מה ההבדל בין אילוסטרייטור לאינדיזיין

מה ההבדל בין אילוסטרייטור לאינדיזיין? – מה מעצבים גרפיים עושים ביום עבודה? באיזה תוכנה הם עובדים יותר?

סטודנטים שמחפשים לימודי עיצוב גרפי כיום, יודעים מספר מושגים מעטים על התחום והם שומעים כמובן על שמות של תוכנות עיצוב מגוונות שמלמדים בעיצוב גרפי. לפעמים קיים בלבול לגבי מה כל תוכנה עושה, מה ההבדלים בין התוכנות ואם יש המון דברים דומים בין התוכנות אז למה צריך ללמוד את כולן? בכתבה הבאה נשים דגש על ההבדל בין תוכנת אילוסטרייטור לתוכנת אינדיזיין, נסביר למה כל אחת משמשת ולמה חשוב ללמוד עיצוב גרפי את שתי התוכנות יחד. המאמר מלווה בשיעורי יוטיוב המסבירים בשפה העברית מה לומדים בתחום ואיך התוכנות הגרפיות מתנהגות תוך הטמעת חוקי העיצוב הנלמדים במסלול לימודי מעצבים גרפיים / תקשורת חזותית להייטק.

נעים להכיר, תוכנת אילוסטרייטור

תוכנת אילוסטרייטור היא למעשה תוכנה שלומדים מעצבים גרפיים בקורס לימודי הבסיס. התוכנה היא תוכנה מיוחדת שנוצרה על ידי חברת אדובי והיא פועלת באמצעות וקטורים. הווקטורים למעשה מאפשרים לייצר אלמנטים גרפיים במרחב בדו מימד ותלת מימד וזה גם מאפשר לקחת אובייקט שעיצבנו בגודל מסוים ולהקטין או להגדיל אותו מבלי לפגוע באיכות שלו. דבר זה מאוד שונה מהעבודה על אובייקטים שבנויים בעזרת פיקסלים כמו בתוכנת פוטושופ שמוכרת מאוד לרבים מאיתנו. כאשר מדובר בפיקסלים, לא ניתן לבצע הגדלה והקטנה מבלי לפגוע באיכות התמונה. זו למעשה המיוחדות של תוכנת האילוסטרייטור.

מה מעצבים באמצעות תוכנת אילוסטרייטור?

בעיצוב גרפי, תוכנת אילוסטרייטור מאפשרת למעצבים גרפיים לעצב לוגואים, אובייקטים בתוך פרסומות ואפילו לצייר ולאייר. מדובר באחת התוכנות היותר מרכזיות שקיימות עבור מעצבים גרפיים ולמעשה מעצב גרפי שאינו בקי בתוכנה הזו לוקה בחסר ולא יכול לבצע המון שירותים שעשויים להידרש ממנו בתעשייה. התוכנה היא תוכנת חובה והיא נלמדת מיד לאחר תוכנת הפוטושופ.

נעים להכיר תוכנת אינדיזיין

תוכנת אינדיזיין היא גם תוכנה מבית אדובי. התוכנה היא תוכנת הוצאה לאור המאפשרת לעצב דפים לחוברות, לספרים, לעלונים וכדומה. התוכנה מתמקדת בעיצוב של טקסט, בעימוד ובכל הדברים הקשורים בסידור אלמנטים בתוך מודעה. בתוך תוכנת אינדיזיין קיימים כלים לעיצוב שנמצאים גם בתוכנת אילוסטרייטור, אך הם מעטים ואינם יכולים לשמש אתכם באופן מלא ליצירת גרפיקה שלמה ואיכותית. על מנת לייצר גרפיקה איכותית הכוללת גם אובייקטים באופן מקצועי וגם עימוד נכון של טקסט, מעצבים גרפיים חייבים לשלב בין שתי התוכנות יחד.

מתי לומדים אינדיזיין?

תוכנת אינדיזיין לומדים מעצבים גרפיים בסוף הקורס. אין זה אומר שמדובר בתוכנה שאינה חשובה, אלא שלאחר שלמדתם את תוכנת הפוטושופ ותוכנת האילוסטרייטור, הרבה יותר קל להבין את תוכנת אינדיזיין. התוכנה נחשבת לפשוטה יותר מכיוון שהמראה שלה וצורת העבודה דומים לצורת העבודה בתוכנת אילוסטרייטור, ולאחר שלמדתם בצורה טובה את אילוסטרייטור יהיה לכם הרבה יותר קל ללמוד אינדיזיין.

יתרון העבודה באילוסטרייטור יחד עם אינדיזיין

היופי בעבודה בשתי התוכנות בשילוב הוא ביכולת של התכנות להתכתב אחת עם השנייה. מעצבים גרפיים בדרך כלל מתחילים לעצב גרפיקה בתוכנת הפוטושופ במידה ויש להם תמונות. לאחר מכן הם עוברים לתוכנת אילוסטרייטור ליצירת אובייקטים במרחב ולבסוף הם עוברים עם הקובץ ישירות  לתוכנת אינדיזיין ומעצבים את האובייקטים בתוך עמוד הגרפיקה. מעצב גרפי שעובד בצורה כזו למעשה דואג לעיצוב של גרפיקה מקצועית בצורה הטובה ביותר שיש.

האם מעצבים גרפיים זקוקים לתוכנות נוספות?

מעצב גרפי שרוצה לעסוק בתחום זקוק בתור התחלה לשלוש תוכנות בלבד. שלושת התכנות הן מבית אדובי – פוטושופ אילוסטרייטור ואינדיזיין. לאחר שלמדתם את הבסיס אתם יכולים לעסוק בתחום. מעבר לכך מעצבים גרפיים שמעוניינים לדעת יותר, להרחיב אופקים ולעבוד גם כמעצבי אתרים ומעצבי אפליקציות, יוכלו בהמשך ללמוד פלטפורמות לבניית אתרים בקוד סגור ובקוד פתוח.

כמה זמן כדאי ללמוד כל תוכנה?

אז אם רוצים ללמוד כל תוכנה בצורה טובה מאוד ולדעת לעצב בה גרפיקה באיכות מצוינות, ההמלצה הטובה ביותר היא להקדיש לכל תוכנה כשלושה חודשי לימוד. כדאי לדעת שלפחות בהתחלה כאשר תלמדו בפוטושופ ואילוסטרייטור, תזדקקו ליותר זמן ולכן ההמלצה היא למצוא קורס שנותן לכם חודש למידה נוסף ולוקח בחשבון שיהיו בדרך אתגרים. אחרי שלמדתם פוטושופ ואילוסטרייטור סביר להניח שתוכנת אינדיזיין תהיה לכם פשוטה יותר והלימוד שלה יהיה מהיר יותר.

האם כדאי ללמוד כל תוכנה בקורס בנפרד?

אנו במכללת סולו מאפשרים לסטודנטים ללמוד כל תוכנה בנפרד. אנו מאפשרים זאת בעיקר עבור אנשים שמעוניינים ללמוד את התוכנות לצורך העשרה או על מנת לתת לעסק שלהם ידע בעיצוב גרפי. לדוגמה אם מדובר בצלם שזקוק לפוטושופ על מנת לתקן תמונות, אנו לא נציע לו קורס עיצוב גרפי שלם אלא רק קורס פוטושופ בנפרד.

סטודנטים שמגיעים אלינו ומבקשים ללמוד עיצוב גרפי, אנו נמליץ להם ללמוד קורס שלם הכולל את שלושת התוכנות יחד. הסיבה שנמליץ להם על כך, היא בגלל שיש צורך בשלושת התכנות כדי לעסוק במקצוע. יותר מכך, סטודנטים שיודעים שהם מראש רוצים לאחר לימודי עיצוב גרפי לעסוק בעיצוב להייטק, יוכלו ללמוד אצלנו במכללה קורס תקשורת חזותית הכולל גם את תוכנות הבסיס וגם עיצוב אתרי אינטרנט ועיצוב אפליקציות. בכל מקרה בכל המסלולים במכללת סולו המטרה שלנו להוציא אתכם מקצוענים בתחום שיודעים ליישם את החומר בצורה טובה ובעלי חשיבה עיצובית יצירתית וייחודית.

איך מתנהלים הלימודים במכללת סולו?

המכללה שלנו מלמדת עיצוב גרפי ועיצוב להייטק כבר 17 שנים. אצלנו נמצאים המורים הטובים ביותר בתחום ואנו מלמדים בשיטה שייחודית לנו. הלימודים במכללת סולו מתקיימים אחת לשבוע במשך שעה וחצי של למידה מול מורה פרטי אחד על אחד ואונליין מהבית. אנו גילינו כי ההוראה הפרטית היא ההוראה הטובה ביותר עבור מעצבים גרפיים. מעצבים גרפיים שעובדים באופן עצמאי לרוב יחשבו גם באופן עצמאי ויצטרכו להביא לידי ביטוי את עצמם לבד. כאשר אתם לומדים אחד על אחד עם מורה פרטי אתם מאפשרים לעצמכם לחדד את המחשבה מבלי לעשות לעצמכם הנחות. כמו כן אתם לא צריכים להתנהל על פי הקצב של תלמידים אחרים, במכללת סולו רק הקצב שלכם הוא זה שקובע.

  • הלימודים במכללת סולו מתקיימים אונליין מהבית על מנת להנגיש את התחום ליותר אנשים. אנו יודעים כי בשנת 2021 וגם 20 שנה קודם לכן, אנשים היו צריכים לעצור את החיים כדי ללמוד מקצוע. אנו במכללת סולו מוכיחים כי טענה זו אינה נכונה ולמעשה גם אימהות שאין להן זמן וגם אנשים שמעוניינים לעבוד במקביל לעבודה יכולים ללמוד מקצוע בצורה הטובה ביותר שיש. כשלומדים אונליין מהבית אחד על אחד מול מורה פרטי, אתם למעשה מאפשרים לעצמכם ללמוד את התחום בנוחות שלכם, מול המחשב שלכם בבית, עם כוס קפה או כוס תה, מבלי לצאת מהבית, מבלי לבזבז זמן על פקקים או על למצוא חניה. יש כאן מספר יתרונות חשובים שמתקיימים בלמידה כזו ולכן אנו מלמדים במכללה שלנו רק בצורה זו.

מה צריך כדי ללמוד אונליין מהבית?

כדי ללמוד אונליין מהבית במכללת סולו, כל מה שצריך זה מחשב, עכבר, מקלדת, אוזניות ורמקול. כל אוזניה של טלפון נייד מצוינת עבור הלימודים. מעבר לכך, התקנת התוכנות הגרפיות ותוכנות החיבור זום בניכם לבין המורה, אנו נחבר אתכם קצת לפני השיעור הראשון.

אם עיצוב גרפי ותוכנות עיצוב מעניינות אתכם, צרו עמנו קשר ונמשיך לכוס קפה אונליין מהבית.