You are currently viewing איזה נושאים צריכים ללמוד כדי להיות מעצב גרפי
איזה נושאים צריכים ללמוד כדי להיות מעצב גרפי כדי לעבוד בהייטק או במשרדי פרסום אינטרנטיים

איזה נושאים צריכים ללמוד כדי להיות מעצב גרפי

איזה נושאים צריכים ללמוד כדי להיות מעצב גרפי כדי לעבוד בהייטק או במשרדי פרסום אינטרנטיים? קורסים מעצבים גרפיים ותקשורת חזותית

למצוא מקצוע שאנו אוהבים זה אחד השלבים הקיימים בחיינו הבוגרים. אנו מסיימים לימודים בתיכון, מסיימים את הצבא ומתחילים לחשוב על הדרך שנעשה מבחינת הקריירה שלנו. בחלק הזה של מציאת הקריירה עולות שאלות רבות בניהן, מה ללמוד, היכן ללמוד ואם כבר מצאנו את התחום, אז מה חשוב ללמוד בו.

מקומות להשכלה גבוהה יש המון בארצנו הקטנטונת וכל אחד מהם מציע אינספור תכניות בנושאים מגוונים, בניהם גם עיצוב גרפי. אנשים שעוד לא למדו את התחום, ודאי אינם יודעים באופן ברור מה חשוב להם ללמוד על מנת לעסוק בתחום באופן פרקטי. המון פעמים, השנים הראשונות בתואר ראשון לדוגמא, עוסקות במבואות עיוניים ופחות מעשיים. סטודנטים רבים שואלים, אבל מה תאכלס'? איך אני לוקח את הנושאים העיוניים ואני הופך אותם למקצוע של ממש?

מה הפרקטיקה החשובה ביותר כדי להיות מעצב גרפי?

ניתן לחלק את נושא הפרקטיקה עבור מעצבים לשניים. החלק הטכני, הקשור בלמידה טכנית איכותית של תוכנות הגרפיקה השונות והחלק העיצובי שעוסק בחשיבה העיצובית ואיך היא באה לידי ביטוי בתוך הגרפיקה.

בעיקרון, כל מעצב גרפי עוסק בהעברת מסר באמצעות גרפיקה תוך הטמעת חוקי תקשורת חזותית לביצוע בניית זהות מותג. יש החושבים כי מדובר בעיצוב של גרפיקה שבעיני המתבונן צריכה להיות יפה, אך לא מדובר כאן ביופי בלבד, אלא בהעברת מסר נכון ומדויק עבור הצופים והקוראים. על המעצב הגרפי לחשוב היטב על כך פרט וכל אובייקט שקיים בתוך הגרפיקה. עליו לחשוב על הצבעים, צורת הפונט, הגודל, הקומפוזיציה, העימוד ועוד המון דברים חשובים שהופכים את הגרפיקה לטובה יותר.

למה חשוב לדעת תוכנות לעיצוב גרפי בצורה טובה מאוד?

האם מעצב גרפי צריך רק לדעת חשיבה עיצובית? אז זהו שלא. כדי שמעצב גרפי ידע להפוך את החשיבה העיצובית שלו לגרפיקה עליו לדעת את תוכנות הגרפיקה בצורה מושלמת, כי רק כך הוא יוכל להביא לידי ביטוי את מה שעובר במחשבה העיצובית שלו. מעצב גרפי שחסר לא ידע בכלים של התוכנות השונות, לא יוכל להגיע לעיצוב גרפי מצוין שמעביר את המסרים שהוא התכוונן אליהם. לכן בלימודיו עליו לוודא כי המקום שהוא לומד בו שם דגש גדול ונרחב על החלק הטכני.

אילו תוכנות עיצוב מלמדים בעיצוב גרפי?

אז למעשה לומדים מספר תוכנות, כאשר תוכנות הבסיס מדברות על פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. שלושת התוכנות הללו נוצרו על ידי חברת אדובי ולכל אחת מהן יש תפקיד שונה ביצירת הגרפיקה.

הפוטושופ– תוכנה לעיבוד תמונה שתפקידה לבצע שינויים בתמונות באמצעות כלי הנקרא שכבות. כל שכבה שהמעצב פותח היא שינוי ברמת הפיקסל. המטרה של המעצב הגרפי, לקחת תמונה תמימה ופשוטה ולהכניס לה רגש, התנהגות, דרמטיות וכל מה שעשוי להעביר את המסר שאליו התכוון. לתכונת הפוטושופ המון כלים מיוחדים והיא נחשבת לתוכנה מאוד מרכזית עבור מעצבים גרפיים.

האילוסטרייטור– תוכנה ליצירת אובייקטים שעובדת באמצעות וקטורים. המשמעות של השימוש בו וקטורים היא האפשרות לאייר אובייקט מסוים או להגדיל או להקטין אותו מבלי לפגוע באיכות שלו. תוכנה זו משלימה את היכולות החסרות של תוכנת הפוטושופ שעובדת על פיקסלים ולא מאפשרת לבצע את הפעולה שאנו מבצעים באילוסטרייטור. בפוטושופ כל הגדלה או הקטנה של תמונה תייצר שינוי בפיקסל שיביא לירידה באיכות התמונה. באמצעות תוכנת אילוסטרייטור מעצבים לוגואים, איורים על ספרים ואפילו תמונות לתלייה בבית.

אינדיזיין– היא תוכנה מבית אדובי שגם היא נלמדת כתוכנת בסיס מרכזית בלימודי עיצוב גרפי. מדובר בתוכנת הוצאה לאור שהתפקיד שלה הוא לעצב עימוד בצורה טובה ומקצועית. על ידי התוכנה ניתן לעצב עמודי תוכן מגוונים ולהכניס גם אובייקטים שעיצבנו באילוסטרייטור ותמונות מהפוטושופ.

איך אפשר ללמוד חשיבה עיצובית? זה לא משהו שמגיע טבעי?

אז בעניין זה כדאי לדעת שמצד אחד אדם מגיע עם כישרון טבעי לחשיבה עיצובית ולכן ברוב המקרים הוא גם נמשך למקצוע הזה בשל כך. כדאי לדעת שבלימודי עיצוב גרפי, גם אדם בעל כישרון טבעי בתחום יוכל לפתח את המחשבה העיצובית שלו. כחלק מהלימודים מקבלים התלמידים המון שיעורי בית. שיעורי הבית, מטרתם, להביא את הלומד לפתוח המחשבה. תלמידים שמתרגלים ללא הפסקה הם התלמידים שיפתחו חשיבה עיצובית טובה יותר. בדרך כלל התלמידים מתרגלים את שיעורי הבית, מציגים בפני המורה והוא מכוון אותם על ידי שאלות שמפתחות את המחשבה בתחום.

השילוב בין העבודה טכנית למחשבה העיצובית

מעצב גרפי מקצועי עושה שילוב בין החלק הטכני לבין המחשבה העיצובית. כאשר הוא מעצב גרפיקה, הוא מתחיל קודם בתכנון. כחלק מהתכנון, הוא מתחיל לעלות רעיונות שלאחר מכן יועברו להיות גרפיקה בעזרת הידע הטכני של שלושת התכנות. עליו לבצע שילוב בין הפוטושופ, אילוסטרייטור והאינדיזיין וכך לקחת רעיונות או להמחיש אותן בעזרת התוכנות. מעצבים גרפיים מקצועיים עושים שילוב בין שלושת התכנות יחד ומכיוון ששלושתם שייכות לחברת אדובי, הן מתכתבות אחת עם השנייה ומאפשרות להעביר ביניהן קבצים.

בכל הלימודים האקדמאיים לעיצוב גרפי לומדים תוכנות וחשיבה עיצובית?

בכל מקום לימודים מתכונת הלימודים היא שונה. בחלק מהמקומות כן שמים דגש על שני אלה ובחלק אחר פחות. אצלנו במכללת סולו שמים דגש רציני בשני נושאים אלו, כי אנו יודעים שזו הדרך לדעת את התחום באופן פרקטי, ליישם אותו ולהתקבל בסופו של דבר לעבודה. מעצבים גרפיים שמגיעים למכללת סולו יודעים שאם ישקיעו היטב בשיעורי הבית ובמטלות, יוכלו להגיע להישגים גבוהים מאוד בתחום ומציאת עבודה בסוף הלימודים.

אבל איך הלמידה של החשיבה העיצובית מתנהלת בפועל במכללת סולו?

במכללת סולו אנו שמים דגש גדול על המשוב של המורה לשיעורי הבית של התלמיד. בכל שיעור ילמד המורה שלוש עד חמש תתי נושאים. לכל תת נושא יקבל התלמיד שיעורי בית אותם יבדוק המורה וייתן עליהם משוב בעזרת שאלות המעודדות את המחשבה העיצובית. המשוב הוא חשוב ומאפשר לתלמיד לפתוח את המחשבה לעיצובים חדשים שלאחר מכן יעזרו לו גם בשוק העבודה, ששם מחפשים מחשבה עיצובית עצמאית של המעצב הגרפי.

מי אנחנו מכללת סולו?

מכללת סולו היא מכללה לעיצוב גרפי ומקצועות העיצוב בהייטק. אנו מלמדים את התחום כבר 17 שנים אונליין מהבית ועם מורה פרטי אחד על אחד. המטרה שלנו היא להביא את התלמידים ליצירת מקצוע אמיתי שניתן ליישם בשוק העבודה וגם להרוויח ממנו והרבה. מקצוע עיצוב גרפי הוא מקצוע מתפתח הפונה כיום לעולמות רבים בדיגיטל ועל כן הוא מאוד מבוקש ויש בו שכר מצוין.

האם ניתן ללמוד את התחום אונליין מהבית? זה באמת אפשרי?

התשובה היא כן ואני עושים זאת בהצלחה כבר 17 שנים. באמצעות זום או כל תוכנת חיבור אחרת למחשב הסטודנט לצפייה במסך שלו ועבודה על העכבר. יש כיום תוכנות חיבור מצוינות המאפשרות לכם ולמורה לשתף מסכים וגם לשמוע אחד את השני וכך לנהל שיעור פרטי לכל דבר ועניין, ממש כאילו אתם נמצאים באותו החדר. יכול להיות שב- 10 הדקות הראשונות זה יהיה לכם קצת מוזר אבל לאחר מכן לא תרגישו כמעט בהבדל ותיהנו מהיתרון של להיות בבית ולהימנע מנסיעות מיותרות, להימנע מפקקים ומהתשלום עליהם. אז אם גם אתכם מעניין מקצוע העיצוב הגרפי, זה הזמן ליצור עמו קשר.

אוסף דוגמאות ושיעורים במיוחד בשבילכם על עולם ההייטק ועיצוב גרפי – בדוק את התאמתך לעולם זה: