איזה מקצוע הכי טוב ללמוד היום ב2020?

//איזה מקצוע הכי טוב ללמוד היום ב2020?

מקצועות מבוקשים בשוק – איזה מקצוע הכי טוב ללמוד היום ב2020?

עולם העבודה של היום שונה בתכלית מעולם העבודה של פעם וכמובן, גם הלימודים בהתאם. פעם, היו שתי אפשרויות לרכישת מקצוע. היה אפשר ללמוד לימודים ארוכים לתואר ראשון, שני או יותר מזה, מה שהיה דורש לא מעט כסף וכמובן יכולת הישרדות כלכלית בשנות הלימודים. האופציה השנייה הייתה ללמוד לימודים מקצועיים של שנה -שנתיים, לימודים כמו מכונאות, רתכות וכדומה ולאחר מכן להתחיל לעבוד כשכיר או כעצמאי. היום בעולם המודרני, עולם העבודה שונה לגמרי. הוא מאפשר לרכוש מקצוע מצוין תוך כמה חודשים, ולא רק לרכוש מקצוע אלא גם להתחיל ולעבוד בו כעצמאיים או כשכירים. 

איזה מקצוע הכי טוב ללמוד היום

החלום לעבוד בהייטק

מי מאיתנו לא רואה מידי פעם את הכתבות בטלוויזיה על עולם ההייטק, על הפינוקים שהחברות הללו נותנות לעובדים שלהם, על התנאים המדהימים וכמובן, על השכר הגבוה ממנו הם נהנים. החלום לעבוד בהייטק הוא חלומם של רבים, חלום לקבל תמורה טובה להשקעה שלנו, חלום לעבוד יצירתי, להפיק דברים ולשנות את העולם. החלום לעבודה בהייטק הוא לא רק שלנו אלא גם של האימהות שלנו, מה שהיום מחליף את החלום שלהן שהבן שלהם יהיה עורך דין או רופא. יש דרכים שונות להיכנס לעולם ההייטק, אך יש דרך אחת שרבים לא יודעים עליה והיא – בעיצוב גרפי. כן, עיצוב גרפי יכול להיות פתח מצוין עבור מי שרוצה להיכנס לעולם ההייטק ובגדול.

קצת על עיצוב גרפי

הוא נמצא סביבנו בכל מקום, בין אם אנחנו בבית ובין אם מחוצה לו, בין אם בעולם האמיתי ובין אם בעולם הווירטואלי. עיצוב גרפי זה העיתון אותו אנחנו קוראים בבוקר איך שאנחנו קמים, הוא הפלאייר שמחכה לנו בתיבת הדואר כשאנחנו יורדים בחדר המדרגות, זו הפרסומת על לוח המודעות שמול הבית כשאנחנו נכנסים לרכב, ואלו הלוגואים שצצים מכל עסק ובכל מקום בדרך. אבל יותר מזה, עיצוב גרפי הוא מרכיב חשוב בעולם הווירטואלי שאנו נמצאים בו כל הזמן. לא משנה באיזה אתר נגלוש ולאילו פרסומות נחשף, עיצוב גרפי הוא מרכיב חשוב בהם.

בניית אתרים – המקצוע של ההווה ושל המחר

אז לאיזה תחום כדאי להיכנס כדי להיות חלק מעולם ההייטק? אין ספק שבניית אתרים הוא הראשון אליו כדאי להיחשף, תחום שכדאי מאוד להיכנס אליו בעיקר למי שרוצה להכניס לא מעט כסף לחשבון הבנק שלו. בניית אתרים היא עולם ומלואו, ועיצוב הוא מרכיב חשוב בה. בניית אתרים עוסקת אומנם לא מעט בקוד ובתוכן אבל אתר אינטרנט שלא יהיה מעוצב כמו שצריך, אתר אינטרנט שלא יהיה מיוחד ייראה בדיוק כמו אתרי אינטרנט אחרים.

עיצוב אתרי אינטרנט הוא תחום מרתק, תחום שמשלב לא מעט חשיבה, אסטרטגיה וכמובן גם הכרה של התוכנות הרלוונטיות. מעצבים גרפיים שנמצאים בתחום מרוויחים מצוין, ומרחיבים את הידע שלהם לא מעט. למה לעבוד כמעצבים בחברת בניית אתרים? כי החברות הללו רק הולכות וגדלות, כי הן הולכות ומתפתחות וכי הן צריכות עוד ועוד מעצבים גרפיים. למעשה, הן חיות על המעצבים הללו וככל שתהיו טובים יותר, ככל שתפיקו עבודות מרהיבות יותר כך תוכלו להיכנס לחברות מצליחות יותר. אבל אילו תוכנות צריך ללמוד בשביל להיות מעצבים גרפיים? מה לומדים בנוסף לפרקטיקה?

לימודי עיצוב גרפי

בשביל להיות מעצב גרפי צריך להיות טוב בשני כובעים. האחד, הכובע הטכני, הכרה של כל התוכנות הרלוונטיות ושליטה מלאה בהן. השני, הבנה של מה שקורה במוחם של הגולשים, של מי שנחשף לעיצובים השונים ובכלל, צריך לדעת לעבוד לפי חוקי עיצוב שונים שנכתבו לאחר שכל עניין ההשפעה על אנשים נחקר.

  • לימודים תאורטיים – לימודי עיצוב גרפי חייבים לכלול גם לימודים תיאורטיים, הבנה של עולם הצבעים והצורות, מה מתאים למה ואיך כל אחד משפיע עלינו. לימודים כאלו יכניסו אתכם לאווירת העיצוב, לעולם שלם של אפשרויות ורעיונות שבטוח כמה מהם יסייעו לכם בהמשך.
  • לימודים מעשיים – בסופו של דבר, מעצב גרפי צריך לדעת את התוכנות הרלוונטיות על בוריין. הוא צריך לשלוט בהן ובכלים השונים שהן מציעות, ויש כמה תוכנות עיקריות שצריך ללמוד אותן. הראשונה היא כמובן פוטושופ, תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם. זו תוכנה שאפשר באמצעותה לעשות כל מה שרוצים בתמונות, ותמונות כידוע הן מרכיב מרכזי בעיצובים גרפיים. תוכנה נוספת חשובה מאוד לעיצוב היא תוכנת אילוסטרייטור, תוכנה ווקטורית שמאפשרת לעצב תלת ממד, לוגואים וכל אלמנט גרפי שרוצים. למה זה חשוב שהיא תוכנה ווקטורית? מכיוון שבגלל שהיא לא תוכנה שעובדת על פיקסלים, אפשר להגדיל כל קובץ בה לאיזה גודל שרוצים בלי שיהיה טשטוש. חוץ מזה יש בה אין ספור כלים, יש בה אין סוף אפשרויות וזו תוכנה מדהימה. 

עיצוב גרפי כולל גם תוכנות נוספות כמו אינדיזיין ואחרות, כשלכל תוכנה יש את הייחודיות שלה ואת היתרונות שלה. מה שמשותף לכל התוכנות הללו הוא שהן תוכנות שפותחו על ידי חברת אדובי, חברת תוכנות הגרפיקה המתקדמת ביותר בעולם וזו שהתחילה את דרכה עם תוכנת פוטושופ.

עיצוב אפליקציות

אתרי אינטרנט קיימים כבר לא מעט שנים והם יישארו איתנו כנראה לתמיד, אבל יש עוד תחום שמעצבים גרפיים ימצאו בו המון עבודה מה שגם הוא חלק מעולם ההייטק. מדובר על עיצוב אפליקציות, אלו שנמצאות איתנו בכיס בכל מקום ועיצוב שלהן יהיה מכריע להצלחה שלהן. למה? כי בסופו של דבר הכול מתחיל ונגמר בחוויית המשתמש. הכול נוגע לעד כמה הוא מסתדר עם המסכים ועד כמה העיצוב של האפליקציה נוח לו מה שישאיר אותו באפליקציה או יוציא אותו ממנה, ולכן המעצבים הגרפיים הם כל כך נצרכים בעולם האפליקציות. 

יש לא מעט חברות אפליקציות בישראל ויש סטארטאפים רבים שיוצרים אפליקציות, ומעצבים הם אנשי מקצוע מרכזיים בדרך לפיתוח ולהצלחה של כל אחת מהאפליקציות שמפותחות בחברות הללו.

להגשים את החלום ולעבוד מהבית

אחד המאפיינים המרכזיים ביותר של עולם העבודה המודרני, הוא האפשרות לעבוד מכל מקום. האפשרות לקחת לפטופ לחוף הים או לבית הקפה הסמוך, להתחבר לאינטרנט ולשבת ולעבוד. יש לא מעט מקצועות שמאפשרים היום את זה ואחד מהם הוא עיצוב גרפי. כל מה שצריך בשביל לעבוד בתחום הוא מחשב, את התוכנות הרלוונטיות עליו וחיבור לרשת, ואפשר להתחיל לעבוד. 

תיאורטית, אתם יכולים לעבוד גם מחו”ל ואפילו אין סיבה שהלקוחות שלכם יידעו שאתם שם מכיוון שהתקשורת היא בדרך כלל אינטרנטית (מייל, ווטסאפ וכדומה) אבל רוב האנשים רוצים לעבוד מהבית. הם רוצים לנהל את הזמן שלהם והם רוצים לשלב עם העבודה גם חיי משפחה, ועיצוב גרפי יכול לספק להם את זה. 

אפשר גם ללמוד אונליין עיצוב ובניית אתרים לאינטרנט מהבית!

אם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי כי אתם רוצים לעסוק בתחום, אתם חייבים להכיר את שיטת הלימוד של מכללת סולו, לימודים און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי. כן, אפשר לא רק לעבוד מהבית אלא גם ללמוד מהבית. מה זה אומר בפועל? לימודי און ליין במכללת סולו הם בדיוק מה שזה נשמע. בצד אחד יש מורה ובצד השני תלמיד, וכל אחד יכול לראות, לשמוע ואף לתפעל את המחשב של השני. איך זה קורה? באמצעות תוכנה מתקדמת שמאפשרת לחבר בין שני המחשבים. אפשר ללמוד מהבית או מכל מקום אחר, אפשר לעשות את זה בכל מקום ובכל זמן.

הנה כמה יתרונות בלימוד בשיטה הזו. לא צריך לצאת מהבית, להתארגן ולהשתרך בדרכים, לא צריך לצאת מוקדם מהעבודה אלא אפשר ללמוד בכל זמן שמתאים לשני הצדדים, קל יותר ללמוד ככה מאשר עם קבוצה ובמכללת סולו גם מקבלים תעודה ומכינים תיק עבודות אותו ניתן יהיה להראות למעסיקים או לקוחות פוטנציאליים. מכללת סולו היא המכללה המובילה בישראל ללימודי עיצוב גרפי והיא מציעה את השיטה היעילה ביותר ללימודים.

אז קדימה, למה אתם מחכים? צרו קשר עוד היום וקבלו מידע נוסף!

2019-09-05T20:05:11+03:00