האם אתה צריך כישורים כדי להיות מעצב UI UX אפליקציות חווית משתמש מדוע עיצוב UI חשוב

האם אתה צריך כישורים כדי להיות מעצב UI UX אפליקציות חווית משתמש? מדוע עיצוב UI חשוב?

מי מעצב את כל האפליקציות שאנחנו מקבלים מהם מידע מידי יום? מי אחראי על כל חווית המשתמש באתרי אינטרנט? מי אלה שגורמים לגולשים לבלות באתרים מרהיבי עיניים ומשכנעים? התשובה היא כמובן מעצבי חווית משתמש UIUX. תחום ה UIUX נהפך למרכיב קריטי כיום בכל בצורה מקצועית ונכונה. הכנו במיוחד בשבילכם הסברים מדהימים על עולם העיצוב ממשק משתמש וכיצד אתם המעצבים הגרפיים המתחילים יכולים להשתלב בתעשייה שממציאה את עצמה כל פעם מחדש כדי לזכות בתשומת הלב של הגולשים.

הצגנו בעמוד מניפולציות חשובות שנעשו בתוכנות הגרפיקה של חברת אדובי וכמובן הסברנו בהרחבה  על מערכות וורדפרס או אלמנטור איך מייצאים גרפיקות לתוכנות XD לפיתוח אפליקציות.

עולם העסקים וחווית המשתמש

המטרה של כל מותג זה לתפוס את תשומת הלב על ידי שימוש באתר אינטרנט או אפליקציה שבאמת מדברים על המותג בצורה מקצועית ולכן המעצבים הגרפיים לומדים את כל הנושא במסלול הלימודים הראשון כיצד ליצור את כל הדיאלוג הוויזואלי על ידי יצירת תשומת לב בשימוש טיפוגרפיות ותמונות. כל אפליקציה ואתר זה לא רק טקסט ולכן המעצבים הגרפיים הם אלה שצריכים לגרום לכל הוויזואליות להיות משכנעת.

מה זה עיצוב UI ומה זה עיצוב UX?

עיצוב UX זה כל מה שקשור לחווית המשתמש הכללית שקשורה לאתר כולו החל מכמה מהר האתר לגולש ובכלל כל הראייה הוויזואלית איך האתר מעוצב ועד כמה הוא נוח. עיצוב UI בעצם מדבר על פנים האתר על כל התוכן של העמודים עצמם לדוגמה אם אנחנו רואים עמוד שלא מדבר על כל הנושא של ה UI בצורה נכונה ואומר שהוא במצב רע כלומר הוא לא נותן את כל המידע שהגולש רצה החל מטופס צור קשר או בכלל כל הנושא של הממשק משתמש שמקבל את כל היוזר של ה UI.

לכן אתם אלה המעצבים הגרפיים שעובדים על כל המערכות המתקדמות ביותר צריכים לגרום לחוויה שיכולה לגרום לגולש לחזור ולהשתמש במערכת שאותה המעצב מפתח. חוויה שלא תהיה נעימה תסיים את הקשר בין המותג לבין הצרכן בצורה הכי נעימה מה שיגרום לחווית נטישה מהירה.

כיצד נטישת אתר או אפליקציה יכולה לגרום לנזק בלתי הפיך לעסקים?

אם גולש מגיע לאפליקציה או לאתר אינטרנט דרך מנוע חיפוש גוגל אז גוגל סופר את השניות והדקות שכל גולש נכנס לאתר אינטרנט בגלל שהגולשים נכנסים דרך אתר גוגל יש פלטפורמות דיגיטליות שמודדות את כל זמן השהייה.

אם גולש נכנס לאתר ועוזב תוך שניות בודדות זה אומר למנוע חיפוש גוגל שאתר זה לא רלוונטי לאותו גולש שחיפש ולכן כל הפונקציונליות צריכה לגרום למשתמש לקבל את כל המידע האמיתי שהוא צריך באתר. חלק מהעונשים בחברת גוגל לאתרי אינטרנט שלא עומדים בקטגוריות הטכנולוגיות של חווית משתמש נכונה פלוס זמן נטישה קצר מאוד הם דחיקה לעמוד שתיים ושלוש שם קהל היעד לגולשים שואף לאפס.

מה לומדים בחווית משתמש ועיצוב?

חווית משתמש ועיצוב גרפיקה לומדים את כל הטכניקות החדשות מעולם העיצוב הגרפי החל מאיך לשלב את הטיפוגרפיה בתוך אתר אינטרנט שתעביר את המסר השיווקי בצורה הכי מקצועית וכמובן את כל הנושא של העברת מסרים בשילוב של תמונות. אין ספק שכל נושא עקרונות העיצוב שלמדו המעצבים הגרפיים במסלול הראשון משתלבים בתקשורת חזותית ליצירת פה גרפית אחידה בין מסלול לימודי עיצוב גרפי הראשון לעיצוב אתרי אינטרנט. תחום עיצוב אתרים ועיצוב גרפיקה התאחדו בשנים האחרונות ואדובי דחפה לכך בצורה מדהימה.

עיצוב אפליקציות XD

תוכנת XD נחשבת לאחת התוכנות הפופולריות שאחריות על כל הנושא של ה UIUX באפליקציות. בניית הפרמטרים האלה שיוצרים את החוויה המדהימה הם אלה שאחראיים על כל הצלחה של אפליקציה. ולכן מעצבים גרפיים מעצבים גרפיקות בפוטושופ ואילוסטרייטור ומכניסים את זה לתוך תוכנת ה XD כדי לגרום לחווית המשתמש להראות בצורה וויזואלית נכונה.

אפליקציות ועולם ההייטק.

אם בעבר סגנונות העבודה של אפליקציות היה אך ורק שייך לעולם ההייטק נוכל לראות חברת אדובי הבינה את החשיבות המדהימה שעיצוב UIUX יכול בהחלט יכול לעזור לקהל המשתמשים שלהם ולכן שיתוף הפעולה של מעצבי חווית משתמש וגרפיקה עם שילוב עולם ההייטק נהפך להיות פלטפורמה אחת כתוצאה מכך הביקוש של מעצבי גרפיים בעולם הדיגיטל קפץ פלאים.

למה יש מחסור היום בשוק העבודה?

אם בעבר רוב הבוגרים שהיו מסיימים מסלולי תקשורת חזותית ועיצוב גרפיקה לעולם העסקים לקידום אסטרטגיות פרסום ושיווק היו הולכים אך ורק לעבוד בהדפסות או בעולם ההפקות ספרים היום המצב הוא שונה ונוכל לראות שמעצבים גרפיים רבים בוחרים לעבוד בתחום זה או מהבית או לסירוגין להשתלב בעבודה עם מהנדס מחשבים ומפתח תוכנה וכתוצאה מכך מעצבים גרפיים מאוד מבוקשים ומחוזרים כבר בתקופת הלימודים.

כמה מרוויח שכר מעצב גרפי בדיגיטל?

מעצב חווית משתמש היום בחברות הייטק יכול להתחיל עם שכר של תשע עשרה אלף שח מסלול התחלתי עם תיק עבודות פותח דלתות במידה ובוחרים לעבוד בתחום זה בדיגיטל ופרסום אסטרטגיה לעסקים השכר יהיה ארבע עשרה אלף שח. מרבית הבוגרים בוחרים לעבוד בתחום זה מהבית מה שיוצר את כל הביקוש המסיבי.

איך לומדים דרך האינטרנט?

לימודים דרך האינטרנט מתקיימים דרך חיבור בין מסכים מה שגורם למורה לראות את המסך של הסטודנט. אם יש נושא בשיעור שהוא לא ברור המורה יחזור שוב על כל המהלכים עד שהסטודנט יבין את הנושאים. בסיום כל שיעור הסטודנט מקבל שיעורי בית כדי לעצב אפליקציה לשיפור יחס ההמרה או לסירוגין להבין כיצד מערכת ההפעלה וורדפרס עובדת.

מה לומדים בחווית משתמש?

בחווית משתמש לומדים את כל עולם עיצוב האתרים בשימוש מערכת ההפעלה וורדפרס לבניית אתרי אינטרנט הידידותיות ביותר בעולם גוגל. במקביל לומדים לבצע את כל ה UIUX לתוך בניית המערכת של אלמנטור בהשקעה וחשיבה על כל נושא הוויזואל. אין ספק שפלטפורמת העבודה באלמנטור הם כמה צעדים ענקיים לחווית משתמש מדהימה. במהלך הקורס לומדים הסטודנטים כיצד לבחון את התנהגות הקהל ולדעת איזה פעולות הקהל יעד מבצע כדי לגרום לכל הרכיבים הוויזואליים בתוך האפליקציה להיות מחודדת למטרה שאותה אנחנו רוצים.

תיק העבודות בעיצוב ובניית אתרי אינטרנט למה הוא כל כך חשוב היום?

תיק העבודות נחשב לאחד הדברים החשובים ביותר בעולם חווית משתמש כי זה באמת מעיד מה המעצב חווית משתמש יודע לעשות. בתיק העבודות בודקים כיצד אתה מעביר את כל נושא הטיפוגרפיה והחוקים הרבים שעולם חווית המשתמש צריך תוך שילוב והתאמה לנושא קידום אתרי אינטרנט במערכות הפעלה וורדפרס ואלמנטור.

תעודות ותארים לא מה שיפתח לך דלתות בעולם העיצוב הגרפי ובניית אתרים כי זה רק יכול להגיד שלמדת את הנושאים הללו במקומות מסודרים אבל מה שיבחן אם אתה באמת מקצועי או לא זה אך ורק תיק הסימולציה שמכיל אפליקציות רבות שעשית ואתרי אינטרנט שאותם אתה עיצבת. אין ספק שכל הפלטפורמה הדיגיטלית כיום נחשבת לאחד התחומים המבוקשים ביותר כי יש מחסור עצום בכוח אדם.

אנו ממליצים לכם כבר היום לשוחח עם יועצי הלימודים איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש מהבית עד אז אנחנו מאחלים לכם צפייה נעימה בשיעורים שהכנו במיוחד בשבילכם.