5 בתי דפוס לפולדרים מומלצים וטיפים שצריכים לדעת על הדפסה

//5 בתי דפוס לפולדרים מומלצים וטיפים שצריכים לדעת על הדפסה

דפוס פולדרים – הדפסת פולדר בתוכנות גרפיקה ממוחשבת ADOBE 2019

מכללת סולו » 5 בתי דפוס לפולדרים מומלצים וטיפים שצריכים לדעת על הדפסה

טיפים לבוגרי קורס עיצוב גרפי שרוצים להדפיס עיצובים שונים של יותר מעמוד אחד, הכנו לכם את כל מה שאתם צריכים לדעת בעמוד אחד. לעיצוב גרפי על פולדרים צריך מיומנות מאוד גדולה לא רק בעיצוב שזה החלק הקל אלה לדעת כיצד להגיש את הקבצים לבתי דפוס. לפעמים פולדרים נחשבים לעיצוב מסובך אבל במידה ואתם יודעים את החוקים והדרישות שצריכים כדי להגיש את הקבצים תמצאו בעיצוב או פולדרים את החוויה שעולם זה מאפשר. זה לא משנה באיזה תוכנה אתם מעצבים את הפולדר בסופו של דבר הפולדר יפגוש את תוכנת אילוסטרייטור כי שם אנחנו מציגים את קווי החיתוך לבתי דפוס. בפסקאות הבאות ניתן לכם טיפים שיכולים לעזור לכם להתמודד עם בתי דפוס והמלצות איפה מדפיסים פולדרים בישראל.

טיפים להדפסה איכותית של פולדר מעוצב 2019

פולדר שנראה טוב בהדפסה זה אך ורק בגלל שהאלמנטים גרפיים מגיעים ברזולוציה מאוד גבוהה. במידה ואתם עובדים עם תמונות בפולדר עליכם לדאוג שהרזולוציה בפוטושופ מראה לכם לא פחות מ-300 די-פי-איי. לאחר מכן תכניסו את הקבצים בתוכנת אילוסטרייטור לא כקובץ תמונה אלה קובץ פוטושופ לכל דבר. פוטושופ היא לא תוכנה ידידותית להוצאה לדפוס של סגנון כזה. את הפריסה של הגרפיקה תכינו בתוכנת אילוסטרייטור ולאחר מכן תביאו את הגרפיקה תוך התחשבות בגבולות ההדפסה בקובץ. עליכם למשוך קצת יותר את הרקע שאתם מעצבים מעבר לגבולות ההדפסה כדי לתת לבית הדפוס את השארית לחיתוך בשפה המקצועית זה נקרא בליד.

  • גדלי הפולדר משתנים ממקום למקום לכן מומלץ לפני שמתחילים בתהליך העיצוב לקבל את הנתונים מהלקוחות שלכם או מבית הדפוס שבחרתם לעבוד איתו. רק לאחר שיש לכם את הגדלים הנכונים תוכלו באמת להבין כיצד להטמיע את הגרפיקה בצורה הנכונה.
  • לפעמים גדלים של פולדר קטנים או גדולים שהיו יכולים להשפיע על השפה העיצובית שפולדר הולך להיות. לדוגמה בפולדר גדול אנחנו יכולים לתת יותר אלמנטים גרפיים עם שטחי צבע גדולים יותר לעומת פולדר בגדלים קטנים שנצטרך לתת פחות אלמנטים גדולים או תמונת רקע כל זה בגלל שנצטרך לתת משקל רב ללוגו של החברה או כל נתון אחר שנתבקש.
  • עיצוב של פולדר חייב לקבל את הקווים המנחים של החברה שאליה אתם הולכים לעצב. עליכם להשתמש בצבעים של הלוגו של החברה וכל מה שמדבר על זהות העסקית שאותה אתם מעצבים. במידה ואתם צריכים להשתמש בצבעים של הלוגו עליכם לבקש את הנתונים הקטלוגים של מספר הפנטון 2019 שאיתו השתמשו ללוגו. את הפנטון תוכלו לגוון על ידי גוונים עולים ויורדים של אותו מספר שאתם משתמשים. טכניקה זו של עיצוב פולדר בשימוש צבעי פנטון של הלוגו שומרת על המיתוג של העסק ומציג את העסק ברמה אחת מעל, ככל שיהיה יותר נקי כך תוכלו לשמור על מיתוג ברמה מקצועית.
  • לפעול לפי ההגדרות של בית הדפוס וללכת לפי הוראות הדפסה שמקבלים מבית הדפוס למניעת טעויות. לרוב זה קובץ וורד שמפורסם באתר. לשלוח דוגמאות הדפסה ללקוחות בפורמט CMYK כדי להיות מסונכרנים עם הצבעים של הדפוס.
  • עדכון נראות של הקבצים – תמיד יש סטייה של 5% בצבעים של מה שאתם רואים במחשב לבין מה שהלקוחות שלכם רואים במסך שלהם, יש לשלוח קבצי פדפ בלבד לאישורי הגהה ללקוחות ולעדכן אותם בסטייה הגרפית בין המסכים, לרוב סטייה זאת נגרמת בגלל תאורה של מסכים. לבדוק כיול המסכים בתוכנות הגרפיות, מומלץ להראות את קבצי הגרפיקה במחשב האישי שלכם מול הלקוחות כדי לסגור סופית או נושאי הצבעים.

חיתוכים וקווי סכין מתוכנת אילוסטרייטור או אינדיזיין

לרוב את קווי הסכין אתם אומרים לקבל מבית דפוס אם אתם אמורים לתכנן את הפולדר לבד עליכם לבנות את כל קווי החיתוך בתוכנת אילוסטרייטור. תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנה וקטורית שמאפשרת לבית הדפוס להפריד את הגרפיקה בקלי קלות מקווי הסכין. את קווי החיתוך נהוג לסמן כצבע פנטון צבע חמישי שמאפשר הפרדה מלאה בעת יצירת הגלופות או הדפסת האופסט לפולדר.  במידה ואתם מעצבים בתוכנת אינדיזיין תוכלו לבצע פריסה של שני דפים ובאותו סגנון כמו שאתם עובדים באילוסטרייטור תוכלו לקבוע בצבע חמישי את כל קווי החיתוך והבליד שאתם מכינים בתוכנת אינדיזיין. בפוטושופ אי אפשר לבצע דברים כאלה בגלל הנוחות של העבודה בתוכנות וקטוריות מול הפוטושופ.

איפה אפשר להדפיס פולדרים בישראל

מצורפים לכם רשימת מקומות שניתן להדפיס את הפולדרים בארץ. מומלץ לבצע השוואת מחירים ולא לסגור עם בית הדפוס הראשון שנשמע לכם טוב. לרוב עלויות של הדפסת פולדר הם יקרות בארץ ולכן צריכים לקבל דוגמת הדפסה לפני שאתם משחררים את הקבצים לבית הדפוס. בדוגמת ההדפסה תוכלו לראות פחות או יותר איך הגרפיקה שלכם הולכת להיות ולפי זה לקבוע עם בית הדפוס הוא רציני או לא. נהוג לבקש תשלום על דוגמת הדפסה ולהיות בטוחים יותר שיש התאמה בין הקבצים שלכם לבין מה שבית הדפוס מסוגל לעשות. יש להתאים את קבצי הגרפיקה לעבודה בפרוצס או או CMYK ולבדוק את האיכות של התמונות בפוטושופ כדי לא לקבל הדפסה לא איכותית.

בתי דפוס לפולדרים מומלצים בישראל 2019

http://www.armonrama.co.il/

http://www.rubinrid.co.il/

https://www.colors4u.co.il/

http://www.1print.co.il/

http://www.ayalon-print.co.il/

מחירון עיצוב גרפי – פולדרים

תוכלו בעמוד הבא לקבל מידע רחב יותר על כמה עולה להדפיס פולדר בישראל ובכלל לקבל מידע על עלויות העיצוב גרפי. מחירון הדפסת פולדרים הוא שונה מאוד ממחיר העיצוב, אם אתם הולכים להדפיס פולדר אתם צריכים לקחת בחשבון את עלויות הייצור. לרוב בתי דפוס לא עוסקים בעיצוב פולדרים אלא אך ורק בדפוס שלהם. בעלויות הדפסת הגרפיקה יש לקחת גם את כל נושא השינוע ללקוח, לרוב בתי דפוס מאפשרים משלוחים ישירות לבית הלקוח. אפשר תמיד להתמקח עם בית הדפוס על עלויות וככל שיש לכם כמות רבה של פולדרים להדפיס כך עלות ההדפסה תרד.

צבע הדפסה אחד בגרפיקה מול מספר צבעים

עלויות ההדפסה משתנות בהתאם לגרפיקה שאתם שולחים לבית דפוס. במידה ויש לכם רק צבע אחד עלות ההדפסה תהיה זולה יותר מאשר מספר צבעים. לרוב בתהליכי מיתוג מומלץ להשתמש בצבעי הלוגו ואם אתם הופכים את הצבעים של הלוגו שלכם לצבעי פנטון תוכלו להוזיל את עלויות הפולדר. צבע שחור בגרפיקה אם לא מעבירים אותו לצבע דפוס מותאמים הוא יוגדר בהדפסה כארבע צבעים 100% צבע שחור, 100% צבע צהוב, 100% צבע כחול, 100% צבע אדום, מה שיגרום בסופו של דבר לטשטוש בהדפסה. אם יש לכם תמונה בפולדר אז אין שום סיבה לדאגה אבל אם הגרפיקה שלכם מוגדרת מאלמנטים וקטורים עליכם לדאוג לעבודה עם פנטונים מה שיאפשר איכות הדפסה יותר גדולה ברזולוציות טובות.

לעבוד מול הביצועיסט הגרפי בבית הדפוס

סגנון הדפסה של פולדרים הוא מורכב יותר מכל הדפסה אחרת שנוגעת בעולם עיצוב גרפי. לא לוקחים folder וישירות מדפיסים אותו במיוחד אם יש לו כיס. עליכם להיות מסונכרנים ב 100% עם הביצועיסט שעובד בבית הדפוס כדי להסביר לו את כל המהלכים. לכל בית דפוס יש סגנון עבודה אחר לכן נהוג לשאול איך הם רוצים לקבל את הקבצים האלה, האם הם רוצים לקבל כל קובץ בנפרד, האם הם רוצים לקבל את הכיס של הפולדר כקובץ נפרד או לקובץ מחולק. מומלץ לבקר בבית הדפוס לפני שמדפיסים סגנון כזה כדי לוודא שאתם הולכים לקבל בדיוק את מה שתכננתם בעיצוב הגרפי המקדים.

הדמיה עיצוב גרפי ללקוחות

יש אינספור מוקפים שאפשר להציג ללקוחות את סגנון הגרפיקה שאתם מעצבים. מומלץ לא לשלוח ללקוח את הגרפיקה באיכות מאוד גבוהה עד שהם סוגרים איתכם את כל נושא התשלום. עליכם לשלוח להם את זה כקובץ תמונה ולא בקובץ פידיאף, כי קובץ פי די אף לקובץ שאפשר לעשות עליו שינויים בקובץ תמונה הוא קובע אצלו איכותי שאף בית דפוס לא יקבל אותו. במידה ואתם רוצים לשלוח את זה בקובץ איכותי תכתבו טקסט אלכסוני על כל הגרפיקה תורידו את האטימות של הטקסט ותרשמו מעל זה לא להדפסה

סגירת קובץ עיצוב גרפי להדפסה  – יבוא תמונות מפוטושופ לאילוסטרייטור וסגירת PDF 2019 במצב PRESS

כשמכניסים גרפיקה מתוכנות אחרות לאילוסטרייטור או לתוכנת אינדיזיין צריך לסגור את קבצי הגרפיקה במצב של PRESS והסיבה לכך שתוכנות הגרפיות לא מחליפות את פורמט התמונות שאתם מכניסים לתוכנת אילוסטרייטור או אינדיזיין כלומר אם אתם לא בטוחים איך התמונה נסגרה בפוטושופ או אם החלפתם את התמונה למצב של פרוצס דהיינו אתם לא תקבלו את הצבעים הנכונים בדפוס, לכן ברגע שאתם מבצעים שמירה של קובץ מהאילוסטרייטור לדוגמה נפתח לכם חלון אוטומטי שמאפשר לכם לקבוע לאיזה פורמט אתם צריכים לשמור, לאחר פתיחת החלון תבדקו בלשונית העליונה שאתם במצב בדיוק כמו שמופיע בתמונה, התוכנה תיקח את כל האלמנטים הגרפיים אשר נמצאים בקובץ ותהפוך לו את הצבעים למצב של פרוצס CMYK, התוכנה לא תפגע באף צבע גרפי שהוגדר בתוכנה בפורמט פנטון.

טיפים מעולם הגרפיקה ממוחשבת

בעמוד ריכזנו לכם טיפים מאוד חשובים לפני סגירת קבצים לדפוס בתוכנות גרפיקה ממוחשבת של חברת אדובי. החל מבדיקת רזולוציות בתוכנת הפוטושופ ובדיקת איכות התמונות, עבודה בתוכנת אילוסטרייטור ושמירה על ערכים וקטורים. במידה ואתם עושים אפקטים בתוכנת אילוסטרייטור שהם נקודות מבוססות פיקסל עליכם לבדוק את האיכות שלהם לפני ההדפסה. בתוכנת אילוסטרייטור לרזולוציה אין חשיבות אבל אם אתם מוסיפים אפקטים שהם בנויים עם פיקסלים עליכם לבדוק את האיכות לפני ההדפסה.

  • לרוב את קבצי הפולדר אתם תסגרו בפורמט פידיאף ישירות מתוכנת אילוסטרייטור ואינדיזיין. עליכם לבדוק את סגנון הצבעים שעבדתם לדוגמה  100% שיהיה צבע שחור ושהוא לא יהיה מורכב ממספר צבעים שונים. במידה ואתם מעצבים גרפיים עליכם לבדוק לאחר שסגרתם את הקבצים שלא נשארו לכם כל מיני חלקים בלתי נראים בקובץ ועל ידי פקודת CTRL Y תוכלו לראות מה נשאר לכם מאחורי הקלעים של קובץ המיועד להדפסה.

ועוד כמה סרטונים מעניינים שיכולים תמיד רק להועיל בתחום הדפוס והעיצוב גרפי

 

 

2019-09-05T10:02:02+03:00