מה זה עימוד בגרפיקה או בבתי דפוס

מה זה עימוד בגרפיקה או בבתי דפוס? שיעורי וידאו עם הסבר חינם על INDESIGN אינדיזיין

אחד הדברים הכי חשובים כאשר מעצבים גרפיקה, הוא החלק שבו המעצב מחליט היכן למקם את האלמנטים העיצוביים במרחב  הגרפיקה שהוא למעשה העמוד שאותו הוא מעצב בתוכנת העיצוב. מיקום האלמנטים בתוך העיצוב נקרא בשפה המקצועית עימוד. בכתבה הבאה תבינו לעומק מהו עימוד בגרפיקה? למה הוא חשוב עבור המעצב? באילו גרפיקות משתמשים בעימוד? ואיזו תוכנת עיצוב היא התוכנה הטובה ביותר לעימוד.

מה זה עימוד בגרפיקה?

עימוד זה בעצם שם כולל לתפיסה התכנונית של המרחב המעוצב גרפית. כחלק מהתכנון, על המעצב להחליט היכן כל אלמנט עיצובי ימוקם במרחב. בהחלטה על המיקומים השונים, המעצב משקיע מחשבה עיצובית ותכנונית המאפשרת לצופה בגרפיקה לראות אותה בצורה נוחה. כאשר מבצעים עימוד, המעצב לוקח בחשבון את גודל האלמנט, צורתו, הסדר שלו באופן פרטני וביחס לאובייקטים אחרים במרחב. זה מחייב חשיבה עיצובית ותכנונית מדויקת.

מתי משתמשים בעימוד?

כששומעים את המילה עימוד, הסברה היא שעימוד מבצעים רק כאשר מעצבים ספר או חוברת שבה יש מלל. חשוב מאוד לדעת כי עימוד מתייחס לכל גרפיקה שיש בה אובייקטים במרחב. עימוד מתרחש באתרי אינטרנט, בעמודי עיתונות, ביצירת לוגו וסלוגן, בעיצוב של מספר תמונות בתוך עמוד כמו באלבומי תמונות דיגיטליים מעוצבים. העימוד הוא נושא חובה עבור המעצב הגרפי ולכן בכל תכנית לימודים של עיצוב גרפי, נושא זה חייב להיות קיים כחלק מהסילבוס של הקורס.

למה עימוד בגרפיקה הוא חשוב?

אחד הדברים הכי חשובים ביצירת גרפיקה הוא העימוד. העימוד הוא חלק בלתי נפרד מחוויית המשתמש של הגרפיקה. חוויית המשתמש מאפשרת לקורא המודעה, קורא האתר או האדם שמסתכל על הלוגו, ליהנות מהחשיפה אליו. ההנאה בעניין זה היא לא רק בהיבט של מה שהעין רואה, העימוד משפיע על התת מודע של הצופה. כאשר העימוד הוא טוב, התת מודע של האדם הצופה מתחיל לפעול וגורם לו להרגיש שנעים לו להסתכל על המודעה המסוימת ולכן הוא נשאר לקרוא, להשתמש במודעה וכדומה.

ההשפעה של העימוד חשובה מאוד עבור שיווק ופרסום של עסקים. כאשר העימוד לא מתבצע כראוי על פי כללי הגרפיקה, זה עלול לגרום לשיווק ופרסום לקויים. במקום שאנשים יישארו לקרוא מידע על עסק מסוים, הם ירצו לצאת ממנו, כי הוא לא מסתדר להם עם הסדר שדורש התת מודע. המטרה היא לייצר הרמוניה וסינרגיה בין כל האובייקטים של הגרפיקה.

איך מעצבים עימוד איכותי?

כיום קיימות מספר תוכנות לעיצוב עימוד. התוכנה שנחשבת לתוכנה הטובה ביותר עבור עימוד היא תוכנת האינדיזיין. קיימות כיום עוד מספר תוכנות מפורסמות, אך לכל הדעות האינדיזיין היא האיכותית ביותר בתחום. האינדיזיין משמשת כל מי שמעוניין לבצע עימוד, הוצאה לאור וכדומה וכמובן שגם את המעצבים הגרפיים שהיא חלק בלתי נפרד מעבודתם.

נעים להכיר, תוכנת אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין מבית אדובי היא תוכנה לעריכה והוצאה לאור. התוכנה מאפשרת לבצע עימוד באופן מושלם על ידי סרגלים ותבניות מוכנות מראש. היות והתוכנה מבית אדובי, היא מתכתבת באופן מושלם עם תוכנות עיצוב נוספות כמו פוטושופ ואילוסטרייטור ולמעשה ניתן להתחיל גרפיקה מסוימת בתוכנות האחרות ולעבור לאחר מכן להמשך עיצוב ועימוד באינדיזיין.

בשל הדמיון הרב שיש לתוכנה עם שאר התוכנות של אדובי מבחינת כלי העבודה, לסטודנטים הלומדים אותה קל מאוד לעבוד איתה לאחר שלמדו את הפוטושופ והאילוסטרייטור שמכילות כלי עיצוב נוספים. לכן ברוב הקורסים תוכנה זו נלמדת אחרונה, אך אין לזלזל בכך והיא חשובה לא פחות מהאחרות.

האם בכל בתי הספר לעיצוב גרפי מלמדים עימוד?

עימוד הוא נושא חובה בתחום של עיצוב גרפי. כל בית ספר לעיצוב גרפי או מכללה שמלמדים את התחום למקצוע ולא רק כתחביב, מלמדים את הנושא של עימוד. זהו חלק בלתי נפרד מהעיסוק של מעצבים גרפיים ולא משנה אם הם עוסקים בגרפיקה לשיווק ופרסום, גרפיקה להוצאה לאור או עיצוב אתרי אינטרנט. כולם זקוקים לעימוד ולכן זהו נושא חובה כיום בבתי הספר לעיצוב גרפי.

אם נתקלתם בסילבוס קורס בעיצוב גרפי שלא כולל את תחום העיצוב, מומלץ שתבררו האם מלמדים אותו ואם לא, ההמלצה היא לחפש מקום שכן מלמד זאת. זהו נושא בסיס חשוב מאוד בלימודים אלו.

כמה זמן לומדים אינדיזיין?

נהוג ללמוד תוכנה על בוריה לפחות במשך חודשיים וחצי . קורס שעורך עשרה חודשים יכול להקדיש לכל תוכנה שלושה חודשים ועוד קצת, דבר שבהחלט מספיק על מנת שתדעו אותה ברמה יסודית ומקצועית. מקומות שמלמדים פחות מזה, מלמדים אתכם רק את החלקים הטכניים של התוכנה ושמים פחות דגש על החשיבה העיצובית.

למה חשיבה עיצובית בלימודים היא חשובה?

החשיבה העיצובית היא הלב של העיצוב הגרפי. ללא החשיבה העיצובית, אין מה שיבדיל אתכם בידע המקצועי של התוכנות השונות ורוב האנשים יסתדרו עם החלק הטכני דיי בקלות. החשיבה העיצובית היא הדבר המרכזי והחשוב כאשר הופכים להיות מעצבים גרפיים. בעזרת החשיבה העיצובית המעצבים יכולים ליצור ולעצב גרפיקות מיוחדות וייחודיות. כאשר זה רק טכני, מרגישים זאת מהר מאוד.

איפה ללמוד גם את התוכנות וגם חשיבה עיצובית?

אז נכון, אנחנו קצת משוחדים לגבי המכללה שלנו, אך ודאי שהבוגרים שלנו לא והם יכולים להעיד על המכללה שלנו. אז עד שתקראו את ההמלצות באתר, בינתיים נספר לכם קצת על עצמנו, בצניעות, אך עם המון גאווה על ההישגים שלנו במשך השנים.

אז אנחנו מכללת סולו, מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב להייטק. המכללה שלנו בעלת ניסיון של 15 שנים בתחום ובכל השנים הללו עומדים שני עקרונות מצוינים שמביאים אותנו ואת הסטודנטים שלנו הכי גבוה שיש. העיקרון הראשון – לימודים אחד על אחד! כן שמעתם נכון! אתם מול מורה פרטי בכל שיעור. בעיקרון זה אנו מצליחים לאפשר לתלמיד ללמוד ממורה מומחה ולא להיות תלוי בקצב של תלמידים אחרים. אנו יודעים כי ללמידה אחד על אחד יש כל כך הרבה יתרונות ולא סתם הורים לתלמידי בית ספר תמיד לוקחים מורה פרטי כדי לתגבר את הילד.

העיקרון השני – לימודים אונליין מהבית! לפני שנתיים אולי זה היה נשמע לכם מוזר, אך לאחר שעברנו קורונה ואותותיה האחרונים עוד נישאים ברוח, ללמוד בזום זה כבר לא כזה מוזר. אז רק שתדעו שאנחנו כבר הקדמנו ועשינו זאת 15 שנה לפני. אנחנו מומחים בללמד מרחוק!

ללמוד אונליין בצורה פרטית גרפיקה ממוחשבת או עיצוב גרפי לתחום הדפוס – היעילות בלימוד פרטי לתעודה ותיק עבודות

אנו מלמדים מרחוק כי אנו מבינים כי חיי היום יום כל כך עמוסים גם עבור אנשים שרוצים וצריכים לעבוד במשרה מלאה ולא רוצים ללמוד שנים על גבי שנים בשכר נמוך וגם עבור אימהות שרוצות ללמוד אך חיי היום יום לא תמיד מאפשרים וגם עבור כל אלו שרוצים גם לימודים וגם פנאי. לכולם יש אצלנו מקום!

ברור לכם שכמכללה איכותית ומקצועית תצטרכו להשקיע גם לאחר הלימודים ולהגיש מטלות, אך חובת ההוכחה היא עליכם וחובת הלימוד האיכותי והמפתח היא עלינו. אז אם גם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי ברמה גבוהה ועם כל הנושאים החשובים ביותר כמו עימוד, צרו עמנו קשר ונשמח לתת לכם פרטים נוספים.