הכל על שינוי רזולוציה של תמונה בפוטושופ - שיפור איכות תמונה בפוטושופ

הכל על שינוי רזולוציה של תמונה בפוטושופ – שיפור איכות תמונה בפוטושופ

‏אם אתם מחפשים מידע על איך לשפר רזולוציות  של תמונות או לקבל מידע מה היא בכלל רזולוציה אתם במקום הנכון כיום Photoshop החדשה מאפשרת לכם לתקן תמונות בקלי קלות על ידי מספר פקודות בסיסיות. הכנו במיוחד בשבילכם אוסף של נקודות בתוכנה את הגרפיקה Photoshop שמסבירות כיצד לתקן את התמונה בלי לפגוע בשאר צבעי התמונה. לפעמים קשה לנו לדעת אם התמונה באיכות גבוהה או לא באיכות גבוהה לכן הפקודות שאתם הולכים לראות יאפשרו לכם לקבל מידע על כל דבר בתמונה. המידע הזה מתחלק לשנים יש את החלק של שיפור התמונה ויש את החלק הטכני של הגדלת הקובץ בלי לפגוע באיכות התמונה.

רזולוציה מה זה? הכל על תחום הצילום ופיקסלים

רזולוציה זה כמות המידע של נקודות ביחס ליחידת שטח ככל שיש לנו יותר נתונים התמונה תהיה באיכות מאוד גבוה כלומר ככל שיש הרבה נקודות התמונה תהיה יותר כבדה במשקל. אזי התמונה תוכל להיות מודפסת באיכות‏ מאוד טובה. בכל גודל שרק תרצו כמובן שיש מגבלות גם להגדלה או הקטנה של תמונה ככל שיש שינוי של גודל  התמונה לאורך או לרוחב תיפגע בגלל מתיחת הפיקסלים. לכן ככל שיש כמות נתונים גדולה יותר יהיה אפשר להגדיל או להקטין את התמונה מבלי לראות טשטוש או פיקסול ( בשפה המקצועית מריחה של פיקסלים שגורמים לטשטוש) בתמונה המעצבים הגרפים לרוב על ידי טכניקות מיוחדות יכולים למזער את הפגיעה של כל שינוי שרק תעשו.

הדרישה של בתי דפוס לרוב לקבל קבצים מעל 300 נקודות או במילים אחרות 300i די פי איי קובץ בסגנון הזה יהיה איכותי מאוד בהדפסה ולכן מומלץ מאוד שכל האלמנטים שיהיו בתוך הקובץ העבודה שאתם עובדים עליו יהיה גם באיכות של 300 די פי איי כלומר אם אתם מכניסים תמונה לתוך הגרפיקה שלכם עליכם לדרוש שהצלם שיביא לכם את זה ברזולוציה של לפחות מעל 240 די פי אי.

שיפור התמונות בתוכנת הפוטושופ מאפשר מספר סגנונות של הגדלת הפיקסלים על ידי מריחה של צבע קרוב לעומת צבע קרוב תוכלו לראות בסרטון שיש שינוי של צבע שנמרח בצורה ישירה, צבע שנמרח צורה רכה יותר, וצבע שנמרח בצורת ביניים, כל הסגנונות האלה אי אפשר אף פעם לדעת איך התמונה תראה, לאחר שימוש בנתונים אלו כל מה שנשאר לכם לעשות באמת זה ניסוי וטעייה כלומר תנסו ותראו איך זה יוצא אם אתם מרוצים מהתוצאה תוכלו להדפיס את התמונה אם אתם לא מרוצים תוכלו לחזור בחלון ההיסטוריה ולבצע סגנון אחר.

שקופיות טכניקות לשיפור תמונות

 שקופיות זו דרך מעולה לשיפור איכות התמונה כלומר גם אם אתם רואים שהתמונה שלכם לא איכותית ואתם עשיתם את כל הניסיונות שאתם רק יכולים כדי לגרום התמונה להיראות יותר טוב, מה שאתם יכולים לעשות כדאי ליצור שכבה מעל התמונה שלכם ואז לתת סגנון של שקופית בכל צבע שרק תירצו שקופית הצבע תוסיף עוד מידע על התמונה שלכם וכך תוכלו לטשטש את הטשטוש שהתקבל לאור העובדה שהגדלתם את הרזולוציה של התמונה.

הכפלת תמונה מעל תמונה בפוטושופ

טכניקות מקצועיות לשיפור איכות התמונה זה לקחת את התמונה לשכפל את השכבה על עצמה CTRL J כלומר שיש  לנו את אותה תמונה כפול שתיים ואז להעביר את השכבה שאתם נמצאים עליה למצב של שכבת ערבוב צבעים כלומר אתם תוכלו להעביר את השכבה למצב של שקופית על ידי שינוי הנתונים בחלון השכבות בצד שמאל, במצב נורמלי למצב של שקף, יש לכם אין ספור סגנונות של שקפים ועל ידי ביצוע אפשרות זאת התמונה מקבלת יותר אינפורמציה ואם הגדלתם אותה לא תוכלו לראות שום טשטוש באחריות!.

ללמוד גרפיקה לעולם הדפוס מה צריך לדעת – פוטושופ המלכה

פוטושופ – פוטושופ נחשבת לתוכנה מאוד מרכזית בלימודי עיצוב גרפי, עיקר עיסוקה של התוכנה הוא עבודה על תמונות ושיפור תמונות לאחר הצילום. התוכנה אלופה ביצירת מניפולציות על תמונות ואפשר להכין איתה עיצובים שונים לעולם העיצוב גרפי כגון: מודעות מכירתיות, מודעות לתחום השיווק, עיצוב אתרי אינטרנט, פליירים ועוד.

כלים – לפוטושופ יש כלים רחבים ומעמיקים ליצירת מניפולציות לתמונות כלים כגון: מברשות ומחקים,  כלי  עיבוד תמונה לתיקון תמונות ועוד. התוכנה גם עושה למעצבים גרפים חיים מאוד קלים ביצירת מניפולציות, החל מבנייה של רקעים והעשרה לגרפיקה או עיצוב טקסטים וכיתובים על תמונות. תוכלו באתר לראות בעמוד לימודי פוטושופ מאות שיעורי וידאו שמדברים על מה התוכנה הזאת בכלל מסוגלת לבצע, השיעורים מוסברים לכם בשפה העברית ויביאו לכם אינדיקציה על יכולותיה.

אילוסטרייטור – תוכנת גרפיקה וקטורית

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנת גרפיקה ממוחשבת וקטורית שעובדת על קווים וצורות סגנון העבודה בתוכנה הוא שונה מאוד מתוכנת הפוטושופ.  גם אם אתם עובדים ברזולוציות נמוכות בתוכנת אילוסטרייטור עדיין איכות ההדפסה תהיה מאוד גבוהה. גרפיקה וקטורית נחשבת לאיכותית יותר בגלל שאפשר להגדיל או להקטין את הגרפיקה מבלי לחשוש לטשטוש שנראה בהדפסה. עדיין התוכנה – ידידותית בעבודה על תמונות ואפשר לקחת עיצובים גרפיים שנעשו בתוכנת הפוטושופ ולשתול אותם בתוכנת אילוסטרייטור ולהרכיב עיצוב מושלם, סגנון ייצוא קבצים באילוסטרייטור הוא נוח מאוד ומה אפשר להוציא בלידים לגרפיקה ולתת שארית להדפסה, כל ההגדרות שאנחנו נקבע בתוכנת הפוטושופ של רזולוציות התמונות יכנסו לתוכנת אילוסטרייטור ושום דבר לא השתנה, ברגע שמוציאים את הקובץ להדפסה בתוכנת אילוסטרייטור החוצה כל ההגדרות והאפקטים שנעשו בתוכנת הפוטושופ יישמרו באותו סגנון העבודה שעשינו קודם.

indesign – אינדיזיין – תוכנה לעימוד ספרים

indesign היא תוכנה להכנת ספרים חוברות וקטלוגים, אינדיזיין נוחה מאוד לעבודה עם טקסטים מרובים שמגיעים בתוכנות אחרות כגון תוכנת וורד או כל תוכנת  אחרת התוכנה היא לא תוכנת עיצוב אלה יותר תוכנת הטמעה שאליה אנחנו מכניסים קבצים מתוכנת הפוטושופ ומאילוסטרייטור ישירות. באינדיזיין נוכל בקלי קלות לפתוח אין  ספור עמודים. בתוכנת אינדיזיין נקבע עיצוב חוזר על כל העמודים בסגנון עבודה של מאסטרים. ייצוא קבצים בתוכנת אינדיזיין דומה מאוד ליצוא הקבצים של תוכנת אילוסטרייטור כל הקבצים שמגיעים מפוטושופ ואילוסטרייטור בתוכנת אינדיזיין לא נפגעת הרזולוציה, כלומר כל ההגדרות שנוצרו בתוכנת האם האחרות נשארות אותו דבר בתוכנת אינדיזיין וה פידיאף סופי שנוציא יכלול את כל הפרמטרים הקודמים.

הבאה לדפוס – ללמוד לעבוד נכון בגרפיקה ממוחשבת ועיצוב

הבאה לדפוס  הוא תחום רחב מאוד במסגרת לימודי עיצוב גרפי וגרפיקה  הסטודנטים לומדים כיצד להעביר את הקבצים מתוכנות גרפיות להדפסה על פי פרמטרים שמקבלים מבתי הדפוס או  חברות להדפסת אריזות. לומדים כיצד לעבוד עם פנטונים ספריות צבעים, הטבעה של צבע חמישי, הבלטה ועוד. במסגרת הלימודים מכינים תיק עבודות עיצוב גרפי שכולל עיצובים שיצאו להדפסה כדי להראות את המעבר מהמחשב ותצוגת המסך לנייר.

ללמוד אונליין עיצוב וגרפיקה ממוחשבת איך זה קורה?

יש כיום אין ספור סגנונות לימוד בתחום הגרפיקה הממוחשבת ועיצוב, תוכלו ללמוד במכללות עיצוב, בתי ספר, וכמובן גם ללמוד בשיטת לימודים אונליין עם מורים שמחוברים אליכם ישירות למחשב,   איך זה קורה? המורה יכול לעבוד על המסך שלכם ולהזיז לכם את העכבר תוך כדי הסברים רחבים כיצד עובדים על התוכנות הגרפיות, במסגרת הלימודים תלמדו את סגנונות העיצוב, מהי קומפוזיציה גרפית,  כיצד לעצב בגרפיקה עם חוקים המקובלים בתעשיית העיצוב.

לכל אורך הקורס נכין אתכם תיק עבודות שיפתח לכם דלתות לתעשייה. תקבלו תעודת סיום לימודים שמעידה שלמדתם את התחום בצורה מקצועית. אין ספק כדי להצליח בתחום הזה צריכים להשקיע שעות על גבי שעות כדי להכין עבודות ולהיות מנוסים בתחום. במידה ואתם שוקלים על לימודים מהבית אונליין תוכלו ליצור איתנו קשר עוד היום ולקבל פרטים רחבים על מסלולי הלימוד. בתחום הזה אין קיצורי דרך מי שמשקיע יוכל להצליח ולהיות מבוקש בתעשייה. ברשותנו קבוצה בפייסבוק בהם מתפרסמות מדי יום עשרות עבודות בעיצוב גרפי בתחום הדפוס ולעיצוב אתר אינטרנט, תוכלו להתחבר היום לקבוצה ולקבל הצעות עבודה או לפרסם משרות במידה ואתם צריכים גרפיקאים או מעצבים גרפיים מקצועיים שיעבדו עבורכם,  מחכים לשמוע ממכם 🙂