איך להכין אינפוגרפיקה – מקצועות הייטק מבוקשים

//איך להכין אינפוגרפיקה – מקצועות הייטק מבוקשים

 איך להכין אינפוגרפיקה

אינפוגרפיקה הוא תחום מאוד מתפתח בעולם העיצוב גרפי וגרפיקה ממוחשבת יחדיו, כתבה זו אמורה לתת לכם טיפים ומקורות השראה ליצירת אינפוגרפיקה.  אם אתם מעצבים גרפיים כתבה זו יכולה לתת לכם טיפים איך מתחילים וכמובן רעיונות מקצועיים לעבודה נכונה, אם אתם רק מתחילים בתחום האינפוגרפיקות תמצאו פרטים מקצועיים שיעזרו לכם להבין מה אתם צריכים ללמוד כדי להתחיל לעבוד בתחום הזה וכמובן סרטוני השראה.

אינפוגרפיקה מה זה דוגמאות

אינפוגרפיקה היא תיאור של נושאים על ידי אלמנטים ויזואלים כגון תמונות, דמויות מאוירות, אלמנטים וקטורים וציורי גרפיקה, כל התחומים הללו אמורים להסביר את הרעיון שאותו אתם רוצים להעביר בצורה יותר קלה. תחום אינפוגרפיקה מאוד חשוב למעצבי אתרים גרפיקאים שרוצים להסביר בצורה ברורה ומושכת מאמר או מידע רחב לפי קטגוריות ונושאים. תמונות, איורים גרפיים, ידועים כמעבירי מידע בצורה קלה ומאפשרת לכל מתבונן בגרפיקה לתרגם את המידע בצורה ברורה יותר.

 

 

תקציר לגרפיקה הפרסומית

קורא שמסתכל על אינפוגרפיקה יכול להבין בזמן קצר על מה הנושא מדובר, נוכל לראות ברשת אתרים לאחרונה שמשתמשים באינפוגרפיקה כדי לקדם את האתר שלהם, אחת הסיבות שגוגל מאוד אוהב אינפוגרפיקות בתמונות כי זה ידוע שזה משפר את חוויית המשתמש באתרי אינטרנט. אתרים שרוצים להיות מדורגים גבוה במנוע חיפוש ישתמשו באינפוגרפיקות ויתנו מידע רחב על כל תמונה עם שימוש בתגיות מידע לגרפיקה ממוחשבת שהכניסו לאתר. תמונות מדברות ומספרות יותר טוב מהרבה מילים במיוחד היום שזמן הגלישה מתקצר כי קוראים נעשו חסר סבלנות. הכל נעשה מהיר במיוחד כשאנשים רוצים לקבל מידע.

 

לזכור את המהלכים עם אינפוגרפיקה נכונה

אינפוגרפיקה נכונה היא הרבה יותר מצורות ואלמנטים גרפים. האינפוגרפיקה אמורה לעזור לקורא לקבל מידע רב ולזכור אותו, לפעמים יצירת מהלכים והסבר מפורט של כל המהלך הוא מידע רב שאי אפשר לקלוט אותו. האינפוגרפיקה באה לשרת תהליכי העבודה והסבר על ממשקים ותוכנות בצורה קלה. ידוע שוויזואליות עוזרת למוח האנושי לזכור כל מהלך, אנשים זוכרים יותר עם גרפיקות, עיצובים, ציורים ואלמנטים וכל אלמנט מקבל סיפור משלו באינפוגרפיקה, עצם הזיכרון הציורי של אלמנט מאפשר תרשים מידע של מהלך שמפורט בעיצוב, במילים יותר פשוטות אינפוגרפיקות מאפשרות להסביר חומר רב ולעקל את זה בצורה מהירה. 

אינפוגרפיקה נכונה היא הרבה יותר מצורות ואלמנטים גרפים

מחקרים כאינפוגרפיקות

מחקרים מבוססים אינפוגרפיקות על-ידי תרשימים, בתרשים הראשון נסביר את המהלך שהתחלנו איתו את המחקר ולאחר מכן נפרק בשלבים ולפי קטגוריות כדי להסביר את כל הנתונים שיש במחקר. נסכם בצורה בולטת יותר את ההדגשים של המחקר וכל דגש יקבל עוד תת-קטגוריות על-ידי צורות ואלמנטים ויזואלים.  נחלק את הקטגוריות על פי צבעוניות כהה ואת תתי הקטגוריות בצבעוניות יותר בהירה. החלוקה של הצבעוניות אמורה לגרום לנו לזכור ביותר ביתר קלות את העיקר של המחקר.

אינפוגרפיקה בשיווק

בשיווק עסקים נוכל לראות את האינפוגרפיקות מסבירות כיצד להגביר מודעות למותג,  תהליכי שיווק יהיו על ידי יצירת אלמנטים ויזואלים וההשפעה הישירה שלהם על המכירות. יצירת נקודות על ידי ציור בתוכנות הגרפיות שכוללים הסבר מהלכים  עד למצב של התוצאה. בבנייה של שיווק נוכל לראות את המטרה הסופית ולאן אנחנו רוצים להגיע על-ידי האינפוגרפיקה וכל מחלקה תוכל לדעת את התפקיד שלה. ההתמקדות באינפוגרפיקה הוא לא רק כדי להציג את המהלך השיווקי של כל החברה אלה להציג את ההתמקדות בשיווק להצלחת המותג.

סטטיסטיקות ואינפוגרפיקה

ביצירת סטטיסטיקה יש אינספור נתונים שצריכים להציג אותם ולהתייחס לנתונים אחרים בסטטיסטיקה. השפעה של נתון אחד בצורה ישירה או עקיפה על נתון אחר מוסבר בצורה יותר קלה על ידי בניית אינפוגרפיקה עם אלמנטים מרובעים תוך יצירת קווים וגרפים לסטטיסטיקה. השפעה או חישוב מתמטי של נתון מסוים יוסבר בצורה יותר ברורה כדי להעביר את הסטטיסטיקה לקורא. בחישובים המתמטיים נוכל לראות בכל התוכנות הגרפיות ובתוכנות אחרות שעובדות אך ורק עם אינפוגרפיקות כמקור מספר אחת ליצירת תוכן שאנשים יזכרו.

חינוך ואינפוגרפיקה 

חינוך ואינפוגרפיקה 

מורים שגילו את נפלאות אינפוגרפיקות  בתחום החינוך מבינים שסטודנטים ותלמידים קולטים את החומר יותר טוב שהוא מוסבר עם אלמנטים ציורים. כשיש חומר העיצוב ישרת מהלכים מורכבים ונוסחאות כמו נושאים מורכבים במתמטיקה או בכל נושא אחר. נוכל לראות אותה אינפוגרפיקה במיוחד הנדסית שמשרתת את המורה בהעברת החומר בצורה יותר קלה לתלמידים. בעשור האחרון משרד החינוך הכניס יותר נושאי לימוד שכוללים אינפוגרפיקה כחלק בלתי נפרד משיטת לימודים כזו או אחרת. המקצועות שמשתמשים בהם יותר באינפוגרפיקה יהיו מתמטיקה, הנדסה, היסטוריה, אנגלית ועוד. 

מהו הרעיון ולמי מכוונים באינפוגרפיקה

בבנייה של האינפוגרפיקה נצטרך להיות מאוד ממוקדים אוסף של מידע יהיה מוסבר על ידי אלמנט גרפי, נצטרך לארגן את כל המחשבות ואת כל ההסברים  על ידי אלמנט גרפי אחד שיסביר בצורה טובה את המהלך שאותו אנחנו רוצים להסביר בהתמקדות כל פעם בנושא אחר. נצטרך להבין מה הרעיון שלנו אותו נפרק לגורמים, את התרשים נפרק לאלמנטים בודדים אשר מהווים מקורות השראה. הסבר הרעיון יהיה על ידי שימוש בכותרות ראשיות, כותרות משנה, טיפוגרפיה נכונה ועוד. בעיצוב נחשוב כל הזמן על אורך הפסקאות כדי לא להעמיס מידע רב בנקודת זמן בתרשים.

יצירת סיפור על דף ומעבר לתוכנות הגרפיות

אחד הטיפים החשובים בבניית אינפוגרפיקה זה יצירת תרשים מתאר, תחילה מומלץ להרכיב על דף את כל המהלכים שתוכנת גרפיקה אמורה לתאר תוך פירוט הנושאים לתת נושאים, רק לאחר שיש לכם את התרשים שהוא תבנית מתאר תוכלו להתחיל להכין את כל האינפוגרפיקה בתוכנה גרפית, ביצירת תרשים מתאר אנחנו לא עובדים על צבעים או על סגנון פונטים אנחנו עובדים אך ורק על איך האינפוגרפיקה אמורה להיות בתוכנה הגרפית, לאחר שהבנו את הנושאים שהולכים להיות באינפוגרפיקה נתחיל לפרק אותם לתת נושאים ומשם כבר נעבור לתוכנה גרפית.

מה כוללת האינפוגרפיקה?

האינפוגרפיקה כוללת מכלול של אלמנטים חזותיים המסבירים את הרעיון, נוכל לראות אינפוגרפיקות עם טקסטים, צורות מעוינות, כותרות משנה וצבעוניות יורדת ועולה. באינפוגרפיקה  לתמונות יש משקל רב בגלל שהם מסבירות את הנושא בצורה יעילה יותר, כמו שאומרים תמונה שווה הרבה יותר מאלף מילים. כל נתונים שהוזכרו הם במטרה של חיזוק המידע שרוצים שתקלטו במהירות. אינפוגרפיקה יכולה לכלול אינספור אלמנטים קטנים שמסבירים את הנושא בצורה מהירה. יש אינפוגרפיקות שיותר מורכבות מתמונות, ויש אינפוגרפיקות שיותר מורכבות מאלמנטים וקטוריים שנעשו בתוכנת אילוסטרייטור.

תוכנות הגרפיות להכנת אינפוגרפיקות

התוכנות הגרפיות שדרכם תבצעו את מהלכי האינפוגרפיקה יתארו את תהליך המתאר ויהיו התוכנות של חברת אדובי שימושיות מאוד בקרב מעצבים גרפיים וגרפיקאים.  התוכנות הפופולריות הם פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין כל תוכנה מבצעת תהליך אחר בהכנת אינפוגרפיקה. התוכנות מובנות על ידי פקודות וכלים והשילוב שלהם יוצר בסופו של דבר את העיצוב הגרפי הסופי. התוכנות מאוד וקלות לתפעול ועל ידי שילוב בין פקודות תוכלו להכין עיצובים מדהימים. כל תוכנה משתלבת עם תוכנה אחרת והסינכרון ביניהם עובד טוב בגלל שכולם נעשו תחת אותו הבית של חברת אדובי.

אילוסטרייטור

תוכנת אילוסטרייטור היא מרכזית מאוד בבנייה של אלמנטים גרפיים שמבוססים קווים וצורות. לתוכנה כלים ליצירת קווים וחיבור ביניהם. התוכנה מאפשרת לצייר ולאייר גרפיקות תוך שימוש בטכניקות של קימור הגרפיקה ולכל אלמנט יש לו מסגרת נפרדת. רוב האינפוגרפיקות שמתארות תרשימים מסוג זה יהיו בתוכנת אדובי אילוסטרייטור שמאפשרת עבודה קלה ושינוי הגרפיקה בצורה מהירה. נוכל לראות בדוגמאות מתחת עיצובים שנעשו בתוכנת אילוסטרייטור. התוכנה שימושית מאוד בקרב מעצבים גרפיים גרפיקאים לבניית מיתוג גרפי, ציורים ואיורים עיצוב לוגו, עיצוב אופנה ועוד.

 

שינויים בעיצוב עד אישור ההגהה הסופי

אחת הסיבות לעבודה באילוסטרייטור זה השינויים שיש כל הזמן בבניית תהליך המתאר, בכל אינפוגרפיקה יש מספר אנשים שמעורבים החל מאלה שמסבירים את הנושא ואלה שאמורים להבין את הנושא. לכן כל שינוי באינפוגרפיקה מצריך תיקונים גרפים כגון הזזת אלמנטים ממקום למקום או שינוי צבעוניות כדי להעביר את המידע בצורה נכונה, באילוסטרייטור תוכלו לעשות את זה בקלי קלות מה שיגרום לעבודה מהירה וליעילות בעיצוב הגרפי.

אינפוגרפיקה בשיווק

פוטושופ

תוכנת הפוטושופ אדובי היא תוכנה לעיצוב ועריכת תמונות במידה ויש לכם תמונות שאתם רוצים לשלב באינפוגרפיקה פוטושופ תעזור לכם למקד נושאים בתוך תמונה, אחת הטכניקות באינפוגרפיקה זה לבודד אזור על-ידי הבלטה שלו וטשטוש של אזורים אחרים שלא נחוצים בצבירת המידע באינפוגרפיקה. התוכנה מאפשרת ליצור קולאז ואוסף של תמונות שאפשר לרכז אותם לתמונה אחת כדי ליצור את החזון הויזואלי שהאינפוגרפיקה אמורה לשרת. כמובן שפוטושופ מאפשרת הרבה יותר מיצירת קולאז וכדי לגרום לגרפיקה לקצת יותר מצב-רוח מאשר אוסף אלמנטים בודדים. נשתמש בטכניקות של צבע במיוחד כדי לתת יותר את הטעם לאינפוגרפיקה שאותה אנחנו רוצים לעצב.

אינדיזיין

במידה והאינפוגרפיקה היא לא עמוד אחד ואתם צריכים לעצב חוברת שמתארת את כל הנושא הזה, אינדיזיין תשרת אתכם נאמנה בהכנת חוברת או קטלוג רב עמודים. אינדיזיין תקבל את כל העיצובים מתוכנת הפוטושופ או אילוסטרייטור ותטמיע את זה בעמודים ללא פגיעה באיכות הגרפיקה שעוצבה בתוכנת האם, התוכנה הזאת טובה בעיקר אם יש לכם קובץ רב עמודים ואתם רוצים לעצב בכל עמוד אלמנטים חוזרים.

למידת תחום האינפוגרפיקה תחום שמתפתח מאוד בעולם ההייטק

למידת תחום זה קשור מאוד ללמידת מסלולי לימודי עיצוב גרפי, התוכנות המתבקשות בתעשייה הם התוכנות שאיתם עובדים מעצבים וגרפיקאים פוטושופ, אילוסטרייטור, אינדיזיין. במסגרת הלימודים בתקשורת חזותית תלמדו על החשיבה הרחבה וכיצד לתרגם רעיונות שונים לידי אינפוגרפיקות מושקעות, לכל אורך הלימודים תהיו עסוקים בבניית תיק עבודות להייטק שהוא הדבר החשוב ביותר היום כדי להתקבל למקומות עבודה, אמנם תקבלו תעודה שמעידה שלמדתם במקום מסודר אבל תעודות כבר לא פותחות דלתות לאף אחד, תיק עבודות הוא הדבר היחידי שמעיד שאתם בהחלט יודעים על מה אתם מדברים.

מקצועות הייטק נחשקים למעצבים גרפיים

מקצועות הייטק נחשקים למעצבים גרפיים

תחום ההייטק עוסק בתחומים רבים של פיתוח תוכנה או חומרה, אינפוגרפיקות זה עיצובים שעל בסיס יום יומי עוברים כדי להסביר מהלכי עבודה, החל מבדיקת תוכנה ועד להסברים של מהלכי העבודה, בתרשימים נוכל לראות את העבודה על אפיון מוצר ועד למצב של הפיתוח, בתחומי עיצוב וחווית משתמש העיצוב באינפוגרפיקה נכונה הוא השלב הראשוני לפני איפיון העיצוב. הסברים של מהלכי עבודה יעילים ועוזרים למנוע טעויות בכל תהליך של הכנת האפליקציה שכוללת תכנון מורכב של איך התכנות ושימוש באפליקציה הולך להיות.

לסיכום – תוכלו לראות שכיום תחום האינפוגרפיקה בהייטק מתרחב מאוד וסגנון העיצוב בו נוגע בתחומים רבים החל מעיצוב גרפי ובנייה של גרפיקה ממוחשבת בתוכנות ועד לעולם הייטק שמשתמש בטכניקות אלו ליצירת עיצובים והכנת ממשקים של תוכנות. בתחום הזה למעצבים הגרפיים יש נגיעה מאוד רחבה כי הם צריכים להיות חלק חשוב מאוד בהבנת תהליכי המוצר כדי לדעת איזה צבעים להדגיש ולתת עיצוב מושך את העין ושיסביר בצורה הטובה ביותר את התהליכים על ידי צבעוניות ושימוש באלמנטים נכונים. אם אתם אוהבים את תחום העיצוב גרפי תוכלו להתפתח בתחום הזה מאוד היות ומורגש המחסור במעצבים ומאפייני אינפוגרפיקות בחברות ההייטק.

2019-08-20T18:32:44+03:00