מדריך איך לעשות מסגרות יפות לתמונות פוטושופ חינם

אם אתם צופים בשיעור יוטיוב הזה, סביר להניח שעיצוב הוא תחום שמעניין אתכם. יכול להיות גם שאתם רק רוצים לדעת לעבוד על תמונות שיש לכם ולא חושבים על קריירה בתחום העיצוב,  וגם לכם הסרטון הזה עשוי להיות מועיל. הוא מלמד איך לעשות מסגרות לתמונות, מסגרות שיהפכו כל תמונה ליצירת אומנות של ממש, איך לשדרג מסגרות קיימות ואיך לעשות מניפולציות שונות בתמונות כדי שייראו כאילו הן עם מסגרת. מה אתם צריכים לעשות בשביל שזה יקרה? לא הרבה…  כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לצפות בסרטון, ואם פעם אחת לא מספיקה לכם אז עוד פעם, להפנים את הנאמר בו ולתרגל את מה שהוא מציג. בסופו של דבר תוכלו ליצור יצירות מדהימות, תוכלו לעשות דברים לא שגרתיים ולהציג אותם לאנשים. אז הנה קצת על פוטושופ ולמה אתם לא פחות מחייבים ללמוד את התוכנה.

פוטושופ, תוכנת העיצוב הגרפי המתקדמת ביותר בעולם…

אז הנה קצת מידע על תוכנת פוטושופ ולמה היא תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם.  פוטושופ היא תוכנה מבית חברת אדובי, החברה שאחראית גם על אילוסטרייטור, אינדיזיין, וורדפרס ותוכנות אחרות.  במהלך השנים פותחו להן עוד ועוד תוכנות ואפליקציות לעיבוד תמונות, אך אף אחת מהן לא משתווה ביכולות שלה לפוטושופ. התוכנות והאפליקציות הללו מציעות בעיקר איך להבהיר תמונות, להקהות תמונות, להפוך אותן משחור ללבן ולעשות בהן מניפולציות בסיסיות אך פוטושופ מציעה משהו אחר לגמרי, כלים שמאפשרים לעשות שינויים מעמיקים מאוד, שינויים ומניפולציות שהופכות את התמונות הללו ליצירות אומנות של ממש.

המסגרת – מרכיב חשוב מאוד בתמונה…

למה צריך בכלל מסגרות לתמונות? מה הן עושות לצילום? אז נכון, יש תמונות שדווקא זה שאין להן מסגרות זה יותר מתאים להן. אך יש לא מעט תמונות שהמסגרת קובעת את האופי של התמונה, קובעת את מה שהיא משדרת. כך לדוגמא יש מסגרות שמשדרות משהו ישן, משהו נוסטלגי כזה עם רצון להתגעגע אליו, מסגרות עיצוב תמונות כאלו יתאימו בעיקר לתמונות בשחור לבן או לתמונות ילדות, נופי עבר וכדומה. עוד דוגמה למסגרת שמשפיעה על תמונה היא מסגרת שמשדרת יוקרה. אם לצורך העניין אתם מצלמים איזה שהוא תכשיט מכל סיבה שהיא ואתם רוצים להעצים את היוקרה שלו, אתם יכולים להוסיף לו מסגרת מזהב, מה שישדרג את התמונה עוד יותר.

מסגרות לתמונות לא חייבות להיות חיצוניות

האסוציאציה הראשונה ואולי היחידה שעולה לכולנו לראש כשאנו שומעים את המילה “מסגרת” היא מסגרת פיזית של תמונה, מוצר שמחזיק את התמונה אותה אנו יכולים להציב בכל מקום. אך גם עם פוטושופ כתוכנה מספר אחת בעולם העיצוב גרפי אפשר ליצור מסגרת לתמונה, מסגרת שלא תהיה פיזית אלא תהיה חלק מהתמונה ועם הדפסה שלה אפשר יהיה להציג אותה כמו שהיא. פוטושופ מציעה שלל כלים מגוונים לביצוע עבודה כזו, שלל כלים שמאפשרים ליצור מסגרת לא פחות ממדהימה ובעיקר כזו שמתאימה לקונספט.

ללמוד את תוכנת פוטושופ לחובבנים

אז למה לכם ללמוד את תוכנת פוטושופ אם אין לכם כוונה להיות מעצבים גרפיים או שאתם לא צלמים מקצועיים? האם גם בתור חובבנים כדאי לכם להכיר את התוכנה ולדעת איך לעבוד איתה? בהחלט. כל אחד מאתנו צריך מידי פעם לעבד תמונה מכל סיבה שהיא החל מהכנת אלבום דיגיטלי או עיצוב מודעה מכירתית ושיווקית. זה יכול להיות בגלל שמצאנו תמונה של הסבתא ואנחנו רוצים לשפר אותה, זה יכול להיות בגלל שיש איזה פרויקט שהילד משתתף בו ואנו רוצים לסייע לו עם התמונות, או מכל סיבה שהיא. כפי שציינו אף תוכנה לא מספקת את מה שפוטושופ מספקת ולכן כדאי מאוד ללמוד את התוכנה ולדעת איך לעבוד איתה. פוטושופ היא קסם, היא אין סוף אפשרויות והיא אומנות של ממש.

מסגרות פשוטות בפוטושופ לתמונות

מסגרות פשוטות בפוטושופ לתמונות

פוטושופ למקצוענים

מה הכוונה “מקצוענים”? הכוונה היא לצלמים שצריכים לשדרג את התמונות שלהם ולהביא ללקוחות שלהם משהו אחר, אפקטים לא שגרתיים בשביל שהתמונות ייראו מיוחדות, מעצבים גרפיים שעובדים אל מעט עם תמונות וצריכים לעבד אותן, מעצבי אלבומים או כל אחד אחר בתחום הוויזואלי. אם אתם רוצים להיות מומחים בתחום שלכם, אתם חייבים ללמוד את תוכנת פוטושופ, תוכנת עיבוד התמונות המתקדמת ביותר בעולם.

איפה לומדים עיצוב גרפי – גרפיקה ממוחשבת? רק במכללת סולו…

אם אתם רוצים ללמוד את רזי הפוטושופ כמו גם תוכנות גרפיקה אחרות, ואתם רוצים לעשות את זה בדרך הנוחה ביותר שקיימת, אתם צריכים להכיר את מכללת סולו. מכללת סולו היא מכללה בה הלימודים הם אינטרנטיים אך לא מסרטונים קיימים אלא לימודים אחד על אחד עם מורה פרטי דרך האינטרנט. שני הצדדים לומדים ביחד ובסיוע תוכנה מתקדמת יכולים לראות כל אחד את המסך של השני, וזה בדיוק כמו שיעור פרונטלי. את השיעורים מעבירים המורים המובילים בתחום, מעצבים גרפיים עם ניסיון רב ובמהלך הלימודים התלמיד מכין תיק עבודות אותו הוא מגיש למעסיקים או לקוחות פוטנציאליים לאחר הלימודים. מאות תלמידים שמסיימים את הלימודים בכל שנה במכללת סולו לא טועים!

2019-10-09T12:28:55+03:00