מקצועות מבוקשים בהייטק 2020

מה קורה באמת בענף ההייטק? למה השכר כזה גבוה? כל הפרטים החשובים לאלה שרוצים לקחת חלק

מכללת סולו » מקצועות מבוקשים בהייטק 2020

אוהבים את עולם העיצוב ? רוצים לשנות ולא יודעים מאיפה מתחילים? הייטק זה פלטפורמה מדהימה לקידום עסקים ומטרות אישיות ומסחריות. האם עולם הייטק עוסק רק בתכנות? האם צריך תואר כדי להיות חלק מעולם זה? בכתבה הבאה נענה לכם על שאלות רבות שצצות מתחום ההייטק והתכנות.  השכר בענף ההייטק הוא מאוד גבוה ויש לכך סיבות רבות, בכתבה הבאנו לכם את כל הגורמים לשכר העצום בענף זה. תוכלו לראות איזה מקצועות מבוקשים יותר בישראל ולקבל מידע רחב על התחום לקראת 2020. ענף ההייטק מאפשר כיום למתחילים ולחסרי ניסיון להיות חלק מפלטפורמה מדהימה מאוד. נהוג לחשוב שמי שעובד בענף ההיי-טק חייב להגיע עם ניסיון אבל לא כך דבר.

האם עולם הייטק עוסק רק בתכנות?

עולם ההייטק לא עוסק רק בתכנות אלה בתחומים רבים נוספים בתחום העיצוב והפיתוח מוצרים. גם אם אתם מכירים את עולם העיצוב בהחלט תוכלו למצוא נישות שיתאימו לכם בעולם הזה. תוכלו לעבוד בתור שכירים בחברות הייטק או לעבוד בתור פרילנסרים. בכתבה תוכלו לראות את כל הנושאים שעולם הייטק מציע בתחום העיצוב ופיתוח אפליקציות. תחום ההייטק נחשב לאחד התחומים הכי חמים במשק הישראלי ובעולם במיוחד בגלל השכר הגבוה שבו. זה לא משנה אם יש לכם ניסיון בתחום או אין לכם ניסיון בתחום בגלל המחסור העצום שיש בישראל במעצבים ומאפייני מוצרים תוכל להתברג במהירות בתחום הזה. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת במהירות כך נוצר ביקוש למעצבים גרפיים – גרפיקאים מתחילים לעבודה באינטרנט.

איך מתחילים לעבוד בהייטק?

כדי להיות חלק מעולם ההייטק צריכים להתחיל בהשכלה, יש קורסים קצרים לתחום הזה ויש קורסים ארוכים יותר, בכתבה תוכלו לראות מספר אפיקים שעולם ההייטק צריך ומחפש עובדים מקצועיים בתחום הנדסה ועיצוב גרפי. האם צריכים תואר כדי להתקבל לעבוד בתחום זה? התשובה היא לא, בתי ספר ללימודי תעודה או קורסים מקצועיים בהחלט יספיקו לכם כדי להראות תיק עבודות של נושאים שונים בתחום ההייטק שאתם יודעים ותוכלו להשתלב במהירות בתחום זה, בתיק העבודות שלכם אתם מראים בדיוק במה אתם שולטים וכמה אתם יצירתיים בנישות שונות. ככל שתיק העבודות שלכם יהיה רחב בתחומים שונים כך יהיה לכם קל להתקבל לעבודה בהייטק, לניסיון אין חשיבות בכלל כי חברות הייטק מעודדות חשיבה שונה ולא מקובעים בכלל אבל לא רק.

מה הולך להיות בשנים הקרובות – 2020-2021?

בשנים הקרובות נוכל לראות שיהיה מעבר מסיבי ביותר לאפליקציות. הדור החדש דורש מידע עכשיו ומהיר ולשם כך אפליקציות הם יהיו מנועי החיפוש הבאים. עולם ההיי-טק יצעד ויתפתח למוצרים חדשים שיתנו מכלול של מוצרים במוצר אחד כדי להקל על האנשים לקבל מידע. תעבורת הנתונים תהיה שונה והמהפך יורגש גם במקומות תעסוקה. מעצבים גרפיים ומאפיינים יהיו מבוקשים ביותר בתעשייה. תחום עיצוב גרפי יהיה מורכב ברובו מעבודות לעולם האינטרנט וענף הדפוס ימשיך לסבול ממחסור בכוח אדם על כך תוכלו לקרוא בהמשך.

מעצבים גרפיים

מעצבים גרפיים נותנים שירותי גרפיקה ועיצוב לעולם האתרים, אפליקציות ועוד. בתחום ההיי-טק מעצבים גרפיים נותנים את השפה העיצובית בכל מה שקשור לבניית ממשקים בכל סוג שהוא. מעצבים הם יד ימינם של המתכנתים והעבודה היא משותפת לחלוטין. כדי להיות מעצבים גרפיים עליכם ללמוד קורסים בעיצוב גרפי שכוללים את השפה העיצובית ולימודי תוכנות של חברת אדובי. התוכנות שתלמדו כדי לעסוק בתחום הם: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין. במסגרת הלימודים תבנו תיק עבודות שהוא הדבר היחידי שיפתח לכם דלתות בעולם ההייטק.

מעצבי אינפוגרפיקה

אינפוגרפיקה הוא תיאור פעולות של תוכנות ומוצרים לחברות הייטק  אשר מוכרות ומוציאות אותם לאור. באמצעות אינפוגרפיקה יוסברו כל התהליכים כדי לגרום למשתמשי המוצר להבין בכל שלב איפה הם נמצאים ומה הם צריכים לעשות. לרוב התמחות זאת מתאימה למעצבים גרפיים אשר מקבלים הוראות הפעלה ממפעילי המוצר תוך שימוש בהסברים כיצד להציג את האינפוגרפיקה בצורה גרפית. האינפוגרפיקה תוצג בצורת חוברת והאלמנטים יעשו בתוכנת אילוסטרייטור בשילוב פוטושופ. החוברת יכולה להיות מוצגות באינטרנט כדף אינטרנטי לכל דבר או מודפסת. על האינפוגרפיקה להיות מעוצבת בצורה פשוטה עם אלמנטים ויזואליים שמסבירים כל נתון בצורה פשוטה ביותר לקוראים.

מאפיינים – עיצוב אפליקציות

מעצב אפליקציות הם מעצבים גרפים לשעבר שעברו הסבה מקצועית מפרינט לדיגיטל. המעצבים יאפיינו את תהליך הזרימה של האפליקציה בתוכנת XD ויעבדו בצורה משותפת עם הלקוחות להוצאת האפליקציה בצורה הכי יפה וידידותית לגולשים. לאחר מכן ישלחו את האפליקציה לתכנות ולבדיקה של האפליקציה. חוויית המשתמש הוא הדבר הכי חשוב בתחום זה היות ואפליקציה מוצלחת צריכה להיות נוחה ביותר לגולשים לכן המעצבים עוברים קורסים מקצועיים לחווית משתמש כדי להתאים את הידע שכבר קיים להם בתחום העיצוב לאפליקציות.

בודקי תוכנה וחווית משתמש

בודקי תוכנה בעולם ההייטק בודקים כיצד התוכנות שמעצבי  ובוני הממשק מתכנתים ומעצבים הגרפיים עוברות מסך. בודק תוכנה בודק עד כמה התוכנה נוחה לעבודה ואם חוויית המשתמש באמת עוזרת למשתמש להבין ולעבור בצורה מהירה בניווט דפים. בודקי תוכנה מביאים פידבק והערות לאלה שעיצבו ופיתחו את האפליקציה – ממשק של תוכנה להפעלה. בודקת תוכנה מקבל תחילה מאפיינים כלליים על התוכנה ולאחר מכן מפרק לגורמים את כל הפעולות שאומרים לו לבדוק. כל הערה שבודק התוכנה מביא למתכנתים עליהם לתקן כדי לאפשר חוויית משתמש טובה באפליקציה.

 

עיצוב אתרים – בוני אתרים

עיצוב ובניית אתרים הוא תחום שהולך ביחד. אי אפשר לעצב אתר ללא ידיעה של השפה העיצובית כמו עיצוב גרפי. מעצבים גרפיים לאחר סיום לימודים של לימודי עיצוב גרפי ימשיכו לקורס של בנייה ועיצוב האתר. מסלול לימודים זה נקרא תקשורת חזותית והוא מאפשר למעצבים גרפים לתת יותר שירותי עיצוב ולא להיות מוגבלים בנישות ספציפיות בלבד כמו מיתוג לעסקים בלבד. בניית האתרים תעשה בתוכנות וורדפרס – אלמנטור וישולבו בתוך האתר אלמנטים שנעשו בתוכנות גרפיות של אדובי בלימודי עיצוב גרפי.

מעצבי ממשקים

בתחום ההייטק פיתוח מוצרים כמו תוכנות הוא עיקר העיסוק שעולם זה מתעסק. במידה וחברת הייטק בונה או מפתחת תוכנה היא צריכה לדאוג שהתוכנה תהיה ידידותית למשתמשים בה. מעצבים גרפיים יעצבו את הממשק של התוכנה כדי לאפשר חוויית משתמש מעולה. העיצוב ממשק התוכנה יהיה על ידי עיצובי אלמנטים שונים, שימוש בצבעים נכונים והתאמה של הרעיון לקהל היעד בצורה מקצועית. גם בתחום זה המעצבים יעבדו בשיתוף פעולה עם המתכנתים כדי להבין יותר את השפה ולאן הממשק זה מיועד. המעצבים הגרפיים אינם צריכים לעסוק בתיכנות אלה לקבוע את השפה העיצובית בלבד.

חווית המשתמש בענף ההייטק – המדד היחידי להצלחת המכירות

דיברנו רבות על חווית המשתמש בענף ההייטק, חווית המשתמש היא לא רק איך האתר נראה או עד כמה אפליקציה נוחה לעבודה, חווית המשתמש מתבטאת גם בשימוש בתוכנות שמכינים אותם המתכנתים. בכל תחום שענף ההיי-טק עובד שמים דגש מאוד חשוב לחווית המשתמש בגלל שאם חוויית המשתמש היא גרועה לא יוכלו להעביר את התוכנה או את האפליקציה לידי מכירה. מאפיינים נותנים את הדגש לכך כבר בתחילת העבודה בתכנון מקדים של האפליקציה או התוכנה שאותה צריכים לפתח. מפתחים זה לא התפקיד שלהם לדאוג לחווית משתמש אלא אך ורק לתרגם את פיתוח האפליקציה או התוכנה לידי פעולה. בשיעורי הסבר תוכלו לראות ששמנו דגש על חוויית המשתמש בכל נישה ולכן תחום ההיי-טק מפורק לגורמים רבים בכל מה שקשור לפיתוח תוכנה או עיצוב ואיפיון רב תחומי.

השכר בתחום ההייטק 2019 -2020

השכר בתחום ההייטק משתנה בהתאם לנישות שאתם הולכים לעבוד איתם. בונה אתרים לרוב מתחילים עם שכר של 20 אלף שח ללא ניסיון, מאפיינים ומעצבי האפליקציות יכולים להתחיל עם שכר של 30000 שח ללא ניסיון. הכל תלוי כמה אתם יודעים ואיך תיק עבודות שלכם נראה. עם תיק העבודות שלכם מספיק משכנע ומראה שאתם מבינים עניין אין סיבה שלא תקבלו את הסכומים האלה בעולם ההייטק. כולם יודעים שעולם ההייטק לא בועה אלה ענף שמפתח את עצמו בהתאם לקידמה שהטכנולוגיה מזמינה. הטכנולוגיה לא הולכת לעצור ונראה בשנים הקרובות מעבר של הדור החדש בתחום האפליקציות והעברת מידע דרך אתר האינטרנט ותחומים נוספים.

למה הסכומים כה גבוהים בהייטק

מדינת ישראל ידועה כבירת ההיי-טק העולמית. כוח אדם  לא מספיק למה שהייטק באמת דורש ומדינת ישראל לא מספיקה למלא את הצרכים של ענף זה כי בסופו של דבר לא כולם הולכים ללמוד עיצוב גרפי ובניית אתרים, תכנות ועוד נישות נוספות שעולם ההיי-טק צריך ולכן השכר הוא גבוה כדי לאפשר ולשכנע אנשים להיות חלק מעולם זה. מעצבים גרפיים הם מבוקשים מאוד בענף ההיי-טק בגלל שהם נותנים את השפה העיצובית בענף זה. השכר למתחילים הוא די גבוה לעומת מה שהיה בעבר אחת הסיבות לכך היא שבעבר רוב בוגרי לימודי עיצוב גרפי היו  פונים לעבוד בעולם הדפוס וכיום רוב הבוגרים עוברים לעבוד בענף ההיי-טק בגלל השכר העצום ולכן נוצר מחסור אדיר בענף הדפוס של מעצבים גרפיים וגרפיקאים לכן השכר קפץ למתחילים בשני הנישות הללו.

קורסים אונליין למקצועות ההייטק

המכללה מאפשרת ללמוד את תחום ההיי-טק דרך קורסים אונליין באינטרנט, המורה יכול להתחבר ישירות לתוכנת הגרפיקה או תוכנת בניית אתר אינטרנט וללמד אתכם דרך תוכנת חיבור מרחוק את כל עולם עיצוב ובניית אתרים. במהלך השיעור המורה ישוחח אתכם דרך מיקרופון ואזניות או בצורת טלפונית כדי להסביר לכם בצורה פרטית ואישית איך מעצבים וחושבים בתוכנות הגרפיות. הלימודים מתבצעים ברוב שעות היום ומאפשרים לכל אחד לשלב לימודים ועבודה. תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים על איך אפשר ללמוד את התחום הזה מהבית כמקצוע מכניס ומאתגר.