האם כדאי להיות פרילנסר בעיצוב גרפי

האם כדאי להיות פרילנסר בעיצוב גרפי ב2021?

שאלת הפרילנסר פוקדת אנשים רבים שמחפשים מקצוע לחיים. חלק מהאנשים יגידו שמדובר בכאב ראש רציני, חלק מהאנשים דווקא יראו בכך חלום חייהם והחלק הנוסף יחפשו מקצוע שבו אפשר לעשות גם וגם. עיצוב גרפי הוא מקצוע כזה, מי שעוסק בו נהנה מכל העולמות ולמעשה יש לו את האפשרות לבחור או להיות לתקופה שכיר ואז להיות עצמאי. או לחילופין לעשות את שניהם בו זמנית. אך נשאלת השאלה, האם בתור פרילנסר בעיצוב גרפי יש רווחים? האם זה כדאי? על כך נענה בכתבה הבאה.

קווים לדמותו של המעצב הגרפי הפרילנסר

אז מיהו המעצב הגרפי הפרילנסר? אילו תכונות הוא צריך ואיך נראה היום שלו. המעצב הגרפי הפרילנסר הוא אדם שהיצירתיות שלו מתבטאת גם ביום העבודה שלו. הוא צריך את העצמאות שלו כמו מזון לנפש ועל כן פחות מתאים לו להיות שכיר. הוא יודע לנהל היטב את זמנו, אוהב לקבל החלטות בעצמו ואין לו בעיה להתעסק בשיווק של העסק שלו, התמחור וכל החלק של מס הכנסה. לרוב מדובר על זאב בודד שיודע לעשות את עבודתו נאמנה. הוא יזם בנפשו ולכן כפרילנסר הוא מרגיש הכי טוב. יום של מעצב גרפי פרילנסר עשוי להיראות כך: יום עבודה מתחיל בשמונה או בתשע. שעה ראשונה תוקדש לשיווק העסק ושאר השעות יוקדשו לעבודת גרפיקה. בשעת הצהריים, לאחר ארוחת הצהריים, הוא יתפנה לחזרה ללקוחות ולאחר מכן שוב ישב על עבודה גרפית. מידי פעם אף ייצר גרפיקות לתיק העבודות המהוות מזון אמיתי ליצירתיות ולנפש. המעצב הגרפי האומן, שהגרפיקה היא בנפשו, הוא למעשה יוצר יש מאין, מחשבתו יצירתית והוא נהנה מגרפיקה איכותית שמעבירה מסר מצוין.

למה כן כדאי להיות פרילנסר בעיצוב גרפי?

מעצבים גרפים גם כשכירים וגם כעצמאיים וגם מעצבים בחברות הייטק מרוויחים מצוין. מעצב גרפי מתחיל שעובד כשכיר, יכול להרוויח כעשרת אלפים שקלים. אם הצליח להשתלב בהייטק, יוכל להכניס בהתחלה גם 17,000 שקלים. ומה המעצב הפרילנסר מכניס? המעצב הפרילנסר עובד בצורה פרויקטאלית. יש לו פרויקטים ארוכי טווח וקצרי טווח. פרויקטים ארוכי טווח הם הפרויקטים המכניסים סכומים קבועים בכל חודש. פרויקטים קצרי טווח הם לרוב פרויקטים גדולים שיש להם זמן התחלה וסוף, אך העלות שלהם גבוהה מאוד ועשויה להגיע לעשרות אלפי שקלים. לעצמאי יש הזדמנות להרוויח הרבה יותר מהשכיר ואף לשלש את שכרו וזאת במידה ועשה שיווק נכון והוא נותן שירות מקצועי, אמין ואיכותי.

האם זה שווה את כאב הראש של השיווק וההתעסקות עם רשויות המס?

התשובה הסובייקטיבית היא קודם כל תלוי בכם ובאופי שלכם. אך אם מסתכלים על זה מבלי להכיר את האדם שמתקשה בבחירה, להיות פרילנסר בתחום לגמרי שווה את ההשקעה בשיווק. ולגבי רשויות המס, תוכלו פשוט להיעזר ברואה חשבון טוב ולדאוג כמובן לקבלות או חשבוניות בזמן. הפרילנסר שמרוויח היטב, בהחלט יכול לומר לעצמו כי הכאב ראש שווה את זה. זה פחות יעבוד כאשר הפרילנסר לא מעוניין להתעסק בשיווק של עצמו או שהוא פחות מסודר מבחינת הנושא של קבלות וחשבוניות. אך זכרו, אם ממש בא לכם להיות עצמאיים וחסר לכם ידע בנושאים אלו, דעו שזו לא גזירת גורל ואתם בהחלט יכולים ללמוד את הנושאים האלו ודיי בקלות.

איפה אפשר ללמוד עיצוב גרפי המעודד לפתוח עסק?

כל מקום לימודים המלמד עיצוב גרפי, ילמד אתכם את המקצוע. רק לקראת סוף הלימודים אתם תוכלו להחליט במה אתם מעוניינים. במכללת סולו, המכללה ללימודי העיצוב ומקצועות העיצוב להייטק מכירים היטב את שוק העבודה ושוק העצמאים. אצלנו מכווינים את התלמיד לפתח יצירתיות במהלך הלימודים וכך למעשה לתת לו את היכולת לבחור מה יותר טוב עבורו. חופש הבחירה בתחום זה הוא חשוב, כי אין לדעת מה יוליד יום. בדיוק כמו שהיה בתקופת הקורונה, שהרבה שכירים יצאו לעצמאות ומי שעסק בעיצוב גרפי, הרוויח מזה. החוכמה היא לא ללמוד חומר טכני יבש, אלא לחשוב איפה אתם מייצרים עיצוב חדשני, מפתיע, יצירתי ואיכותי. זה בדיוק מה שצריך פרילנסר בתחום.

איך מוצאים עבודה בעיצוב גרפי כפרילנסרים?

מציאת עבודה בתחום העיצוב הגרפי בתור פרילנסר מחייבת לפרסם את עצמכם עבור אנשים פרטיים וגם מחייבת אתכם לבצע חיפוש של משרות בחברות המחפשות מעצבים פרילנסרים. השקעת מאמצים בכיוונים האלו ושליחת תיק עבודות איכותי, הם מה שיעזרו לכם למצוא עבודה בתחום. מכללת סולו, לא משאירה את בוגריה פעורי פה לאחר הלימודים. כל סטודנט יכול להצטרף לקבוצת הפיסבוק שלנו. קבוצת הדרושים הגדולה ביותר בתחום. בקבוצה זו מתפרסמות בכל יום עשרות משרות גם לפרילנסרים.

איך מתקבלים לעבודה כפרילנסרים?

הדרך להתקבל לעבודה גם כפרילנסר וגם כשכיר בתחום העיצוב הגרפי הוא בעזרת תיק עבודות. תיק העבודות הוא הפנים שלכם. באמצעותו הלקוחות יכולים להבין מי האני המקצועי שלכם, מהי החשיבה העיצובית שלכם ואיך מתבטאת היצירתיות שלכם. תיק עבודות משובח הכולל מגוון של עיצובים מרהיבים ומיוחדים יביא אתכם למצוא עבודות רבות.

האם במהלך הקורס במכללת סולו מכינים תיק עבודות?

במכללת סולו אנו לא מכינים תיק עבודות במהלך קורס עיצוב גרפי, אך אנחנו כן מעצבים עבודות ברמה גבוהה שאתם עשויים לבנות איתם את תיק העבודות שלכם. אם סיימתם את הקורס ועדיין תרגישו שמשהו חסר, למרות שרוב התלמידים יוצאים עם מגוון רחב של עבודות איכותיות, תמיד תוכלו לעשות אצלנו קורס תיק עבודות שעובד בדיוק על זה.

למכללת סולו חשוב שתצאו מרוצים מאיכות הלמידה, מהיקף החומר וכמובן מתיק העבודות שתעצבו בעצמכם. תכנית הלימודים שלנו היא מהתכניות המקיפות והטובות שקיימות. אנו מלמדים כבר 15 שנה אונליין מהבית, אחד על אחד בצורה האיכותית ביותר שקיימת.

מהי שיטת הלימוד של מכללת סולו?

מכללת סולו ONLINE מלמדת אחד על אחד, כך שהלימודים הם בקצב שלכם. עשרה חודשים שבהם תלמדו את שלושת התוכנות של אדובי בפירוט, תלמדו את התורות שעומדות מאחורי העברת מסרים בגרפיקה, תלמדו להוציא מעצמכם יצירתיות שלא הכרתם עדיין ובעיקר תלמדו איך להפוך את הלימודים למקצוע. הפיכת הלימודים למקצוע זה הסוד בגדול בכל מקצוע. מי שאינו מצליח לקחת את מה שלמד ולהפוך לפרקטיקה לא יצליח לעבוד בתחום ובמכללת סולו דואגים שתצאו עם הידע הזה, מוכנים היטב לשוק העבודה בתחום וזה בידוק מה שמחפשים תלמידים רבים ולא תמיד מוצאים.

לסיכום, עיצוב גרפי הוא מקצוע רווחי ומבוקש. הוא מאפשר לכם להיות עצמאיים או שכירים ובשני הבחירות סביר שתרוויחו יפה מאוד. בתור עצמאיים בתחום יש לכם הזדמנות להרוויח הרבה יותר, לנהל את זמנכם ולהביע את היצירתיות שלכם בצורה הטובה ביותר שקיימת.

מכללת סולו מלמדת עיצוב גרפי כבר 15 שנה אונליין מהבית, היא מלמדת אתכם מעבר למקצוע עצמו, גם את הפרקטיקה להיות עצמאי בתחום. הדרך לעצמאות בתחום מתחילה ונגמרת ביכולת שלכם לקחת את הפרקטיקה וליישם היטב היטב תוך כדי הבעת יצירתיות שכל כך נחוצה בתחום זה. אנו מזמינים אתכם עוד היום להשתלב במקצוע מעולה, רווחי, יצירתי ובעל אופקים רבים היוצר המון עניין. פנו אלינו עוד היום ונשמח לתת פרטים נוספים.