לעסוק בעיצוב אתרים ואפליקציות לקראת 2022

מה כדאי ללמוד כדי לעסוק בעיצוב אתרים ואפליקציות לקראת 2022? 

העולם שלנו השתנה מן הקצה אל הקצה. הכול היום וירטואלי והכל סובב סביב האינטרנט, וכמות האתרים והאפליקציות רק הולכת ועולה. אם פעם היה מדובר על מאות אתרים ולאחר מכן אלפי אתרים, היום יש מיליונים רבים של אתרי אינטרנט ברחבי העולם ובישראל בלבד יש כמה מאות אלפים. הדרישה בעולם בניית אתרים כיום זה הבנה מעמיקה של מה זה UI? וכיצד לשלב את הUX בצורה נכונה לחווית משתמש מוכרת ועושה את העבודה לבעלי אתרים או חנויות אונליין שבמיוחד לאחר הקורונה נעשה מאוד נחוץ כי עסקים הבינו שאם עסק לא יהיה אונליין מפורסם ברשת הוא לא יוכל להתקיים בתעשייה הישראלית והעולמית בכלל. שהעולם נהפך לכפר גלובלי אחד אין שום סיבה למכור רק לאזור מסוים בארץ אלה אפשר לצאת מהקופסה ולמכור לכל מקום לעולם.

באמצעות האינטרנט אנחנו מגיעים לכל מידע אליו אנחנו רוצים להגיע. אנחנו קונים כל דבר שעולה בדעתנו, מקבלים שירותים שונים וכמובן, גם מתקשרים האחד עם השני בפלטפורמות שונות. האינטרנט הכניס כל כך הרבה לחיים שלנו אבל הוא יכול להכניס עוד הרבה יותר. מה הוא עוד יכול להביא לנו? התשובה היא לא מעט פרנסה. כן, רשת האינטרנט מפרנסת היום לא מעט אנשים, ויש דרכים שונות להתפרנס מהרשת. אחת העיקריות שבהן וזו שפופולארית יותר מכולן היא עם פתיחת עסק לבניית אתרים. אך מהו בכלל תחום בניית אתרים? למי הוא מתאים? מה צריך ללמוד בשביל להיות בוני אתרים ואיפה אפשר ללמוד את עולם חווית משתמש UI UX? הנה כמה דברים שיכולים לעניין אתכם. 

בניית אתרים ועיצוב אתרים הדור החדש להבנה מעמיקה של UI

פעם, בשביל להיות בוני אתרים, היה צריך לדעת קוד. מי שרצה לבנות אתר אינטרנט היה צריך ללמוד תקופה ארוכה, היה צריך להגיע לשיעורים, להתנסות ולתרגל פעם אחר פעם ובכלל, לעשות לא מעט עבודה סביב לימודי בניית אתרים. היום, יש מערכות שמאפשרות לבנות אתרי בלי לדעת קוד ובלי להיות מתכנתים. כל מה שצריך לדעת הוא עיצוב אתרים, ללמוד את התוכנות הרלוונטיות ולהתחיל לעסוק בכך.

למה? כי היום יש פלטפורמות שמאפשרות לבנות אתרים לבד. יש מערכות כמו וורדפרס שיש לה תוספים שאפשר לעבוד איתם ולבנות איתם אתרים בדיוק כמו שבונים מצגת בפאוור פוינט. יש גם חברות שפיתחו מערכת לניהול אתר שעל גביה אפשר לבנות אתר אינטרנט, והבולטת שבהן היא חברת וורדפרס. חברת וורפדרס פיתחה פלטפורמה שעוקפת את כל מה שנוגע לקוד ולמה שקורה מאחורי הקלעים של האתר. היא מאפשרת לכל אחד לבנות אתר אינטרנט, לכל אחד לפתח את העסק שלו או לבנות אתרי אינטרנט בשביל אחרים.

מה כן צריך ללמוד? צריך ללמוד את תוכנות הגרפיקה הרלוונטיות, צריך לדעת איך לעצב את האתר כדי שהוא יהיה מושך. הנה הסבר קצר על חשיבות עיצוב אתר ולמה הוא חייב להיות כמה שיותר מקצועי.

חשיבות עיצוב האתר UI – UX

כפי שציינו, יש היום פלטפורמות לניהול אתרי אינטרנט, פלטפורמות אשר מאפשרות לכל אחד לבנות אתר אינטרנט גם ללא ידע מקדים. אבל בניית אתר אינטרנט סתם לשם הבנייה, לא תעשה את העבודה. מה זה אומר? זה אומר שזה יהיה ככל הנראה עוד אתר אינטרנט אחד מיני רבים, עוד אתר שיהיה לו אי שם ברחבי הרשת. בשביל שהאתר יהיה כזה שמי שייכנס אליו ירצה להישאר בו, לצרוך בו מידע ואולי אף להשאיר פרטים או לבצע רכישה, הוא צריך להיות אתר שמושך את הלקוחות, ומשיכה מקבלים באמצעות עיצוב מרהיב על דגש חווית משתמש UI UX.

אפשר להקביל את זה לכל חנות פיזית שאנחנו נכנסים אליה. תארו לעצמכם את עצמכם נכנסים לחנות כלשהיא וכשאתם בפנים, היא פשוט משעממת אתכם. היא לא מוצבת, לא מעניינת, אין בה צבעים ואין בה שום חן, וסביר להניח שמהר מאוד תצאו החוצה ובטח לא תיקנו בה. לעומתה, תארו לעצמכם את עצמכם נכנסים לחנות מעוצבת בשילוב חווית משתמש UI UX 2021, חנות יפה ומסודרת בה הסחורה עומדת יפה על המדפים, חנות עם צבעים וכזו שישר גורמת לכם להרגיש טוב. למה שתצאו ממנה? סביר להניח שזה לא יקרה וסביר גם להניח שתיקנו בחנות הזו. זה בדיוק מה שקורה עם אתרי אינטרנט.

עיצוב אפליקציות – מה זה UI? וכיצד לשלב את הUX 2022

גם האפליקציות נכנסו לחיינו בסערה, והיום הן חלק בלתי מבוטל מהם. הן נמצאות איתנו בכיס והן הולכות איתנו לכל מקום, ולמעשה, הן רק הולכות ומתרבות וכולנו עושים בהן שימוש. מיש ייכנס לתחום פיתוח האפליקציות יראה שמדובר על תחום שלא עומד במקום, תחום שכדאי מאוד להיכנס אליו ומעבר לפיתוח עצמו צריך לדעת גם לעצב את האפליקציות הללו. איך עושים את זה? עם תוכנות גרפיקה שונות, תוכנות שיודעות לקחת כל אפליקציה ולדאוג שתהיה לה חוויית משתמש לא פחות ממושלמת. 

תוכנות הגרפיקה בלימודי חשיבה עסקית והטמעת חוקי העיצוב וגרפיקה

אז מה כדאי ללמוד כדי לעסוק בעיצוב אתרים ואפליקציות? את תוכנות הגרפיקה כמובן, ומדובר בעיקר על פוטושופ, אילוסטרייטור, ואינדיזיין והטמעת חוקי העיצוב שזה נעשה במסלול קורס עיצוב גרפי לימודי תעודה המתאימים לדרישות חברות הייטק בישראל לקראת 2022.

פוטושופ היא אולי התוכנה הידועה ביותר בעולם, תוכנה לעיבוד של תמונות עם המון כלים והמון אפשרויות. עם כל הכבוד לאפליקציות ולתוכנות השונות שפותחו בשנים האחרונות שעיקרן הוא לעצב ולתקן תמונות, אף אחת מהן לא דומה לפוטושופ. פוטושופ היא תוכנה מדהימה מבית חברת אדובי והיא תוכנת חובה למי שרוצה לדעת לעצב אפליקציות ואתרי אינטרנט.

התוכנה השנייה היא אילוסטרייטור, תוכנת אחות של פוטושופ. אילוסטרייטור היא תוכנה מדהימה אשר מאפשרת לקחת כל תמונה ולהגדיל אותה לאיזה גודל שרוצים, מכיוון שהיא עובדת על ווקטורים ולא על פיקסלים. ניתן באמצעותה לעצב אתרים, לוגואים, תלת ממד והמון חומרים גרפיים אחרים. זו תוכנה מדהימה שכדאי להכיר, תוכנה שאי אפשר להיות מעצב גרפי בלי לדעת לעבוד איתה.

התוכנה השלישית היא אינדיזיין, תוכנה שאומנם לא צריך ישירות בשביל לעצב אפליקציות ואתרים אבל זו תוכנה שכדאי מאוד ללמוד בשביל לעבוד אחר כך בדפוס אם רוצים. אינדיזיין היא תוכנת עימוד והיא נמצאת בשימוש בהוצאות לאור, מערכות עיתונים ומקומות נוספים.

אז מה אתם צריכים בשביל לעצב אתרים ואפליקציות? אתרם צריכים כפי שציינו ללמוד תוכנות גרפיקה. אתם יכולים ללמוד את התוכנות הללו במכללות שונות כמו גם באמצעות סרטונים ברשת, ויכולים מצד שני ללמוד בשיטה הטובה ביותר כיום, שיטת הלימודים אונלין אחד על אחד שמציעה מכללת סולו.

לכל אורך הקורס הדגש הוא על תיק עבודות מקצועי כי זה הדרישות של חברות הייטק או משרדי פרסום ולא תעודות כמו שהיה נהוג על לעשור הקודם, תיק העבודות הוא הדבר היחידי שיראה מה מעצב חווית משתמש יודע לעשות עם אפליקציה או אתר אינטרנט מכירתי.

למה ללמוד עיצוב אתרים וגרפיקה אונליין?

לפני שנדבר על היתרונות של שיטת הלימוד אונליין, נדבר על מה היא בכלל אותה שיטה ולמה היא הולכת והופכת לשיטה הפופולארית ביותר. לימודים אונליין במכללת סולו הם לימודים אחד על אחד, לימודים עם מורה פרטי שרק לא נמצא ליד התלמיד אלא בצד השני של המסך. לימודים אונליין זה אומר שכל מה שצריך זה מחשב וחיבור לאינטרנט, וכל אחד יכול לראות, לשמוע את השני ואף להשתלט על המחשב של השני. בלימודי עיצוב ובניית אתרים או אפליקציות בצורה אישית הסטודנט מרוויח הרבה יותר חומר עם הספק אדיר לעומת לימודים בקבוצה שלא תמיד הסטודנטים מבינים את כל החומר הנלמד, כיום כדי להתחיל לעבוד בחברות הייטק או בניית אתרים מה שיבקשו זה תיק עבודות שתואם לדרישות עבודה לקראת 2022.

יתרונות שיטת הלימוד אונליין במכללת סולו.

  • כל אחד מתקדם בקצב שלו – בין אם אתם קולטים מהר ובין אם לא, שלא כמו עם כיתה אתם לא צריכים למהר לשום מקום. המורה לא מתקדם עם החומר עד שאתם מבינים הכול, וזה אומר גם תרגול וחזרה פעם אחר פעם. 
  • לומדים מתי שנוח – לא צריך להפסיד שעות עבודה בשביל לימודים מעין אלו ולא צריך לשנות תוכניות. כל מה שצריך זה לקבוע עם המורה מתי נוח לשני הצדדים ואפשר להתחיל וללמוד.
  • ללמוד מאיפה שרוצים – גם אם לא נמצאים בבית, לא צריך להפסיק את הלימודים. הלימודים הם אונליין מכל מקום שיש בו מחשב וחיבור לאינטרנט.

מכללת סולו היא המכללה המובילה בלימודי גרפיקה, ואתם מוזמנים לקחת חלק בהצלחה שלה. לקבלת מידע נוסף צרו קשר עוד היום!