מה זה הייטק – סרטוני הסבר מקצועיים שיקדמו אתכם לעבודה – מה זה פיתוח אפליקציות

//מה זה הייטק – סרטוני הסבר מקצועיים שיקדמו אתכם לעבודה – מה זה פיתוח אפליקציות

מה זה הייטק ב2021 – סרטוני הסבר מקצועיים שיקדמו אתכם לעבודה – מה זה פיתוח אפליקציות

כל אחד עובר את השלב שבו הוא מעוניין ברכישת השכלה. לרובנו יש מסלול ברור, אחרי הצבא והטיול הגדול אנו מתחילים לחפש את תחום הלימודים המועדף עלינו. ההתלבטות היא לא תמיד קלה ופשוטה. יש המון מגוון רחב מאוד של תארים ולימודי תעודה וזה הופך את ההחלטה למאוד קשה ומבלבלת. בדרך לרישום ללימודים עולות לנו שאלות רבות כמו האם יהיה לי עניין בלימודים? האם יש ביקוש לתחום שבחרתי בו וכמה כסף אוכל להרוויח ממנו? במאמר זה אנו נכיר לכם מקצוע אחד מיני רבים אשר יש לו ביקוש רב בשוק העבודה וניתן ללמוד אותו במספר דרכים, לימודי תעודה בעיצוב גרפי או לימודי תואר ראשון בתקשורת חזותית.

מהי גרפיקה

לפני שנספר על המקצוע על רגל אחת, חשוב קודם להבין מהי גרפיקה מכיוון שמדובר בתחום שהוא עצום בידע ותחומים. גרפיקה היא למעשה תחום אחד בתוך מסלולי האומנות השימושית. זהו תחום שהחל לפני הרבה שנים והיה נעשה באופן ידני ועם כניסת הטכנולוגיה הוא עבר מהפך עצום. המחשבים שנכנסו לעולמנו הפכו את המקצוע לרחב יותר וכיום ברובו מתבסס על מחשוב ותוכנות גרפיקה מקצועיות. האומנות השאירה את החותם שלה במקצוע על ידי חוקי האומנות והעיצוב וכל אלו הותאמו לעבודה המחשובית. אם בעבר גרפיקאי היה צריך כישרון ציור והיה מתקבל ללימודים על פי היכולות הללו, כיום אין זו דרישה בלימודים אלו כי הכל נעשה בעזרת המחשב. כיום מעצבים גרפים וגרפיקאים יוצרים במחשב כרזות, איורים, לוגואים ועוד שלל גרפיקות מרהיבות.

כמו שאתם מבינים הטכנולוגיה והעיצוב הגרפי הולכים יחד ולכן ככל שהטכנולוגיה ממשיכה להתפתח במיוחד ב2021, כך לתחום יש יותר ביקוש ונוספים לו תחומים רבים שניתן לעסוק בהם. בישראל זהו מקצוע מאוד מבוקש כי כל עבודת השיווק והפרסום של עסקים קטנים וגדולים כאחד מתבססת על העבודה של המעצב הגרפי. כמו כן, המעצב הגרפי כיום נכנס גם לאותם תחומים של פיתוח מוצר ועיצובו.

אילו תחומים יש בעיצוב גרפי? והאם אוכל להתקדם?

אז בטח אתם שואלים את עצמכם באילו תחומים תוכלו לעסוק אם תלמדו עיצוב גרפי והאם יש אפשרויות קידום במקצוע? כאשר לומדים עיצוב גרפי חשוב לדעת כי למקצוע יש המון תחומים שניתן להרחיב אותם, אך לפני הכל חשוב ללמוד את הבסיס אשר כולל ידע ראשוני ובסיסי בהכרות עם תוכנות העיצוב של אדובי. כל מעצב גרפי בתחילת דרכו חייב לדעת לעבוד עם הפוטושופ, האילוסטרייטור והאינדיזיין. התוכנות הללו הן הבסיס להכל ורק לאחר שתלמדו אותן תוכלו לעבור לתחומים נוספים. בסוף הלימודים אתם תכינו תיק עבודות שאיתו למעשה תוכלו להתקבל לעבודות ראשוניות בתחום. מעצבים מתחילים יכולים להשתלב במשרדי פרסום, בתי דפוס, מיתוג עסקים ועוד. כמו כן, תוכלו לבחור האם להיות שכירים או עצמאיים בתחום.

מעצבי UX – UI ב2020

לאחר שכבר תתחילו לעבוד בתחום ותרכשו ניסיון, תהיו מוכנים לשלב הבא והוא ללמוד תחומים נוספים בעיצוב גרפי ולהתקדם בתחום. כמו שכבר אמרנו, התחום מאוד רחב ויש בו נישות רבות. בחרנו להציג לכם מספר תחומים מבוקשים שניתן ללמוד לאחר צבירת ניסיון בתחום. קורסים בתחומים אלו הם מסלולי המשך ותוכלו להתקבל אליהם רק עם תיק עבודות וידע רחב בתוכנות אדובי.
מעצבי חווית משתמש- או כמו שקוראים להם בשמם המקצועי מעצבי UX – UI. זהו תחום שהתפתח בשנים האחרונות מתוך ההבנה שאנשים קונים מוצרים על פי הנוחות והעיצוב של המוצרים. נוצר בשוק העבודה צורך במעצבים גרפיים אשר יהיו אחראיים על המחשבה העיצובית והנוחות של כל מוצר שאתם משתמשים בו כיום. המוצרים עם חווית המשתמש הטובה ביותר, הם אלו שימכרו יותר טוב בשוק ולכן עסקים וחברות הייטק משקיעות בכך כסף רב.

מעצבים גרפיים רבים בתחילת דרכם מכוונים עצמם למקצוע זה אחרי שצברו ניסיון.

איור- איור והכנת אינפוגרפיקות להייטק הוא אחד מהתחומים היותר יצירתיים שיש בעיצוב גרפי. זהו איור שמתבצע באופן מחשובי ודורש עבודה יצירתית ומדויקת מאוד של המעצב הגרפי. מעצבים גרפיים שעוסקים באיור מתרגלים המון את עבודת הדיוק שלהם ומשתלבים בעבודות איור של ספרי ילדים, לוחות שנה, פרסומות ואריזות.
קריאטיב- זוהי עוד נישה שמעצבים גרפיים רבים שואפים אליה. בתוך נישה זו יש מעבר לעבודת העיצוב, גם עבודת ניהול צוות וקבלת החלטות. מעצב הקריאטיב עושה החלטות על צבעים, צורות ואלמנטים אותם יוריד כהנחיות אל הצוות שלו שיעצבו את פיתוח המוצר.

פיתוח אפליקציות בחברות הייטק

גם התחום של פיתוח אפליקציות נכנס לתחומים של המעצבים הגרפיים וגם כאן יש נישות שניתן להתמקצע בהן. ניתן לדוגמה ללמוד פיתוח תוכן ויזואלי ולעסוק בעריכת תמונות והפיכתן לדרמטיות. כמו כן, ניתן לעסוק במיתוג ופיתוח בהן יעסוק המעצב הגרפי בפיתוח השיווק בעסקים. הוא ייצור לוגו, כרטיסי ביקור, דפים ממותגים ועוד. וכמובן עוד תחום חזק מאוד כיום הוא פיתוח אפליקציות ואתרי אינטרנט שגם בהם חייב שיהיה אלמנט עיצובי מקצועי.

כניסה לתחום ההייטק מתחיל בלימודי עיצוב גרפי או תקשורת חזותית

כאשר רוצים להיכנס לתחום העיצוב גרפי עומדות בפניכם שתי אפשרויות טובות: לימודי תקשורת חזותית לתואר ראשון ולימודי תעודה בעיצוב גרפי. לכל מסלול יש את המאפיינים שלו.
לימודי תקשורת חזותית – אלו לימודים המתפרשים על פני ארבע שנים. אלו לימודים מורחבים מאוד הכוללים גם הרחבה של תחומים נוספים בעיצוב ואומנות ונוגעים בכל ההיסטוריה המורחבת. תחומים אלו עוזרים בעיקר בהבנת התחום. את הפרקטיקה תלמדו בקורסים המתקדמים יותר במשך הלימודים.

מסלול לימודי תעודה בעיצוב גרפי

מסלול לימודי תעודה בעיצוב גרפי – זהו מסלול ממוקד יותר אשר שם דגש על הפרקטיקה שבמקצוע. אתם תלמדו בו מושגים תיאוריים בתחום אבל תשימו דגש רחב יותר על העיצוב עצמו. מסלולים טובים ללימודי תעודה בעיצוב גרפי נמשכים לפחות עשרה חודשים והם מכווינים את הסטודנטים למקצוע ולשוק העבודה.
בכל מקרה בשני המסלולים תצאו עם תיק עבודות וידע מעשי בעיצוב גרפי אשר איתו תוכלו להשתלב בתחומי ההייטק בעתיד לאחר שצברתם ניסיון התחלתי. אצלנו במכללת סולו תוכלו ללמוד לימודי תעודה בעיצוב גרפי או תקשורת חזותית לתחום ההייטק וקורסים רבים נוספים הנושקים לתחום זה ומאפשרים שילוב בעולם העבודה.

איפה מוצאים עבודה כמעצבים גרפיים?

תחום העיצוב הגרפי בשונה מתחומים אחרים מתבסס על קבלה לעבודה על סמך תיק עבודות. למעסיקים פחות חשוב היכן למדתם, יותר חשוב להם לראות את החשיבה העיצובית שלכם והאם אתם מתאימים להם. מעצבים שהתקבלו לעבודה ויעשו אותה בצורה טובה יוכלו להתקדם לתפקידים נוספים ולעבודות נוספות. דרך נוספת למצוא עבודה בתחום היא להיעזר בקבוצות פייסבוק אשר עוסקות במעצבים גרפיים ובהן מפרסמים משרות דרושים בתחום. למכללת סולו יש קבוצת פייסבוק כזו ובה מפרסמים מידי פעם משרות, כך שהבוגרים של המכללה ומי שמצטרף לקבוצה יוכלו לשלוח מועמדות. לראיון העבודה תגיעו עם תיק עבודות דיגיטלי מקצועי הכולל את העבודות שלכם. אם תגיעו מוכנים עם תיק העבודות לראיון זה יראה את הרצינות שלכם.

האם להיות שכיר או עצמאי?

אז מה כדאי יותר? בהחלט שאלה טובה. מתוך השאלה הזו סביר להניח שיהיו לכם שאלות נוספות כמו איפה תרוויחו יותר? או מה היתרונות והחסרונות בכל אחת מן האפשרויות. אז כמה עובדות על שכירים ועצמאיים אשר יעזרו לכם לקבל החלטה. המעצב השכיר הוא מעצב שבדרך כלל יעבוד בצוות, יהיו לו שעות עבודה מוגדרות, הוא יקבל שכר בסוף החודש ולא יצטרך להתעסק עם רשויות המס. כמו כן, המעצב השכיר יתמחה בדרך בתחום אחד. המעצב הגרפי העצמאי יעבוד מהבית, יחליט על השכר המבוקש לכל פרויקט שיעשה, ינהל את עצמו ויגיש דוחות לרשויות המס. מבחינת רווחים, כשכיר השכר שלכם לרוב יהיה השכר הממוצע בשוק. כשכירים השכר שלכם לרוב יהיה נתון בשיווק שתעשו ואם תעו אותו נכון כנראה שתוכלו להרוויח הרבה. בכל מקרה הבחירה חייבת להיות בהתאמה לאופי שלכם ולחיים שאתם מנהלים. ממוצע השכר בשוק כיום למעצבים שכירים מתחילים הוא בדרך כלל מתחיל ב-10,000 שקלים ויכול להגיע גם ל- 15,000. וכעצמאיים השמיים הם הגבול.
לסיכום, עולם העיצוב הגרפי הוא עולם מרתק במיוחד למי שאוהב לעצב ויש לו חוש עיצובי ומחשובי. זהו תחום שלא מפסיק לצמוח. אם אתם רואים את עצמכם כחלק מן התחום, התקשרו אלינו למכללת סולו ותקבלו מידע על הקורס הקרוב.

2020-09-15T01:08:51+03:00