עיצוב גרפי ביקוש

האם יש עבודה בהייטק? האם כדאי ללכת ללמוד להיות מעצבים גרפיים הכל על עיצוב גרפי ביקוש כל מה שצריך לדעת לקראת 2021

עדכון: 7-2021 האם בעיצוב גרפי יש עבודה ב2021? האם כדאי ללכת ללמוד בניית אתרים ותקשורת חזותית? בכתבה תוכלו לקבל תשובות מלאות על עולם העיצוב גרפי והאם יש בכלל ביקוש בתעשייה. נוכל להגיד לכם שהקורונה עשתה נפלאות למעצבים גרפיים כי המעבר של העסקים לרשת יצר ביקוש מטורף למעצבים ובוני אתרי אינטרנט ואפליקציות, עסקים שלא יהיו ברשת כיום לא יוכלו להתקיים בכלל. מאות שיעורי הסבר מעולם התקשורת חזותית UI – UX כדי לתת לכם הסבר לקראת מה אתם הולכים, עולם ההייטק במיוחד אחרי הקורונה פרח מאוד והדרישה למעצבים גרפיים בתעשייה זו רק הולכת וגודלת בצורה מהירה, אם אתם אוהבים את עולם האמנות הדיגיטלית בהחלט תמצאו חממה תעסוקתית וכמובן רווחית.

צירפנו לכם סרטונים שמראים מה מעצבים גרפיים ומעצבי אתרים עושים במקומות עבודה כדי לתת לכם מידע רחב בעמוד על העולם זה. נדבר על העבודה ועל השכר והאם כדאי בכלל ללכת ללמוד את עולם העיצוב בתחום ההיי-טק. השיעורים מוסברים פה בשפה פשוטה מאוד ובעברית שמתאימים לכל אחד שלא מבין מה קורה בעולם ההייטק. השינויים האחרונים בתקופת הקורונה יצרו ביקוש אדיר למקצועות והסבה מקצועית שתעבור לאונליין בלבד. אם אתם מחפשים מקצוע שיאפשר לכם לעבוד מהבית או אם יש לכם זיקה לעולם התקשורת חזותית ופרסום בהחלט תוכלו לעשות את הצעד הבא שלכם גם אם אין לכם ידע בכלל  על ידי השכלה רלוונטית בתחום.

עיצוב גרפי כמה מילים

עיצוב גרפי זה תחום שבמילה אחת אי אפשר להגדיר אותו, התחום עוסק בנישות רבות ולאו דווקא בעולם העסקים. נוכל לראות עיצוב גרפי בפרסומות וקידום מכירות לעסקים, בעולם ההיי-טק בפיתוח והכנת אפליקציות מעוצבות ולא רק. בכתבה נסביר לכם למה תחום עיצוב גרפי הוא דור העתיד ונחשב לאחד המקצועות המבוקשים בשנים הבאות בתחום ההיי-טק והדפוס. מעצבים גרפיים לומדים את התחום בין שנה לשנה וחצי כדי לכלול את כל הנושאים שמקצוע זה דורש. אם אתם אוהבים את עולם העיצוב הגרפי בהחלט תמצאו תחומים רבים לעבוד בהם לאחר סיום הלימודים.

המחסור בכוח אדם בהייטק

עולם ההייטק היה עוסק בעשור האחרון לא בעיצוב והדמיות דיגיטליות אלה בפיתוח והכנת מוצרים לטכנולוגיה. עם כניסת חוויית המשתמש לעולם ההייטק נוצר ביקוש עצום למעצבים גרפים שייתנו את השפה העיצובית לתוכנות שמפתחים, אפליקציות מעוצבות, עיצוב ממשק לתוכנה, אתרי אינטרנט ועוד תחומים נוספים. מכללות לעיצוב גרפי בשנים האחרונות עשו הסבה גם בשיטת הלימודים והתחילו לנגוע גם בתחומים שההייטק צריך. בתחום ההיי-טק לא צריך רק מהנדסים או אנשים שסיימו לימודים בהנדסה תוכנה אלא גם כוח אדם שייתן את השפה העיצובית לעולם הזה.

ביקוש עצום לעבודה בהייטק למעצבים גרפיים

מעצבים גרפיים עובדים בשיתופי פעולה עם מתכנתים. מתכנתים מפתחים את המוצר ומעצבים גרפיים ייתנו את השפה העיצובית למוצר זה. מוצרים בהייטק יכולים להיות תוכנות שמפתחים, אפליקציות, חנויות אלקטרוניות ועוד תחומים רבים שההייטק מפתח בתחום ההנדסה להתנעת הדור העתיד בטכנולוגיה. המעצבים נותנים את הסגנון העיצוב כדי לגרום למוצר להראות טוב כדי שיוכלו למכור אותו בעולם, מדינת ישראל נחשבת לבירת ההיי-טק העולמית והביקוש למוצרים ישראלים מהגבוהים בעולם. השכר בתחום הוא מאוד גבוה ויש חפיפה ברוב המקומות לשכר שמתכנתים ומפתחים מקבלים. על הביקוש בתחום הזה תוכלו לקרוא בפסקאות הבאות ולמה השכר מאוד גבוה למעצבים גרפים מתחילים.

האם כדאי ללכת ללמוד את התחום בניית אתרים ועיצוב גרפי?

האם כדאי ללמוד עיצוב גרפי? זה תלוי בכם, אם אתם אוהבים לשנות וליצור אומנות בהחלט תמצאו בעולם העיצוב הגרפי ב2021 מקום כדי לבטא את הרצונות שלכם. תחום עיצוב גרפי לעולם לא יישאר אותו דבר וכל הזמן התחום הזה ישתנה ויצעד קדימה, תחום העיצוב הגרפי יפתח אצלכם את היצירתיות ויאפשר לכם להתפתח יחד עם הטכנולוגיה שלעולם לא תעצור. אם אתם אוהבים אומנות דיגיטלית בהחלט תמצאו חממה תעסוקתית לעבודה בתור פרילנסרים מהבית או לעבוד בחברות היי-טק ובעולם דפוס. הביקוש הוא עצום והשכר הגבוה הוא בהתאם.

הסיבות למחסור במעצבים ומה קורה בעולם הדפוס

בתי ספר לעיצוב גרפי עד השנים האחרונות היו שמים דגש ללימודי עיצוב גרפי בעיקר לעולם הדפוס, הבוגרים היום מסיימים בעבר ופונים רק לעולם הדפוס, היום המצב שונה מאוד. הדרישה למעצבים גרפים וגרפיקאים בעולם ההייטק 2021 יוצר מחסור בכוח אדם גם בעולם הדפוס. השכר בהייטק הוא מאוד גבוה וקורץ למעצבים גרפיים לעבוד בתחום הזה לכן נוצר מחסור בשני הענפים. נוכל לראות מעצבים גרפיים ללא ניסיון שמתחילים לעבוד והשכר שלהם יותר גבוה ממה שמהנדסים מרוויחים היום. הביקוש יצר דרישה מאוד גבוהה ולכן מעצבים גרפיים לא רוצים לעבוד רק בתחום אחד ומרבית הבוגרים בוחרים לעבוד בתחום הזה כפרילנסרים ולתת שירותי גרפיקה לשני הענפים ולא להיות מוגבלים.

  • חברות הייטק מכשירות בעצמם את המעצבים הגרפיים ומנווטים אותם לפי הדרישות שהחברה צריכה. כל תחום בהייטק מאוד שונה החל מפיתוח תוכנה ועד עיצוב מוצר. בלימודי עיצוב גרפי לומדים את התחום הזה בצורה כללית כדי לא להיות מוגבלים אך ורק לנישה אחת תלמדו כיצד להכין גרפיקות לקידום מכירות ועיצוב מוצרים ובמקביל תלמדו כיצד לפתח אפליקציות ולהתאים גרפיקה באיכות קטנה לעולם ההייטק. את המחסור נוכל לראות בפייסבוק על ידי מאות של קבוצות למדורי דרושים עיצוב גרפי שמפרסמים מידי יום מאות משרות פתוחות בתחום ההיי-טק ועיצוב.

איך להתקבל להייטק אם אין לי ניסיון

איך להתקבל להייטק אם אין לי ניסיון?

הניסיון הוא לא דבר שפותח דלתות בתחום ההייטק או בעולם הדפוס. כל מה שתצטרכו זה להראות שאתם יודעים כיצד לעצב ולחשוב כמעצבים גרפיים תוך שימוש בתוכנות גרפיות לעיצוב אתרים. תיק עבודות קונספטואלי הוא הדבר היחידי שיפתח לכם דלתות בתחום הזה בגלל שחברות הייטק יעבירו אתכם הכשרה מקצועית כדי להתאים את הידע שלכם לדרישות שחברות הייטק צריכות. כבר בתקופת הלימודים תוכלו להשתלב בעבודה כדי לתפוס ניסיון בתחום. לפעמים דווקא חוסר ניסיון בתחום עיצוב גרפי הוא זה שיאפשר לכם להתקדם בעולם העיצוב. כולם יודעים שחברות הייטק הם לא חברות שמגבילות את החשיבה אלה נותנות את האפשרות להתבטא ולהציע רעיונות חדשים. הייטק הוא המנוע לפיתוח מוצרים והשינויים בטכנולוגיה שאנו רואים נוצרו כתוצאה מחדשנות ורעננות תוך מתן במה לקדמה הטכנולוגית.

חברות הייטק מכשירות מעצבים גרפיים לעבודה הסיבות

כמו שהזכרנו קודם בכתבה חברות הייטק לא מחכות למכללות לעיצוב גרפי או בתי ספר לגרפיקה שיעשו את העבודה בשבילם. חברות הייטק מכשירות בעצמם כיום בוגרים שסיימו לימודים בעיצוב גרפי כדי להתאים את הידע של המעצבים לדרישות שחברות ההייטק צריכות. בכתבה תוכלו לראות דוגמאות רבות למה שקורה בעולם ההייטק ולמה הביקוש הוא מאוד גבוה בתחום הזה.  עצם הביקוש בשנים האחרונות לתחום המחשבים עולם הדפוס ימשיך לסבול גם בשנים הבאות ממחסור בכוח אדם ישראלי.  המחסור גורם למדינת ישראל להכניס לשטחה אלפי מעצבים גרפיים ממדינות אחרות כדי לתת עבודה בתחום כתוצאה ממחסור בכוח אדם ישראלי.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5575761,00.html הכתבה שפורסמה בYNET ב – 27.08.19 – עיצוב מדיה -"חלק מהתלמידים נשאבים לעולם הקריירה מבלי לסיים אפילו את לימודיהם בצורה פורמלית"

שכר מעצבים גרפיים וגרפיקאים מתחילים

שכר מעצבים גרפיים וגרפיקאים מתחילים

שכר מעצבים גרפיים מתחילים משתנה בהתאם למקום בו בוחרים לעבוד המעצבים הגרפיים. בענף הדפוס מעצבים גרפיים ללא ניסיון יכולים להתחיל עם שכר של 11000 ש"ח שכר התחלתי. שכר של גרפיקאי ומעצבים שבוחרים לעבוד בחברות היי-טק יכול להתחיל עם שכר של 15 אלף ש"ח נטו. כדי לעבוד באינטרנט על המעצבים הגרפיים ללמוד תוכנות שמיועדות לכך ולעשות הסבה מקצועית מעולם הדפוס לעולם האינטרנט. תיק העבודות הוא הדבר היחידי שיפתח דלתות למעצבים גרפים היות ועל המעצבים להראות יצירתיות בעיצוב, חשיבה מרחבית וכיצד הם מבטאים רעיונות בעיצוב לידי גרפיקה עיצובית. לרוב מעצבים גרפיים יכולים להתחיל לעבוד בתחום כבר בתקופת הלימודים כדי לתפוס ניסיון.

מעצב גרפי פרילנס

פרילנסרים הם לרוב מעצבים גרפיים שלא רוצים לעבוד במקום עבודה אחד ולתת שירותי גרפיקה ועיצוב למספר תחומים שונים. מעצבים גרפיים פרילנסרים יכולים לתת שירותי גרפיקה לדפוס ושירותי גרפיקה ועיצוב לאינטרנט.  התמחור של הגרפיקה הוא בהתאם לפרויקטים שהם הולכים לבצע. מאפיינים לאפליקציות הם מעצבים גרפיים שקובעים את השפה העיצובית עובדים בסגנון עבודה של ריטיינר לחברות הייטק היות והם לא רוצים לכבול את עצמם לנישה אחת של העבודה. ככל שיש למעצבי גרפיקה יותר מיומנויות ויותר תחומים שהם יודעים הם יכולים להרוויח יותר ולתת שירותי גרפיקה ומיתוג לעסקים בכל הרבדים ולאו דווקא בענף אחד.

מעצב גרפי ריטיינר – בנק שעות

ריטיינר בעיצוב גרפי הוא תחום שמתפתח בעשור האחרון וזה סגנון עבודה לפי בנק של שעות מוגדרות מראש לכל חודש. חברות הייטק משכירות מספר מעצבים גרפיים  במקביל ומשלמות להם עבור שעות עבודה לעמידה במספר פרויקטים במקביל. זה לא משנה עם המעצבים גרפיים עובדים בכל השעות האלה או לא,  עליהם לתת שירותי גרפיקה ועיצוב בתקופות של לחץ. חברות הייטק מעדיפות לעבוד עם מספר מעצבים במקביל כדי לעמוד בדדליינים וביקוש שמתבצע מעת לעת ובתקופות לחץ של חברות הייטק כדי לתת שירותי עיצוב למוצרים או לפתח טכנולוגיות חדשות המבוססות עיצוב למדיה.

מה לומדים בעיצוב גרפי

בעיצוב גרפי לומדים כיצד לחשוב כמעצבים גרפיים ולפתח רעיונות לקידום מכירות של העסקים. תלמדו את התוכנות הגרפיות של חברת אדובי שאיתם תוכלו לבצע מניפולציות גרפיות על ידי אלמנטים וצורות או שימוש בתמונות.  התוכנות הפופולריות כיום הם פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין, תוכנות לבניית אתרים ( וורדפרס, אלמנטור, XD) ועוד. במסגרת הלימודים המורים שלכם יפתחו אתכם קונספטולאיות עם זהות מותג ואת החשיבה היצירתית וכיצד לקחת רעיונות ולהוציא אותם לפועל בצורת אלמנטים מושכים. לכל אורך הלימודים תהיו עסוקים בתיק עבודות כדי לפתח את האני העצמי שלכם דרך גרפיקות. אומנות הוא  תחום שיכול להיות מגוון להמון כיוונים ועל המעצבים הגרפיים להוציא קו עיצוב משלהם ולא להעתיק קווי עיצוב  מאחרים. ככל שתהיו יותר יצירתיים בתחום תוכלו לפתח ולהתפתח למקומות חדשים בעולם העיצוב הגרפי שמאפשר לכל אחד היום.

תיק עבודות והתעודה

תיק עבודות הוא הדבר הכי חשוב בתחום העיצוב הגרפי. זה לא משנה אם אתם לומדים את התחום הזה לבד או אם יש לכם כישרון שנולדתם אתו. תיק העבודות הוא הפנים שלכם, זה לא משנה מאיפה יש לכם תעודה ועד כמה הבית ספר שלכם יש לו שם עולמי, מה שיבדקו בתיק העבודות זה כיצד אתם חושבים ומעבירים קונספט עיצובי דרך גרפיקות. אם איזה צבעים השתמשתם כדי להעביר  את שם המותג , מושגים כמו תורת הצבעים וקומפוזיציה הם מושגים שאמורים להיות ברורים לכם. כיום מעסיקים לא מסתכלים על תעודות וברגע שתתחילו לחפש מקומות עבודה אם זה בפייסבוק או באתרי האינטרנט השונים תוכלו לראות שהדרישה היא אך ורק לידע בתוכנות גרפיות עם תיק עבודות מנצח. כמו שאמרנו קודם התוכנות הגרפיות הם רק כלי העבודה של המעצבים הגרפיים אבל החשיבה וסגנונות העבודה יהיו על פי חוקי העיצוב הגרפי.

האם מאוחר ללמוד עיצוב גרפי אם אני אימא לילדים או בגיל מבוגר?

לתחום עיצוב גרפי אין גיל ואין קשר לסטטוס משפחתי. זה לא משנה איפה אתם גרים היות ורוב עבודה בעיצוב גרפי מתבצעת אך ורק דרך האינטרנט. הלקוח שלכם יכול לגור בירושלים ואתם נמצאים באילת ומספקים שירותי גרפיקה ועיצוב לנושאים המתבקשים. נוכל לראות בכתבה הבאה מספר אנשים שעשו את זה בדיוק ברגע שהם ילדו ילדים, עזבו מקומות עבודה ועברו לדרך עצמאית והצליחו. תחום העיצוב הגרפי הוא אחד התחומים שמאפשרים לכל אחד לעבוד מהבית בכל מקום ובכל שעה. אם אתם יודעים כיצד להעביר גרפיקה בצורה מקצועית ולהקשיב ללקוחות שלכם בהחלט תוכלו להצליח בתחום הזה וללא קשר אל גיל  המעצב, זה לא משנה אם את אימא טרייה או אימא למספר רב של ילדים כל אחד יכול להגיע לפרנסה במקצוע כה מבוקש בישראל ובעולם כולו. ככל שהטכנולוגיה תמשיך להתקדם הביקוש הגבוה ימשיך להיות ולא יעצור בתחום העיצוב הגרפי ובניית אתרים לאינטרנט.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5581532,00.html   הכתבה בYNET ה7-9-19 מספרת כיצד נשים בחרו לעבוד מהבית בדיוק שילדו ילדים – אם הם יכולות אז כל אחד יכול

ללמוד מהבית עיצוב וגרפיקה – אם הבנקים עברו לעבוד אונליין גם בתי הספר יכולים

מכללת סולו מעל 12 שנה מעבירה הדרכות ללימודי תעודה בעיצוב וגרפיקה דיגיטלית. הקורסים מתבצעים אונליין עם מורים פרטיים שמחוברים ישירות לתוכנות הגרפיקה של הסטודנטים. בית הספר מספק תוכנת חיבור שמאפשרת למורה הפרטי שלכם להסביר לכם כיצד לעצב גרפיקה ממוחשבת בתוכנות של חברת אדובי. השיחה במהלך השיעור מתבצעת דרך מיקרופון ואזניות או דרך הטלפון. הלימודים הם אחד על אחד בצורה פרטית ואישית ומאפשרת לסטודנט להתפתח לכל אורך הלימודים בצורה אישית. לכל אורך הקורס תקבלו שיעורי בית ותרגילים כדי לקבל ניסיון בתוכנות גרפיות ולפתח לכם תיק עבודות מנצח. הלימודים דרך האינטרנט מתבצעים רוב שעות היום ומאפשרים לכל אחד לשמור על שגרת חיים של בית ועבודה. תוכלו ליצור אתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים כיצד גם אתם יכולים ללמוד מהבית את מקצוע עיצוב גרפי ובניית אתרים לאינטרנט אונליין, עד אז אנחנו מזמינים אתכם לצפות בסרטונים שהכנו במיוחד בשבילכם כדי לקבל מידע מה זה בכלל עיצוב גרפי צפייה מהנה.