דרושים סטודנטים לעיצוב גרפי

דרושים סטודנטים לעיצוב גרפי

לחפש עבודה לקראת 2022 זו כבר עבודה בפני עצמה ויש אנשים שזה ממש לא פשוט עבורם. מדובר על תהליך שבו צריך לבדוק היכן קיימות משרות, לשפץ את קורות החיים, לשלוח אותם ולחכות שיענו לכם. מי שמחפש פרנסה עשוי להיות בלחץ ובמיוחד אם הוא לא מצא משרות בתחום. הסיטואציה הזו מוכרת בכל מקצוע וגם בעיצוב גרפי. חשוב לציין שאם לא מצאתם משרות, אין זה אומר שהמקצוע לא רלוונטי, זה פשוט אומר שאולי לא חיפשתם במקום הנכון. אז איפה מעצבים גרפיים מחפשים כיום עבודות? מה חשוב להכין כדי להצליח ומתי כדאי לחשוב על הצעד הבא? כל אלו תוכלו לקרוא בכתבה הבאה.

איפה מעצבים גרפיים מחפשים עבודות?

לחפש עבודות בעיצוב גרפי מצריך בדיקה באתרי דרושים. אפשר לומר כי אתרי הדרושים בעבר הלא רחוק היו הפלטפורמה הטובה ביותר לכך, אך כיום, בעידן הרשתות החברתיות, קיימת פלטפורמה טובה יותר מאתרי הדרושים והיא כמובן קבוצות בפייסבוק. מתי תדעו שקבוצת דרושים היא איכותית? כאשר מתפרסמות בה הצעות עבודה רלוונטיות מידי יום וכאשר קיימת לה קבוצת חברים גדולה מהתחום. נשאלת השאלה, האם קיימת כזו קבוצה כיום? אז זהו שכן! למכללה שלנו, מכללת סולו יש את קבוצת הדרושים בעיצוב גרפי הגדולה ביותר בתחום. כל מעצב גרפי מתחיל שומע על הקבוצה שלנו כבר בתחילת הלימודים ומצטרף. הקבוצה רכשה את המוניטין שלה לא בגלל השם שלה, אלא בזכות עשרות משרות שמתפרסמות בה בכל יום! בקבוצה של מכללת סולו נמצאים מעסיקים מהתחום ומעצבים גרפיים והיא בהחלט עוזרת מאוד עבור המעצבים שמחפשים עבודה.

האם הקבוצה מפרסמת משרות בכל תחומי העיצוב הגרפי?

קבוצת המשרות של מכללת סולו היא קבוצה גדולה מאוד ובה נמצאים חברים מכל הקשת הרחבה של התחום. בקבוצה מתפרסמות משרות מגוונות במנעד רחב בתחום העיצוב הגרפי ומקצועות העיצוב להייטק. הקבוצה היא הגדולה ביותר שקיימת והיא ממשיכה לגדול ולגדול. אנשים רבים מצאו עבודה בזכותה והיא למעשה עשוה עבורכם חמישים אחוז מהדרך למציאת עבודה. למעשה כאשר אתם נכנסים לקבוצה אתם לא צריכים להתחיל לחפש באתרי דרושים וקבוצות אחרות. כל המידע נמצא במקום אחד וזו הייחודיות הכי גדולה של הקבוצה. מעבר לכך, אנו במכללת סולו דואגים להעשיר אתכם בידע בתחום ואנו מפרסמים בכל שבוע מאמרים איכותיים שיתנו לכם מידע נוסף. מידע זה תורם מאוד למעצבים גרפיים מתחילים וגם לכאלו שרוצים לקבל השראה וחידושים בתחום.

מה חשוב להכין לפני ששולחים קורות חיים למשרה בעיצוב גרפי?

אז בניגוד לכל מקצוע אחר שבו שולחים קורות חיים ומחכים לראיון עבודה, בעיצוב גרפי הפרוצדורה היא אחרת לגמרי. עיצוב גרפי הוא תחום שבו המעסיק או הלקוחות חייבים לאהוב את החשיבה העיצובית שלכם. ברגע שאין חיבור, לא תתקבלו לעבודה. המעסיק או הלקוח חייבים לראות עבודות שלכם. כאשר אתם שולחים עבודה שביצעתם דרך המייל, זה נראה לא מקצועי, מה שמצפים שתשלחו זה תיק עבודות.

מהו תיק עבודות בעיצוב גרפי ב2022?

תיק עבודות הוא למעשה קישור המביא את הלקוח או המעסיק המתלבט לראות מספר גדול של עבודות שביצעתם. על סמך תיק העבודות הם יכולים להתרשם ולהחליט האם אתם מתאימים להם לעבודה מבחינה מקצועית בלבד. כמובן שלא נלקח כאן בחשבון כל הנושא של האישיות, אלו יבחנו כאשר תזומנו לראיון, אך אם זומנתם לראיון בזכות תיק העבודות, זה אומר שעשיתם את הרושם הראשוני ואתם במצב טוב.

איך מעצבים תיק עבודות להייטק?

אז למעשה, כל סטודנט שמסיים ללמוד שלא שמע מעולם את המושג תיק עבודות או לא ראה דוגמה לאחד כזה, חש באפלה כאשר הוא מחפש עבודה, מהסיבה שפתאום הוא רואה שכל מודעות הדרושים בתחום דורשות זאת כתנאי ראשוני. אז בואו נעשה סדר!

תיק עבודות הוא לא תיק פיזי כמו התיקיות הגדולות שהיינו הולכים איתם לשיעור אומנות בבית הספר, תיק עבודות כיום הוא למעשה קישור דיגיטלי לאתר אינטרנט או דף אינטרנט שבהם מוצגות העבודות שלכם בצורה חיננית ונעימה למראה. בתיק העבודות אתם תכניסו סוגים שונים של גרפיקות. ככל שיהיו לכם גרפיקות יותר מגוונות ויותר איכותיות ויותר כאלו שהן לא המיינסטרים הרגיל, כך יהיה לכם קל יותר להתקבל לעבודה. זכרו! המטרה שלכם היא להראות כמה החשיבה הגרפית שלכם היא ייחודית ולא נראית בנוף. ככל שתיק העבודות יהיה רציני ואיכותי יותר כולל מניפולציות בתוכנות גרפיקה ממוחשבת אדובי, תוכלו להתקבל לעבודות רציניות יותר ועם שכר גבוה יותר.

הכנת קורות חיים בעיצוב גרפי

עוד דבר חשוב לפני קבלה לעבודה בתחום הוא הכנת קורות חיים. עליכם לעצב את קורות החיים על פי החשיבה העיצובית שלכם ולא על פי הסטנדרטים המקובלים. זכרו, מחפשים לראות את היצירתיות שלכם כי זהו המקצוע. לא מדובר במקצוע טכני יבש, אלא  מקצוע מלא בצבעוניות, ייחודיות, יצירתיות ועוד ולכן גם קורות החיים צריכים להיות מעוצבים. מעבר לכך, חשוב לכלול בהם את הניסיון התעסוקתי שלכם בתחום. ואם אין לכם כזה, אז את הניסיון שרכשתם בלימודים, חשוב לציין במידה ואתם בוגרי מסלול תקשורת חזותית את כתובת האתר בקורות החיים בצורה הברורה ביותר או להכין פדפ בו מופיע כתובת האתר עם קישור ישיר.

האם המכללה לעיצוב וגרפיקה שלמדנו בה משפיעה על הקבלה לעבודה?

אז בשונה מתחומים אחרים שבהם השם של האוניברסיטה או המכללה חשובים והם סמל סטטוס מסוים, בעיצוב גרפי מה שקובע זה התאכלס, תיק העבודות! אם תיק העבודות שלכם מראה בצורה מדויקת יכולות גרפיקה ועיצוב מצוינות, לשם של המכללה לא יהיה שימוש והוא לא יהיה רלוונטי. לכן השקעה בתיק עבודות היא הדבר החכם ביותר לעשות.

איך ליצור תיק עבודות איכותי בגרפיקה?

אז למעשה לא כל המעצבים הגרפיים יודעים איך לעצב לעצמם תיק עבודות שישאיר את המעסיקים פעורי פה. כדי לעשות זאת, קיימים כיום קורסים שזה בדיוק התפקיד שלהם. גם לנו במכללת סולו קיים קורס כזה. בקורס אנו נבנה אתכם יחד תיק עבודות ברמה הגבוהה ביותר שיש. עם תיק עבודות כזה תוכלו בקלות להתקבל לעבודה.

מתי להתחיל לחפש עבודה בעיצוב אם אתם סטודנטים מסיימים?

אז למעשה סטודנטים יכולים לחפש עבודה בתחום כבר במהלך הלימודים. זה יכול להיות קרש מקפצה מצוין עבור עבודות טובות יותר בתחום לאחר מכן. כסטודנטים, זה הזמן שלכם להתנסות ולהשתפשף בתעשייה כמה שאפשר, לפני שאתם נכנסים לשוק העבודה הארד קור. כנסו לקבוצה כבר במהלך הלימודים, תתחילו להתעניין ושילחו עבודות איכותיות שיצרתם. נסו להתקבל לכל עבודה בתחום, זה יעזור לכם אחר כך לקורות חיים.

אם אני כבר עובד במשרד פרסום או חברת הייטק, מתי לחפש את היעד הבא?

נהוג לעבוד במקום עבודה לפחות שנתיים שלוש כדי להתמקצע בתחום מסוים. אם טוב לכם במקום העבודה, חפשו את היעד הבא לאחר פרק זמן זה. כמו כן, חיפוש היעד הבא פותח בפניכם את האפשרות להעלות את השכר לפחות ב- 2000 שקלים יותר מהעבודה הקיימת. כל עבודה שתעשו מהווה ניסיון לעבודה הבאה ולכן השכר יכול גם להיות גבוה יותר. עוד אפשרות שבה כדאי לחפש את היעד הבא היא כאשר אתם מעוניינים להיכנס לנישה מקצועית אחרת בתחום. במצב כזה עליכם לחפש משרות שיהוו עבורכם דריסת רגל בתחום החדש.

אם גם אתם רוצים ללמוד עיצוב גרפי ולהצטרף לקבוצה שלנו, מצאו אותנו גם בפייסבוק והצטרפו עכשיו לסטודנטים שמתברגים במקומות עבודה כבר בתקופת הלימודים.