איפה הכי כדאי לעשות קורס עיצוב גרפי

איפה הכי כדאי לעשות קורס עיצוב גרפי?

עיצוב גרפי, אחד המקצועות הכי נחשקים כיום בשוק העבודה. אם הגעתם לכאן, כנראה שגם אתם רוצים להיות חלק מהמעצבים הגרפיים שכבר עובדים בתעשייה ב2021, אך אתם לא יודעים מאיפה להתחיל ואיפה כדאי ללמוד. בכתבה הבאה נעשה לכם סדר ונסביר מהו תחום העיצוב הגרפי, מה לומדים בו בהתחלה, מה אפשר ללמוד בלימודי המשך ואיפה מומלץ וכדאי לעשות קורס עיצוב גרפי.

מה עושים מעצבים גרפיים בשוק העבודה?

מעצבים גרפיים באים להעביר מסר באמצעות תוכנות מקצועיות של גרפיקה ממוחשבת מבית אדובי. מסרים יכולים להיות כאשר משווקים עסקים, מסרים יכולים להיות בסטיקרים פוליטיים, מסרים עוברים דרך גרפיקה של אתרי אינטרנט ואפילו בגרפיקה הנמצאת על כריכה של ספר. הגרפיקה מורכבת מתמונות, אלמנטים מצוירים, כתב, צבע, קומפוזיציה ועוד והמעצבים הגרפיים משתמשים בתוכנות גרפיות על מנת לבצע זאת.

פוטושופ להעברת מסר באמצעות תמונה

כשאומרים שתמונה שווה אלף מילים, באמת מתכוונים לזה, אך בצילום פשוט, לא תמיד יועבר המסר שאנו רוצים. כדי שזה יקרה, לפעמים בתמונה זקוקה לקצת עזרה של תוכנת עיבוד התמונה פוטושופ. מעצבים גרפיים עושים מניפולציות על תמונות בעזרת הסרה של פרטים, מחיקה, הוספה של צורות ופילטרים, שינויי צבע ועוד. כל אלו ניתן לבצע בקלות בפוטושופ. לתוכנה זו, הפועלת באמצעות שכבות על תמונה יש את האפשרות לעשות שינויים מהותיים על התמונה ולהפוך אותה מתמונה פשוטה ותמימה, לתמונה המעבירה מסר חד.

אילוסטרייטור להעברת מסרים

האילוסטרייטור היא תוכנת עיצוב וקטורית המאפשרת לייצר אלמנטים במרחב וממש ציורים. בעזרתה המעצבים הגרפיים מאיירים לוגואים ועוד גרפיקות המצריכות שימוש בעלי ציור. מדובר בתוכנה מאוד מרכזית עבור מעצבים גרפיים כיום.

אינדיזיין להעברת מסרים

האינדיזיין היא תוכנה לעריכת ספרים וחוברות. הכלי החזק ביותר של תוכנה זו הוא הכתב. באמצעות התוכנה ניתן לבחור פונטים מגוונים ולעצב את הכיתוב. משפט חזק המעביר מסר, יחד עם גרפיקה מותאמת לו הופך את המסר למדויק ומשמעותי יותר.

מה לומדים בלימודי בסיס בעיצוב גרפי?

לימודי הבסיס בעיצוב גרפי כוללים לימוד טכני של התוכנות שתיארנו קודם, אבל לא רק! בלימודי הבסיס תלמדו מושגי יסוד חשובים בעיצוב גרפי ותלמדו ליישם אותם על גרפיקות מגוונות שתייצרו. כמו שאתם מבינים, לימודי גרפיקה כוללים גם חלק טכני וגם חלק רעיוני, יצירתי, מעשי. שני החלקים האלו יחד הם מה שיגרום לכם לעסוק בתחום. כאשר לומדים רק אץ החלק הטכני בלבד, לרוב לא מצליחים להגיע ליישום מקצועי.

מה לומדים בלימודי המשך בעיצוב גרפי?

לימודי ההמשך בעיצוב גרפי הם לימודים המכווינים למקצועות ההייטק. בניית אתרים, חווית משתמש ועיצוב אתרים נחשבים ללימודי המשך בתחום זה. מעצבים רבים בוחרים בדרך זו שהיא מאוד מעניינת וגם מאוד מתגמלת בשוק העבודה.

אם כבר מדברים על תגמול, האם התחום רווחי?

עיצוב גרפי הוא אחד התחומים היותר מתגמלים שקיימים כיום בארץ ובעולם, במיוחד בעולם הדיגיטלי של היום, שכל דבר נעשה בעזרת גרפיקה ממוחשבת. כל פוסט בפיסבוק, עיצוב של אתר אינטרנט, באנר, אנימציה ועוד זקוקים לשירותי המעצב. כמו שאתם מבינים, עבודה לא חסרה והסכומים שמשלמים הם גבוהים. מעצבים מתחילים בבית דפוס או משרד פרסום עשויים להרוויח 10,000 שח במשכורת התחלתית ואם מדובר בהייטק, המשכורות ההתחלתיות עומדות על 17,000 שקלים. עצמאים בתחום אף מרוויחים הרבה יותר.

קורס בעיצוב גרפי? תואר? מה כדאי לבחור היום ב2021?

בתחום של עיצוב גרפי ניתן לעשות תואר או קורס. תואר ראשון בתחום הוא בהיקף של ארבע שנים וכולל מבואות גם מתחומי האומנות. אם אתם מחפשים משהו ממוקד, קורס איכותי התחום הוא התשובה עבורכם.

בקורס עיצוב גרפי איכותי תלמדו כל מה שצריך באופן ממוקד על מנת לעסוק בתחום זה.

כאשר הקורס הוא איכותי, אתם תלמדו יחד עם החלק הטכני, גם תורות חשובות כמו תורת הצבעים, פונטים ושימוש בהם, קומפוזיציה ועוד. והכי חשוב! אתם תלמדו ליישם גרפיקות ולהביא את האני היצירתי שלכם בתחום.

קורס מומלץ לעיצוב גרפי

מכללת סולו מציעה לכם ללמוד קורס עיצוב גרפי אונליין אחד על אחד, אונליין מהבית. המכללה שלנו בעלת ניסיון של 15 שנים בלימוד התחום באונליין. הדגש שלנו הוא על הקצב של התלמיד. כל תלמיד אצלנו מקבל את כל תשומת הלב ובקצב שלו. המטרה לאפשר לכם לשאול שאלות בכל שלב בתהליך כדי להבין עד הסוף את החומר. לא הבנתם משהו? תוכלו לעצור ולשאול, אתם לא מוגבלים בקצב של תלמידים אחרים. מעבר ליתרון הזה, יש גם את יתרונות האונליין. אתם לא צריכים לנסוע למקום הלימודים, לחפש חניה ולשלם על כל זה. אצלנו משלמים רק על הקורס עצמו וחוסכים זמן וכסף.

איך לומדים אונליין?

למידה אונליין היא פשוטה. כל מה שצריך זה מחשב, תוכנת חיבור אוזניות ורמקול. בעזרת פריטים אלו המורה יתחבר אל המחשב שלכם, ישמע אתכם ויוכל לבצע פעולות. בצורה זו הוא יוכל להסביר לכם חומרי לימוד ולהראות איך זה מתבצע בתוכנה.

תלמידים רבים שואלים האם אלו לימודים איכותיים. תחילה חשוב להבין שמדובר בשיעור פרטי אחד על אחד, כך שכבר מדובר על שיעור איכות. מעבר לכך, המורים שלנו מומחים בתחום וכבר לאחר עשר דקות מהשיעור אתם תרגישו כאילו אתם נמצאים באותו החדר ממש.

איך מתנהל שיעור במכללת סולו?

כל שיעור במכללת סולו מתחיל בבדיקת שיעורי הבית. המטרה היא לראות איך ביצעתם אותם, האם היו שאלות ומה רמת הביצוע. כל אלו חשובים כדי להכין אתכם לשוק העבודה בתחום. לאחר בדיקת שעורי הבית, יחל המורה בהקניית חומר חדש. בכל שיעור תלמדו שניים-ארבע נושאים לפי הקצב שלכם. כל הקניה של חומר היא קצרה, המאפשרת לכם לקלוט את החומר במהירות. לאחר ההקניה, תבצעו תרגול יחד עם המורה שלאחריו תקבלו שיעורי בית. בדרך זו למעשה אתם מתרגלים את החומר ללא הפסקה, דבר שהוא מרכזי וחשוב בלימודי העיצוב הגרפי.

כל אחד שמסיים ללמוד מקבל תעודה במכללת סולו?

ודאי שלא. המכללה שלנו מאפשרת לקבל תעודה בעיצוב גרפי רק לאחר שעמדתם בתנאי הקורס, כלומר, הגשתם מטלות וגם מטלת סיום קורס. תלמידים שמסיימים ללמוד אצלנו הם המראה שלנו, לכן ההצלחה של התלמידים שלנו חשובה ואנו עושים הכל למען הצלחתם. תלמיד שמשקיע, מתרגל ומכין את שיעורי הבית צפוי להצליח בתחום ולמצוא עבודה דיי מהר. בסיום הקורס תקבלו תעודת מעצב גרפי, אך חשוב לדעת שמה שבאמת יהפוך אתכם למעצבים גרפיים הוא תיק העבודות.

כמה מילים על תיק העבודות

אם התלמידים הם המראה של בית הספר שלנו, חשוב שתדעו כי תיק העבודות הוא המראה שלכם. כאשר תנסו להתקבל לעבודה, הדבר הראשון שיבקשו הוא לראות תיק עבודות ולהבין את החשיבה העיצובית שלכם. במכללת סולו, במהלך הקורס אתם תעבדו על עבודות ברמה של תיק עבודות ותוכלו להציג אותן עבור עבודות התחלתיות. בהמשך תוכלו לשדרג את תיק העבודות שלכם בהתאם למקצועיות שתצברו. כמו כן, בית הספר מציע קורס המשך המכין יחד אתכם תיק עבודות מקצועי המותאם לשוק העבודה. אם ברצונכם ללמוד את התחום מאפס ומהטובים ביותר, צרו עמנו קשר ונסייע בכל שאלה.