האם אפשר ללמוד עיצוב חווית משתמש UI UX לגמרי בבית איזו תוכנה לעיצוב אתרים היא הטובה ביותר למתחילים

האם אפשר ללמוד עיצוב חווית משתמש UI UX לגמרי בבית? איזו תוכנה לעיצוב אתרים היא הטובה ביותר למתחילים? האם עיצוב ממשק משתמש הוא נתיב קריירה בר-קיימא?

האם כדאי לעסוק ולעשות הסבה מקצועית לתחום השיווק והעסקים באינטרנט. רוצים לדעת האם כדאי להשקיע בייעוד שדורש מעט תרגול כדי להתחבר לעבודה באינטרנט? מהו הגורם החשוב ביותר להצלחת כל אפליקציה? מי יוצר את כל האפליקציות ואתרי האינטרנט שאנו משתמשים בהם מדי יום? התשובה היא, כמובן, מעצבים גרפיים עובדים עם תאגידי הייטק ותעשיית התקשורת כדי ליצור אפליקציות ומוצרים רבים. בחיבור הבא הכנו הסברים מצוינים על עולם עיצוב חווית משתמש וכמובן איך מעצבים גרפיים פועלים בארגוני הייטק, בין היתר, רק בשביל מבקרי עמוד זה.

מהי בעצם חווית משתמש?

כיום, לכל גולש המבקר באתר אינטרנט בפעם הראשונה ולומד על העסק יש רושם ראשוני, במיוחד אם הגלישה נעימה ופשוטה לשימוש. אם הגולש מתחיל להזרים את הבקשות שלו למידע לאורך דפי האתר, הוא כבר מקבל רושם ראשוני. תחושה נעימה היא כזו שתפתה את המשתמש לחזור לאתר או לאפליקציה שכן הרגש הראשוני אינו רע בכל אחד מהאלמנטים הללו. מי שסובל כתוצאה מחוסר חזרה הם רק בעלי החברה.

האם יש עבודה זמינה בתחום?

התשובה היא כן. קיים מחסור חמור במעצבי חווית משתמש, כפי שניתן לראות בקבוצת הפייסבוק של בית הספר, הכוללת למעלה מ-19,400 נכון ליום זה מפעלי היי-טק ומשרדי פרסום המחפשים מעצב אתרים וגרפיקאי מתחיל כדי לשמר את השפה החזותית של המותג. בוגרי מסלול חווית משתמש UI UX עשויים להתחיל עם שכר של תשעה עשר אלף שקל נטו בתעשיית ההייטק ושכר של שישה עשר אלף שקל נטו אם ירצו לעבוד באסטרטגיה שיווקית ופרסום. רוב הבוגרים במקצוע זה בוחרים לעבוד מהבית, תוך מתן שירותי פרסום ועיצוב הן לתעשיית ההייטק והן לתעשיית הדפוס.

אם מרבית הבוגרים בעבר עבדו בענף הדפוס, ניתן להבחין כי רוב הבוגרים עובדים כיום בתעשיית ההייטק, מה שגרם למחסור בכוח אדם בשוק, במיוחד משום שמדינת ישראל נחשבת לאחת המדינות שמייצרות היי-טק ללא הפסקה לעולם במיוחד בתקופת הקורונה.

איך אני יכול ללמוד באינטרנט מהנוחות של הבית שלי?

אנחנו מלמדים כבר חמש עשרה שנים באינטרנט במסגרת אישית לתעודה אחד על אחד, לא רק בתקופת הקורונה. היינו עדים בתקופת הקורונה שאווירת העבודה במשרד הפכה לסביבה הביתית כתוצאה מנגיף הקורונה שגרם לריחוק חברתי. אנו כבר למעלה מחמש עשרה שנה בבית הספר מלמדים לימודי תעודה למעצבי אתרים ואפליקציות וכן מכשיר גרפיקאים מתחום ההייטק ומעסקי הדפוס וכל זה מהבית אונליין.

איך אפשר ללמוד באינטרנט?

במהלך המפגש, המדריך רשאי לצפות במערכת ההפעלה וורדפרס או אלמנטור הפתוחים על מסך התלמיד באמצעות תוכנת זום או כל תוכנת חיבור מסך אחרת. השיחה מתבצעת באמצעות מיקרופון ואוזניות, מה שמאפשר למדריך לעבוד על מערכות ההפעלה וורדפרס או XD כדי להדגים כיצד להשתמש בהן. לאחר מצגת המורה, על התלמיד להדגים את כל תהליך התכנות של UI UX, תוך שימת דגש על חווית המשתמש הכוללת.

אם נושא או נושא אינם ברורים, המדריך יעבור עליו שוב ושוב עד שהתלמיד ידע את כל המושגים ברמה המקצועית. שיעורי בית ומשימות ניתנות בסיום כל פגישה מכיוון שהם הדרך היחידה לשמור אותך עקבי וחדשני לאורך הפיתוח החזותי של היישומים לתיק עבודות.

חווית המשתמש ותחושת השייכות לסביבת גוגל.

בשנים האחרונות, גוגל שמה דגש רב על נושא ה-UIUX כדי לקבוע אם אנשים נהנים מהאתר או לא. אם גולש מגיע לאתר דרך מנוע חיפוש, גוגל יספור את השניות והדקות של כל שהותו של הגולש באתר. גוגל היא בעצם רובוט שיכול לקבוע את נגישות האתר רק על סמך משך השהייה, וככל שהגולש נשאר באתר זמן רב יותר כך הוא מודיע לגוגל שיש לו חווית משתמש משביעת רצון. האם גוגל מודעת אך ורק למה שקורה בעמוד העליון? התשובה זה לא. כאשר גולש מגיע לאתר באמצעות מנוע החיפוש גוגל, מתבצע מעקב כל הזמן אחר מיקומו של הגולש באתר.

עולם חווית המשתמש וקידום אתרים מה הקשר?

כפי שנאמר בעבר, פרסום חברות בימינו נעשה רק באמצעות מנוע החיפוש גוגל, בו משתמשים 98% מהישראלים, וכך כל שלב בתוך אתר מסמן לגוגל האם המערכת באמת מתאימה לפעילויות הרבות שהיא מציעה. אבל מה לגבי ההתנהגויות והפונקציונליות של הגולש באתר? ויש מספר רב של פרמטרים שמנוע החיפוש של גוגל מקבל את תשובותיו רק מקהל המשתמשים, כך שגם אם תהיה נטישה מהירה של האתר, גוגל תשלח את האתר לעמוד חמש או שש, מה שיגרום לחברה או למותג בהחלט להפסדים כספיים.

עם זאת, אנו יכולים לראות כי הטירוף שהיה בעדכון גוגל 2021  לUIUX, אתרים רבים ניזוקו, אתרים שהיו להם חווית משתמש גבוהה יותר עברו אוטומטית למקומות גבוהים יותר ממה שהיו בעבר.

מה אתה מגלה במהלך הדרכה מקצועית בחווית משתמש?

עם הניסיון, תלמדו פקודות רבות וכיצד לבנות גרפיקה שתלמדו במסלול המעצבים הגרפיים. קשה ללמוד ליצור אתר מבלי להכיר קודם את תחום העיצוב הגרפי. האחריות של ייצוג אתר או מותג מבלי להבין את כל מצבי העיצוב שאנו רוצים להפגין בכל יצירת אפליקציה היא גבוהה מאוד מכיוון שהשימושיות בתוך אתר היא מה שמביא בסופו של דבר לכל המטרות הספציפיות שהמותג רוצה בשירות משרד פרסום כדי למכור ולשווק יותר הוא מצרך גבוה מאוד.

בתחום עיצוב אתרים נלמדות מערכות הפעלה.

לומדים את מערכת ההפעלה וורדפרס שעוזר ללומד לקבל את כל הידע כיצד לשלב תמונות וגישות מדהימות תוך שימוש בטיפוגרפיות ש-WordPress מציעה. ניתן לשלב מיד עיצובים גרפיים שנוצרו באמצעות תוכנת Photoshop Illustrator בוורדפרס ולארגן את הרכיבים בצורה הגיונית למשתמש. כל הנושא של זיהוי צבעים ותורת הצבעים האסתטית נלמד לאורך לימודי עיצוב גרפי ולאחר מכן מתמזג למהלך לימודי תקשורת חזותית, לכן יש קשר מאוד ברור בין כל הדיסציפלינות שכן עיצוב גרפי הוא הבסיס בסופו של דבר.

חווית המשתמש באמצעות Elementor

דרישה לאלמנטור גבוהה מאוד מכיוון שצריך לשים את כל הדגש בתהליך חווית המשתמש על פי הכללים הרבים שמערכת ההפעלה וורדפרס מאפשרת, וכך אלמנטור הוא תוסף שמולבש בתוך מערכת ההפעלה וורדפרס כדי לשפר את חווית המשתמש להפוך אותו לזרום יותר מבחינה אסתטית בתוך האתר. ניתן להפוך את העיצוב חזותי לנעים ומסודר תוך יצירת ניגוד בין הטקסט והוויזואליות שנוצרו בתוך מערכת ההפעלה של וורדפרס על ידי שימוש בתוכנת Elementor המשמשת לUI UX.

גולשים מנתחים אתרים תוך שניות לכן חשוב UI UX מקצועי

גולשים יש להם חוש שיפוט חד. כיום, גולשים מנתחים אתרים תוך שניות, ואם הם מרגישים שהם לא מקבלים את מה שהם רוצים מאתר אינטרנט, או אם האתר לא עשוי בצבע המתאים, עם חלקים מעוצבים ברמה ירודה, הם יעברו מאחר שלא הורגשה תחושת שייכות. במיוחד כאשר גולשים משתמשים במנוע חיפוש כדי לקבל את התשובות המהירות ביותר לפניותיהם הם מאותתים לגוגל על דרך התנהגותם.

עיצוב אפליקציית XD

אדובי יצרה תוכנית בשם XD ליצירת אפליקציות המשתמשת בכל ההפניות בעולם הדיגיטלי לחוויית המשתמש תוך שימוש בעיצובים חזותיים שנוצרו בפוטושופ ובאילוסטרייטור. אם ההייטק היה מייצר אפליקציות עד לאחרונה, היום המצב השתנה למרות כשבעסקי היי-טק יש רק מפתחים ומתכנתים, אבל אפשר לראות שאדובי הצטרפה לזירה זו כדי לייצר תעסוקה למעצבים גרפיים במטרה ליישם את החומר החזותי שלמדו במסלול העיצוב הראשון ולתת יותר אפשרויות עבודה למשתמשים שלה.

ללמוד קורסי תעודה כדי לבנות תיק עבודות לעבודה במגזר ההייטק

אתה יכול להתקשר אלינו עכשיו ולשוחח עם אחד מיועצי הלימודים שלנו כיצד גם אתה יכול ללמוד קורסי תעודה כדי לבנות תיק עבודות לעבודה במגזר ההייטק. נושא הלימוד מותאם להשתלבות בעבודה באמצעות תיק עבודות מסלול עיצוב שכן הוא הדבר המשמעותי ביותר להתמזגות עם בעסקי ההייטק, במיוחד בעבודה מהבית. חברות הייטק ומשרדי פרסום לא מתרשמים מתעודות, אלא מתיקים עשירים בתוכן וויזואלי, כי רק באמצעות סימולציות שעשית יוכלו לקבוע אם אתם מעצבים גרפיים מקצועיים או לא. לאורך הקורס תכינו אינספור אתרים מקצועיים כדי להראות את כל החשיבה העיצובית ולהראות שאתם מבינים עניין, יועצי לימוד כבר היום מחכים לכם מעבר לקו.