האם אני יכול ללמוד גרפיקה ממוחשבת בעצמי

האם אני יכול ללמוד גרפיקה ממוחשבת בעצמי? מה זה עיצוב גרפי ובניית תוואי בתהליך עיצובי להייטק?

תוכן עניינים הצג

בכתבה ננמק לכם על קונטקסט בין שני העולמות מול חווית צרכן באפליקציות או אתרים והאתגר למקצוע מעצבים גרפיים שנהפך לפופולרי ורווחי מאוד. הכתבה מלווה בשיעורי פרשנות על עולם העיצוב הגרפי כדי להגיש לכם את האינדיקציה אם אתם כמובן מתלכדים לעולם זה. נוכל להגיד לכם שמי שאוהב את מרחב העיצוב הגרפי בהחלט ימצא בתחום זה משרות בשפע ואין ספור יכולות והתפתחויות בעולם הדיגיטלי בעתיד. נוכל להבחין שבמשך הקורונה מעצבים גרפיים נהפכו למחוזרים מאוד ולכן ההכנסה בתחום עלתה למרומים. אנחנו מכללה שמלמדים אונליין דרך האינטרנט ללימודי דיפלומה כבר חמש עשרה שנה כך שתזכו לגלות בית ומצליחנות במקצוע העיצוב הגרפי.

מה לומדים מעצבים גרפיים? איזה מודלים לימוד מכיל הקורס בעיצוב גרפי?

מעצבי גרפיקה וגרפיקאים לומדים את כל השפה הוויזואלית שכוללת הוראות ותיאוריות רבות במיתוג גרפי באופן גלובאלי. בודקים איך ליצור השתתפות דיגיטלית לעסקים ומהו מיתוג. הוראות הלמידה יעוצבו בתוכנות אדובי שהם פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, ובמידה והם מוסיפים לאחר סיום קורס לימוד גרפי לתקשורת חזותית הם יצטרכו לבחון את כל השפות שיש באינטרנט שהם בניית אתר בתוכנת הוורדפרס ועיצוב. שדרוג הסגנון וחווית משתמש באלמנטור, ועיצוב אפליקציות בתוכנת XD .מעצבים גרפיים כרגע לומדים גם את עולם האינטרנט לאור העובדה ש זה מה שהולך להיות בעתיד. מעצבים גרפיים שלא ילמדו איך לעצב אתרים או אפליקציות לא יזכו לעבוד בכלל בעשור הקרוב. בסוף הלימודים מעצבים גרפיים מגישים תיק עבודות היות וזה הדבר החשוב ביותר כדי להיקלט ולעבוד במקומות תעסוקה.

מה זה עיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת?

עיצוב גרפי בתחום הוא להוביל מסרים דרך תצלומים או יסודות גרפיים שנעשים בתוכנות גרפיקה ממוחשבת מבית חברת אדובי. חברת אדובי היא פרודוקטיבית לתוכנות הגרפיקה ומיליונים של מעצבים גרפיים בעולם משתמשים בה מידי יום כדי לתת פתרונות דיגיטליים ונישות שונות לעולם העיצוב הגרפי שבניהם מרחב האופנה, עולם ההייטק, פיתוח אתרים ועיצוב גרפי. המעצבים גרפיים הם אלה שחולשים על הייצור החל מהכנת פרסומים ומודעות שיווקיות ועד לדקורציה לאתרי אינטרנט ואפליקציות.

במשך הלימודים הסטודנטים לומדים את כל המחשבה העסקית ואיך להבחין מהו מותג. נוכל לדעת שבמשך הקורונה מעצבים גרפיים רבים נעשו פופולאריים פי מאה לנוכח זמנים קודמים בגלל שעולם האינטרנט הצליח בצורה אדירה במשך הקורונה. חברות שלא יהיה להם אתר אינטרנט או חנות אונליין כדי לשווק את המוצרים שלהם החמיצו לקוחות רבים. העולם מתעורר וכך גם הטכנולוגיה ולכן הדרישה למעצבים גרפיים גדולה מאוד כי הם אלה שקובעים לקהל היעד של אותו עסק או אגודה להבין מה קורה עם המוצרים ולגרום להם לשווק יותר. ככל שחברות יבינו שעולם האינטרנט הוא זה שקובע את מבנה המכירות שלהם כך הדרישה של מעצבים גרפיים גודלת מאוד.

עיסוק בתחום העיצוב הגרפי

מעצבים גרפיים בתעשיית השיווק ובתור עצמאים מחוזרים מאוד לאחר סיום הלימודים אבל לא רק במשך הקורונה נוצר הצורך. נוכל להבחין שכל העשור האחרון מעצבים גרפיים נטשו את העבודות בעולם הדפוס והוצאות לאור ועברו לפעול בחברות הייטק גם בגלל ההכנסה וגם עם יכולות פיתוח שהם מקבלים. כולנו שמים לב שהעולם בעתיד הולך אך ורק למרחב ההייטק ועולם הדפוס ילך וידעך.

הדור של היום מקבל את כל האינפורמציה שלו אך ורק באופן מנועי חיפוש או רשתות חברתיות ולפיכך מעצבים גרפיים הם אלה שמעמידים את כל השפה הוויזואלית איך להוביל את המידע לגולשים ולקהל המגמה בצורה פרופסיונאלית ונכונה. מעצבים גרפיים מחוזרים מאוד וימשיכו להיות גם בעתות הלא רחוקים. מעצבים גרפיים רבים בתום לימודים פועלים כפרילנסרים עצמאיים או שהם הולכים לתפקד בשיתוף פעולה בחברות הייטק ותאגידים. בחברות הייטק הם מועסקים בשיתוף פעולה מלא עם מפתחים ומתכנתים והם אלה שקובעים איך הפרודוקט הולך להיות ובאיזה שפה עיצובית מוצרי ההייטק הולכים להימצא. מעצבים גרפיים מתחילים עם הכנסה של עשרת אלפים שח נטו בתום הלימודים ועל כך נוכל להבחין בקבוצות רבות בפייסבוק שמוסרים תעריפים. למכללה קבוצה מדהימה מעל תשע עשרה אלף איש שמעבירים משרות מידי יום כך שגם אתה המעצב הגרפי המתחיל תזכה כבר בזמן הלימודים למצוא עבודה או בגמר הלימודים.

יש לדיפלומה בתחום האומנות הדיגיטלית ערך חשוב?

בתחום העיסוק הדיגיטלי אין משמעות לתעודות או לתארים בגלל שמה שרוצים לדעת בחברות הייטק או במשרדי פרסום זה אך ורק איך תיק העבודות ודוגמאות מהלימודים. ככל שתיק העבודות שלך ידבר על רלוונטיות מול מה שקורה היום תוכלו להתקבל לעבודה במהירות. מראיינים ישאלו אתכם שאלות כגון מדוע עיצבת באופן כזה או אחר או איך אתה מנמק תהליכי עבודה בסגנון גרפי.

תיק העבודות אמור לכלול אין ספור כרזות עיצוביות ועיבוד גרפי רב תחומי שכולל עיצוב אפליקציות, סימולציות דיגיטליות ארכיטקטוניות ואילוסטרציה גרפית למשחקי מחשב. מעצבים גרפיים ככל שהם יראו אוריינטציות חדשות ומודלים עיצוביים חדשים שלא נראו בעבר יוכלו להיקלט לעבוד בחברות הייטק. כעת לניסיון של המעצב גרפי אין משמעות ומשקל בתחום מפני שחברות הייטק בוחרות לעבוד עם אנשים שרק סיימו הדרכות ויותר קל לתעל אותם למה שחברות הייטק מיועדות. חברת הייטק צריכה להדגים חדשנות ועדיין היא ממגנת על הכללים כדי ליצור את המוצרים ולעמוד בלו”ז. אם אתם אוהדים את עולם העיצוב אין ספק שתחום ההייטק נכלל בין אחד התחומים המבוקשים להפליא בישראל היות וישראל נכלל בין בירות ההייטק העולמיות שמרוויחים בה פיתוח בקריירה.

ללמוד עיצוב גרפי מהבית אונליין דרך האינטרנט באמצעות תוכנת זום איך זה קורה?

מכללת סולו ללימודי סגנון גרפי ותקשורת ויזואלית מכשירה כבר מעל חמש עשרה שנה את עולם העיצוב הגרפי בצורה יחידנית ואישית בצורת לימוד באינטרנט. הדרכות אחד על אחד בפורמט של שיעורים פרטיים יכולים להגן על סטודנט לקבל את כל החומר כנגד לימודים בקבוצה שלא תמיד למרצה יש את היכולת לפרט בעניין.

האם אני יכול ללמוד גרפיקה ממוחשבת בעצמי?

בלימוד יחידני אחד על אחד המורה יכול להבחין במסך של הסטודנט ולהסביר לו צעד אחר צעד כיצד לגבש קונספט בגרפיקה דיגיטלית בצורה פרטית. אם עולה שאלה או עניין בגרפיקה שהוא לא חד-משמעי המורה יחזור על כל החומר עד שהסטודנט מקבל את כל תיאוריות העיצוב מהשיעור עצמו. בסוף כל שיעור נקלטים שיעורי בית ועבודות כדי לחקוק את היצירתיות לסטודנט ולהנחיל את תיק העבודות. בסיום הקורס בעקבות הגשת תיק העבודות הסטודנטים מקבלים תעודות, כיום בשוק דיפלומות הם לא מה שפותח לכם שערים מה שקובע זה אך ורק כיצד הראש והחשיבה מעבר לקופסא בעצם יוצרת לך עבודות.

עיקר הבוגרים בתחום העיצוב הגרפי בוחרים לעבוד בתחום זה כפרילנסרים ולתת שירותי עיבוד וגרפיקה לעולם המדיה הדיגיטלית, משחקי מחשב, מרחב האופנה ובכלל לתת עיצוב וגרפיקה לחווית משתמש UIUX ליישומים. תחום העיצוב הגרפי יוסיף לגדול בשנים הבאות ונוכל לראות על פי הדרישה שהולכת וגודלת בקבוצות בפייסבוק ומעצבים גרפיים.

ברשות בית הספר קבוצה ענקית עם מעל תשע עשרה אלף איש שמובילים מידי חודש משרות ועבודות לבוגרים מתחילים ללא התנסות כדי לקחת אותם לעסקים כמו הייטק. תחום הדפוס ימשיך ויסבול מחוסר בכוח אדם וההכנסה בענף זה תעלה לאור העובדה שמעצבים גרפיים כבר בעת הלימודים יוצרים קשרים עסקיים עם עסקים ומתחילים לעבוד כבר במשך הלימודים. השיעורים בדף זה יעזרו לכם להבחין מה זה מרחב העיצוב גרפי ואיך עולם ההייטק מתלכד לעיצוב הגרפי עד אז אנחנו מזמינים אתכם לצפות בכל הסרטונים וליצור קשר לקבלת פרטים על מרחב העיצוב הגרפי ואיך גם אתם יכולים להשתתף בעיצוב גרפי ולהיות מעצבים גרפיים מקצועיים, מה זה UI UX?

איזה תוכנה הכי הולמת לעיצוב UIUX?

תחום חווית המשתמש השתנה לפופולרי מאוד ונוכל להבחין שמעצבים גרפיים מחוזרים מאוד בתעשיית הפרסום והכנת אפליקציות. אם אתה מחפש מתחם כדי להשתבץ בו אין ספק שעולם הדיגיטל זהו הדבר הבא. כעת תחום מדיה החזותית חווית לקוח לומדים מעצבים גרפיים שרוצים לעשות וריאציה בקריירה מאומנת יותר ולבטח יצירתיות.

אם אתה רוצה להכניס לקורות חיים שלך השכלה בחווית משתמש אין ספק שהצעד הראשון שלך יימצא בעמוד זה. כמו כל מגדר יש הרבה דברים חדישים ללמוד על עולם הדיגיטל והווריאציות האחרונות שחברת אדובי פעלה וגרמה למעצבים גרפיים להימצא יותר רצויים ולכן היכולות שהם עתידים לבדוק בתחום הדיגיטל הוא מבוקש מאוד. אם בעבר תחום האפליקציות והכנת אתרי אינטרנט היו קשורים אך ורק לעולם ההייטק נוכל לדעת שהמצב התחלף עם כניסת תוכנת אדובי XD.

מודלים מתוכנת XD והעריכה לאפליקציות

בכתבה הכנו באופן מיוחד בשבילכם שיעורי הסבר על התשתית בעיצוב שאתה מתחיל לעצב אפליקציה או לסירוגין איך להתחיל אתר אינטרנט בהרכב הפעלה וורדפרס. אין ספק כדי ללמוד את תחום זה על הסטודנטים להקדים עם קשר למרחב העיצוב הגרפי. בכתבה תוכלו להבחין בסיסטמות סוחפות ליצירת אופנות עיצוב במערכת הפעלה וורדפרס וכיצד תוסף אלמנטור מיוחס מאוד בכל עולם חווית הלקוח.

למה חשוב לדעת עיבוד גרפי לפני שנוטים לנתיב תקשורת חזותית חווית משתמש UIUX?

כדי לפעול בעיצוב אינטרנט אתם צפויים להשתמש בכל ההוראות שלמדתם במסלול מעצבים גרפיים הראשון החל מהבנת וויזואליות וכיצד לעשות שימוש בטיפוגרפיות או לסירוגין להכין קונספטואליות נכונה. כל החוקים שנלמדו בעולם הדיגיטל ועיצוב גרפי הקשר בקרב הדיאלוג הוויזואלי לבין המותג ללקוחות טוען גם את חוקי אתרי אינטרנט. התוואי באתר אינטרנט זה הדבר הראשון שגולשים פוגשים לפני שהם בודקים על המותג עצמו לעומק ולכן כל סובייקט הוויזואליות באתר אינטרנט בהחלט נכבד מאוד כי זה מה שגורם לטכניקות בהתפתחויות לחיזוק אסטרטגית הפרהסיה והשיווק שכל פרודוקט מוביל ברשתות.

מגדר עריכה לאתרי אינטרנט גלובאלי יש בתוכו את התוכנות הבאות

בשביל לעצב אתר אינטרנט אתם צריכים לעשות שימוש בכל השפה הוויזואלית שיש למותג כבר במקומות אחרים. כעת לכל מותג יש גם קשת עיצובית ברשתות החברתיות כפי פייסבוק ואינסטגרם ובמקביל פלטפורמות דיגיטליות אחרות שהם נחשפים שם. בשביל לעצב אתר אינטרנט על הסטודנטים ללמוד איך לעצב גרפיקה בתוכנת הוורדפרס ובו-זמנית להכניס את תוסף האלמנטור לתוך הרכב ההפעלה וורדפרס כדי ליישם את כל חווית המשתמש המוזמנת. במקביל עתידים ללמוד את כל השפה האינטרנטית מהצד הטכני של מאפיין האתר.

מערכת ההפעלה וורדפרס למה אמורים ללמוד אותה?

מערכת ההפעלה וורדפרס נחשבת להרכב הפעלה מאוד ידידותי שמכשירה מעצבים גרפיים להכניס ולפתוח דפי אינטרנט שהם ראשיים ליצירת תנועה באתר. מערכת ההפעלה וורדפרס נחשבת לידידותית להפליא בקידום אתרים כי גוגל מצליח לקרוא את כל עניין הפיתוח למערכות הפעלה אחרות כמו וויקס הנחשבת למאוד כבדה ולא נטענות בידידות טובה לצפייה במנועי חיפוש. תוכנת הוורדפרס נעימה מאוד בעולם פיתוח האתרים וכמובן תוסף האלמנטור. בתהליך הלימודים אתם תלמדו את כל עניין חווית המשתמש איך להרגיש את האתר תוך מיגון חוקי חווית הצרכן החשובים ביותר כרגע. בעדכונים שהיו בשנה שעברה ב 2021 נוכל להבחין שגוגל נתן קדימות יותר לאתרים במנוע חיפוש שיש בתוכם חווית משתמש נכונה החל מכתיבה ברורה באתר האינטרנט ועד טעינת האתר בקצב מהיר אצל הגולשים.

תוכנת האפליקציות XD

בתוואי חווית משתמש הסטודנטים נחשפים לתוכנת האפליקציות XD הנחשבת ראשית הדרך המצוינת במעבר לעולם ההייטק. אם בעבר אופנות אלו היו שייכים אך ורק לתחומי מחלקות מחשבים ומפתח תוכנה נוכל להבחין שהמעצבים הגרפיים הם אלה שגורמים לכל הצד הוויזואלי של טיפוגרפיה וכמובן צבעוניות בתוך כל סטייל אפליקציה להיות נכון. המעצבים בונים את דפי אינטרנט תוך כניסה ומציגים את כל ההדמיה בצורה בקיאה למהנדס מחשבים ומפתח תוכנה שלוקחים את הנתונים שהמעצב הגרפי יסדר ומסגלים אותם לחנויות אונליין של גוגל ואפל. החשיבות היא מאוד גדולה לדעת לעצב בתוכנות גרפיות אחרות כי תוכנת XD מקבלת עיצובים שנעשו בפוטושופ ואילוסטרייטור בפרט. תוכנת אילוסטרייטור ותוכנת XD נחשבות לתוכנות וקטוריות מה שנותן סנכרון מלא על ידי פעולות יסודיות של העתק הדבק אפשרי לערוך קובץ שנעשה באילוסטרייטור ולהכניס אותו ישירות לתוכנת XD.

איך לומדים מהבית תוואי האינטרנט אונליין?

לימודים באופן אינטרנטי מהבית מאפשרים לכם לשלב קריירה בלימודים ובמקביל ראינו במשך הקורונה שמדינת ישראל והעולם כולו נכנס לסגרים מה שגרם למדינת ישראל להימצא פופולרית מאוד. אנו מחנכים בשיטה זו כבר מעל חמש עשרה שנה ללימודי תעודה ותיק עבודות מה שיאפשר לך לקבל יחס אישי ותשומת לב מלאה לנתונים קטנים.

איך ממומש שיעור חווית משתמש אונליין מהבית?

שיעור חווית משתמש אונליין מהבית ממומש בתוואי שיתוף המסכים. במהלך השיעור המורה יכול לראות את המסך של הסטודנט ולהסביר לו מהלך אחר מהלך איך לעצב אפליקציית XD או לסירוגין להתאים את כל תחום חווית המשתמש. אם יש דבר בשיעור שהוא לא מפורש המורה יחזור שוב עד שכל החומר יוסבר במלואו.

תיק העבודות בחווית צרכן למה הוא כל כך חשוב?

נוכל להבחין היום את כל נושא התקשורת חזותית נמצא מסביבנו בכל מיקום החל מהכנת אפליקציות ועד מטלות יומיומיות שאנחנו משתמשים באינטרנט ולכן הצד הוויזואלי מחזיק מקום מאוד חשוב. אורך תקופת הקורונה הייתה אחת התקופות המאתגרות שגרמה למעצבים גרפיים להימצא מבוקשים בשביל להמשיך לתת את כל הצד הוויזואלי לעסקים שהיו מיועדים לענף הפרסום הדיגיטלי וכתוצאה מכך מעצבים גרפיים צפויים להציג תיק עבודות שהוא שייך שכולל את כל תיאוריות העיצוב הבסיסיים שעולם האינטרנט מיועד. לעולם האינטרנט יש תקנות משלו ולכן על המעצב הגרפי להפיק סגנון וויזואלי מוכר ומשכנע כדי ליצור את כל הדיאלוג הויזואלי בתוואי לקוחות והמותג דרך דיגיטל.

כעת זה לא משנה אם יש לך תואר ראשון או תואר שני בתחום העיבוד הגרפי מה שחשוב שאך ורק תשיג תיק עבודות שמדבר על כל הסימטריה והחוקים הרבים שמרחב החווית משתמש ועיצוב צריכים. כדי לזהות את התיאוריות בתיק העבודות שלך תוכל להבחין שבכל ריאיון עבודה ישאלו אותך אין ספור שאלות על אופנות המסר והדיאלוג העיצוב או לסירוגין את כל חלל תיאוריות הוויזואל הרבות שקשורות לטיפוגרפיה. ככל שהפתרונות שלך יהיו ענייניות תוכל בהחלט להשתבץ בכל סגנון של עבודה. מרבית הבוגרים בתחום העיצוב הגרפי מעדיפים לעבוד בתחום זה מהבית ובוחרים לתת שירותי פרסום לדיגיטל לעסקים.

איך בית הספר יכול לסייע לך למצוא את הלקוחות הראשונים שלך לחווית צרכן ותקשורת חזותית?

למכללה יש קבוצה מדהימה מעל תשע עשרה וחצי אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום שמתעניינים בך המעצב דיגיטל להיות סביב יזמים חדשים או לסירוגין משרדי פרסום שצריכים את היכולות העיצוביות שלך כדי להזיז עסקים או לקדם קווי פעולה פרסום ושיווק. אין ספק שכבר לאורך הלימודים המורים שלך יצרפו אותך לקבוצה זו כדי לשלב אותך עם פרויקטים טובים שצריכים מעצבים גרפיים מתחילים.

אין לי התנסות מספקת בתחום העיצוב הגרפי האם אני יכול להשתבץ?

כעת זה לא משנה אם יש לך התנסות רב שנים בתחום עיצוב אתרי אינטרנט או יישומים או אם יש לך תעודה או תואר ראשון. מה שלקוחות ומעסיקים שואפים ובמקביל חברות הייטק זה לדעת שאתה מביא חדשנות וכיצד אתה יכול להציף יוקרה על מצב הרוח של העיצוב והמותג בהתאם ללקוחות. ככל שהעיצוב שלך יהיה סוגסטיבי ומפתה באתר אינטרנט ותראה את כל החשיבות למשקל התוואי המיתוגי תוך מתן דגש לחווית המשתמש אין ספק שתוכל להשיג בכל מקום עבודה מכובדת. שיהיה לכם בהצלחה ורכזי הלימוד מחכים לכם כבר עתה כדי לשוחח איתכם איך גם אתם יכולים ללמוד את התחום המבוקש ביותר בעשיית הפרסום והשיווק וכמובן ההייטק הישראלי.