איזה נושאים צריכים ללמוד כדי להיות גרפיקאי לקראת 2022 ומה הולך להיות ב2023

איזה נושאים צריכים ללמוד כדי להיות גרפיקאי לקראת 2022 ומה הולך להיות ב2023 – מבול של עבודה למעצבי מותג

רוצה להיות גרפיקאי אבל לא יודע מאיפה להתחיל? בשביל זה יצרנו את הכתבה הבאה. בכתבה הבאה תוכל לקבל הצצה לעולמם של הגרפיקאים ולנושאים שהכי חשובים עבור התחום.

הכל מתחיל בבסיס

כמו לכל תחום מקצועי שקיים, גם בעיצוב גרפי חייב לדעת היטב את הבסיס. מה זה אומר? זה אומר שרוב האנשים, למעט יחידי סגולה בעלי כשרון טבעי לא נולדו עם הידע הבסיסי במקצוע העיצוב הגרפי ועליהם ללמוד את הבסיס כי הוא למעשה ההתחלה הנכונה למקצוע זה וגם לנגזרותיו.

מה לומדים בבסיס בעיצוב גרפי?

אז למעשה הקורס הכי בסיסי בעיצוב גרפי וכל קורס עיצוב גרפי מתחיל בלמידה של שלושת התוכנות של חברת אדובי. לחברה תוכנות גרפיקה מצוינות גם עבור הבסיס של התחום וגם עבור תחומים נוספים בתחומי העיצוב. שלושת התוכנות שנלמדות בקורס הן: פוטושופ, אילוסטרייטור ואינדיזיין.

מהי פוטושופ?

פוטושופ היא תוכנת גרפיקה שמתמחה בעיבוד תמונה. כלומר, הגרפיקאי מכניס אל התוכנה תמונה ויכול לבצע בה שינויים באמצעות כלי ייחודי שנקרא כלי השכבות. מכיוון שתמונות בנויות מפיקסלים, נקודות קטנות שמרכיבות את התמונה, השינויים חייבים להתבצע בשכבות על גבי הפיקסלים.

פוטושופ נחשבת לתוכנה המוכרת ביותר מבין התוכנות שאדובי מציעה, גם עבור אנשים שאינם מגיעים מהתחום. התוכנה התפרסמה מאוד כאשר צלמים ביצעו ומבצעים עד היום ריטוש על תמונות של דוגמניות. אותם צלמים למעשה ביצעו שינויים ברמת הפיקסל בעזרת התוכנה וכך מחקו פצעים בפנים שלא היו רצויים ושינו מידות גוף ואזורים נרחבים בפנים על מנת שיראו טוב יותר. אפשר לומר שזה היה פרסום גרוע מאוד לתוכנה בשל העיסוק הרחב בדימוי גוף ומודלי היופי בחברה.

כדאי לשים בצד את הפרסום הפחות חיובי על התוכנה ולהבין שמדובר בתוכנת עיצוב שמשמשת מעצבים גרפיים לבצע שינויים בתמונות על מנת להעביר מסרים חשובים שזה למעשה עיצוב גרפי. בעזרת התוכנה יכול המעצב הגרפי לחבר בין תמונות, לבצע שינויים של צבע, רקע, אור ואפילו להוסיף או להחסיר פרטים בתוך התמונה. לתוכנה כלים רבים מאוד שימושיים עבור המעצב הגרפי.

מהי אילוסטרייטור?

אילוסטרייטור היא גם תוכנה של חברת אדובי. האילוסטרייטור שונה מאוד מהפוטושופ ברעיון שלה ובמבנה שלה, אך הרבה מהכלים שלה דומים. ההבדל העיקרי בין הפוטושופ לאילוסטרייטור הוא העובדה כי אילוסטרייטור עובדת באמצעות ווקטורים. הווקטורים מקנים לתוכנה את האפשרות לעצב אובייקט מסוים ולצייר אותו בגדול מסוים ואז להקטין או להגדיל אותו מבלי לפגוע באיכות שלו, דבר שלא ניתן לבצע בתוכנת הפוטושופ שעובדת על פיקסלים.

תוכנת האילוסטרייטור מצוינת עבור יצירה של מיתוג עסקים. באמצעותה מאיירים ספרים, לוגואים וכדומה. זו תוכנה מצוינת בעלת חוויית משתמש מעולה. מעצבים רבים טוענים כי היא נוחה הרבה יותר מהפוטושופ. אין זה אומר שהפוטושופ לא יעילה עבור מעצבים, כל גרפיקה מחייבת עבודה בשתי התוכנות יחד ומכיוון שתיהן של אדובי, הקבצים שלהם מתכתבים אחד עם השני. כלומר, ניתן להתחיל עבודת עיצוב בפוטושופ ולהמשיך אותה ללא בעיה באילוסטרייטור.

מהי אינדיזיין?

אינדיזיין היא תוכנת ההוצאה לאור של אדובי. בעזרת האינדיזיין ניתן לבצע עימוד של גרפיקה בצורה נכונה, לעצב חוברות, ספרים וכל מה שכתוב. גם באינדיזיין קיימים כלי עיצוב כמו בשתי התוכנות הקודמות, אך הרבה פחות והיא מתמקדת בעיקר בפונטים ובסידור שלהם והקומפוזיציה שלהם במרחב העמוד. האינדיזיין היא התוכנה האחרונה שלומדים בלימודי עיצוב גרפי בסיסי.

בלימודי העיצוב לומדים רק את ההיבט הטכני?

יש תכניות שמתמקדות בהיבט הטכני בלבד ויש תכניות שמלמדות גם את ההיבט הטכני וגם את ההיבט המחשבתי, עיצובי, יצירתי. אם אתם מעוניינים ללמוד עיצוב גרפי מקצועי, עליכם למצוא את המקום שמלמד גם בסיס טכני וגם חשיבה עיצובית. זה בדיוק מה שאנחנו עושים אצלנו במכללת סולו, אבל לפני שניגש לדבר עלינו, קודם נדבר על תוכנות נוספות שניתן ללמוד ולהעשיר בהן את הידע.

מה לומדים אחרי עיצוב ומיתוג בתוכנות גרפיות האלו?

עיצוב אתרים

כל עסק כיום זקוק לאתר אינטרנט ולכן עיצוב אתרים נחשב כיום למקצוע עיצובי חם. יש כיום מספר תוכנות לבניית אתרים ועיצוב אתרים. אנו במכללת סולו מלמדים את תוכנת הוורדפרס שנחשבת כיום לתוכנה המובילה ביותר לבנייה ועיצוב אתרים. כיום, 40 אחוזים מהאתרים בנויים באמצעות התוכנה הזו.

מדובר על תוכנה בקוד פתוח בעלת מיליוני אפשרויות ואופציות לבנייה של אתר אינטרנט. כמו כן, אצלנו במכללת סולו מלמדים גם את תוסף האלמנטור שהופך את החלק של העיצוב להרבה יותר פשוט ונוח.

עיצוב אפליקציות

עיצוב אפליקציות הוא גם נושא חם כיום. כל חברה שמכבדת את עצמה יוצרת אפליקציות ובאופן כללי ניתן לומר כי יש מיליוני סוגים של אפליקציות נפלאות חדשות. גם עבור אפליקציות קיימות מספר תוכנות, אנו במכללת סולו בחרנו בתוכנת XD שגם היא תוכנה של חברת אדובי ואפשר לומר שהיא מובילה, מרכזית והטובה ביותר עבור התחום מבין המגבילות לה. תוכנת ה-XD מאפשרת למעצבים ליצור חווית משתמש איכותית עבור האפליקציה.

חוויית משתמש UX-UI 2023

חווית משתמש זה התחום החזק ביותר כיום. חוויית משתמש חלה כיום על כל מוצר, תוכנה, אתר אינטרנט וכל דבר שקהל היעד הולך לעשות בו שימוש. חוויית משתמש היא למעשה אפיון נכון של מוצרים בין אם מדובר במוצרי תוכנה או מוצרים פיזיים. המעצב הגרפי שעוסק בחוויית המשתמש נכנס לראשם של הלקוחות הפוטנציאליים ומנסה לעצב את המוצר בצורה הכי נוחה, קלה, ידידותית ועיצובית שקהל היעד ירצה לקנות. מדובר על תחום עצום בקרב מעצבים גרפיים ואלו שלומדים את התחום נכנסים לעבוד במשרות הייטק שנחשבות לשוות ביותר בשוק המעצבים.

ללמוד הכל במקום אחד שנותן לך יותר

רוב האנשים שרוצים ללמוד אחד מהנושאים שהזכרנו, לא באמת יודעים מה עושים ובמה מתחילים. אז כמו שאמרנו, מתחילים בבסיס וממשיכים. אנו במכללת סולו מלמדים את התחום כבר 17 שנים ואנו מציעים מגוון רחב של קורסים. אצלנו תוכלו ללמוד רק את הבסיס או להיכנס לתכנית רחבה יותר שמאפשרת ללמוד את כל מה שהזכרנו יחד.

מעבר לכך שהכל נמצא במקום אחד, מכללת סולו גם חוסכת לכם הרבה זמן והרבה כסף. אנו מלמדים באופן ממוקד ואיכותי, אחד על אחד עם מורה פרטי ואונליין מהבית. במכללה שלנו אין צורך לעמוד בפקקים, גם לא למצוא חנייה ובטח שלא לשלם עליה. אצלנו לומדים בנוחות שלכם מהבית ובקצב שלכם.

העולם עבר לדיגיטל ולכן לימודים אונליין מהבית

כבר כאשר התחלנו, לפני 17 שנים, השכלנו לדעת שהעולם עבר לדיגיטל ולכן לימודים אונליין מהבית הם בדיוק מה שהסטודנטים צריכים. אתנו תוכלו לשלב עבודה במשרה מלאה וגם לימודים, אצלנו תוכלו לחוות חיי משפחה ופנאי וגם ללמוד. אין זה אומר שאין שיעורי בית, יש והרבה! התרגול הוא החשוב ביותר, אך הוא נעשה באזור הנוחות שלכם וזה מה שעושה את ההבדל.

אז אם גם אתם רוצים להיות מעצבים גרפיים, אם גם אתם רוצים לעצב אתרים ואפליקציות וגם לעמוד מאחורי חוויית המשתמש של מספר מוצרים, אנו מחכים לכם במכללת סולו. צרו עמנו קשר ויועץ הלימודים שלנו ייתן לכם הסבר מפורט על התוכניות שלנו.

עזרה בהסבה מקצועית למעצבים גרפיים ללא ניסיון – מי אמר שאין עבודה?

ברשות בית הספר קבוצה מטורפת עם למעלה מ19 אלף חברות הייטק ומשרדי פרסום שנותנים במה למעצבים גרפיים מתחילים, מטרת החברות הללו היא לקדם מעצבים גרפיים ללא ניסיון ולתת להם את הצרכים שהחברה צריכה לעולם התקשורת החזותית, בגלל המחסור העצום בכוח אדם ישראלי חברות הייטק מטפחות הן מבחינת שכר והן מבחינת תנאי עבודה בוגרים מתחילים.

בעיית המחסור בכוח אדם הוא עולם הדפוס שעדיין לוקח אלפי מעצבי גרפיקה מידי שנה ולכן השוק הישראלי לא מספק כוח אדם להייטק ולדפוס יחדיו, מרבית בוגרי מסלול לימודים אלו בוחרים לעבוד כעצמאים ולתת שירותי מיתוג ופרסום בצורה עצמאית, כבר בתקופת הלימודים המורים שלך יחברו אותך לקבוצה זו כדי ללמוד על הדרישות בשוק העבודה.