד לכריית סוג אחד של מטבעות קריפטוגרפיים. זה הופך אותם להרבה יותר יעילים בכריית המטבע הספציפי הזה מאשר GPUs.

עם זאת, ASICs הם גם הרבה יותר יקרים מאשר GPUs. הם יכולים לעלות כמה אלפי שקלים כל אחד, בעוד שרוב ה-GPUs ניתנים לרכישה בפחות מ-700ש”ח. בנוסף, ל-ASIC יש תוחלת חיים קצרה יותר מאשר ל-GPUs.

מהו GPU ואיך הוא עובד?

יחידת עיבוד גרפית (GPU) היא שבב מחשב המסייע למחשב להציג תמונות ולעבד גרפיקה. GPUs נמצאים בכל סוגי המכשירים הדיגיטליים, ממחשבים שולחניים ומחשבים ניידים ועד טאבלטים וסמארטפונים. הם משמשים גם בקונסולות משחקי וידאו ותחנות עבודה.

GPUs מכילים מאות מעבדים זעירים הנקראים ליבות שיכולים להתמודד עם מיליוני חישובים בשנייה. כאשר אתה מפעיל אפליקציה הדורשת עיבוד גרפי, ה-GPU משתלט על חלק מהעבודה מיחידת העיבוד המרכזית (CPU). זה מאפשר למעבד להתמקד במשימות אחרות, כגון הפעלת מערכת ההפעלה או יישומים.

ל-GPUs יש בדרך כלל זיכרון מובנה משלהם, המאפשר להם לאחסן נתונים לגישה מהירה. זה חשוב לעיבוד גרפיקה, שיכול לדרוש כמויות גדולות של נתונים.

מהו כרטיס גרפי משולב (IGC)?

כרטיס גרפי משולב (IGC) הוא רכיב מחשב המשלב יחידת עיבוד גרפית (GPU) עם ערכת שבבים של לוח אם, בניגוד לכרטיס גרפי ייעודי נפרד.

IGCs הוצגו בשנת 2001 על ידי Intel Corporation וניתן למצוא אותם במחשבים ניידים ושולחניים רבים. IGCs נועדו לחסוך בחשמל ובמקום בתוך מערכת המחשב. ל-IGCs יש בדרך כלל ביצועים נמוכים יותר מכרטיסים גרפיים ייעודיים, אך הם מתאימים למשימות בסיסיות כגון גלישה באינטרנט או צפייה בסרטונים.

כמה מחשבים ניידים חדשים יותר מגיעים עם שני IGCs: אחד על לוח האם וכרטיס נפרד, או חיצוני. הכרטיס החיצוני משמש כאשר נדרשת גרפיקה בעלת ביצועים גבוהים יותר, כגון עבור משחקים או עריכת וידאו.

עד כמה ניתן לשפר את הביצועים של כרטיס מסך?

ניתן לשפר כרטיסי מסך בכמה דרכים. דרך אחת היא לרכוש כרטיס מסך בעל זיכרון וידאו ייעודי יותר, הידוע גם בשם VRAM. זיכרון מסוג זה מהיר יותר מהזיכרון הראשי של המערכת, והוא משמש לאחסון טקסטורות ונתונים גרפיים אחרים. כרטיס מסך עם יותר VRAM יכול להתמודד עם גרפיקה מורכבת יותר וביצועים טובים יותר באופן כללי.

דרך נוספת לשפר את ביצועי כרטיס המסך היא באמצעות אוברקלוקינג. זה כרוך בהגברת המהירות של הרכיבים הפנימיים של הכרטיס מעבר להגדרות ברירת המחדל שלהם. למרות שזה יכול להניב תוצאות מרשימות, זה גם טומן בחובו סיכון מסוים, שכן רכיבים עלולים להתחמם יתר על המידה או להיכשל אם דוחפים אותם חזק מדי. יש לנסות לבצע אוברקלוקינג רק על ידי משתמשים מנוסים שנוח להם להתמודד עם בעיות פוטנציאליות.

מהם היתרונות של שימוש ב-IGC?

כמה יתרונות של שימוש בטכנולוגיית IGC כוללים:

-IGC מאפשרת מדרגיות מסיבית, התומכת במספר רב של משתמשים והתקנים בו-זמנית

-IGC משפרת את איכות חווית המשתמש על ידי הפחתת זמן האחזור ושיפור איכות הווידאו

-IGC עוזרת לספקי שירותים לחסוך כסף בעלויות רוחב הפס

-IGC עוזר להפחית את צריכת האנרגיה

מהם החסרונות בשימוש ב-IGC?

אחד החסרונות העיקריים של השימוש ב-IGC הוא שהם עלולים להיות יקרים מאוד. חיסרון נוסף הוא שיכול להיות קשה למצוא אותם, וכאשר הם זמינים, הם לא תמיד יכולים להיות הבחירה הטובה ביותר עבור משימה ספציפית. בנוסף, כרטיסי IGC יכולים להיות גדולים ומסורבלים, מה שאולי לא הופך אותם לאופציה הטובה ביותר עבור מחשבים ניידים או מחשבים קטנים. לבסוף, כרטיסי IGC יכולים לדרוש גם ספקי כוח ומערכות קירור נוספים אשר עשויים להוסיף לעלות הכוללת ולמורכבות של מערכת.

איזה סוג של מחשבים אתה צריך כדי להשתמש ב-IGC?

IGC היא פלטפורמה שדורשת צורה כלשהי של מחשב עם גישה לאינטרנט. הדרישות הבסיסיות ביותר הן מעבד במהירות 1 גיגה-הרץ או יותר, לפחות 1 GB של זיכרון RAM, ו-Windows XP (Service Pack 3), Windows Vista, Windows 7 או Windows 8. עם זאת, לחוויה הטובה ביותר אנו ממליצים להשתמש ב- מחשב עם מעבד 2.0 גיגה-הרץ או מהיר יותר, 2 GB של זיכרון RAM או יותר ודפדפן אינטרנט עדכני.

האם כרטיסי מסך קלים לשימוש?

האם כרטיסי מסך קלים לשימוש? לרוב כן. תהליך ההתקנה הוא בדרך כלל מאוד פשוט וישיר. ברוב המקרים, אתה רק צריך לחבר את כרטיס המסך ללוח האם ולספק הכוח של המחשב. לאחר מכן, אתה רק צריך להתקין את הדרייברים ואתה מוכן ללכת. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי לזכור בעת התקנת כרטיס מסך. ודא שבמחשב שלך יש מספיק מקום בתוך המארז כדי להכיל את הכרטיס החדש. כמו כן, בדוק שלספק הכוח שלך יש מספיק הספק כדי לתמוך בכרטיס החדש.

מהם הכרטיסים הגרפיים הנפוצים ביותר בשוק?

ישנם כמה סוגים שונים של כרטיסים גרפיים בשוק. הנפוצים ביותר הם כרטיסי Radeon ו-GeForce מבית AMD ו-Nvidia, בהתאמה. כרטיסים אלה נתמכים בדרך כלל היטב על ידי משחקים ויישומים אחרים, והם מציעים ביצועים טובים במחיר.

יצרני כרטיסי מסך אחרים כוללים XFX, EVGA ו-Zotac. חברות אלו מייצרות כרטיסי גרפיקה מתקדמים שיכולים להיות יקרים יותר מאלה של AMD ו-Nvidia, אך הם גם מציעים ביצועים טובים יותר. אם אתה מחפש למקסם את חווית המשחק שלך או זקוק לכרטיס שיוכל להתמודד עם משימות גרפיות אינטנסיביות, ייתכן שאחת מהחלופות הללו מתאימה לך.

לבסוף, ישנם גם מעבדים גרפיים משולבים המובנים בחלק מהמעבדים. אלה נוטים להיות בעלי עוצמה נמוכה יותר ופחות מסוגלים מכרטיסי מסך ייעודיים, אך הם אופציה טובה אם אינך מתכוון לעשות הרבה משחקים או עיבוד גרפי אחר.

AMD ו-Nvidia

AMD ו-Nvidia הם שני השמות הגדולים ביותר בכרטיסי מסך. שניהם מייצרים מוצרים מצוינים, אבל מי מהם הכי מתאים לך?

הכרטיסים של Nvidia בדרך כלל יקרים יותר, אך הם מציעים ביצועים ותכונות טובים יותר. אם הכסף אינו חפץ, לכו עם כרטיס Nvidia.

אם יש לך תקציב, כרטיסי AMD הם אפשרות מצוינת. הם מציעים ביצועים טובים עבור המחיר.

כרטיסים גרפיים יכולים להיות יקרים, אבל יש אפשרויות סבירות זמינות. אם יש לך תקציב, כרטיסי AMD הם אפשרות מצוינת. הם מציעים ביצועים טובים עבור המחיר. אתה יכול למצוא כרטיסי AMD .כרטיסי NVIDIA יקרים יותר, אך הם מציעים ביצועים טובים יותר. אם יש לך כסף לבזבז, NVIDIA היא הדרך ללכת.