כמה זמן לוקח לקבל תעודה והשכלה בעיצוב גרפי ולעבוד כמקצוען בתחום מהו תיאור תפקיד של גרפיקאי

כמה זמן לוקח לקבל תעודה והשכלה בעיצוב גרפי ולעבוד כמקצוען בתחום? מהו תיאור תפקיד של גרפיקאי?

איך אני יכול להפוך עיצוב גרפי ועבודה דיגיטלית לעבודה מהבית? אחת הדאגות שיש לאנשים רבים לפני תחילת הלימודים היא כמה זמן ייקח ללמוד את התחום ולהתחיל. אלו נושאים שעולים כתוצאה מההתלהבות והרצון להתחיל עבודה וקריירה בתעשייה. אנשים רוצים למלא את העולם. אז כמה זמן זה ייקח לך? אחרי הכל, זה לא משהו שמתרחש ביום אחד, וגם לא ללמוד לבד כמה שבועות, ובכל זאת מדובר בעבודה אמיתית וחשובה. בפוסט הבא נדון באילו גורמים משפיעים על זמן הלמידה בשטח וכיצד תוכל ללמוד את התחום איתנו ולהתחיל לעבוד תוך 8 חודשים.

אילו גורמים משפיעים על זמן לימודי עיצוב גרפי?

יש הרבה אלמנטים שמשפיעים על משך זמן הלימוד בתחום, והם קשורים לסוג הלמידה ולמיקום הלמידה בו בחרת ללמוד. כעת נעבור על שני המאפיינים הללו לעומק ונסביר מדוע יש להם השפעה כה עצומה.

האם זמן הלימוד הוא נושא משמעותי בלימודי המקצוע?

במובנים מסוימים, כן, ובאחרים, לא. כאשר לימודים עיצוב גרפי נמשכים רק כמה שבועות או חודשים, הסיכוי להמיר את התחום לקריירה כמעט ואינו יעיל.

מאחורי תחום העיצוב הגרפי עומדת דיסציפלינה ותיקה עם היסטוריה ארוכה, ויש לראות בכך נדבך משמעותי ביותר ללימודים, אם כי לא ניתן להצהיר על קורס ארוך מאוד כמוצלח במיוחד.

גם אם הקורס ארוך מהאופייני ומשתרע על פני שנים רבות, סביר להניח שתלמדו על הדרך מגוון דברים שלא בהכרח יובילו לעבודה בתעשייה.

צורת למידה – כאשר לומדים במקום שאליו יש להגיע, אנו מפסידים זמן משמעותי בהגעה לשם, ובלימודים כאלה בדרך כלל תמלאו ימי למידה שלמים שכן צריך להצדיק את נוכחותכם במקום הלמידה. קורסים אלו הם לרוב יקרים למדי, ולאו דווקא בגלל המצוינות שלהם, אלא פשוט בגלל שלימודים במקום פיזי מצריכים תשלום גדול יותר כדי לכסות את הוצאות המקום. סוג זה של הדרכה מתרחש גם בקבוצות ענק.

מעצבים סבורים שלמידה בקבוצות גדולות לוקחת יותר זמן, שכן יש להסביר את התוכן מספר פעמים בכיתה כדי שכולם יבינו אותו. כאשר נעשה שימוש בשיטת למידה זו, זמן הלימוד יהיה גדול יותר, הן מבחינת הזמן המושקע היומי והן משך הקורס. אלו הם מקומות שבהם אתה יכול ללמוד במשך שנים רבות.

מקום הלימודים שבחרתם – לכל מקום לימודים יש זמן קורס מובהק. ישנם מקומות שיתנו לכם תזמוני קורסים ארוכים במיוחד, כמו אלו שהוזכרו בפרמטר הקודם, ויש מקומות שיציעו לכם משך קורס קצר להפליא. מה עליי לעשות? הפתרון נמצא ממש במרכז המאמר! כלומר, עדיף לבחור קורס באורך זמן בינוני, אך מספיק כדי להסביר בצורה מספקת את היקף הנושא.

האם ללמוד את הנושא לבד זה רעיון נבון?

עיצוב גרפי הוא דיסציפלינה עם שפע של משאבים ושיעורים זמינים באינטרנט. נכון שאפשר ללמוד לבד את ההיסטוריה של המקצוע ואת הכלים של המעצב הגרפי, אבל האם זה יעיל? האם זה יכין אותך לקריירה של מעצב גרפי? כתוצאה מכך, לא ברור שזו הבחירה היעילה ביותר עבורכם מבחינת יעילות. תצטרך שעות על גבי שעות כדי לגלות את המשאבים וההנחיות הטובות ביותר, ואז תצטרך ללמוד דברים חדשים מההתחלה, וזה פשוט לא פחות.

האם זה יוביל לקריירה של מעצב גרפי? כנראה שלא. יתכן שתהפכו למומחים בתחום מסוים של גרפיקה בנישה מאוד צרה, והסבירות שתמצאו עבודה מכובדת עם המומחיות הזו קרובה לכלום. כפרילנסרים, ייתכן שתוכל לספק עיצובים מיוחדים. בכל מקרה, המסלול הזה ארוך להפליא ולוקח הרבה זמן.

 לסיים קורס עיצוב גרפי טוב ולהכין תיק עבודות?

כמה זמן ייקח לך לסיים קורס עיצוב גרפי טוב? אז גילינו שקורס רב שנתי הוא חסר ערך, וגם ללמוד לבד הוא לא פרודוקטיבי. העצה שלנו היא לבחור קורס שילמד אותך את הקורס בצורה הגונה ויכסה את כל הנושאים המשמעותיים והרלוונטיים בתחום. קורס כזה נמשך 8 חודשים במכללה שלנו באחד על אחד. ועל סמך הניסיון שלנו, אנו יודעים שקורסי עיצוב גרפי קצרים יותר אינם יסודיים מספיק ואינם מספקים למעצבים פוטנציאליים מספיק זמן לתרגל ולהבין מהי חשיבה עיצובית וכיצד לפתח אותה.

אילו יכולות צריך סטודנט לעיצוב גרפי כדי לעבוד כמעצב בתעשייה?

הקשר היסטורי בתחום

המרכיב הבסיסי והראשון ביותר הוא רקע היסטורי במיתוג להבנת תהליכים חדשים. תהייה בטוח שתוכל ללמוד את הקטע הזה כחלק מההשכלה שלך. שלב זה עשוי, ואף מומלץ, להסתיים בעצמך. ההסבר פשוט: ניתן לקבל בקלות רקע היסטורי בדיגיטל; זה תמיד נגיש לך; אתה יכול לקרוא בזמנך הפנוי; ובמציאות, הרקע ההיסטורי חיוני כדי לקבל השראה ולהכיר את הפלנטה הזו.

עקרונות עיצוב

עקרונות העיצוב מבוססים על מגוון רחב של מושגים ורעיונות שמביאים לגרפיקה מקצועית. מושגים אלה כוללים איזון, יישור, ניגודיות, חזרה על אלמנטים, טיפוגרפיה, תורת הצבעים ואחרים. לכל המושגים שדנו בהם יש חלק בוויזואליה שתיצור. כאשר הסטנדרטים הללו לא מתקיימים, הגרפיקה תהיה חובבנית ותראה ככזו. אנשים שיעסיקו את שירותיך לעבודה ובקיאים במגזר יבדקו אם מושגים אלה משמשים נכון בגרפיקה ובמדיה שאתה מציג כתיק עבודות. אם הם לא, יראו אותך כמעצבים גרפיים לא מקצועיים.

פיתוח חשיבה עיצובית

איך מטפחים חשיבה עיצובית? האם זה משהו שאפשר לפתח? האם זה משהו שמתפתח במהלך הלימודים, אם כן? השראה היא המקור לרעיונות עיצוב בסיסיים, לפחות בהתחלה. האם הגרפיקה שאני רואה הוא ויזואלי שמעניין אותי? חשיבה עיצובית היא הזמנה לחשיבה ביקורתית ותשאול.

האם זו גרפיקה שאת סגנון העיצוב שלה אני רוצה לחקות בזמן שאני פועל בשטח? אלו שאלות קשות שניתן להתייחס אליהן רק לאחר שיש לנו קצת ידע בתעשייה ותרגלנו מגוון של גרפיקה בעצמנו. ובבית ספר מסודר כמו שלנו, זה בדיוק מה שאנחנו עושים. יותר מזה, המרצים שלנו במכללת סולו דואגים לדחוף אתכם ולהציג בפניכם נושאים מסוג זה על מנת להטמיע בכם את החשיבה העיצובית החיונית לעיסוק במקצוע זה.

כלים של מעצבים גרפיים – תוכנת עיצוב

לכל מקצוע יש מערכת כלים משלו. זה נכון באותה מידה בעיצוב גרפי. מעצבים גרפיים נהגו בעבר הרחוק להשתמש בכושר ידיים או במכונות גרפיות ארכאיות במיוחד.

כיום, בשנת 2022, ובמשך שלושים השנים האחרונות, המקצוע מנוהל על ידי תוכנות עיצוב אוטומטיות. לכל גיל יש תוכנת עיצוב משלו, ועכשיו, ב-2022, אנחנו מדברים על שלוש תוכנות חשובות שכל מעצב גרפי חייב להכיר. שלושת היישומים הם כולם של ויכולים לתקשר אחד עם השני. באופן זה, מעצב גרפי מתחיל גרפיקה מסוימת בתוכנית אחת ומסיים אותה באחרת.

פוטושופ התוכנה הראשונה.

תוכנת פוטושופ משמשת לעיבוד תמונות. פיקסלים משמשים כבסיס לתוכנית. כמעט כל תמונה מורכבת ממיליוני פיקסלים.

האפליקציה מאפשרת לך לשנות את יחידות הפיקסלים. אתה יכול לשנות את הצבעים בתמונה, למחוק, לטשטש ולהסתיר חלקים ממנה, ואפילו להצטרף לתמונות בדרך זו. מכיוון שהשימוש בתוכנה חשוב ומקיף עבור מעצבים גרפיים, זוהי תוכנת חובה.

אילוסטרייטור היא התוכנה השנייה.

אילוסטרייטור היא תוכנת עיצוב וקטורית המאפשרת לך לשרטט ולבנות רכיבים בחלל. מעצבים גרפיים משתמשים בו כדי לתאר לוגואים ועיצובים אחרים הזקוקים לשימוש בכלי ציור. כיום, מדובר בתוכנה קריטית עבור גרפיקאים. התכונה המרכזית של התוכנה היא היכולת שלה להפיק תמונות ויזואליות וכן להגדיל ולהקטין את גודלם מבלי להשפיע על איכותם.

אינדיזיין היא התוכנית השלישית.

אינדיזיין היא תוכנה לעיצוב גרפי המתמחה בעיצוב ועיצוב דפים. אתה יכול להשתמש בתוכנה כדי ליצור דפי ספרים ולהדפיס אותם לפרסום. זוהי תוכנה חשובה נוספת, והיא מכוסה לקראת סיום הקורס.

סלנג מקצועי

כל עיסוק עם הז’רגון המשויך לו. הכרת הז’רגון בתעשייה הופכת אותך לחבר בעל ערך בצוות. כל מי שמסיע אותך לעבודה מצפה שתבין את הביטויים האלה ויפנה אליך כשהוא ישתמש בהם. כתוצאה מכך, כל תלמיד חייב להכיר את המילים הללו ולוודא שהן כוסו במסגרת הקורס. אנחנו בהחלט מלמדים אותך מילים מקצועיות במכללת סולו, והן מהוות מרכיב חיוני בקורס.

זוכרים איך דנו בצורת הלימוד בהתחלה? אז מהי צורת הלימודים במכללת סולו?

מכללת סולו מאפשרת לך ללמוד אונליין מהנוחות של ביתך. אנחנו לא מבלים בכבישים המהירים, ובהחלט לא מבזבזים זמן בחיפוש אחר חניה. גישת הלימוד היא דרך יעילה בה ניתן תשומת לב מלאה לזמן היקר שלך. למידה מקוונת בבית נעשית בקצב שלך, מול מחשב ובשעות הפנאי שלך.

מלבד זאת, אנו מחנכים אתכם בזום  או כל תוכנת חיבור מסכים כזו או אחרת המסופקת על ידי בית הספר ולא זום קבוצתי, כפי שהיה מקובל בתקופת הקורונה, אלא עם תוכנת חיבור פרטית מול מאמן פרטי. לימוד אחד על אחד עם מורה פרטי מאפשר לך ללמוד במהירות שלך מבלי שתצטרך לחכות לתלמידים אחרים או לתשובות לשאלות שלך בסוף. במשך 8 חודשים המדריך צועד לצדך ומלמד אותך צעד אחר צעד, יד ביד.

כיצד יועבר הקורס במהלך 8 החודשים הקרובים?

הקורס מתנהל בצורה יעילה ביותר לאורך תקופה של 8 חודשים. שלושת החודשים הראשונים יוקדשו לתוכנת פוטושופ, לאחר מכן יוקדשו שלושה חודשים לתוכנת אילוסטרייטור והשאר לתוכנת אינדיזיין. במהלך הקורס תלמדו גם ז’רגון מקצועי, ואנו נסייע לכם בהשראתכם ופיתוח החשיבה היצירתית שלכם. בנוסף, בקורס שלנו תתאמן הרבה! התרגול אצלנו הוא היבט חשוב והכרחי בהדרכה.

לא תוכל להיות מעצב גרפי או לקבל הסמכה עד שתתאמן. רק לאחר סיום התרגילים והגשת העבודות תוכל לרכוש הסמכה ממוסדנו. את המושגים תתרגלו עם המדריך בכל שיעור, ותקבלו גם שיעורי בית שתגישו ותקבלו עליהם משוב. ההערות יעזרו לך להשתפר ומהווה היבט מאוד משמעותי ומכריע עבורך.

מה עושים בסיום הקורס?

בסיום השכלתך במכללת סולו יהיה לך ידע מקצועי ומעשי החל לשנת 2022. תקבל תעודה מהמוסד וכן עבודה המקובלת על תיק העבודות שלך. אתה יכול גם להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו, מעל 19.5 אלף איש שמחפשים מעצבים מתחילים ללא ניסיון כדי לתת במה תעסוקתית שהיא הגדולה בתעשיית עבודות העיצוב הגרפי. רבים מתלמידי המכללה שלנו הצליחו להשיג עבודה דרך הארגון הזה.

לכן, אם עיצוב גרפי מרתק אותך ואתה רוצה ללמוד קורס קפדני אך ניתן לניהול, מכללת סולו היא המקום להיות בו. מורים ויועצי הלימוד שלנו מחכים שתיצור איתנו קשר או תשאיר פרטי התקשרות. אנו מוכנים לענות על כל שאלה שלכם בתחום, וגם באתר שלנו תגלו מגוון סרטים מקצועיים שיעידו על איכות הלמידה שלנו.